Het moederdag arrangement Ontmoeten in 't Praethuys i Flashmob verrast Limmen Foto-expositie en fotoboek 'Thuiskomen' REGIO 24 INGEZONDEN MEDEDELING Dagelijks leven in het Sint-Liobaklooster Thuiskomen' is verkrijgbaar in de abdijwinkel KORTOM Kerkenveiling in Egmond Stiltewandeling op maandag 9 mei Amak haalt en brengt vredesvuur Afscheid burgemeester Emmens-Knol 4 MEI 2011 AKERSLOOT - Horeca- en reereatiebedrijf 't Hoorntje in Akersloot is gespecialiseerd in bruiloften en feesten voor groepen vanaf 25 gasten. Speciaal voor moederdag heeft 't Hoorntje een moederdag-rondvaart- bruneh-arrangement op de agenda gezet waar u ook vanaf één persoon voor kimt reserveren. Op zondag 8 mei zijn er twee arrangementen. Arrangement A: eerst een rondvaart en dan brunch: Partyschip Claes Hom vaart om 10.30 uur uit voor een mooie tocht van anderhalf uur over het Alkmaarder en Uitgeestermeer. Aan boord wordt u ontvangen met koffie, thee met een gesorteerd gebakje. Als Claes Hom aangemeerd is bij de haven van 't Hoorntje, gaan alle gasten van boord en zetten koers naar 't Hoorntje, waar iedereen tot 13.30 uur van de brunch kan genieten. Arrangement B: eerst brunchen en dan een rondvaart: ontvangst van de gasten om 11.30 uur in 't Hoorntje, hier geniet u eerst van de brunch. Partyschip Claes Hom vaart om 13.00 uur af voor een mooie tocht van anderhalf uur over het Alkmaarder- en Uitgeestermeer. Aan boord wordt twee maal 'n drankje of frisdrankje geser veerd. Om 14.30 uur meert Claes Hom aan bij de steiger van 't Hoorntje. Kosten voor de rondvaart arrangement A of B: 27,50 en voor kinderen tot en met 11 jaar 17,50. Lijkt het u een leuk idee voor moederdag, dan is reser veren gewenst om teleurstelling te voorkomen.Verder staan er dit jaar bij 't Hoorntje nog de moederdagrondvaart-bruneh (8 mei), rondvaart naar de Zaanse Schans met passagieren (31 juli) en de rondvaart langs Spijkerboor en De Woude (13 jimi en 14 augustus) op het programma. Horeca- en reere atiebedrijf 't Hoorntje, Kerklaan 20 te Akersloot, tel. 0251-312120, e-mail info@hoomtje.nl, www.hoomtje.nl. REGIO - Per 1 mei heeft burgemeester Aaltje Emmens- Knol afscheid genomen. Op donderdag 28 april was het officiële afscheid tijdens een bijzondere raadsvergadering, waarna het verder werd gevierd in Bezoekerscentrum De Hoep. De presenta tie was in handen van Hennie Huisman. Bij binnenkomst klonken de tonen van het Jos van Beest Trio, waarna de Jeugdraad van de Castricumse Carnavalsvereniging optrad. De zangvereniging De Vredenburgers uit Limmen zongen speciaal voor de burgemees ter en ook het Castricums Shanty en Folksongkoor De Skulpers en Emergo brachten een muzikaal eerbetoon. Foto: Ricardo Marcker REGIO - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor men sen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek of voor deelname aan een ontspannen de of creatieve activiteit. Op woensdagmiddag is de mas seur in huis. Massage geeft ont spanning voor lichaam en geest. Niet alleen voor patiënten, ook voor partners! Donderdag 5 mei van 19.30 tot 21.30 uur is het de avond voor de nabestaanden. Heeft u uw partner aan kanker verloren en wilt u graag horen hoe ande ren die hetzelfde hebben meege maakt hiermee omgaan? Kom dan op die donderdagavond naar 't Praethuys. De avond wordt afge sloten met een drankje. Natuurlijk bent u ook op andere dagen wel kom. Dinsdag 10 mei van 10.00 tot 12.00 uur is er een inloop/koffie ochtend van de Stomavereniging. Voor inlichtingen; tel. 06-53512146 of 06-10575710. Momenteel han gen er kleurrijke schilderijen in 't Praethuys van Annelies Jongejan Steenhuis. Deze expositie is nog de hele maand te bewonderen. Loopt u eens binnen en bewonder onder het genot van een kop koffie of thee van deze prachtige schilderijen. