'Maria' liederen in kapel GGZNHN Harmonie Caecilia geeft Voorjaarsconcert De Leidse koorboeken DE LEIDSE KOORBOEKEN DEUTEKOM Corso Bioscoop Biutiful (CF) BOEK VAN DE WEEK De Leidse koorboeken door Eric Jas Peter de Groot Eetfestijn Meat Eat gaat niet door Little Birdie bij d'Sfinx Minne Scharis exposeert met fotografie verbrande Schoorlse duinen Hartverscheurend, inktzwart en toch hoopgevend epos van regis seur van Babel, Amores Perros Uxbal (de Spaanse acteur Javier Bardem met een knopje in zijn oor en een vossenstaart) is een para normaal begaafde rommelaar met uitgezaaide prostaatkanker, die zo goed en zo kwaad als het gaat voor zijn twee kindjes probeert te zor gen. Geld verdient hij door illegale Chinezen aan het werk te zetten, in delen van Barcelona die niet op de ansichtkaarten staan: de wijk El Raval met name, waar illegalen uit alle delen van de wereld him in illegale ateliers gefabriceerde handel op straat verkopen, en de politie klopjachten houdt als er niet voldoende smeergeld wordt betaald. 'De Chinezen nemen het over', zegt een corrupte politieman. 'Straks eten zij de beste ham en wij de rijst.' Biutiful is de opvolger van Babel (beste regie in Cannes 2006). De Mexicaan Alejandro Gonzalez Inarritu schreef zelf het scenario voor het hartverscheurende, inkt zwarte, en ondanks alles hoopvolle drama. Op de jongste editie van Cannes werd Bardem voor zijn zeer overtuigende hoofdrol bekroond als beste acteur. Deze uitgave vertelt het verhaal van zes koorboeken die op mira culeuze wijze de Beeldenstorm hebben overleefd. Ze bleven vier eeuwen lang verborgen en worden door het Egidius Kwartet weer tot leven gewekt! Van de honderden koorboeken die Nederland in de zestiende eeuw rijk was, is slechts een dertiental bewaard gebleven. Zes van deze enorme, prachtige en handgeschreven boeken - een unieke, kostbare muziekschat - werden speciaal gemaakt voor het koor van de Leidse Pieterskerk, dat daar dagelijks de zeven getijden uit zong. Tot aan de Reformatie. Toen verdwenen ze voor eeuwen in een kist. Dit rijk geïllustreerde boekje vertelt het verhaal van de Leidse Koorboeken. Het leest als een spannende novelle, waarin naast de boeken ook deftige families, kleur rijke componisten, grafgangen, de handel in jongenssopranen, luie zangere en beeldenstormei's een belangrijke rol spelen. door Eric Jas Peter de Groot voor 19,90 HEILOO - Op zaterdag 28 mei geeft de Heilooër Harmonie Caecilia haar voorjaarsconcert. Zowel Jeugd- als A-orkest tre den op, onder leiding van diri- gente Alida Holwerda. Het programma kent vooral lichte muziek. Zo brengt het Jeugdorkest onder meer popmuziek van Michael Jackson. Het A-orkest speelt 'Songs of the Wizz' uit de Wizard of Oz en ook muziek uit de films van 'Indiana HEILOO - Minne Scharis liet zich in een fotoproject inspireren door de grote aanslag op de natuur van ons duingebied. Bij deze foto's gaat het dan ook niet om de natuurlijke schoonheid die wij ken nen, maar om die van de aangedane stilte die is achtergebleven. Deze is zichtbaar in de grote ver brande vlaktes, het verkoolde hout, de lege boomtoppen tegen het groene gras. Voor Scharis is kunst vitaliserend en innerlijk transformerend. Minne Scharis geeft workshops, teambuilding, communica tie- en veranderingstrajecten. Daarnaast past zij de kunst toe in therapie en coaching. Deze expositie is tot 20 juni te bewonderen in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo, www.kunstaanzee.info. Heilooër Harmonie Caecilia geeft een voorjaarsconcert in de Grote Zaal van GGZ Willibrordus. Aangeleverde foto Jones'. Verder aanstekelijke marsen en zonnige melodieën uit Spanje en Italië. Het concert begint om 19.30 uur in de Grote Zaal van de GGZ Willibrord, aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Kaarten