Zelfleren haren invlechten met boekje Etoswinkel in Heiloo volledig vernieuwd Oosthonk keezavond H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Boekbespreking in het Beestenboetje Voorstelling Unieke Zaken op de Willibrordusschool KORTOM Expositie in Zorgcentrum Overkerk Capella Feminarium in Willibrorduskerk Gepromoveerd Winnaars Kinderjury Filmvertoning Zondagmiddagcafé Samen op stap Gezocht: rolstoelers Driedaagse trip Servicepas Welzijn Heiloo BoodschappenService Administratieve ondersteuning Vriesverse maaltijden UITKIJKPOST MEI 2011 HEILOO - Meiden die altijd al droomden van sprookjesachtige vlechten kunnen die dromen snel zien uitkomen. Vandaag verscheen het boek: 'Haren invlechten stap voor stap'. Een illustratief en handzaam boekje dat moe ders (of vriendinnen en oma's) stap-voor-stap aan de hand van veel foto's uitlegt hoe zij de meest creatieve vlechten maken. Een echte 'must-have' voor moeders met dochters waar beiden veel plezier aan zullen beleven. De traditionele 'invlecht' kent bijna iedereen. Maar wie heeft er ooit gehoord van een 'criss-cross', een 'diadeemvlecht' of 'opvlecht'. De vele foto's in het boek nodigen uit deze vlechten eens op dochter, vriendin of kleinkind uit te proberen. Aan de hand van duidelijke foto's worden beginnend 'invlechters' de technieken bijgebracht. De Heiloose Mariene Roodbol, moeder van een zoon en dochter en lerares op een basisschool, is bedenkster en schrijfster van dit boek. Op de prachtige vlechtcreaties die zij al jaren bij haar dochter Jill maakt, kreeg zij veel reacties. „Ik maakte daarom vorig jaar een website en organiseerde ook workshops voor moeders van school en vriendinnen. Omdat het handig is om tijdens het invlechten een instructie bij de hand te hebben, vatte ik het plan op een boek te maken over het invlechten van haren. Eigenlijk ook een droom die uitkwam!" Het boek 'Haren invlechten stap voor stap' is voor €12,95 te bestellen via de website www.hareninvlech- ten.nl. Daarnaast is het boek verkrijgbaar bij de boekhandels Schrijverij, Bmna en Deutekom. HEILOO - Na een verfrissende metamorfose heropent de Etos-winkel aan 't Loo 11 in Heiloo op vrijdag 20 mei weer haar deuren. Eén van Nederlands grootste drogisterijketens op het gebied van beauty, gezondheid en lichaams verzorging viert die dag feest met haar bezoekers. Etos biedt de klant, naast scherpgeprijsde kwaliteitsproducten, een mime keuze in assortiment, goede service en een prettige winkelomgeving. Daarnaast zijn er op de ope ningsdag tal van leuke acties en speciale aanbiedingen voor alle klanten. Winkelmanager Caroline Prijden is trots op het resultaat: „Het is altijd span nend, zo'n verbouwing. Gelukkig is alles goed verlopen en zijn we enthou siast over het resultaat! De winkel heeft nu een veel frissere uitstraling en is een stuk mimer en overzichtelijker geworden. Etos staat al jaren aan de top op gebied van service, keuze én lage prijzen, daar is gelukkig niets aan veranderd. Bovendien hebben we voor elke portemonnee de allergrootste keuze, zowel op gebied van gezondheid, beauty en dagelijkse verzorgings producten, maar ook met een uitgebreid assortiment babyverzorging én de leukste cadeau-artikelen." De klanten van Etos aan 't Loo 11 worden tijdens de openingsdag op vrijdag 20 mei getrakteerd op diverse speci ale aanbiedingen en cadeaus. „De eerste 25 klanten worden extra door ons veiwend en ontvangen bij besteding vanaf 5,- gratis een gevulde toi lettas. We vieren deze feestelijke dag met onze klanten!" aldus