Na Zuiderloo geen Zandzoom meer? E H E I L O O 9 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD KERK DIENSTEN OUD PAPIER POLITIEBERICHTEN Laptop gestolen uit woning Aanrijding met zwangere vrouw ierenbescherming UITKIJKPOST ii MEI 2011 'Als ik er niet ben, ben ik verhinderd.' Deze mededeling had Willem Gomes van de NCPN vóór de raadsvergadering bij de griffie achter gelaten. En hij was er niet, zodat de mededeling door voorzitter Hans Romeyn in de vergadering werd voorgedragen (net als bij de extra raads vergadering van 28 april trouwens) Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. 1IIIL- s Ook de fractievoorzitter van Heiloo2000, Dick Bergmans, was er deze keer, maandag avond 9 mei, niet bij, hij was verhinderd door plotselinge ziekte. Hierdoor moest Tij men Valkering diens rol als woord voerder voor Heiloo2000 over nemen. Omgevingsrecht Met ingang van 1 oktober 2010 is de Wet Algemene Bepalingen Omgevingsrecht (Wabo) in wer king getreden. Hierin is opgeno men dat het college bevoegd is om af te wijken van het bestem mingsplan indien een activiteit niet in strijd is met een goede ruimtelijke ordening. Wel dient de gemeenteraad voor dit afwij ken van het bestemmingsplan een zogenaamde 'verklaring van geen bedenkingen' af te geven. De gemeenteraad kan echter categorieën gevallen aanwijzen waarbij deze verklaring van geen bedenkingen niet vereist is. Dat maakt een snelle afwikkeling van een aanvraag door het col lege mogelijk. Het college vroeg deze avond om zo'n aanwijzing voor alle gevallen waarvoor een zogenaamde omgevingsver gunning is vereist (met daar aan gekoppeld besluitvorming inzake vaststelling van bepaalde exploitatieplannen). Wel stelde het college voor om aanvragen voor een omgevingsvergunning waaraan het college in beginsel wil meewerken, ter bespreking voor te leggen aan de raadscom missie Openbare Ruimte. Na enige discussie ging de raad met dit voorstel akkoord, zij het met de stemmen van de WD en de fractie-Ris tegen. De discussie ging over een amendement van de WD, toegelicht door Theo van Beek, dat inhield dat de door het college voorgestelde snelle afwikkeling niet van toe passing zou zijn - en de raad dus wel ingeschakeld zou worden - bij aanvragen die betrekking hebben op meer dan drie wonin gen of meer dan drie bouwlagen of een bouwhoogte van meer dan 9 meter, wat Van Beek dan ook 'grotere aanvragen' noem de. Dit amendement werd ver worpen met 9 tegen 8 stemmen (WD, Heiloo2000 en Ris voor; D66/GroenLinks, CDA en PvdA tegen). Nieuwe nota Cultuurhistorie Er werd ook een nieuwe nota Cultuurhistorie aangeno men. In de nota gaat het om de eigen identiteit van Heiloo, om het herkenbaar houden van de bebouwingsgeschiedenis van ons dorp en ook om karakteris tieke panden. De nota werd met algemene stemmen aangeno men. Er was wel enige discussie over. Zo was het Elly Meriwani namens D66/GroenLinks opge vallen dat in de nota weinig of niets werd gezegd over indu strieel erfgoed, zij noemde geen namen, maar zei erbij: 'We weten allemaal waar 't over gaat.' Die naam noemde Theo van Beek van de WD wel. Hij wees op een passage in de nota waarin sprake was van een fabrieksge bouw op de grens van strandwal en strandvlakte, en dat moest de Melco, andere gezegd de Campina zijn. Dit fabriekscom plex aan de Kanaalweg staat op gemeentelijke besluitvorming te wachten, en die zou best op vol ledige sloop kunnen uitdraaien, maar de nodige besluiten zijn hier nog niet over genomen. De nota bleef hierover in algemene termen en de discussie van deze avond leverde op dit punt ook niets nieuws op. Welstandsnota en welstands vrijheid En dan was er ook een nieuwe Welstandsnota, ter vervanging van de oude nota uit 2002. In de nieuwe nota wordt het gemeen telijk beleid ten aanzien van architectuur en openbare ruimte vastgelegd. De nota biedt een toetsingsinstrument voor de wel standscommissie, de onafhanke