Wandelen door de Heerlijkheid Limmen Goede opbrengst kerkenveiling Kom proeven op donderdag 19 mei SWOLL Prikploeg maakt mozaiëk Aaltje Emmens-Knol regio 21 Schrijfster Lia Vriend vertelt verhaal over achtergrond Geestenroutes Opbrengst boek naar Kleurenorkest De naam Limmen komt van het buurtschap Limbon' LIMMEN - Een dag na het afscheid van burgemees ter Emmens-Knol en een dag voor de start van de Limmer Bloemendagen had Limmen een andere festiviteit: de presen tatie van het boekje 'Wandelen door de Heerlijkheid Limmen - De Geestenroutes'. Hierin staan drie wandelroutes door Limmen, deN esserouteWestergeestroute en Oostergeestroute. De Geestenroutes werden langs de route van de Limmer Bloemendagen gepresenteerd in De Burgerij. Wethouder Buitengebied Christel Portegies deed het ope ningswoord voor de meer dan veer tig belangstellenden. Daarbij werd schrijfster Lia Vriend, die vele uren in het wandelboekje had gestopt, in het zonnetje gezet. „Lia speelt al jaren een belangrijke rol in onze gemeente wat betreft de beleving en promotie van het buitenge bied." Verder kon de wethouder een primeur aankondigen: „Vanaf eind mei is de informatie over de Westergeestroute in Limmen via GPS te raadplegen. Als dit goed werkt is het de wens dat dit ook wordt toegepast op de al bestaan de routes in Akersloot, Bakkum en Castricum." Daarnaast sprak de wethouder Buitengebied spe ciale dank uit aan Kees Dmijven. „De heer Dmijven heeft ter onder steuning van Lia Vriend veel tijd en energie gestoken in aandragen van informatie voor het nieuwe wandel boekje. Maar hij heeft ook een de naam bedacht voor het stukje fiets pad tussen Castricum en Limmen (achter het tankstation langs) dat nog naamloos was. Het college heeft onlangs besloten zijn sugges tie over te nemen en de naam is geworden: het Voorterpad!" Uiteraard was er veel tijd gere serveerd voor de wandelroutes. Lia Vriend hield een verhaal over de achtergronden van de routes. Limmen is een bijzonder dorp gezien zijn structuur. Het doip ligt op de zuidpunt van een lange, brede strandwal die duizenden jaren oud is. Op deze strandwal ligt een aantal 'geestgronden' (akkers op strand- wallen). Aan de randen liggen de Oostergeest en de Westergeest waar twee wandelroutes naar zijn vernoemd. In het zuidoosten van Limmen heeft een van de oudste kernen van Kennemerland gele gen, ter hoogte van de huidige protestantse kerk. Hier ontstond het buurtschap Limbon, waar de naam Limmen vandaan komt. Dit komt terug in 'Wandelen door de Heerlijkheid Limmen'. In de loop routes ontrolt zich de geschiede nis van het geestgrondenlandschap van Limmen onder de voeten van de wandelaar. De wandelingen lopen door het overgangsgebied van strandwal en strandvlakte, over middeleeuwse dijken en wegen, langs vaarten en stetten, langs oude buurtschappen en hofsteden, ker ken en bedevaartsoord Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. De eerste wandeling is de Nesseroute (6 kilo meter). Deze loopt door het Groene Hart van de gemeente Castricum: het voormalige Oer-IJ-gebied. De Westergeestroute (8,5 kilometer) is een rondje om de oudste geest van Limmen. Een smalle, kilometer slange strook akkers aan de west zijde van Limmen. De Oostergeest bestond oorspronkelijk uit zandig akkerland tussen de Dusseldorper- en Middenweg. Deze derde wande ling (10 kilometer) loopt voor een groot deel door woonwijken die in plaats zijn gekomen van bollenvel den uit de vorige eeuw. Lia vertelde honderduit over het gebied en ach tergronden waarbij extra aandacht was voor de omgeving van 't Stet aan de Dusseldorpervaart wat vroe ger de overgang was tussen strand wal en strand en waar altijd veel bedrijvigheid was. Al met al werd de belangstellenden een levendig beeld van de geschiedenis van Limmen voorgeschoteld! De Geestenroutes zijn te koop voor 3,95 bij onder andere VW- ANWB Castricum, boekhandel Laan in Castricum, de plaatselijke VW bij drogisterij Aker in Limmen, Hortus Bulbomm in Limmen en natuurlijk bij de Historische Vereniging Oud- Limmen. LIMMEN BERGEN - Zaterdag 14 mei hield het Kleurenorkest de 'Lentebraderie'. Daar presenteerde Jos Rijnaarts, oud leerkracht, zijn debuut 'Meester Jos, autocross'. Rijnaarts's dochter Bobbi (10 jaar) volgt sinds twee jaar basisonder wijs op Kleurenorkest in Limmen. Inmiddels is na een lang proces overheidssubsidie toegekend, maar dat zal de school pas vanaf volgend schooljaar ontvangen. „Ik hoop met de opbrengst van dit boek een steentje bij te dragen", aldus Rijnaarts. Het boek is a 15,- (indien gewenst gesigneerd) verkrijgbaar via www.josrijnaartsentertainment.nl (plus ver zendkosten). Foto: Kees Hageman EGMOND - Egmondse Pinck brengt eerste vaten Egmondse Witte aan land Het Egmonds abdijbier Sancti Adalberti werd in 2009 gepresenteerd in de abdij van Egmond. Vanaf het begin was het een groot succes. De blonde tripel krijgt nu een zusje en ze is prachtig. De presenta tie is geheel in de sfeer van het bier: met respect voor traditie en cul tuurhistorie. Om 17.00 uur komt (ijs en weder dienende) de Egmondse Pinck aanzeilen op het strand van Egmond aan Zee met de eerste vaten Sancti Adalberti Egmondse Witte. Met paard en wagen worden de eiken vaten naar paviljoen Bad Egmond gebracht. Tot 19.00 uur kan iedereen daar gratis kennisma ken met dit prachtige abdijbier. De Mallote Matrozen zorgen voor een vrolijke noot. Lia Vriend draagt voor over de geschiedenis van Limmen. Aangeleverde foto EGMOND - De vorige week gehouden kerkenveiling in Egmond aan den Hoef heeft een goed resultaat opgeleverd. Nadat het laatste koopje was verkocht kon bekend gemaakt worden dat de veilingavond ruim 19.800 euro had opgele verd, een prachtig resultaat. De opbrengst komt ten goede aan de r.k. kerk en voor een deel aan de deelnemende verenigingen uit Egmond aan den Hoef. Met name de taarten en de etentjes bij mensen thuis hebben goed geld opgebracht tijdens de veiling. Ook een goede opbrengst en de nodige hilariteit was aan de orde toen een kubieke meter mest werd verkocht. Het is de vraag of degene die de hoeveelheid mest voor een fors bedrag heeft gekocht ook daadwerkelijk wel een tuin heeft waarin hij het kwijt zou kunnen. De veiling werd in rap tempo doorgevoerd door de drie veilingmeesters, Cees Baaij, Gerard Scholten en Gerard Belleman en liep door tot na middernacht. Toen waren de meer dan 270 kavels alle maal verkocht. Het veilingcomité kan terug kijken op een geslaagde veiling mede ook dankzij de inzet van vele vrijwilligers. 18 MEI 2011 BvA

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19