AMGH Accountancy H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Lentemarkt Sighet Collecteweek Hartstichting Genezing in de film Info uur CDA-fractie Hoogevoeligheid in het Oosthonk EHK Klaverjasclub Herdenking Kom, vul het Baafje Unicef-busje terug bij AH 't Loo Veiling voor de Beun Bibliotheek Heiloo één dag in teken van wild breien UITKIJKPOST ii MEI 2011 HEILOO - Op zondag 15 mei houdt Stichting Vrienden van Sighet een gezellige lentemarkt op het terrein van GGZ Noord- Holland-Noord in Heiloo, Kennemerstraatweg 464. De markt is vrij toegankelijk en vindt plaats van 11.00 tot 17.00 uur. Er is voor ieder wat wils, voor de kinderen is er een springkussen, een zweefmolen, ponyrijden en nog wat andere leuke activiteiten. Er is live muziek van de band Ouwe Jongens Krentebrood, en er wordt er een loterij gehouden met leuke prijzen. Alles komt ten goede aan verschillende projec ten in Roemenië. HEILOO - De collecteweek van de Nederlandse Hartstichting heeft een bedrag van 6224,62 opgeleverd. Wilt u volgend jaar ook helpen? Kijk op www. hart- stichting.nl en geef u op als col lectant. HEILOO - Na de verrassende en zeer goed bezochte eerste drie avonden rondom 'Genees mij', staat nu centraal: genezing in de film. Een recente film over genezing en de aspecten die daar wel en niet bij horen wordt deze avond vertoond. Het bijzondere aan deze avond is dat naar aan leiding van deze film, mensen uit de Lourdes-werkgroep uit Heiloo in gesprek gaan over hun kijk op en him beleving van genezing. Woensdag 18 mei in het Willibrordushuis, Westerweg 267. Voor koffie en onkosten betaalt u drie euro en de avond begint om 19.30 uur. HEILOO - Op donderdag 12 mei houdt de CDA-fractie een info- uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespre ken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf, tel. 072-5335150 of e-mail naar werf.hlo.34@planet.nl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). HEILOO - Nadat vorige maand de eerste succesvolle workshop hooggevoeligheid heeft plaats gevonden is het dinsdag 17 mei tijd voor een nieuwe avond. Tijdens deze avond komt u meer te weten over de achtergronden van hooggevoeligheid en leert u ondersteunende technieken te gebruiken. Tijdens de avond is er ook veel tijd om met elkaar van gedachten te wisselen. De avond begint om 19.30 en vindt plaats in buurthuis het Oosthonk. Informatie en opgave via tel. 06-50263274. HEILOO - Op maandag 16 mei is alweer de laatste Open Drive van dit seizoen. Iedereen is, met of zonder partner, welkom in het Open Huis in 't Loo! Bent u een regelmatige bezoeker en u kunt een keer niet, meld dit even bij één van de onderstaande bestuursleden. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Start is om 19.30 tot 23.00 uur. Inlichtingen bij mevrouw G. Verhage, tel. 0251-5123271 of bij mevrouw R. Geerlings, tel. 072-5339345. HEILOO - Dinsdag 3 mei werd er nauwkeurig en in het wilde weg gebreid in Bibliotheek Heiloo, door mensen van alle leeftijden. Van jong tot oud, van professional tot 'nog nooit een breipen vastgehouden': iedereen was er om mooie breiwerkjes te maken. Bibliotheek Heiloo gaf met deze leuke en vooral gezellige meiva kantie-activiteit meer aandacht aan deze opkomende rage, waar ook al boeken over zijn geschreven ('Hoe overleef ik... Wild brei en' van Francine Oomen). De geproduceerde werkstukken zijn nog enige tijd te bewonderen in de bibliotheek. Aangeleverde foto De dodenherdenking bij 'De Man