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie www. praethuys.nl, 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. In Limmen werd de flashmob georganiseerd door de familie Vleugel. Aangeleverde foto LIMMEN - Op Koninginnedag werden de inwoners van Limmen om 16.30 uur in het dorpspark verrast door een flashmob. Een flashmob is een (grote) groep mensen die plot seling op een openbare plek samenkomt, iets ongebruike lijks doet, en daarna snel weer uiteen valt. Flashmobs worden veelal georganiseerd via moder ne communicatiemiddelen als het internet. In Limmen werd de flashmob georganiseerd door de familie Vleugel. Moeder Cathy en haar drie dochters, die allen wekelijks dans lessen volgen bij dansschool Djazz 2 Imprezz, leek het erg leuk om een keer mee te doen aan een flashmob. Maar de vraag was hoe? Als snel werd bedacht dat dit gerealiseerd kon worden door zelf een flashmob te organiseren. Zo nam Gertjan Vleugel de organisatie op zich. Willy Könst van dansschool Djazz 2 imprezz uit Limmen werd gevraagd voor het maken van een choreogra fie, het kiezen van een nummer en het aanleren van de dans. Via het mailbestand van de dansschool, oproepen aan vrienden, familie en collega's werden er deelnemers geworven. De groep groeide al snel. De deelnemers zijn driemaal bijeen gekomen in de Burgerij en sporthal d'Enterij, die kosteloos beschikbaar werden gesteld, om te oefenen. De menigte was toen al dolenthou siast en dit enthousiasme werkte aanstekelijk want de groep werd steeds groter. Zo'n 150 mensen in de leeftijd van 5 tot 70 jaar dansten in Limmen op Koninginnedag op het nummer 'Let me entertain you' van Robbie Williams. De flashmob werd gestart door Cathy Vleugel en al snel aange vuld door haar drie dochters, Amy, Roanne en Jenna. Vervolgens werd de groep uitgebreid tot ruim 150 man. Verschillende mensen raakten zo enthousiast dat zij zelfs spontaan meededen. Onder luid applaus en gejuich viel de menigte aan het eind van het nummer uit elkaar alsof er niets was gebeurd. Het geheel is gefilmd door Kees Bos en Henk Nuijens, waarbij een telekraan beschikbaar werd gesteld door Gerard de Nijs zodat er ook opnames vanuit de lucht gemaakt konden worden. Het filmpje zal bin nenkort te vinden zijn op www.djazz2imprezz.nl. EGMOND - De Egmondse fotograaf Armando Jongejan (1960) heeft met zijn camera het dagelijks leven vastgelegd in het Sint-Liobaklooster in Egmond-Binnen. Tot en met 15 mei is een deel van zijn werk te zien in de galerie van de Sint-Adelbertabdij in Egmond- Binnen. Het gebed neemt in deze benedie - tijnse gemeenschap een belangrijke plaats in, maar naast deze momen ten van bezinning en innerlijke rust moet er ook gewerkt worden. Koken voor soms wel vijftig perso nen, de tuin onderhouden, kleding maken en verstellen, de was doen, appels plukken, gewoon de dagelijk se dingen. Het Liobaklooster staat bekend om zijn creatieve karakter, zoals dat tot uitdrukking komt bij pottenbakken, muziekuitvoeringen, weven, batikken, beeldhouwen en het koper- en zilversmeden. Unieke kledingstukken, beelden en siera den zijn het resultaat van vele uren werk. De communiteit heeft de dag 'vol' gepland. Tijd voor recreatie of ontspanning is er nagenoeg niet, maar zo af en toe wordt zomers in de achtertuin op de trampoline gesprongen of een boek gelezen op de schapenweide. Zoals verschil lende zustere tijdens het fotografe ren aangaven, voelt het leven in het Liobaklooster als 'thuiskomen'. In de periode 2009-2010 is deze repor tage door Armando Jongejan vast gelegd. Het gelijknamige fotoboek 'Thuiskomen' komt eind april ook uit en hierin zijn 121 zwart-wit foto's opgenomen. Het voorwoord is geschreven door priorin Emmanuele Sipkema. 