VRIJWILLIGERS INFORMATIE PUNT m tó zoe&etv tóoftsow KUNST6DAAGSE HEILOO A c ^tlNG W£> V HEILOOy VRIJWILLIGERSVACATUREBANK jVJ P daagde 22 "v Europees jaar van het vrijwilligerswerk 2011 Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl EXPOSITIE VRIJWILLIGERSWERK IN HEILOO' Kunst- en muziekroute Sponsors en vrijwilligers LOTGENOTENCONTACTGROEP PARTNERVERLIES WELZIJ NSCOACH 4 MEI 2011 UITKIJKPOST Goed nieuws voor alle vrijwil ligers! We wisten natuurlijk allang dat vrijwilligerswerk leuk en zinvol is, maar uit onderzoek is gebleken dat vrij willigers ook langer leven. Onderzoekers van de Vrije Universiteit van Amsterdam kwa men tot deze conclusie na een jaren lange studie naar de effecten van vrijwilligerswerk. In 1992 kreeg een groep 55-plussers voor het eerst een enquête voorgelegd, die zij vervol gens iedere twee a drie jaar invul den. Ook werden ze geïnterviewd en werd hun fysieke gezondheid in de gaten gehouden. Nu, achttien jaar later, blijkt dat mensen die vrijwilligerswerk doen een overlijdingskans hebben van 20 procent, terwijl de ondervraagden die geen vrijwilligerswerk doen een sterftekans van 45 procent hebben. Vrijwilligerswerk is gezond! Volgens het onderzoek leven vrijwilligers langer gezond en heb ben ze minder last van fysieke aan doeningen en chronische ziekten. Bovendien antwoorden zij vaker positief op de vraag hoe zij zich voe len. Ook mensen die in de loop van de tijd besluiten om vrijwilligers werk te gaan doen, leven ervan op. Onderzoeker René Bekkers heeft wel een idee hoe het kan dat vrijwil ligers beduidend beter uit de test komen. Zij houden langer controle over het eigen leven, wat een posi tief effect heeft op de eigen gezond heid. Ook werkt het gevoel dat zij iets voor een ander kimnen beteke nen stressverlagend. Toch is het feit dat vrijwilligers werk een positief effect heeft op Vrijwilligers maken hetverschil De volgende vacatures zijn in te zien op de website Vrijwilligers Informatie Punt: Vrijwilligers voor tuinwerkzaam- heden voor licht trrinonderhorrd, maar ook zij die het wat zwaar dere werk (tegen een kleine ver goeding) niet schrrwen worden gevraagd te reageren De Stichting Welzijn Heiloo zoekt contact met een ervaringsdeskun- dige die verwedrrwden wil onder- stermen door middel van een maandelijks bezoek De organisatie van de Krrnst6daagse 2011 (21 t/m 16 j uni) komt graag in contact met mensen die op zoek zijn naar een korte lerrke klrrs: srrppoost in een krrnstrijke bijzondere omgeving de gezondheid, gemoedstoestand en levensverwachting niet nieirw. Eerder kwamen wetenschappers van de VA Medical Center en de University van California ook al tot deze conclirsie. Expositie "Vrijwilligerswerk in Heiloo" (foto: Jolanda Kmse) In Bibliotheek Heiloo was tijdens de opening van het Vrijwilligers Informatie Prmt op 9 april een fraaie portretserie van vrijwilligers in Heiloo te zien. De foto's zijn gemaakt in het kader van het Eirropees Jaar van het Vrijwilligerswerk 2011 en zijn een eerbetoon aan alle vrijwil ligers van Heiloo. Heeft ir de expo sitie gemist? De foto's van Fotoclirb Collectief Contoirr zirllen in de maanden ju.li en airgirstirs te zien zijn in het Trefpunt. De Stichting Welzijn Heiloo is - vanuit het Trefpunt - actief bezig om te zorgen, dat alle ouderen in Heiloo een 'goede oude dag' krijgen. Dat doen we met een klein team betaal de medewerkers, maar voor al met veel vrijwilligers. De gemeente Heiloo betaalt een groot gedeelte van het geld dat nodig is om ons werk uit te voeren, maar bezuinigt. Wij spreken fondsen aan, deelne mers zelf dragen steeds meer bij, maar bij elkaar is dat niet meer genoeg om te doen wat nodig is. Daarom doen wij een beroep op u. Ieder jaar stellen wij