Prijden. HEILOO - De keezavond van vrijdag 18 maart had een hoog te- en een dieptepunt. De heren Jos Buijs en Jan Pieter Bakker hadden met 169 punten het hoogste aantal punten tot nu behaald. Marcel en José Zonneveld werden tweede met 156 pimten. Gerard en Gerard het laagste aantal punten tot nu toe met 95 pimten. Op 6 mei was het de laatste keezavond van dit seizoen. Na afloop was er voor iedereen een prijsje. Laura de Jong en Monique van Andel hadden met 171 punten het hoogste aantal van dit seizoen. In september begint het nieuwe seizoen, de datum is nog niet bekend. Voor meer informatie: tel. 06-13420642 of 06-55347071. E-mail keezen-oosthonk@hotmail. com. ■«"•ij Ij ''-"jjjjj SBiSl j HEILOO - Debbie uit groep 5B van de Benedictusschool hield maandagochtend haar boekbespreking in het Beestenboetje. Ze koos voor deze locatie omdat ze veel van dieren houdt en haar boek daar ook over ging. Het boek dat ze besprak was 'Het geheim van de dierenwinkel' uit de serie Detectivebureau Lars en Maja, geschreven door Martin Widmark. Voor de klas was het een leuke verrassing toen ze hun jas aan moesten doen en vervol gens naar het beestenboetje wandelden. Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen vrijdag zijn de groepen 1,2 en 3 van de Willibrordusschool naar een voorstelling van 'Unieke Zaken' in de speelzaal van de school geweest. Dit ging over de avonturen van Aardje Stapper. Het was een erg fantasierijke en afwisselen de voorstelling. De kinderen zaten op het puntje van hun stoel zeer aandachtig te kijken. Peter Bolten en Mirjam Morsch maak ten met een heel eenvoudig, maar prachtig decor en speelse pop pen een prachtige voorstelling. Foto: Ellen Janssen HEILOO - Vanaf heden tot eind jimi exposeert Ria Johansen- Korsse haar werk in Zorgcentrum Overkerck. Zij is sinds een aan tal jaren met pensioen en was daarvoor werkzaam in een zorg centrum in Amsterdam. Zij heeft een aantal jaren les gehad in de Stijfselschuur, waarin vele crea- tivelingen him weg naar de kunst vinden, in Oostzaan. Haar werk is meestal in aquarel, maar ook werken met houtskool boeit haar. De expositie kimt u dagelijks van 10.00 tot 16.30 uur bewonderen in Overkerck, Stationsweg 92c te Heiloo. HEILOO - Capella Feminarium uit Breda komt voor de vierde keer op rij naar Heiloo. Na de vrouwe lijke mystici, die zij vorig jaar ver tolkten hebben zij dit jaar onder leiding van de enthousiaste diri gent, Jerry Korsmit een program ma ingestudeerd rond Hemelvaart en Pinksteren. Woensdag 1 juni, van 19.30 tot 21.30 uur. Plaats: Willibrorduskerk in Heiloo. Kosten 3,- per persoon. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Serge Toxopeus, oud-leerling van de Rehobotschool en Jan Arentsz te Alkmaar, is aan de Technische Universiteit Delft gepromoveerd tot doctor aan de Faculteit Mechanical, Maritime and Materials Engineering. De titel van zijn proefschrift luidt: Practical application of viscous- flow calculations for the simula tion of manoeuvring ships. HEILOO - Na drie maanden van lezen en beoordelen hebben 98(!) kinderjuryleden hun stem uitge bracht voor het beste boek van 2010. Dit is een absoluut record. Zij stemden in totaal op 186 ver schillende boeken, maar een paar titels sprongen er duidelijk uit: (6-9 jaar) 1. Het verdwaalde bui tenbeest - Karin de Graaff, 2. Een veulen op de Roskam - Vivian den Hollander, 3. De indiaan met het gouden hart - Geronimo Stilton. (10-12 jaar): 1. 100% Mila - Niki Smit, 2. Hoe overleef ik mijn vader - Francine Oomen, 3. Leven van een loser - Jeff Kinney. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Maandag 23 mei wordt van 14.30 tot 16.30 uur de film De kimst van het ouder worden' in' het Trefpunt vertoond. In de film kunt u drie mensen volgen die vertellen over hoe zij een nieuwe persoonlijke balans vinden, voor zichzelf opko men en zorgen voor een goed net werk om hen heen. De film nodigt uit tot gesprek en dat zal onder leiding van welzijnscoach Karlijn Sengers, maatschappelijk werker Aijan Grootenhuis en ambulant psy chiatrisch verpleegkundige Mieke Posthumus gebeuren. Vrij entree. Zondag 29 mei van 13.30 tot 16.30 uur is het Zondagmiddagcafé weer geopend in het Trefpunt om gezel lig samen met anderen te klaver jassen, keezen, bridgen, biljarten, enzovoorts. Komt u alleen? Geen probleem, want de spelleiding helpt u graag op weg. Leden van de buurt bus kunnen zich voor gratis vervoer via het Trefpunt aanmelden van maandag tot en met donderdag. Entree Zondagmiddagcafé: 2,- (voor leden Servicepas: 1,-). Wie gaat er op donderdag 23 jimi mee naar de oud-Russische paardenboerderij de Riga Ranch in Nieuwveen? Vertrek: 13.00 uur vanaf het Trefpunt, per luxe touringcar. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 19,95, inclusief koffie/gebak en een uitgebreide rondleiding. Dinsdag 5 juli wordt er een leuke zwerftocht door Noord-Holland per aangepaste luxe touringcar geor ganiseerd, speciaal voor mensen in een rolstoel. Koffie met gebak in Fort Kijkduin en een bezoek aan het voormalige eiland Wieringen. Inwoners Heiloo en Egmond aan Zee kunnen thuis worden opge haald. Mede mogelijk gemaakt door Stichting Keer op Keer. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 29,50, (bege leider mag gratis mee). Veel mensen zijn alleen en zien er tegenop om alleen met vakantie te gaan. Herkent u dit? Geef u dan op voor het driedaagse reisje naar Preston Palace te Almelo, van 12 tot en met 14 september. Leuk voor alle leeftijden. Er wordt een all-in prijs berekend voor de maaltijden, drankjes, zwemmen, saima en de vele andere faciliteiten. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 199,- p.p. op basis van een tweepersoonskamer. Toeslag eenpersoonskamer (op aan vraag): 25,- per nacht. In september 2010 heeft Stichting Welzijn Heiloo de Servicepas geïn troduceerd. Met de Servicepas kimt u gebruik maken van alle diensten. Daarnaast ontvangt u met deze pas diverse interessante kortingen. Voor meer informatie kunt u een folder vragen bij de balie van het Trefpunt. Kosten Servicepas: 19,20 per huis houden. Wie best wat hulp zou willen heb ben om de administratie (weer) op orde te brengen, kan op een van onze deskundige vrijwilligere een beroep doen. Ook bijvoorbeeld als u niet goed weet hoe per internet te bankieren of een formulier in te vul len, zijn zij u graag van dienst. Wie voor kortere of langere tijd zelf geen boodschappen meer kan doen, kan tegen een kleine vergoe ding gebruik gaan maken van onze BoodschappenService. Wij informe ren u graag over de mogelijkheden. Ook als u interesse heeft om voor een bepaalde periode, als vrijwilli ger, de boodschappen voor iemand te doen. Het assortiment Dinnerland biedt u een keuze uit meer dan honderd heerlijke vriesverse gerechten uit de Hollandse en buitenlandse keu ken. Ook natriumbeperkte, gema len en vegetarische gerechten. De maaltijden worden maandags thuis bezorgd en zijn in de vriezer mini maal 3 maanden houdbaar. Kosten 5,50 per maaltijd 4,95 met ser vicepas)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7