'Thuiskomen' is verkrijgbaar in de abdijwinkel. Na de fotorepor tages over het Karmelklooster (Van binnenuit - 2000) en de Sint-Adelbertabdij (Een zoektocht - 2004) is dit de derde reportage over het dagelijkse leven in een Egmonds klooster van Armando Jongejan. De foto-expositie 'Thuiskomen' is geopend tot en met 15 mei op maan dag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Galerie Sint-Adelbertabdij, Venne waters weg 27 in Egmond- Binnen, www.abdijvanegmond.nl of www.contrastfotografie.nl. EGMOND - Op zaterdagavond 7 mei is het weer kerkenveiling in Egmond aan den Hoef. Deze traditionele veiling vindt plaats in dorpshuis Hanswijk en begint om 20.00 uur. De opbrengst van de veiling komt ten goede aan de kerk en aan de deelnemende (jeugd)verenigingen. Wat meer dan vijftig jaar geleden begon als een bloembollenveiling ten bate van de kerk is inmiddels uitgegroeid tot een jaarlijks terug kerend evenement. Bloembollen komen nog steeds voor in de catalogus, maar niet meer zoveel. Omdat de veiling de avond voor Moederdag plaatsvindt is het voor sommigen ook de ideale gelegen heid om nog iets voor moeder te kopen. Zo is er een groot aanbod van moederdagtaarten. Naar mate de veiling vordert worden de slag roomtaarten steeds duurder. De prijs van een taart kan tot waan zinnig hoge bedragen stijgen als blijkt dat iemand nog geen taart heeft kimnen kopen en de volgen de ochtend niet met lege handen wil staan. Dat de opbrengst dan voor het goede doel is maakt veel weer goed. De veiling begint om 20.00 uur in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. REGIO - Op maandag 9 mei wordt er gewandeld in het teken van de bevrijding. Wandelen in stilte, de bevrijding gewaar worden in jezelf en daardoor de liefde in je hart voelen, dat is de intentie van deze wandeling, met Marianne Duijn en Rob de Wit. Men verza melt zich rond 09.30 uur op de parkeerp laats bij het informatie centrum 'de Hoep' aan de Zeeweg te Bakkum. De start van de wan deling is om 09.45 uur, gaat door de duinen en duurt ongeveer 1,5 uur en is ongeveer vijf kilometer lang. Deelname aan deze wande ling is gratis. Denk wel aan een geldige duinkaart. Na afloop is er gelegenheid om, voor eigen reke ning, een kop koffie of thee te drinken bij Johanna's hof en na te praten. Voor verdere informatie: Rob de Wit, tel. 06-53740895. AKERSLOOT - De dit jaar der tig jaar bestaande Akersloter Marathon Klub is als één van honderd verenigingen uitge nodigd om in de nacht van 4 op 5 mei in Wageningen het Vredesvuur op te halen. De lopers vertrekken na de twee minuten stilte bij de Dodenherdenking bij het Vredessymbool in Akersloot om de ruim 130 kilometer naar Wageningen af te leggen. Premier Rutte zal daar het Vredesvuur ontsteken, waarna tien marthon- lopere in estafettevorm, de toorts naar Akersloot zullen overbren gen. Op bevrijdingsdag zal in zorgcentrum Strammerzoom het Vredesvuur om 10.30 uur wor den overhandigd aan wethouder E.F.G. Meijer, die hierna in een toespraak zal stilstaan bij het thema: 'vrijheid wereldwijd: wat is daarvoor nodig?' De bewoners van Strammerzoom zien met warme belangstelling uit naar deze gebeurtenis en gaan er eveneens van uit, dat de inwo ners van Akersloot door hun aanwezigheid de betekenis van vrijheid wereldwijd zullen onder strepen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 24