NHN Meisjes Nederlands kampioen handbal Goud voor Heiloose springsters en springer Succes in Den Helder voor Judoclub Groefsema Benefiet motorcross voor Kika Limmen wint laatste thuiswedstrijd SPORT 27 KORTOM Akersloter schoolhand- baltoernooi Hogedijk Open 2011 Kom kennismaken met hockey UITKIJKPOST 18 MEI 2011 Team Noord Holland Noord heeft gestreden om het Nederlands Kampioenschap. Aangeleverde foto HANDBAL AKERSLOOT - De handbal meiden Suus Stuifbergen uit Limmen en Iris Jasmijn Leijen uit Akersloot hebben samen met hun team van Noord- Holland-Noord (NHN) op 14 mei gestreden om het Nederlands Kampioenschap tegen de ove rige afdelingsselecties uit heel Nederland. Sinds oktober trainen de drie elke zaterdagochtend in Schagerbrug bij de selectie van NHN. Voor dit team zijn 21 talenten geselecteerd uit alle hoeken en gaten van Noord-Holland (ZAP, SEW, Tornado, Hollandia T, Lacom, VZV en Meervogels). Elke maand wordt een oefenwedstrijd gespeeld en in zaterdag 14 mei was hget tijd voor het echte werk: het Nederlands Kampioenschap. Deze werd gehouden in de Sporthallen Zuid in Amsterdam, waar om 09.00 uur de eerste wedstrijd werd gespeeld tegen de sterke selectie van afdeling Noord Nederland. Na een iets mindere start trokken ze JUDO HEILOO - Op zondag 15 mei was een klein groepje van Judoclub Groefsema afgereisd naar Den Helder om daar mee te doen met het Vuurtoren toernooi. Aaron Wessellius moest het spits afbijten, hij won zijn eer ste wedstrijd overtuigend met een ippon. De volgende twee wedstrijden wist hij helaas niet te winnen. Maar omdat drie judoka's op een gelijke stand waren geëindigd waaron der Aaron moest hij nog een keer twee wedstrijden judoën, van deze wedstrijden wist hij één te winnen en ging zo met een derde plaats HEILOO - Op zondag 29 mei wordt een benefiet motorcrosswedstrijd gehouden door de Motorclub W(jde Wormer op het terrein van Kanoverhuur Het Maalwater aan het Maalwater 10 in Heiloo. Het is de bedoeling om zoveel mogelijk geld op te halen voor de Stichting Kika die dit geld gebruikt voor onderzoek naar kanker bij jonge kinderen. Het gaat om een wedstrijd voor het clubkampioenschap en alle toch aan het langste eind. Daarna moest er gespeeld worden tegen de selectie van Zuid-Holland, helaas was de overwinning deze keer voor Zuid-Holland. Met één gewonnen en één verloren wedstrijd begonnen ze vol goede moed aan de wedstrijd tegen Limburg. Ze speelden de ster ren van de hemel en wonnen dik. Hierdoor werden ze eerste in de poule. De kruisfinale werd gespeeld tegen selectie Oost Nederland en ook deze wedstrijd werd duidelijk gewonnen. De finale tegen de ster ke selectie van Midden-Nederland was bereikt! De teams waren erg aan elkaar gewaagd. Met behulp van de supporters die elk doelpunt met luid kabaal beantwoordden wisten ze met 15-10 het Nederlands Kampioenschap binnen te halen. Een geweldige prestatie! Tijdens de huldiging werd de keepster van NHN, Tess Kramer van ZAP, ook nog benoemd tot beste keepster van het toernooi. Daarna namen de meisjes de gouden plak, kampi- oensschaal en de felicitaties in ont vangst. naar huis. In het volgende blok moesten Youri de Raadt, Kane van Raalte, Jens Rozenbroek en Martijn Bruinessen. Youri startte overtui gend en wist zijn eerste wedstrijd te winnen met ippon. De tweede wed strijd kwamen Youri en zijn tegen stander allebei niet te scoren, maar op scheidsrechter beslissing wist Youri deze wedstrijd te winnen. De laatste wedstrijd kwam Youri in een houdgreep terecht en wist hier niet meer