Aaltje Emmens- Knol sinds 1 mei oud-burgemeester Themamiddag van KBO met dialezing over reis door Peru Opbrengst boek naar Kleurenorkest Expositie Van Os kunst in galerie De Serre W Ak m m Scouting Limmen we Koninginnedag 1 regio 19 NIEUWS UI T DE REGIO ItOcjLJJ H Aaltje heeft ervoor gekozen om haar termijn niet af te ronden, maar op 65-jarige leeftijd als burge meester te stoppen en in een iets rustiger tempo verder te leven. Foto: Caroiien Breed CASTRICUM - Na 21 jaar bur gemeesterschap in respectieve lijk de gemeenten Westenbork, Eiberg en Castricum is de van oorsprong uit Giethoorn afkom stige Aaltje Emmens-Knol (65 jaar) sinds 1 mei burgemeester af. Haar afscheidsfeest, gehou den op donderdag 28 april in het oude raadhuis, Wiier&Ga en ontmoetingscentrum De Hoep, was emotioneel en overweldi gend. De dagen ema heeft ze gebruikt om haar voormalige werkplek in het gemeentehuis vrij te maken. Alle hartverwarmde reacties die ze heeft ontvangen moeten nog bezin ken. Ze kan het nog maar moeilijk bevatten dat dit tijdperk nu echt afgesloten is. „Dit is een bijzondere ervaring. Zo heb ik bijvoorbeeld de dodenherdenking dit jaar voor het eerst sinds al die jaren gewoon thuis, via de televisie, gevolgd." Emmens begon haar bestuur lijke carrière in 1974 in Naaldwijk, als raadslid en later (1986) als wethouder namens de PvdA. Van 1989 tot 1996 was ze burgemees ter van Westenbork en opeenvol gend tot 2002 van Eibergen. ,,In beide gemeenten speelden vaak tegengestelde belangen tussen de agrarische sector, natuurbeleid en economische ontwikkelingen. In Naaldwijk had ik geleerd samen te werken met alle partijen. Door te binden en ieder mee te laten denken kwamen dingen tot stand. Daarvan kreeg ik de energie om door te gaan!" Bij haar aantreden in 2002 was de samenvoeging van de vijf kernen Castricum, Bakkum, Akersloot, De Woude en Limmen tot één gemeen te Castricum nog maar net een feit. Emmens werd tot eerste burge meester van alle vij f kernen tezamen benoemd. Een moeilijke taak rustte op haar schouders en dat besefte ze bij haar aantreden maar al te goed. „Als bestuurder heb je een verant woordelijkheid; je bent er voor de gemeenschap en je moet weten wat er leeft. Maar ik vind het ook leuk om een gemeenschap te leren kennen. Ik heb daardoor veel bij zondere ontmoetingen en gesprek ken beleefd, waarvan ik veel heb geleerd. Als burgemeester gaf ik er de voorkeur aan om niet boven, maar liever tussen de partijen te staan. Een burgemeester heeft een bindende functie. Ik trad aan in een moeilijke periode, en herindeling is vaak een pijnlijk proces. Bovendien leven hier veel mensen, en daarmee meer verschillende belangen, in een relatief klein gebied met een grote diversiteit. In het begin was het dan ook moeilijk om een weg te vinden, waarbij iedereen zich beter voelt. Ik wilde in de gwemeente Castricum op dezelfde voet doorgaan, zoals ik in de twee voorgaande gemeenten heb gewerkt. Met aandacht voor de mensen, door mensen met elkaar in contact te brengen en gezamenlijk om de tafel te zitten. Niet voor alles is een oplossing waar iedereen even blij mee is. Ik zag het als mijn taak en plicht het 'hoe en waarom' uit te leggen. Door samenwerking hebben we op allerlei gebieden toch een behoorlijke slag kunnen maken." Emmens investeerde veel tijd in het burgemeesterschap. Familie en vrienden zijn er nog wel eens bij ingeschoten. Ze heeft ervoor geko zen om haar termijn niet af te ron den, maar op 65-jarige leeftijd als burgemeester te stoppen en in een iets rustiger tempo verder te leven. „Het is hard werken in de politiek en het bestuur, maar je krijgt er veel voor terug." Het warme afscheids feest betekent veel voor Emmens. „Het voelde als een warm bad; het was een prachtig feest voor ieder een!" LIMMEN - In de serie thema middagen georganiseerd door de KBO Activiteitencommissie Limmen vindt de laatste mid dag van dit seizoen plaats op donderdag 12 mei, zoals gebrui kelijk in de Vredeburg, aanvang 14.00 uur. De dialezing wordt