een speerpunt vast. Dit jaar is dat 'voorkomen van eenzaamheid onder ouderen en kwetsbare burgers'. Met uw bijdrage willen wij meer doen om sociaal isolement te voorkomen. Bijvoorbeeld ontmoetingsactivi- teiten organiseren op zondagen. Daarmee willen wij betere moge lijkheden bieden voor sociale con tacten, want die heeft iedereen nodig om zich werkelijk prettig te voelen in ons mooie groene Heiloo. Voelt u zich ook maatschappelijk betrokken bij uw medeburgers dicht bij huis? U kunt ons steu nen door donateur te worden, als bedrijf of als particulier en daar door meehelpen het welzijn van kwetsbare inwoners van Heiloo te bevorderen. Wilt u ons als particulier doneren? U kimt uw gift storten op onze reke ning 64 11 659 onder vermelding van 'sponsoring'. Maar u kunt ons ook steimen door u als vrijwilliger bij ons te melden. Voor allerlei grotere of kleinere, tij delijke of langduriger taken kimnen wij uw steun gebruiken: van gast vrouw tot bestuurder, van receptie tot vrijwillig ouderenadviseur, van secretaresse tot PR-medewerker. Meer weten? Neem contact op met onze vrijwilligerscoördinator Marian van Dam: m.vandam@welzijnheiloo. nl, of bel ons: 533 12 97. Wilt u als bedrijf donateur van ons worden? Wij bieden u voor uw gift een tegenprestatie (zie tabel): Wij zijn een Anbi-instelling (een algemeen nut beogende instelling); uw gift is aftrekbaar bij uw belas tingaangifte Nadere informatie Meer dan eenvijfde (22%) van de 22.580 inwoners van Heiloo is 65 jaar of ouder. Dat zijn bijna 4.500 medeburgers. De verwachting is, dat over vier jaar een kwart van de Heilooër bevolking ouder dan 65 jaar zal zijn. Bij de Stichting Welzijn Heiloo wer ken 8 parttime beroepskrachten samen met meer dan 250 vrijwilli gers. De gemeente Heiloo subsidi eert 3 van de 4,5 fte. De Stichting Welzijn Heiloo werkt samen met ouderenbon den in Heiloo en de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo, Muziek - en Dansschool Heiloo, Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo, Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo. Meer over ons weten: kijk eens op www.welzijnheiloo.nl, of neem con tact met ons op. U vindt ons in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, telefoon 533 12 97 per jaar Naam 100 stille bijdrage 250 500 actieve bijdrage 1.000 Wat krijgt u ervoor vermelding in jaarverslag vermelding op sponsorbord vermelding op website eenmalige vermelding in maandelijkse verenigingspagina Uitkijkpost 4 x vermelding in onze maandelijkse verenigings pagina Uitkijkpost vermelding in brochures naam samenhangend met project "Het geheim van de kunst is daarin gelegen, dat men niet zoekt, maar vindt. - Pablo Picasso, Spaans schilder, tekenaar en beeldhouwer (1881-1973) - De stichting Karibu-Tanzania zoekt een vrijwilliger die op een creatieve manier wil helpen fond sen voor ontwikkelingsprojecten aan te boren Wie vindt het leuk om zich te verdiepen in software voor blin den en slechtzienden om op die manier iemand op de computer te begeleiden? Het Vrijwilligers Informatie Punt van de Stichting Welzijn Heiloo is te vinden in de bibliotheek, Westeiweg 250, 1852 AR Heiloo, telefoon 532 02 81, e-mail vrijwilligers@welzijnheiloo.nl, website www. vrij willigereheiloo. nl. Openingstijden: dinsdag en vrijdag 10.00 - 17.00 en woensdag 14.00 - 17.00 of op afspraak. Van 21 juni tot en met 26 juni organiseert Stichting Welzijn Heiloo, onder de coördinatie van Yfke de Fluiter, weer een Kunst6daagse. De organisato ren van deze culturele mani festatie hebben de beschikking gekregen over een prachtige historische locatie: het pand en het omliggende terrein van de vroegere Willibrordusstichting van GGZ NHN aan de Kennemerstraatweg. Onder de vleugels