uit te komen. Youri werd knap tweede in zijn poule. Kane die een grote poule had, won zijn eerste wedstrijd, daarna verloor hij twee wedstrijden waarvan een op scheidsrechter beslissing en eentje met een half pimt. De laatste twee klassen zullen aan de start verschij nen, te beginnen met de 50cc mini A+B, 65cc hoge en lage wielen, 85cc hoge en lage wielen, MX1 MX2 en de veteranen. Ook is er een brom fietsklasse waar de jeugd uit Heiloo en omgeving die eens kennis willen maken met de motorsport de kans krijgt zijn kunnen te tonen. Tijdens dit evenement wordt ook het WK stuurhangen gehouden om leuke prij zen. Deelname kost één euro en de opbrengst gaat ook hier naar Kika In TRAMPOLINESPRINGEN ALKMAAR - Tijdens de tweede plaats ingswedstrijd trampoli nespringen, die plaatsvond op zaterdag 14 mei in Hoogezand, hebben drie plaatsgenoten die bij trampolinevereniging Triffis Alkmaar springen, goud gewonnen. Patrick Warmer, uitkomend bij de heren B, won in een deelne mersveld van 2 heren het goud. Niamh Slattery, een van de jong ste deelnemers (11 jaar) bij de B jeugd meisjes won in deze wed strijd ook goud. Een knappe pres tatie van onze jonge plaatsgenote, aangezien de groep springsters in deze categorie uit veel talentvolle meisjes bestaat en Niamh voor het eerste jaar in de B klasse uitkomt. Bij de senior dames klasse A won Pascal Wiebering dit keer de gou den medaille. Wiebering belandde tijdens haar eerste plaatsings wedstrijd, met haar eerste keuze oefening, voortijdig in de mat en behaalde hierdoor een twaalfde Syngroonpaar Pascal en Natasja. wedstrijden wist hij overtuigend te winnen met ippon. En werd zo knap tweede. Martijn die met twee andere judo ka's in de poule zat, kon helaas net niet winnen van deze twee judoka's maar ging evengoed met een derde prijs naar huis. Jens moest vier wed strijden judoën tegen vier sterke judoka's. De eerste twee wedstrij den werden verloren, de derde wed strijd had Jens volop de kans om de wedstrijd te winnen met nog acht seconden op de klok liet hij zich ver rassen. Helaas was er dus geen prijs voor Jens. Judoclub Groefsema kan terugkijken op een succesvolle dag in Den Helder met twee tweede prij zen en twee derde prijzen. de week voor het evenement is alle informatie en een inschrijfformulier te vinden op www.mcww.nl. Over het goede doel is alles te vinden op www.motorcross4kikanl. De toe gang en parkeren zijn gratis, er wordt echter wel aan iedere bezoeker om een bijdrage voor Kika gevraagd. Geïntereseerden die dit evenement willen sponsoren kunnen contact op nemen met Bert de Ruiter, bert® mcww.nl of Arnold Kamper, amold® mcww.nl. plek. Dit keer moest zij het opne men tegen een sterk deelnemers veld, met hierin drie springsters onder leiding van bondscoach Lennart Villafuerte. Pascal liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en sprong keurig naar een eerste plek. Voor Pascal was het hele maal een topdag want ook won zij goud met synchroonspringen. Dit seizoen springt zij synchroon met oud turnster Natasja Blind. Het duo had, door omstandighe den, slechts eenmaal kunnen oefe nen maar daar was tijdens de wed strijd niets van te zien. Synchroon sprong het duo prima en de score mocht er ook zijn. Na twee plaat singswedstrijden staan, in het tus- senklassement, Niamh en Patrick op een prachtige eerste plaats, Pascal staat op een vijfde plaats. Met nog een plaatsingswedstrijd te gaan, 28 mei in Goes, blijft het voor Pascal spannend, slechts twaalf van de vierentwintig spring sters mogen aantreden