verzorgd door mevrouw Hoogerhuis uit Oudorp. Zij neemt u mee op haar reis door Peru. De reis begint in de hoofd stad Lima en gaat langs de kust naar het haventje van Pisco. Van hieruit wordt een uitstapje gemaakt naar de Ballestas eilanden, waar u onder andere zeeleeuwen en peli kanen zult zien. De raadselachtige Nasca-lijnen bekijkt u vanuit een klein vliegtuigje. De reis gaat door naar Arequipa, waar een bezoek wordt gebracht aan het Santa Catalina klooster. In de Colca Canyon 'wachten' de con dors op u. In de pauze vliegt u naar het Titieaea-meer, naar het eiland Amantani. Dan brengt de trein u naar Cuseo, van waaruit een aantal uitstapjes op het programma staan, onder andere naar de kleurrijke markt in Pisac. De reis eindigt in de oude Inca- stad Machu Picchu. Senioren uit Limmen en omgeving zijn welkom op deze middag. LIMMEN/BERGEN - Oud leerkracht Jos Rijnaarts heeft van 1976 tot 1986 lesgege ven op De Zuidwester, een Jenaplan-Daltonschool in Heerhugowaard. In het kader van stimulerend leren hielden zijn leerlingen regel matig spreekbeurten, die Rijnaarts, voorzien van tekeningen en illustra ties, in een boekwerk heeft verza meld en opgeschreven. Een uniek en intussen tot op de draad ver sleten exemplaar, omdat het vaak aan collega's en oudere werd uit geleend. Rijnaarts's dochter Bobbi (10 jaar) volgt sinds twee jaar basisonderwijs op Kleurenorkest, een school die ook uitgaat van de talenten en het creatieve vermo gen van een leerling. Inmiddels is na een lang en moeizaam pro ces overheidssubsidie toegekend, maar dat zal de school pas vanaf volgend schooljaar ontvangen. „En daardoor moest er voor dit school jaar een gat van vijf ton worden overbrugd", aldus Rijnaarts. „Door allerlei acties is reeds vier ton bin nen en ik hoop met de opbrengst van dit boek een steentje bij te dra gen." Zaterdag 14 mei houdt het Kleurenorkest de 'Lentebraderie'. Daar zal Rijnaarts zijn debuut 'Meester Jos, autocross' presente ren. Het is een gedrukte uitgave van het originele, handgeschreven boek uit de tijd dat hij nog lesgaf; tot stand gekomen met hulp van veel mensen, die hebben geholpen bij het documenteren. Vol leuke verhalen en gebeurtenissen van zijn leerlingen, vlot geschreven vanuit de visie van een kind en doorspekt met humor. Het is een eerbetoon aan leerkrachten in het ondeiwijs en wil lezers op een leuke manier inspireren. Hij heeft er nog een flink aantal hoofdstukken aan toe gevoegd, verhalen van- en over leerlingen die hij zich nog herinner de. Bovendien heeft schoolfoto- graaf Wim Bloothoofd toestemming gegeven om oude schoolfoto's in het boek op te nemen. De full colour druk is verzorgd door druk kerij Gravo te Purmerend, die Rijnaarts dertig jaar geleden de 'dummy' voor het origineel heeft geschonken. Het boek, met een oplage van 500 stuks, is in eigen beheer uitgegeven. Het is a 15,- (indien gewenst gesigneerd) verkrijgbaar op de bra derie van het Kleurenorkest en via www.josrijnaartsentertainment.nl (plus verzendkosten). Verder zal Rijnaarts het boek nog op een aan tal andere plaatsen aanbieden, zoals bij herenmodezaak Alissa Men (op 11 juni Middenwaard, Heerhugowaard en 25 juni in Schagen) en op 18 juni in boekhan del Thomas in Bergen. Limmen - In de landelijk gelegen serre en atelier bij Nella van Os in Limmen, is weer recent werk te bezichtigen. Van Camille van Os zijn bron zen beelden te zien waar vooral vrouw en paard centraal staan. Josine van Os toont gestileerde beelden in steen en raku gestook te objecten. De aciyl - en olieverf schilderijen in groot formaat van Nella van Os variëren van expres sie tot abstract met een krachtig kleurgebruik. De drie kunstenaars exposeren individueel regelmatig en zijn docenten zowel binnen als buitenshuis. Op de Westeiweg 39 in Limmen, is de serre iedere zondag geopend van 14.00 tot 18.00 uur of op afspraak, zie www.vanoskunst.com. Josine van Os toont gestileerde beelden in steen en raku gestook te objecten. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17