yoUfnH«C Kunst6daagse Heiloo Film: 'Ordinairy people' te zien in de Trog Nieuwe voorzitter Falkland Toneel Expositie keramiste Ada Beers in Limmen H E I L O O kYïfA deutekom 11 Corso Bioscoop Black Butterflies BOEK VAN DE WEEK De gelukkige olifant door Youp van 't Hek Boek van de week: De gelukkige olifant door Youp van 't Hek voor 14,95 Room 5 in D'sfinx UITKIJKPOST 25 MEI 2011 Black Butterflies gaat over het leven van de jonge Zuid-Afrikaanse kunstenares Ingrid Jonker, een gevoelige en rebelse geest die haar vrije ideeën over kimst, liefde en politiek met een kleine groep gelijk gestemde schrijvers en kunstenaars in Zuid-Afrika deelde, de Sestigers. Tegen de achtergrond van verzet tegen de censuur van de Nasionale Party, leeft Ingrid Jonker haar jonge leven tot het uiterste en wordt haar werk steeds bekender en meer gewaardeerd. De grote liefde in het leven van Ingrid Jonker, de schrijver Jack Cope, kan haar niet het geluk en de gemoedsrust geven waar ze naar op zoek is. Met haar vader Abraham Jonker, een rechtse minister voor de Nasionale Party tijdens het Apartheidsregime, heeft ze een moeizame relatie. Politieke onenigheid drijft vader en dochter steeds verder uiteen. Het belang van het werk van Ingrid Jonker voor de Zuid-Afrikaanse cultuur wordt pas erkend nadat Nelson Mandela haar gedicht 'Die Kind' voordraagt bij zijn eerste rede voor het Zuid-Afrikaanse Parlement in 1994. Dat is 29 jaar na haar zelfge kozen dood. Deze film wordt vertoond onder de naam Castricum Filmhuis. De verhalen had de cabaretier aanvankelijk verzonnen voor zijn eigen kinderen, maar later besloot hij ze toch op te schrijven. Samen met de illustraties van Georgien Overwater is het zo een vermake lijk, soms leerzaam en vooral mooi voorleesboek geworden, waar kin deren vanaf 4 jaar van zullen genie ten. In het verhaal is de olifant is zo in- en in verdrietig, dat hij met zijn tranen het meer doet overstromen. Hij vindt zichzelf zo lelijk! Lars besluit hem te troosten. Samen met de dieren in het bos gaat hij op zoek naar een beter spiegelbeeld... Lars is graag bij zijn vrienden, de die ren in het bos, maar er komt altijd iets droevigs op zijn pad. Gelukkig bedenkt Lars uiteindelijk altijd een list. Vrolijke verhalen over droevige dingen, om voor te lezen voor het slapengaan. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekomOlibris.nl HEILOO - De maandelijks filmavond van stichting De Buitenkans, valt dit keer op 30 mei. Op deze avond wordt de film 'Ordinairy people' ver toond. Dit drama gaat over Conrad, een puber, die erg ongelukkig is en al een keer een mislukte zelfmoord poging heeft ondernomen. Na de film is er gelegenheid om vragen te stellen aan ervaringsdeskundigen. Aanvang film is 20.00 uur in de Trog, Bullaan 4, te Heiloo. De filmavond wordt georganiseerd door Stichting De Buitenkans. Deze stichting heeft als doel beeldvorming rondom de psychiatrie te beïnvloeden middels positieve beeldvormingsactivitei ten. Een activiteit is het maandelijks organiseren van een filmavond. De toegangsprijs is de kosten van een kop koffie. HEILOO - Anke Wisselink heeft tijdens de ledenvergadering op 6 april, de voorzitterhamer over gedragen aan Martin Otto. De afgelopen zes jaar heeft Anke met veel enthousiasme en inzet het voorzitterschap met verve ingevuld. Vernieuwing en creativiteit waren daarbij haar uitgangspunten. Onder haar voorzitterschap werd naast het opstarten van de projecten op locatie ook het repertoire van de reguliere voorstellingen aangepast, met als doel ook een jonger publiek te interesseren voor het toneel. Veel tijd is gestoken in het reilen en zei len binnen de club maar niet minder belangrijk ook aan de contacten buiten vereniging. Voor Anke nu de mogelijkheid om de wij gekomen tijd aan andere hobby's te besteden al gaat haar talent niet verloren en blijft ze spelend lid van Falkland Toneel. Gezien de landelijke trend van een dalend aantal bezoekers aan toneelvoorstellingen is het voor de nieuwe voorzitter Martin Otto, een uitdaging om de inwoners van Heiloo en omgeving te prikkelen om vooral naar de voorstellingen te blijven komen. Naast het voorzitter schap hoopt Martin nog tijd over te hebben om te kimnen blijven spe len bij Falkland Toneel. Voor meer informatie over Falkland Toneel: www.falklandtoneel.nl. HEILOO - Op dinsdag 21 juni om 10.00 uur start de Kunst6daagse 2011 in Heiloo. De officiële opening zal 's avonds plaats vinden in de Grote Kapel op terrein van GGZ-NHN op de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo en zal worden verricht door directeur GGZ-NHN Nico Adrichem. Aansluitend vindt er een midzomeravond plaats in het Heilooër bos met muziek en poëzie. Het terrein van GGZ-NHN zal tij dens deze zes dagen het