van Vught' leverde dit jaar bij mij (en ik zag ook bij anderen) de nodi ge irritatie op, door het uitdelen van een flyer waarop twee coupletten van het Wilhelmus stond afgedrukt. Al in de kinderjaren leren wij ons Nationale Volkslied, bij landsbe- langrijke omstandigheden wordt het gespeeld, en ook bij sportevene menten klinkt het door de speakers. Waarom dan deze beschamende actie? Wordt ervan uitgegaan dat we bij voorbaat al dementerend zijn en niks meer kunnen onthouden, of moeten we alles van een briefje aflezen om mee te kimnen doen Een schrijnend vertoon, en gezien de omstandigheden, erg kleinerend. Dick Borst Heiloo Op 2 mei kwam op initiatief van enkele raadsleden een aantal Heilooërs bijeen om over de toe komst van zwembad het Baafje te praten. Iedereen was het erover eens dat, eenmaal verdwenen, een dergelijk zwembad niet meer terug komt en het biedt oud en jong volop plezier in de zomer. In het rijtje van de Openbare Bibliotheek, de Ijsbaan hoort ook het zwembad het Baafje. Dus werk aan de winkel en aan de slag met inventarisatie én onderzoek van de haalbaarheid van de ideeën, en laten we als Heilooërs onder elkaar de toekomst veilig stel len. We kijken naar de activiteiten van de zwembaden in de omgeving en daar zijn bruikbare ideeën te vinden zoals demonstraties, disco, openlucht film, concerten, ontbijt- zwemmen en nog veel meer. Ook sponsoring is een goede mogelijk heid. Deze actiegroep Vrienden van het Baafje gaat de mogelijkheden onderzoeken en in dit stadium ont vangen wij ook graag suggesties van u, zwemmer, niet zwemmer, onder nemer op onderstaand emailadres. Vrienden van het Baafje vrienden@hetbaafle.nl Een aantal van u vond dat het lang genoeg geduurd heeft en vroeg aan de bedrijfsleiding van AH in het winkelcentrum 't Loo wanneer het 'Unicef-busje' weer wordt opgehan gen. Wat een betrokkenheid! Wat een enthousiasme! Heerlijk, dat zo'n eenvoudige actie bij u zo aanslaat! Wij zijn ons goed bewust van het feit, dat we zonder de welwillende medewerking van het bedrijf ner gens zouden zijn en zijn daar dan ook heel blij mee. De heer Wiering (een van de filiaalmanagers) zal bin nenkort de bus terugplaatsen, weer op een handige plek vlakbij het inleverpunt van lege flessen. En u, beste Unicef-fans, bij voorbaat veel dank voor de retourbonnen die u in de bus zult deponeren! Theo Hesp Alkmaar Bij de brand in 'De Beim' in janu ari van dit jaar zijn enkele vereni gingen die gebruik maken van 'De Beun' zwaar gedupeerd geraakt. Om deze clubs te ondersteunen organiseert Rotaiy Club Heiloo van wege zijn 30-jarig jubileum een vei ling waarvan de opbrengst bestemd is voor deze clubs. Er moet echter ook iets zijn om te veilen! Er zijn al diverse leuke veilkavels aangebo den, maar we kunnen er nog meer gebruiken. We roepen iedereen op, particulier, bedrijf en winke lier, die een bijdrage aan dit goede doel wil leveren om ons te steimen met een veilkavel. Dit kan van alles zijn. Producten, diensten, kunst, waardebonnen et cetera. Het hoeft niet heel groot of exclusief te zijn. Kleine kavels zijn ook erg welkom. Denk maar aan een pond paling, een taart(-bon), een mooie plant, een fruitmand, een uurtje in de tuin helpen et cetera. Creativiteit is wel kom. Hoe meer creativiteit, hoe leu ker de veiling. U kimt uw inbreng tot 16 mei mailen aan dewin079@ planet.nl. Na afspraak komen wij uw inbreng ophalen. De veiling vindt plaats op 20 mei in restaurant 'Klein Varnebroek'. Om 19.00 uur start