|PLEI\n|B De Hanswijckers spelen 'High School Musical' Falkland Toneel speelt 'Burgermans bruiloft' 'De eenzaamheid van de priemgetallen' op 9 mei in De Vest Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Plenty door Yotam Ottolenghi Plenty Water For Elephants Kud Svetozar Markovic KD0QQJW7S WDSXW3 Ajax Twente in café d'Sfinx DEUTEKOM Plenty is een feest van smaken, kleuren en texturen. De succesvolle Londense traiteur en restaurateur Yotam Ottolenghi verzamelde in dit boek 120 originele gerechten, die stuk voor stuk bewijzen datje voor een heerlijk gerecht meer dan genoeg hebt aan groenten, peul vruchten, noten en paddestoelen. Veel van de recepten creëerde hij voor zijn populaire column De nieu we vegetarier in de weekendbij lage van de Guardian. Ottolenghis inspiratie is afkomstig van zijn mediterrane achtergrond en zijn enorme liefde voor ingrediënten. Hoewel hij zelf geen vegetarier is, maakt hij uiterst originele en ver nieuwende vegetarische gerechten, gebaseerd op uitgesproken smaken en spannende, frisse combinaties. Het boek is ingedeeld in hoofdstuk ken als Bladgroente, Aubergine, Wortelgroenten, Pompoenfamilie en Peulvruchten en biedt een buitengewoon brede variëteit aan kleuren, smaken en texturen. door Yotam Ottolenghi voor 29,95 Drama over een jongeman die een baantje krijgt bij een circus en ver wikkeld raakt in een liefdesverhou ding tussen de baas van het circus en zijn vrouw. Water For Elephants vertelt het ver haal van een verboden liefde tussen de jonge Jacob (Robert Pattinson) en de beeldschone Marlena (Reese Witherspoon). Jacob is een student dierengeneeskunde uit een armere buurt, die door toeval terecht komt in de magische wereld van een rondreizend circus. Daar wordt hij verliefd op de grote ster, Marlena. Samen ontdekken ze in moeilijke tijden de schoonheid van het leven en komen ze nog dichter tot elkaar door de liefde en toewijding voor een speciale olifant. Tegen alle verwachtingen in weerstaan ze de woede van Marlena's charismati sche, maar gevaarlijke echtgenoot August (Christopher Waltz). Jacob weet haar te redden uit haar onge lukkige huwelijk en nu kunnen ze voor altijd samen zijn. Water For Elephants is een verfilming van de gelijknamige bestseller. Met onder andere Reese Witherspoon, Robert Pattinson, Christoph Waltz. ALKMAAR - Na het bekend worden van de de keuze voor Disney's High School Musical klonk er gejuich in de spelers groep. En terecht! De succesvol le film, gevolgd door een tweede en derde deel, is de basis voor een inspirerende musical voor jong en oud die je meesleept in een wereld van verborgen talen ten! Het verhaal gaat over twee scho lieren: Troy Bolton, de sterspeler bij basketbal, en Gabriella Montez, een prijswinnares bij wetenschaps wedstrijden. Zij ontmoeten elkaar tijdens een karaoke wedstrijd op vakantie waar ze ontdekken dat ze beiden talent en passie voor zingen hebben. Als Gabriella Troy weer tegenkomt op haar nieuwe school besluiten ze auditie te doen voor de sehoolmusieal. Maar op school worden hele andere dingen van hen veiwacht. Troy moet het basket balteam waar hij aanvoerder van is naar de overwinning leiden en Gabriella moet hetzelfde doen met de seheikundeelub. Als de Skatere, Nerds, Cheerleaders, Tonelo's en het Team erachter komen dat ze toch auditie willen doen dwarsbo men zij him plannen. Zullen Troy en Gabriella toch him droom (en elkaar) achterna gaan, of weten de leerlingen van East High him plan nen tegen te houden? Door de brand in het vertrouwde theater de Beun zijn de Hanswijckers uitgeweken naar Mare Nostrum in Alkmaar. Een goede tweede keuze, wel iets uit de vertrouwde richting maar wel met een podium die deze voorstelling tot zijn recht kan laten komen. Regie was in handen van Lotte Weighell, die tijdens zwangerschapsverlof haar taken heeft overgedragen in de bekwame handen van Jan en Majella van Ispelen. Deze