lijke commissie van deskundi gen (met daarin architecten) die het college adviseert. En, zo was in het raadsvoorstel te lezen: 'De indiener van bouwplannen weet van te voren welke uitgangspun ten van kracht zijn.' Overigens staat de verplich ting om als gemeente welstand stoezicht te voeren al enige tijd landelijk ter discussie. Die ver plichting kan formeel alleen wor den opgeheven als de gemeente integraal welstandsvrij wordt verklaard. Dit wil de gemeente Heiloo niet: het dorpskarakter moet behouden blijven. Wel is de insteek om niet meer vast te leggen dan noodzakelijk en om procedures zo kort moge lijk te houden. In een oplopende trap van grootte en complexiteit van een bouwactiviteit zijn er drie treden: 1: vergunningsvrije bouwwer ken: deze zijn vastgesteld door het rijk met de redenering dat vooral aan achter- en zijkanten meer vrijheid gegimd kan wor den. Hieraan worden geen wel- standseisen gesteld, alleen vrij blijvende 'wensen'; 2: eenvoudige, kleine en veel voorkomende bouwwerken die niet vergunningsvrij zijn. Als een bouwplan voldoet aan zoge noemde 'sneltoetscriteria', dan kan de vergunning ambtelijk direct verleend worden, zo niet dan gaat het plan naar de wel standscommissie; •3: alle overige bouwwerken: worden in de welstandscommis sie getoetst. Geen sprake dus van een wel standsvrij e gemeente, maar dis cussie was er deze avond wel over welstandsvrij e gebieden, of 'welstandsluwe' gebieden, 'waar bij de welstandseisen alleen gelden voor vanaf de openbare ruimte zichtbare bebouwing'. Zo stond het geformuleerd in een motie die werd ingediend door oppositiepartij de WD en coali tiepartij CDA, een motie die het college opdroeg om hiervoor voorstellen te ontwikkelen. De motie werd aangenomen met alleen D66/GroenLinks tegen. Deze partij (encombinatie) was al tevreden met het voorstel van het college, waarin name lijk ook stond: 'Enerzijds wordt in de uitwerking van de ontwik kelingsgebieden Zuiderloo en Campingterreinen onderzocht of in het te maken stedenbouw kundige plan een gedeelte wel standsvrij ingevuld kan wor den. Anderzijds zal voor een aantal bestaande gebieden dit jaar steekproefsgewijs worden gepeild of de bewoners van die gebieden welstandsvrijheid omarmen of niet. Omdat het er hier om gaat om wat bewoners willen, zal de uitkomst daarvan bepalend zijn voor verder onder zoek.' En dit onderstreepte wet houder Jacob Ouderkerken in de vergadering ook: 'Wij willen dit jaar al komen met ideeën over welstandsvrij e wijken, met inspraak van bewoners', zei hij. Maar hij plaatste daar meteen ook een kanttekening bij: 'In Leeuwarden zijn welstandsvrij e wijken daadwerkelijk ingevoerd, maar dat leidt daar tot flinke juridisering tussen buren.' De nieuwe welstandsnota werd met algemene stemmen aanvaard. Heroverweging Zandzoom Tenslotte was er nog een motie 'vreemd aan de agenda'. De coalitiepartijen - PvdA, CDA, Heiloo2000 en D66/GroenLinks - kwamen met een motie over de Zandzoom, het ontwikke lingsgebied ten zuiden van de Vennewatereweg: moeten de plannen daarvoor niet worden bijgesteld in het licht van de economische recessie? Heiloo heeft een regionale verplichting op zich genomen om daar zo'n 1100 woningen te bouwen, maar de woningmarkt 'is in elkaar gezakt'. Volgens deze motie zou een deskundig bureau onder zoek moeten doen met het oog op een 'heroverweging' door de gemeenteraad. De motie werd ingetrokken toen uit de reactie van wethouder Désirée Schmalschlager namens het col lege bleek dat het college uit eigen beweging hier al druk mee doende was. Hier is ook al een deskundig bureau voor inge schakeld, namelijk Companen. Op 9 juni al komt er een concep trapportage van dit bureau. Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds E.J. Kooiman. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. W.F. Koetsier uit Heemstede. