Gezondheidscheck bij Kroone en liefting Aaltje Emmens-Knol volgende gast bij de 100 van Castricum Akerpop een feest voor jong en oud! Puzzelen tijdens de bloemendagen REGIO 21 INGEZONDEN BRIEVEN Jubileumconcert organist Jaap Zwart Limmen en Heiloo samen in de boot UITKIJKPOST ii MEI 2011 LIMMEN - Kroone Liefting 2500 m2 fietsplezier nodigt u uit voor een been gezondheidscheck! Kroone Liefting behoort tot de betere tweewielerspe- cialisten van Nederland. Met een enorm enthousiasme en met onze brede kennis op fietsgebied proberen zij altijd de best mogelijke service te bieden aan de klanten. Daarnaast denken ze graag mee in het vergroten van uw sportplezier! Tijdens het sporten is de druk op de benen drie tot vijf keer het lichaamsgewicht. De verminderde afvoer van zuurstofarm bloed, vocht en afvalstoffen in de beenspieren zorgt voor snelle verzuring en pijnklachten. Kroone Liefting, de fietsspecialist, heeft voor u de oplossing geschikt voor elk type sport (fiets-, loop-, bal- en wintersport)! Sportcompressiekousen helpen u bij het actief stimuleren van de bloedsomloop. Uw benen voelen minder vermoeid en pijnlijk aan. Resultaat: vergroot uithoudingsvermogen en meer sportplezier. Positieve effecten van compressiekousen: minder blessures (kramp, zweepslag, shin-splint), sneller herstel, betere presta ties, meer sportplezier. Op 20 en 21 mei houdt Kroone Liefting in Limmen de gezondheidscheck, op vrijdagavond van 18.30 tot 21.00 uur en zaterdag ochtend van 09.00 tot 13.00 uur. Tijdens deze dagen wordt er met behulp van lichtsensoren (VenoScan) een meting gemaakt van uw beengezond heid. Ook wordt er gratis advies gegeven over de sportcompressiekousen. Rijwielhandel Kroone Liefting, Rijksweg 137 in Limmen, tel. 072-5051239. De SWOL prikploeg uit Limmen maakte een mooie mozaiek van burgemeester Aaltje Emmens-Knol. Wat maar weer aangaf hoe populair deze burgemeester was. Foto: Peter van Renen Akerpop: Akersloots enige openlucht popfestival met optredens van lokale bands. Archieffoto REGIO - Sinds 1 mei is Aaltje Emmens-Knol geen burge meester meer van Castricum. 'Samen werken en verantwoor delijkheid dragen' was haar credo tijdens haar negenjarige ambtstermijn. Bij haar afscheid kreeg zij van diverse kanten de nodige lof toe gezwaaid. Zij werd onder meer betiteld als 'Bruggenbouwer' en 'Rouwdouwer met een gouden hart'. Haar burgemeesterschap kenmerkte zich door een grote mate van betrokkenheid met de inwoners van de verschillende kernen. Samen met presentator Peter van Raalte neemt zij nog een keer alle belangrijke momen ten van haar loopbaan door en blikt ze vooruit op haar nieuwe werkzaamheden als bestuurs voorzitter van het Nationaal Park Zuid-Kennemerland. De uitzen ding zal op donderdag 19 mei zijn van 21.00 tot 22.00 uur. Herhaling zal zijn op zondag 22 mei van 12.00 tot 13.00 uur. De uitzending is in stereo tot ver in de regio te beluisteren via de etherfrequen tie 105.0 FM en op twee kabelfre quenties namelijk 104.5 FM voor Bakkum Castricum en 89.0 FM voor Akersloot, Limmen De Woude. EGMOND - Woensdag 25 mei geeft de bekende organist Jaap Zwart (Hattem) een jubile umconcert met medewerking van het Ste. Agneskoor onder leiding van Laura Zwart-Vuil en Jan G. Hille. Dit ter gele genheid van het 125-jarig bestaan van de oud-katholieke Ste. Agneskerk te Egmond aan Zee aan de Voorstraat. Organist en koor hebben voor dit jubileum muziek uitge zocht die in de orgelwereld o.a. in de jarenlange reeks Zomeravondconcerten in de Agneskerk als zeer gewild wordt ervaren. Onder anddere Bach's Toccata en Fuga in d en van de franse componis ten Léon Boellmann, diens