Gedicht Begin de dag met een feestelijk ontbijt MOEDERDAG Tweede zondag in mei is het feest Wees creatief en origineel met broodjes en fruit Tips voor Moederdag UITKIJKPOST 4 MEI 2011 MOEDERD Een dikke zoen voor alle moeders Moederdag wordt traditioneel op de tweede zondag in mei gevierd. Dit jaar leggen we onze moeders op zondag 8 mei in de watten. Dat kan met een ontbijt op bed, een grappig cadeautje of gewoon een prachtige bos bloemen. D e traditie om moeders te eren, is jaren geleden overgewaaid uit de Ver enigde Staten. Daar stelde Lieve mama Op die ene dag in mei sta jij centraal Maar eigenlijk ben jij voor mij altijd speciaal Je zachte ogen en je lieve lach Voor mij is het elke dag moederdag mevrouw Anna Jarvis voor om als eerbetoon aan haar moeder en alle andere moeders in het land een witte anjer te dragen en spe ciale kerkdiensten te organiseren. Tegenwoordig ziet Moederdag er heel anders uit. De dag is uit gegroeid tot een wereldwijde feestdag waarop moeder centraal staat. Opvallend is dat ieder land een ander moment uitkiest om de dag te vieren. In België krijgt moe der bijvoorbeeld pas in augustus extra aandacht. Elk land doet het daarnaast op zijn eigen manier. In Nederland staat Moederdag vieren vooral in het teken van het ver wennen van moeder. Dat betekent dat ieder gezinslid mama verrast met iets speciaals. Ook worden de huishoudelijke taken deze dag, voor zover dat al niet gedaan werd, opgepakt door vader en de kinderen. Op veel ba- De traditie om moeder te eren komt uit de Verenigde Staten. sisscholen wordt er ruimte in de lessen ingeruimd om aandacht te schenken aan moederdag. Kinde ren mogen die tijd benutten om wensjes te maken of cadeautjes te knutselen. 7 Het is een traditie waar we niet omheen kunnen. Op Moederdag horen moeders ontbijt op bed te krijgen. En wat is er gezelliger dan samen in bed een broodje eten. O Op simpele wijze een origineel ontbijt. p simpele wijze kun jij een mooi en origineel ontbijt samenstellen voor je moe der. Maar daar gaat wel wat voorbereiding aan vooraf. Wat er niet mag ontbreken zijn enkele luxe broodjes en croissantjes, die je van tevoren bij de bakker haalt. Die maken het ontbijt feestelijk. Natuurlijk mag koffie of thee niet ontbreken. Laat een volwassene wel even helpen met deze hete drankjes. Verder zorg je voor broodbeleg, boter en een lekker eitje. Wil je echt origineel voor de dag komen dan snij je bijvoorbeeld wat fruit in grappige blokjes of leuke vorm pjes. Van aardbeien kun je bijvoor beeld mooie hartjes maken. En wat te denken van dunne pannenkoek jes waar je met schenkstroop'Lieve Mama' op schrijft! Of gewoon een grappig hartje. Andere voltreffers zijn warme wa fels en toast. En koekjes die je zelf gebakken hebt in de vorm van hartjes.... Maar die mag je natuur lijk ook later op de dag bij het kof- fiemoment oppeuzelen. Veel suc ces! Verras haar met een leuk cadeau Het valt niet altijd mee om een origineel cadeau te vinden waarmee je je moeder verrast. Wij zetten een paar tips op een rijtje. Natuurlijk doe je het met een mooie bos bloe men altijd goed. Bloe men houden van men sen en zeker van moeders. Een prachtige doos met Belgische bonbons (die ze voor zichzelf nooit zou kopen) is dan wel een aanslag c op de lijn. Maar zij zal er zeker van genieten. Of geef moeder een te- goedbon voor een bezoek aan een -Q echte Engelse theetuin. Heel origineel is het om op een be- staande melodie van een liedje een nieuwe tekst te maken die haar op 't lijf geschreven is. Dat wordt na tuurlijk wel even oefenen. En dan op Moederdag zingen. Vraag ge rust hulp aan je broertje of zusje. Komt ze er niet gemakkelijk toe om eens naar de film te gaan. Kies er dan zelf een uit waarvan je denkt dat ze hem mooi zal vinden en neem haar mee. Samen er op uit is heel gezellig. Laat van een nostalgische foto (eentje uit haar jeugd bijvoor beeld) een vergroting maken en mooi inlijsten. Ze zal er blij mee zijn. Sieraden zijn natuurlijk altijd welkom bij modieuze moeders. Toon jezelf van je creatiefste kant en maak zelf een mooie ketting. Tot slot: heeft ze een computer? Vraag iedereen uit het gezin om haar een bijzondere e-mail te stu ren op Moederdag. Succes verze kerd. Bloemen doen het altijd goed. Foto: Alpha Communications.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7