m contact Welstandsnota 2011 vastgesteld HEILOO 15 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Evenementen Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 18 MEI 2011 foto Ricardo Marcker De gemeenteraad heeft op 9 mei de Welstandsnota 2011 vastgesteld. Welstandsbeleld Is het gemeentelijke beleid waarin duidelijk wordt gemaakt aan welke eisen het uiterlijk van de bebouwing In een bepaald gebied moet voldoen. Heldere toetsingscriteria Het welstandsbeleid van de gemeente is vastgelegd in de Welstandsnota. Op basis van deze nota toetst de welstands commissie of een bouwwerk, waarvoor een vergunning nodig is. voldoet aan redelijke eisen van welstand. Om deze toet sing te kunnen uitvoeren zijn in de Welstandsnota gebiedscri- teria en architectuurcriteria omschreven. De gebiedscriteria gelden vooral voor nieuwbouw, de architectuurcriteria gelden vooral voor verbouwingen. Informatie vooraf In de Welstandsnota staat ook de cultuurhistorische achter grond van de huizen, straten en wijken in Heiloo beschreven. Op deze manier wordt het welstandsbeleid voor inwoners, architecten en ondernemers met bouwplannen zowel een 'bron van inspiratie aan de start' als een 'toets aan het eind'. Regelgeving De Wet Algemene Bepalingen Omgevingsrecht (Wabo) heeft de mogelijkheden voor vergunningsvrij bouwen aan zienlijk vergroot. Bouwactiviteiten die vallen binnen deze categorie worden niet vooraf getoetst op technische en 'wel- standelijke' criteria. Het (rijks)bouwbesluit en de woningwet zijn altijd van kracht. Het (gemeentelijk) bestemmingsplan bepaalt de bestemming en grofmazig het bouwvolume. De Welstandsnota is ondergeschikt aan deze regelingen en stelt randvoorwaarden voor uitwerking op architectonisch niveau. Welstandsvrij bouwen De gemeente start dit jaar een onderzoek naar de wenselijk heid om geheel of gedeeltelijk welstandsvrije gebieden aan te wijzen. In deze welstandsvrije gebieden zouden we vergun- ningsplichtige bouwwerken dan niet meerdoor de welstands commissie worden getoetst. Bij dit onderzoek worden ook inwoners betrokken. Ter inzage De Welstandsnota van 9 mei 2011 treedt in werking op don derdag 19 mei en vervangt volledig de oude nota uit novem ber 2002. De nieuwe nota ligt permanent ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Ook kunt u vanaf 18 mei de nieuwe nota raadplegen op de gemeentesite www.heiloo.nl. Momenteel onderzoeken we hoe we de toe gankelijkheid van de Welstandsnota op onze website kunnen vergemakkelijken. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 15.45 uur 12.00 uur Ontheffingen Burgemeester en wethouders heb ben kennisgenomen van de volgende meldingen: organiseren van een besloten feest avond met mechanische muziek voor jeugdleden in het clubhuis van hockeyvereniging De Terriërs aan Het Zevenhuizen op zaterdag 21 mei vanaf 20.30 uur; bovendien verlenen burgemeester en wethouders ontheffing tot verlen ging van het sluitingsuur van 00.00 tot 1.30 uur (verzending 10 mei 2011); organiseren van een besloten feestavond met levende muziek voor leden in het sportcentrum van Dorssports aan De Dors 5-7 op zaterdag 16 juli vanaf 20.00 uur; bovendien verlenen burgemeester en wethouders ontheffing tot verlen ging van het sluitingsuur van 00.00 tot 2.00 uur (verzending 19 april 2011); organiseren van een besloten feest avond met discomuziek in het club huis van tennisclub Heiloo United aan De Dors 1 na afloop van de clubkampioenschappen op zaterdag 24 september vanaf 21.00 uur; bovendien verlenen burgemeester en wethouders ontheffing tot verlen ging van het sluitingsuur van 00.00 tot 1.30 uur (verzending: 29 april 2011). Evenementenvergunningen De burgemeester heeft vergunning verleend voor: de 10e editie van het jaarlijkse Park Golf Tournament door de Lions Club Heiloo e.o. in de recreatiegebie den Zuiderneg en Noorderneg op zondag 29 mei (verzending 2 mei 2011); het plaatsen van een muziekpo- dium van 8 bij 6 meter op het Stationsplein nabij Sunny Dreams tijdens de Kunstzesdaagse 2011 waar op zaterdag 25 en zondag 26 juni tussen 11.30 en 17.00 uur diver se zanggroepen met gebruikmaking van een geluidsinstallatie optredens verzorgen (verzending 2 mei 2011) het traditionele jeugdfestijn Timmerdorp door de Stichting Pappod van vrijdag 26 augustus tot en met zaterdag 3 september op het evenemententerrein (voorste veld) in het recreatiegebied Noorderneg (verzending 2 mei 2011). Bezwaar Als u het niet eens bent met boven staande ontheffingen of vergunningen, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na de dag, waarop de brief is verzonden, een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders tegen de ontheffingen en bij de burgemeester tegen de vergun ningen (Postbus 1, 1850 AA Heiloo). Welstandscommissie De volgende vergadering van de Welstandscommissie vindt plaats op maandag 23 mei. De vergadering begint om 14.00 uur in het gemeen tehuis, ingang Raadhuisplein 1. Bouwplannen, die daarvoor in aan merking komen, worden voorafgaand aan de middagvergadering in mandaat behandeld. De vergaderingen van de Welstandscommissie zijn openbaar. Belangstellenden kunnen de verga dering van de Welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Op verzoek kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Alleen de planindiener en/of de ontwerper kan op afspraak een toelichting geven tij dens de vergadering, waarin het plan wordt behandeld. De notulen zijn ook Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer 535 66 57. openbaar en worden na goedkeuring in de volgende vergadering op internet gezet. Definitieve agenda De definitieve agenda staat vanaf vrij dagmiddag 20 mei op de website www. heiloo.nl onder het thema Bestuur en organisatie bij Raads- en adviescom missies/ Welstandscommissie. De agenda ligt ook vanaf maandag 23 mei tussen 8.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen en de receptie. Er is een aparte agenda voor de bouw plannen, die de commissie 's ochtends in mandaat behandelt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de balie Bouwen en Wonen, telefoonnum mer 072 535 66 66. Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - zaterdag 09.00 -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15