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: woord- en com muniedienst ininv Ine en Jaap van Groenigen. Voorganger pastor MJ van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met De Brug, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: viering van de eerse communie met kinderkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 10.30 uur: regionale bede vaart voor jong en oud, 12.00 uur eucharistieviering, vrijdag 09.00 uur: eucharistieviering, 11.45 uur, zaterdag 12.00 uur: eucharistieviering. Zondag 09.00 gelezen eucharistieviering, 10.30 uur, celebrant pr J. van der Plas met koorUbi Caritas, 12.1-5 uur: bedevaart Portugezen, 1-5.00 uur: Lof. Maandag 12.00 uur eucharistieviering, dinsdag 12.00 uur: eucharistieviering, woensdag 09.00 uur: eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en com munieviering met Aquariuskoor uit Akersloot, voorganger pastor H. Hudepohl. Zondag 10.00 uur: woord - en Communieviering met spontaan koor, voorganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at -5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. HEILOO - Op dinsdag 3 mei werd tussen 14.15 en 23.50 uur ingebro ken in een woning aan de Laan van Frans in Heiloo. De daders kwamen de woning binnen door aan de ach terzijde van het pand op een plat dak te klimmen. Van hieraf werd een raam geforceerd. Uit de woning werd een laptop ontvreemd. HEILOO - Op maandag 2 mei rond 12.30 uur vond een aanrijding plaats op de Ypesteinerlaan tus sen een bedrijfsauto en personen auto. De 21-jarige bestuurster van de bedrijfsauto uit Heiloo reed linksaf vanaf de Sonneveld de Ypesteinerlaan op. Daarbij gaf zij een van rechts komende 27-jarige automobilist uit Heiloo geen voor rang. De 27-jarige bestuurster is zwanger en werd ter controle overgebracht naar het ziekenhuis. De vrouw maakt het goed na een 24-uureopname in het ziekenhuis. Kerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.1-5 uur Eucharistieviering. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.00 uur Communieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met St. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 1-5.00 uur: eucharistieviering op de Prins Hendrik Stichting. Zaterdag 19.00 uur: avondgebed - Taize. Zondag 09.30 uur: processie vanuit de Zuiderstraat naar de Voorstraat, 10.00 uur: eucharistieviering met de bisschop van Haarlem, viering van 12-5-jarig bestaan kerkgebouw. Dinsdag 19.1-5 uur: vespers. Woensdag 09.00 uur: eucharistieviering. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 Zondag 1-5 mei 10.00 uur: ds Carolien Cornelissen, Alkmaar, Kinderkring St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met dameskoor, voorganger pastor J. Veldt. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Dielsofslaantje Akersloot, voorganger ds. W. Venema (Woudrichem). Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Loet -5, Heiloo, tel. 51-50071, e-mail: info@dierenbeschenningnhn. nl, www.dierenbeschenningnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 34349-5 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. -5090234, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 18-5, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00- 17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. -5332879, e-mail: info@vissenbeschenning.nl, internet: www.vissenbeschenning.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alann- nuimner: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Bruincyperse kater, Holleweg Bergeonstraat Heiloo. Zwart poesje klein wit plekje op borst, 2 jr, Muis, Kerkelaan Kennemerstraatweg Heiloo. Kleine lichtbruine hond, witte kraag en borst, wit aan de pootjes, krulhaar, hangoortjes, reu, gechipt, ca. 8 jr, angstig, gauw in paniek, Hannes, Poelenburgplantsoen Heemskerk. Gevonden Roodcyperse poes, witte kin, witte staartpunt en witte ringen om de staart, Kerkweg Vuurbaak Limmen Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9