beroemde 'Suite Gothique' en van César Franck het 'Final' voor orgel, een waar concert stuk. Van de bekende koor werken noemen we met name Charles H.H. Parry 'Dear Lord and Father of mankind' en van Edward Elgar diens 'Ave Verum Corpus'. Beide werken heel geliefd en gecomponeerd rond 1900. Uit die tijd stamt ook het pinksterlied 'Geest der waarheid' op tekst van Andreas Rinkel en muziek van C. G. van Riel waarover de organist een improvisatie zal geven en dat door koor en concertgangers in alterna ting zal worden gezongen. Het concert op 25 mei begint om 20.00 uur, de kerk is open om 19.15 uur en na afloop wordt u nog een drankje aangeboden door het jubileumcomité in het Verenigingsgebouw Egmond, om de hoek Julianastraat 5. AKERSLOOT - Voor de zesde keer is het Wilhelminaplein in Akersloot een weekend lang het toneel voor Akerpop: Akersloots enige openlucht popfestival met optredens van lokale bands en veel gezellig heid voor jong en oud. Niemand minder dan de bekende Booming Piano's sluiten dit festi val af. Op zaterdag 21 mei wordt om 18.30 uur gestart met de rock- cover-sensatie Fabric! Na 23.00 uur verplaatst het feest zich van het Wilhelminaplein naar de omrin gende horeca en jongerencentrum de Storey Club. Voor kinderen is er ook veel te doen. Zij kunnen sprin gen op de springkussens, zich laten schminken en aan spelletjes mee doen. Er worden ook nog prijzen verloot. De organisatie hoopt dat het weer meezit. Mocht het toch wat minder zijn, dan kunnen de fes tivalbezoekers droog staan onder de overkapping. Akeipop wordt voor het grootste deel gedragen door vrijwilligers, van de bar tot aan het schminken. Jongerencentrum de Storey Club, bar 't Voorom en café De Vriendschap, allemaal gelegen aan het Wilhelminaplein in Akersloot, zijn de initiatiefnemers van Akeipop. Kijk op www.akerpop. nl voor meer informatie. Op zondag is de bar op het Wilhelminaplein vanaf 14.00 uur geopend en zijn er diverse spelletjes en activiteiten voor kinderen. LIMMEN - Vele bezoekers van vertelde dat ze met haar man een REGIO - Op dinsdag 10 mei genoten ruim honderd gasten en vrij willigers van de zonnebloem afdeling Limmen en Heiloo samen van een zonnige boottocht op de mps Princess vanuit Haarlem. De dag begon met een fikse regenbui, maar dat was voordat de bussen richting Haarlem vertrokken. De hele dag was verder zon overgoten en de gasten konden genieten van een interessante tocht via het Spaarne, over de Haarlemmer Ringvaart naar de Haarlemmermeer. Rond 16.30 uur stonden de bussen weer klaar op de kade en kon moe maar voldaan de terugtocht worden aan vaard. Aangeleverde foto de bloemendagen Limmen heb ben in de week van 30 april tot 6 mei op de Bartigon gepuzzeld in de hoop een prachtig boeket te winnen. Onder de kansmakers bevon den zich veel Limmers, maar ook andere mensen uit alle hoeken van ons land hebben de bloemen dagen bezocht. Een mevrouw uit Hilversum was de gelukkige win nares en afgelopen vrijdag is de prijs bij haar thuisbezorgd. Ze aantal jaar geleden via internet de Limmer mozaïeken had ontdekt en sindsdien bezoeken ze het dorp ieder jaar met een aantal vrienden die ook altijd erg nieuwsgierig zijn. ,,Het is zo gezellig en het ruikt dan altijd zo heerlijk naar hyacinten in jullie dorp.' Volgend jaar wordt in Limmen het 60-jarig bestaan van de bloemendagen gevierd. Hopelijk zijn er weer zoveel prachtige werk stukken te vinden en wellicht valt er weer wat te puzzelen op de Bartigon. Een mevrouw uit Hilversum was de gelukkige winnares. Afgelopen vrijdag is de prijs bij haar thuisbezorgd. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 21