de receptie van Rotary Club Heiloo en om 20.00 uur start de veiling onder leiding van Kees Kroone en Max Nuyens, de bekende veilmeesters uit Lirnmen. Het belooft een leuke en gezellige avond te worden dus zorg dat u er bij bent. Namens Rotary Club Heiloo, Hans Romeyn, burgemeester Jos de Winter Anita M. Gelderblom-Hiddding, Westeiweg 60-62, 1852 AK Heiloo, tel. 072 - 7431107, rnob. 06 - 31951008, www.amgh.nl, e-mail: info@amgh.nl. HEILOO - Een goede boekhouder is niet perse ook een goede fisca list. Voor registeraccountant Anita Gelderblom (46 jaar), de vrouw ach ter AMGH Accountancy, Administratie en Belastingen geldt dit wél; zij is thuis is op beide terreinen! Ze heeft 22 jaar bij de Belastingdienst gewerkt en heeft in deze hoedanigheid van veel bedrijven, van klein tot megagroot, de belastingaangiftes gecontroleerd. Het werk heeft haar altijd veel ple zier geboden, temeer omdat ze hierdoor veel verschillende soorten bedrij ven van binnen heeft leren kennen. Het idee om voor zichzelf te begin nen spookte al een tijdje door haar achterhoofd en na de komst van haar tweede dochtertje heeft ze de knoop doorgehakt. Het mime, vrijstaande kantoor aan huis is sinds januari 2011 haar werkdomein. Anita stelt haar kennis en ervaring vanaf dan beschikbaar voor haar klanten. Met AMGH Accountancy richt zij zich zowel op particulieren als op bedrijven uit het midden- en kleinbedrijf; met als groot voordeel dat men op afspraak ook 's avonds kan langskomen. Anita is op de hoogte van de meest actuele fiscale regels die gelden bij het indienen van een belastingaangifte en kent de werkwijze van de Belastingdienst natuurlijk goed. Door deze specifieke kennis kan ze goed met en voor haar klanten meedenken. In tegenstelling tot veel grote accountantskantoren doet ze dit tegen een concurrerend tarief. AMGH Accountancy werkt met het boekhoudpakket van Exact online, waarbij de klant de mogelijkheid heeft op deze beveiligde site ieder moment van de dag met een inlogcode de eigen boekhouding kan inzien en Anita desge wenst per mail vragen kan stellen. Afhankelijk van de gemaakte afspraken kan AMGH Accountancy in samenwerking met de klant de administratie gedeeltelijk bijhouden en/of geheel verzorgen, de jaarrekening opstel len en certificeren en bovendien een goed fiscaal advies geven. „Iedere bedrijfstak heeft qua administratie zijn eigen aandachtspunten. Door me goed in wat er in een bedrijf speelt te verdiepen, en rekening houdend met de wensen van de Belastingdienst, weet ik op welke specifieke punten het meeste fiscale voordeel voor de klant te behalen is. Zo zijn bijvoorbeeld niet alle kosten of elke omzetbelasting aftrekbaar. En geldt investerings aftrek pas vanaf een bepaald bedrag. Veel ondernemers en particulieren zijn niet of nauwelijks op de hoogte van de vele fiscale regels die er zijn of hebben geen tijd om zich hierin te verdiepen. Zij zijn liever met him eigen zaken bezig. Een goed advies kan hen dan veel geld opleveren!" AMGH onderhoudt voor de laatste ontwikkelingen op fiscaal gebied regelmatig contact met een adviedbureau in Amsterdam, gerund door een oud-col lega van Anita. Daarnaast wordt ze als registeraccountant, ingeschreven bij beroepsorganisatie Nivra, doorlopend bijgeschoold om op de hoogte te blijven van de nieuwste wetten en haar fiscale kennis up to date te hou den. Zo kan zij haar klanten op diverse terreinen van dienst zijn! In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5