centrale pimt zijn van de Kunst6daagse. In het hoofdgebouw is een grote tentoonstelling te bezichtigen van 34 regionale kunstenaars. Deze kunstenaars geven op dinsdag, woensdag, donderdag en wij dag inspirerende workshops en lezin gen. Beeldhouwen in mergel en speksteen, (portret)schilderen, Haiku maken en verbeelden, Kijken naar kunst, zingen, Zerokunst, collage maken; lezingen over: Glas: van functioneel tot kunst, Fractals, het Labyrint, Fotografie en Levenskunst. Ook zijn er work shops voor kinderen zoals macaro ni printen, Kimstsoep en Woordpan en Haiku maken en verbeelden. HEILOO - Zondag 29 mei, voor de laatste keer dit seizoen, treedt op: Room 5, aanvang 16.30 uur. Room 5 bestaat uit een aantal muzikanten die elkaar al heel lang kennen. Een aantal zelfs al van een opleiding uit het Medisch Centrum Alkmaar. Vandaar ook de naam Room 5. Vier van de muzikanten werken hier nog steeds. De muziek die zij spelen is easy listening en jazzy popsongs. Met twee zangeressen, percussie, bas en gitaar proberen wij een mooie sfeer te crëeren in de num mers. Nummers die zij spelen zijn onder andere van Caro Emerald, Maiy Black, Norah Jones en Jason Mraz. Mensen, die willen deelnemen aan de workshops of lezingen kunnen zich inschrijven via het formulier op de website. Als u tevens reke ninghouder bent van de Rabobank Noord-Kennemerland dan neemt de Rabobank de inschrijfkosten van één van de workshops voor zijn rekening. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar dus schrijf je snel in! Liefhebbers van het circus kimnen tijdens de Kimstzesdaagse ook workshops volgen bij Circusschool Tefredo. Het is voor elke leeftijd, dus meld je aan bij de tent op het GGZ-terrein! Naast de workshops en de prach tige tentoonstelling staat het hoofd gebouw van GGZ-NHN op zaterdag 25 en zondag 26 juni ook in het teken van de kunstmarkt. Bezoekers vinden hier keramiek, tassen en sieraden van leer en gebruikte materialen als binnenband en zeil doek, gouden en zilveren sieraden, mono prints en acrylschilderijen, gebruikskeramiek, gedichten, tex tielkunst, stenen beelden en hoeden en petten. In het weekend baret er in Heiloo een ware kunstexplosie los. Een recordaantal van maar liefst 110 kunstenaars neemt deel aan de grote Kimst- muziek- en poëzie route. Diverse ateliers, beel dentuinen, winkels, woonkamers en openbare gebouwen kunnen bezocht worden. Tijdens de kunst route kimnen de bezoekers van bij zondere combinaties gaan genieten. Op de grotere locaties, zoals Het Witte Kerkje, het hoofdgebouw en de Grote Kapel op het GGZ-terrein zal men kimnen genieten van vooral Heilooër musici. Solisten, kleine groepen, maar ook koren en orkes ten. Van amateur tot prof, van klas siek tot modem. Ook in de huis kamers, tuinen en winkels zullen exposities, muziek en poëzie elkaar versterken. Op het GGZ-terrein dra gen dichtere zowel binnen als bui ten voor. De Kimstödaagse belooft een inspirerende manifestatie te worden voor jong en oud. Voor deelname aan de workshops en informatie: www.kunstödaag- seheiloo.nl of bellen met Stichting Welzijn Heiloo, tel. 072-5331297. LIMMEN - Keramiste Ada Baars heeft een nieuwe en unieke vorm gevonden van Rouwverwerking. Haar ervaring om deze groepen te mogen begeleiden, heeft haar ervan overtuigd, dat dit abso luut haar ding is. Zowel het cre atieve als het kunnen omgaan en begeleiden van deze speciale doelgroep. Ruim twintig jaar houdt zij zich bezig met keramiek. Vele cursus sen heeft zij gevolgd, om uiteinde lijk haar kunstzinnigheid en vak kennis door te kunnen geven, dit doet zij al vele jaren met heel veel plezier. Mede door het werken in het Hospice-huis in Beverwijk, waar zij alweer vele jaren werkt als stervensbegeleidster, kreeg zij het plan om een bedrijf op te starten in Creatieve Rouwverwerking aan de Kust. Zij nodigt mensen uit, om op een mooie lokatie aan de kust, bijvoorbeeld Bergen, Schoorl, of Egmond, twee dagen te komen boetseren. Zij kunnen kiezen om bijvoorbeeld een um te maken, of een beeld. Tussen de middag, na de lunch, kunnen de mensen even heerlijk uitwaaien aan het strand, of een wandeling maken in het bos of duinen. Alles wordt voor ze geregeld; het hotel, de maaltijden et cetera. Zo kan men even afstand nemen en in de klei een stukje verdriet/emotie verwerken. De mensen worden op een liefdevolle manier, met aan dacht en respect, door haar bege leid. Wat heel belangrijk is, dat ze een tastbare herinnering overhou den en mee kunnen nemen naar huis. De expositie is te zien tot 27 juni, Ada Baars, Bloemenhof 12 in Limmen, tel. 072-5051261, e-mail: ambaars@quicknet.nl, www.umenwens.nl. Keramiste Ada Beers tussen haar werken. Foto: Annelies Westerbeek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11