kosten 7,50. Donateurs en kinderen tot en met 12 jaar gratis. Meer informatie via: www.caecilia-heiloo.nl. HEILOO - Het eetfestijn Meet Eat dat een groep doipsgenoten wilden organiseren in juni, is stopgezet. Er waren te weinig aanmeldingen binnengekomen. Het grootste eetfestijn in de gemeente Heiloo moest het wor den, pal voor de karakteristieke Witte Kerk. Met kraampjes waar winkeliers en andere onderne mers him waren presenteren, lange tafels en stoelen om gezellig aan te schuiven en bij te praten. „Voor het evenement zoals dat wij dat voor ogen hadden, waren minimaal twintig betalende deelnemers nodig. Dit om het evenement financieel dekkend te krijgen", aldus de organisatie. „Onze doelstelling was om voor vrijdag 30 april minimaal 15 aan meldingen te hebben." Uit de aan meldingen bleek dat de interesse was gewekt voor twaalf kramen, waarvan zes harde toezeggingen van ondernemers. „De overige zes geïnteresseerden waren par ticulieren, sponsors en onderne mers die wel wilden meedoen maar niet bijdragen in de kosten." In overleg heeft men besloten dat het gat tussen harde toezeggingen en de doelstelling te groot is om het evenement met vertrouwen te organiseren. „Het risico voor de ondernemersvereniging zou dan te groot worden. Daarom hebben wij besloten het evenement niet door te zetten en de organisatie af te breken." HEILOO - Op zondag 22 mei zingt Karin ten Cate, bege leidt door Marianne Habets op orgel en piano, in de kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Het concert in deze prachtige ruimte, begint om 16.00 uur. De maand mei is Mariamaand, en daarom zullen tijdens dit concert veel 'Maria' liederen te beluisteren zijn. Plaatsgenote Karin ten Cate, stu deerde af aan het Conservatorium in Alkmaar, en volgde daarna vele lessen bij beroemde zangers. Als soliste werkte zij in praktisch alle Europese landen. In het concert gebouw zong zij de soli van de Mathaus Passion en het Stabat Mater. In 2006 vervulde zij de rol van Parnina in Mozarts 'Die Zauberflöte' in Dij on. Ook hedendaagse muziek wordt door Karin niet geschuwd. In de zomer van 2008 speelde zij naast Thé Lau, de hoofdrol in de opera 'Drebbel, het volkomen rood'. In 2005 sloot zij samen met het orkest van het Oosten, de 'Uitmarkt' in Amsterdam af met de rockopera 'Barcelona' van Freddy Mercury. In de kamermuziek is Karin actief met pianiste Doroté Crijns en gita rist Paul Pleijsier. Marianne Habets studeerde aan het conservatorium in Maastricht tegelijkertijd orgel en piano. Na de opleiding concen treerde zij zich meer op het piano spel, gaf recitals en concerteerde met diverse vocalisten. Van 1976 tot 2004 was zij werkzaam als co repe titor en docente piano aan het con servatorium in Alkmaar. Marianne Habets is als organiste verbonden aan de Sint Martinuskerk in Zwaag en bij de Matthias-Laurentius paro chie in Alkmaar. Om het bijwonen van dit concert voor iedereen moge lijk te maken, wordt als toegang een vrijwillige bijdrage gevraagd. HEILOO - De Canadese Orit Shimoni is een zangeres met een uiterst krachtige soulstem. Zij vormt samen met gitarist Andre Kirchoff in 2004 het duo Little Birdie. Voor de tweede cd 'I Left The City Burning' heeft Orit inspira tie opgedaan in Berlijn, waar ze een aantal maanden verbleef, optrad en nummers voor het album schreef. Shimoni en Kirchoff zijn op de opvolger van 'Cinetimatic Way' dicht bij de sound van de live optredens gebleven, dit op verzoek van de vele fans. Haar bewegende zangstem is vergeleken met Loretta Lynn en Emmylou Harris, evenals Chrissie Hynde, Patti Smith, Margot Timmins en Neko Case. Zondag 22 mei, aanvang 16.30 Een ongchtxirde schat Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom(Slibris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11