spetterende musical is te zien: op vrijdag 20 mei 20.00 uur en op zaterdag 21 mei 15.00 en 20.00 uur, in de theaterzaal van Mare Nostrum, Ambastraat 2, 1825 PV Alkmaar. Kaarten a 9,50 vanaf 7 mei te verkrijgen bij: Teehador De Mare, Alkmaar Theater De Beim, Heiloo Apeldoorn elee- tra, Egmond-Binnen boekhandel Dekker Dekker, Egmond aan Zee Boekhandel Deutekom, Heiloo, of reserveren via Hanswijckers® hotmail.nl. YOTAM OTTOLENGHI HEILOO - De Servische volksdansgroep Kud Svetozar Markovic uit Novi Sad komt naar Nederland! Op diverse plaatsen door Nederland zijn er optredens van de show 'Geluk en treurigheid van de Balkan'. Laat u verrassen door de dansers met traditio nele kleding, hun dynamiek en energie, en laat u meeslepen door de fantastische muziek. Op 12 mei is de volksdangroep te zien in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 in Heiloo, aanvang: 20.00 uur. Kaartverkoop en verdere informatie: Karolina Jovanovic, tel. 072-5338145, Sobodan Jovanovic, tel. 06-53755519. Aangeleverde foto HEILOO - De Burgermansbruiloft van Berthold Brecht, laat het bruiloftsmaal zien van een pas getrouwd stel. Ze zijn trots op hun zelfgemaakte meubels en het maal is uitstekend verzorgd. Er wordt gegeten en gedronken, gezongen en gedanst, er worden verhalen verteld, er wordt zelfs muziek gemaakt. Niets staat een gezellig feest in de weg. Hoewel...? Deze verrassende extra productie van Falkland Toneel is een 'locatie project', bedoeld om ook eens op andere plaatsen theater te maken dan in de bekende theaters. Regie: Rob Siprna Spelers: Allard de Graaf, Edo Postrna, Harry van Miltenburg, Caroline Groenland, Myrthe HEILOO - Zondag 8 mei begint het optreden van After the Sultans (Dire Straits) niet om 16.30 uur maar om 20.00 uur van wege de kampioenswedstrijd tus sen Ajax en Twente, ook te zien op groot scherm. Schuuring, Els Koevoets, Maarten Udo, Wob Leguit, Maarten Schols. Vrijdag 6 mei 20.30 uur studio Unieke Zaken Alkmaar. Zaterdag 7 mei 20.30 uur Hotel fleteher Heiloo. Entrée 12,50 (vooretelling, drank je en bruiloftsfeest met dJ Gijs). Reserveren falklandtoneel.nl of 06-21391307 of Hotel Fleteher. Jeugd Musicalvereniging de Hanswijckers wil knallen met High School Musical! Foto: Peter Hollenberg HEILOO - Meer dan een mil joen exemplaren zijn wereld wijd verkocht van de roman 'De eenzaamheid van de priemgetallen' van de jonge Italiaanse schrijver Paolo Giordano uit 2008. Meer dan 200.000 werden er verkocht in Nederland. Op 7 april ging de Nederlandse toneelbewerking in première, geschreven en geregisseerd door Madeleine Matzer, die eerder veel succes boekte met haar toneel bewerking van het boek van Jan Siebelink 'Knielen op een bed vio len'. Priemgetallen zijn eenzame getallen. Ze zijn alleen deelbaar door zichzelf en door één. Twee eenzame pubers, Alice en Mattia, ontmoeten elkaar op de middel bare school en sluiten een breek bare vriendschap die we zo'n zes tien jaar volgen. De rol van Alice wordt zeer overtuigend gespeeld door de 23-jarige Vlaamse actrice Laurence Roothooft. Mattia wordt gespeeld door Marijn Klaver. Om deze jonge acteurs cirke len Lottie Hellingman en Wolter Muller in wisselende rollen, als ouders, als schoolvrienden of andere bekenden. 'De eenzaam heid van de priemgetallen' stond geboekt in theater De Beun in Heiloo, maar als gevolg van de brand wordt uitgeweken naar de Reaalzaal van theater De Vest in Alkmaar. De datum is geworden: maandagavond 9 mei, aanvang 20.15 uur. Kaarten kosten 17,50 euro. Bestellen kan via de kassa's of de online-bestelsystemen van theater De Beun of theater De Vest. Kaarten voor De Beun zijn gewoon geldig voor de Reaalzaal (op de nieuwe datum dus: 9 mei). Laurence Roothooft en Marijn Klaver spelen de rollen van Alice en Mattia. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekomOlibris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11