van Stichting Welzijn Heiloo is de Kunstödaagse langzaam een begrip in de regio aan het worden. Vele kunstenaars, bekend of onbekend, professio neel of amateur hebben sinds 2003 him schilderijen, beelden, sieraden of anderszins, onder de aandacht van het Heiloöer publiek weten te brengen. Maar liefst zes dagen lang zal heel Heiloo in het teken staan van Kunst. Er is heel veel te zien en te doen, zo is er een centrale expositie met workshops van de deelnemende kunstenaars. Er zijn tentoonstellingen, demonstraties, literaire activiteiten en een kunst en ambachtsmarkt. Elk jaar sluit de Kunstödaagse weer af met een kunstroute door heel Heiloo. In het weekend van 25 en 26 jimi laten professionele en amateurkunstenaars op meer dan 50 locaties, van beeldentuin en ate lier tot huiskamers, him werk zien. Dit jaar wordt een aantal expo sities versterkt met muziek onder de titel SwingLoo. Professionele en amateurmusici uit Heiloo laten enthousiast van zich horen. Ook vele winkeliers openen him deuren voor de kimst, en op ver schillende plaatsen in Heiloo zullen er groepsexposities zijn. U kunt de locaties herkennen aan de gele vlag met ons logo. Voor elk wat wils dus in deze route en om u te helpen navigeren door dit woud van kunst, maken wij een boekje waarin u alle beno digde informatie kunt vinden. Dit boekje zal onder andere verkrijg baar zijn op onze website. Hier kunt u ook terecht voor meer informatie: www.kimst6daagseheiloo.nl. Ook dit jaar wordt de Kimstödaagse weer mogelijk gemaakt door de grote inzet van haar vrij willigere en de vrijgevigheid van onze sponsors: Rabobank, Prins Bemhard Cultuurfonds, Gemeente Heiloo, GGZ Noord-Holland Noord, VSB Fonds, TAQA Cultuurfonds, Stichting Vrienden Welzijn Heiloo en uiteraard Stichting Welzijn Heiloo zelf. U woont nog zelfstandig en het lijkt anderen wel goed met u te gaan, maar eigenlijk heeft u te wei nig energie om nog iets te onderne men. Het wordt stiller om u heen, u heeft daar last van, maar u weet niet goed wat u daar aan kimt doen? U wilt wel eens praten over die bijna ongemerkte veranderin gen in uw leven, maar met wie? Met dit soort vragen kunt u terecht bij de welzijnscoach van Stichting Welzijn Heiloo. In gesprek met haar gaat u na hoe u verder wilt en kimt. Zij stimuleert, activeert, begeleidt en ondersteunt u. Samen gaat u op zoek gaan naar uw eigen kracht en groeikansen. Al doende krijgt u weer de regie over uw leven. U kimt zelf contact opnemen met ons, maar ook iemand anders vra gen dat voor u te doen. Iedereen verwerkt rouw op zijn of haar eigen manier. Het rouwpro ces is een vorm van verwerking, het vraagt moed om te rouwen; vindt u dat ook? De hele dag rouwen is onmogelijk, af en toe vrij nemen van je verdriet is helemaal niet ver keerd: kan dat? En wat doe je met de feest- of verjaardagen? Deze vragen kimnen deelnemers in de Lotgenotencontactgroep Partnerverlies elkaar stellen. Het is prettig om hierover met elkaar in gesprek te gaan, om een luiste rend oor te bieden en te ontvangen. Iemand met dezelfde ervaring weet waarover je het hebt, aan hem of haar waag je makkelijker: hoe doe jij dat nou? Iedere eerste dinsdag van de maand wordt van 13.30 tot 15.30 uur een bijeenkomst gehouden door de Lotgenotencontactgroep. De groep kent geen vaste samenstel ling, iedereen is van harte welkom, ook als u eerst eens de sfeer wilt komen proeven. De entree bedraagt 5,00 (inclusief consumptie). Voor meer informatie of een afspraak kimt u ons bellen en wagen naar onze welzijnscoach: Karlijn Sengere, telefoon (072) 533 12 97. Op maandag en dinsdag van 8.30 -17.00 uur en wijdag van 8.30 -12.30 uur. E-mail: welzijns coach @welzijnheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 22