op het NK die gehouden wordt op 26 juni in Oss. Aangeleverde foto www. .nl Krantje lezen op internet VOETBAL LIMMEN - Afgelopen zondag stond voor Limmen de laat ste thuiswedstrijd op het spel van de competitie 2010-2011. Op bezoek kwam kampioen Uitgeest. Zij werden verwel komt met een erehaag en bloe men. Er stond verder niets meer op het spel, want ook Limmen speelde nergens meer voor. De nacompetitie was reeds behaald en wordt aanstaande zondag gespeeld tegen Zilvermeeuwen. De wedstrijd tegen Uitgeest was nog maar acht minuten oud toen de spits van Uitgeest vrije door tocht kreeg door een fout van verdediger René Krom. Doelman Seignette redde knap. Limmen probeerde te voetballen, maar was op de een of andere manier niet in staat om de bal rond te laten gaan. En als de bal bij spit sen werd afgeleverd was daar de grensrechter van Uitgeest die alles 'vakkundig' afvlagte. In de 21ste minuut was daar toch de voorsprong voor Uitgeest. Door AKERSLOOT - Woensdag 25 mei zal in Akersloot voor het derde achtereenvolgende jaar een schoolhandbaltoer- nooi plaatsvinden. De jon gens en meiden van groep 8 van de Rembrandtschool, de Johannesschool en de Jacobusschool zullen met elkaar de strijd aangaan. Het toernooi vindt plaats op het complex van handbalvereniging Meervogels 60. De wedstrijden starten om 13.30 uur. Vorig jaar ging de eerste prijs bij zowel de jongens als de meiden naar de J ohannesschool. HEILOO - De tenniscompetities zijn nog in volle gang, maar de toernooien komen er al weer aan. Dus nu is de tijd om voor de toernooien in te schrijven. Ook dit jaar weer organiseert TC Hogedijk haar open toernooi op de banen aan de Hogedijk. Dit jaar vindt dit toernooi plaats van 11 tot en met 17 juli. Er kan worden ingeschreven voor de speelsterktes 4 tot en met 8, dus van heel goed tot wat meer recreatief. Op de finalezondag is er bovendien livemuziek om de stemming nog beter te maken. Inschrijven kan tot 20 juni via www.toernooi.nl. HEILOO - Altijd al gedroomd van een hockeycarrière? Dan ligt hier je kans. Op woensdag 25 mei vindt bij hockeyvereniging De Terriërs aan het Vennewater te Heiloo, de opendag plaats. Alle kinderen van 6 jaar en ouder zijn welkom. Gediplomeerde trainers zullen van 15.00 tot 16.30 uur klaar staan, om de kinderen in korte tijd kennis te laten maken met hockey. Nog geen hockey stick in je bezit? Geen probleem, de club heeft genoeg sticks klaarliggen. Voor meer informa tie: ef-commissie@hvdeterriers. nl. Zie ook www.hvdeterriers.nl. slecht uitverdedigen kwam de bal zo in de voeten van een speler van Uitgeest, die simpel binnen schoot, 0-1. In de 30ste minuut was het echter alweer gelijk. Dankzij een fout van de doelman van Uitgeest, hij maakte een waar Grandelletje, kon spits Tjeerd Kruidenberg in een leeg doel kop pen, 1-1. De tweede helft speelde Limmen zoals het de nacompetitie moet spelen. Er werd met bezie ling gevoetbald en, zeker niet onbelangrijk, was daar de wil om te winnen. Er was dan ook maar één ploeg die recht had op de overwinning en dat was Limmen. Uitgeest kon geen vuist meer maken en Limmen kreeg meerde re mogelijkheden om te scoren. In de zeventigste minuut was daar de voorsprong voor Limmen. Na een voorzet van Jeroen Veldt kon Jan Welboren van dichtbij inschieten, 2-1. In de tweede minuut gooide Veldt de wedstrijd in het slot. Na een corner schoot Veldt droog binnen, 3-1. Dit was ook de eind stand, waardoor Limmen de twee de plaats wist veilig te stellen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 27