Kind en geloof in de Sint Adelbertabdij Koninginnedag voor het goede doel De Johannesschool voert actie! IVN-wandelingen op de Westert en de Bleek REGIO 23 UITKIJKPOST 18 MEI 2011 Speelgoed en evangelie komen samen op een bijzondere tentoonstelling in de Sint Adelbertabdij in Egmond Binnen. Aangeleverde foto AKERSLOOT - De Johannesschool werkt al jaren met grote tevredenheid inten sief samen met de bibliotheek. Elke week gaan de groepen bin nendoor naar de 'bieb' om hun boeken te ruilen. De bibliotheek zit namelijk letterlijk vast aan de school. Regelmatig komen er schrijvers op bezoek en de oudere kinderen zoeken materiaal voor hun werkstukken. Lees- en werk- stukboeken zijn in de school daar om niet meer te vinden. Dat was dus even schrikken toen er geruch ten waren dat de bieb zou sluiten. Dat is absoluut ondenkbaar voor de Johannesschool. Bezuinigen is iets anders dan de tijd terugdraai en! Want dat zou het betekenen voor de Johannesschool. Daarom was het vorige week tijd voor actie! Alle kinderen hadden een pro testbrief of -tekening gemaakt. Deze werden gebundeld en in een grote optocht al zingend meege nomen naar de bibliotheek waar wethouder Kleinstra op de kinde ren wachtte om de boekwerkjes in ontvangst te nemen. Alle kinderen hadden in het kort iets mondeling toe te lichten. Bob Kaandorp en Iris Leijen van groep 8 sloten de rij met de woorden: „Wij rekenen erop dat u de bibliotheek open houdt!" Kleinstra beloofde dat hij zijn best zal doen. Julian Blaeke laat op de foto met zijn protest shirt zien met de tekst: 'de bieb moet blijven!' EGMOND - Speelgoed en evan gelie komen samen op een bij zondere tentoonstelling in de Sint Adelbertabdij in Egmond Binnen. Van 21 mei tot 11 juni is daar een collectie miniaturen te zien die in vele jaren is opgebouwd dooor Riet Woldhuis, oprichtster en oud dirigente van het Laurentiuskoor te Oudorp (NH). Het gaat om huizen en huishoudens, in de stijl van de jaren dertig van de vorige eeuw tot nu. Woldhuis hoopt hiermede een beeld te geven van het speelgoed in de twintigste eeuw en van de grote rol die het geloof in de wereld van kinderen inneemt. Ze hoopt de aan dacht te vestigen op kinderen over de gehele wereld die het moeten stellen zonder onderwijs en gezond heidszorg. En op kinderen in de 'eerste' wereld, die opgroeien in een materialistische samenleving waar geen plaats en tijd meer is voor het heilige, waar het verhaal van het christendom uitverteld lijkt te zijn. Woldhuis wil laten zien dat dit ver haal allerminst is uitverteld. In de wereld van de kinderen leeft dit als kleine verhalen voort. Via de wereld van deze kinderen wil Woldhuis dan verwondering in ons zelf oproepen en laten herleven. Woldhuis heeft de collectie deels aangeschaft, maar ook deels zelf gemaakt. De miniaturen - waaron der huizen, huishoudelijke artike len, speelgoed en poppen gehuld in tijd- en cultuur gebonden kleding - zijn tussen de vijf een honderd centimeter groot. Samen laten zij de veranderlijkheid zien van cul tuur, architectuur en maatschap ij. In het centrum van deze verander lijke wereld is zelfs een kerk te zien met altaar, orgel, koor, kazuivels, priesters, misdienaars, gelovigen en mommiken. Tentoonstelling Kind en Geloof in de Galerie van Abdij kaarsen Vennewatersweg 27 te Egmond Binnen van 21 mei tot 11 juni. Openingstijden: 10.30 tot 16.30 uur (zondags gesloten). Toegang gratis, mime vrije parkeerplaats. Struinen door de duinen van de Westert en de Bleek. Foto: ingrid Siegenbeek van Heukeiom AKERSLOOT - Op Koninginnedag heb ben vijf leerlingen van de Rembrandtschool in Akersloot eens flink de handen uit de mouwen gestoken om geld in te zamelen voor het goede doel. Noëlle, Yael, Emma en Desi uit groep 8 en Roxy uit groep 7 zijn maanden bezig geweest met het maken en verkopen van karton nen portemonneetjes. De por- temonneetjes maakten zij van kartonnen pakken en werden verkocht voor 1,50 of 2,-. Voor Koninginnedag gingen zij de deu ren langs met hun zelfgemaakte portemonneetjes en haalden zo al 90,- op. Op Koninginnedag hebben zij op de vrijmarkt de rest verkocht. In het totaal hebben zij 303,- opgehaald en met elkaar hadden zij al besloten dat de gehele opbrengst naar het goede doel KIKA moest. Woensdag 11 mei kwam er een vrijwilligster van de stichting KIKA op school die het geld in ontvangst nam. Deze mevrouw legde aan de groep uit waar dit geld aan wordt besteed en zij bedankte de kinderen voor dit geweldige initiatief. Deze dames van de Rembrandtschool hebben flink de handen uit de mouwen gestoken voor Stichting KIKA. Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - Op 25 mei gaan de IVN-gidsen Cocky van Engen en Ingrid Siegenbeek van Heukeiom van 19.00 tot 21.00 uur zwerven door het PWN-duingebied in Egmond- Binnen. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en zijn eeu wenlang door de mens in gebruik geweest. Voor landbouw, het wei den van vee, het bleken van lin nen en voor de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmerkende open 'nollen' landschap. Door juist beheer houdt PWN deze waarde volle restanten van de oude duinen in stand. De gidsen vertellen u van alles over de cultuurhistorie, land schap en beheer, flora en fauna. Er kunnen maximaal twaalf mensen mee, die zelf voor een duinkaart dienen te zorgen. Aanmelden is noodzakelijk via tel.: 072-5334948. Er wordt een bijdrage gevraagd van 2 euro. Door de aanwezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedekkende kleding aanbevolen. Vertrek: 19.00 uur, nieuwe par keerterrein PWN, Oude Schulpweg, Egmond-Binnen (rechts van res taurant Anno Nu). Wethouder Kleinstra wachtte op de kinderen om de boekwerkjes in ontvangst te nemen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 23