'Help, ik ben mijn Duitser kwijt!' Echtpaar Bakkum-Zuurbier viert 70-jarig huwelijk! Rommelmarkt Eensgezindheid NIEUWS UIT DE REGIO EHBO op de Windhoek REGIO - Deze bezorgde uit roep was afgelopen week een enkele keer te horen tijdens activiteiten in het kader van de jaarlijkse uitwisseling van het Bonhoeffer College met twee middelbare scholen uit Krefeld. Ook dit jaar werden de deelne mers aan dit bijzondere project dan ook weer met heel wat uitdagingen geconfronteerd. Vijf dagen lang trokken Gerben, Rianne, Robin, Anna en Reyndert uit Heiloo en Akersloot namelijk op met hun Duitse gastleerling en waren ze als gastheer/-vrouw en 'gids' medever antwoordelijk voor het wel en wee van hun partner. Na een vijfdaags verblijf in Krefeld in maart was het nu tijd voor het tegenbezoek. Dankzij de financiële steim van het Europees Platform en het enthou siasme van de betrokken oudere en docenten Duits kon dit grens overschrijdend project ook dit jaar weer worden gerealiseerd. Voor begeleidend docent Marijke van der Veen was het een wel heel bijzon dere ervaring: zij gaat binnenkort met pensioen en ziet de begeleiding van deze activiteit als een mooie afsluiting van haar onderwijsloop baan. Het programma in Nederland omvatte naast een officiële ont vangst door de rector en een woord van welkom door wethouder Meijer van Castrieum het bijwonen van een aantal lessen en een training in spreekvaardigheid. Daarnaast waren er onder andere excursies naar Amsterdam en Alkmaar, een stoomcursus dansen, een bezoek aan een kaasboerderij (waar alle deelnemers een praktijkles in kaas bereiding krijgen), een fietstocht naar het strand en diverse spor tieve activiteiten in Berg en Bal in Castrieum. Het verblijf in Nederland werd feestelijk afgesloten met een uitgebreid koud buffet op school. Voor Anna uit 5-vwo was deze uit wisseling helemaal bijzonder: samen met vier klasgenoten nam ze name lijk deel aan een pilot van de sectie Duits en legde een onderdeel van haar schoolexamen Duits in Krefeld af. Ze volgde niet alleen lessen aan het Gymnasium Horkesgath, maar gaf zelf ook les aan tweede klas- sere. Voor het tegenbezoek van de Duitse partners stelde ze samen met haar vier klasgenoten een pro gramma samen. Alle betrokkenen kijken terug op een zeer geslaagde uitwisseling. V.l.n.r.: Anna, Reyndert, Gerben, Robin en Rianne. Aangeleverde foto Het echtpaar Bakkum- Zuurbier viert op zondag 29 mei het platina huwelijksfeest. Aangeleverde foto LIMMEN - Het sinds kort in verzorgingstehuis De Cameren wonende echtpaar Bakkum- Zuurbier viert op zondag 29 mei het platina huwelijksfeest. Gerrit Bakkum (96 jaar en gebo ren en getogen in Limmen) en Lies Bakkum- Zuurbier (94 jaar en van oorsprong Alkmaarse) delen al 70 jaar lang lief en leed met elkaar! De twee heb ben elkaar leren kennen tijdens een dansavond in Alkmaar. Na een paar jaar verkering zijn ze in 1941 getrouwd. Omdat in die tijd woningnood heerste, heeft het pasgetrouwde stel eerst een tijdje bij anderen ingewoond. Maar na ongeveer een jaar kwam een huis aan de Westerweg op de hoek van de Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat vrij en kon het jonge echtpaar deze woning betrekken. Dit huis is bijna zeven tig jaar hun stekje gebleven. Gerrit en Lies Bakkum hebben twaalf kinderen gekregen, waar van er vier zijn overleden. Er zijn inmiddels 21 kleinkinderen en 23 achterkleinkinderen. Het 70-jarig huwelijksfeest vindt aanstaande zondag plaats in De Burgerij. EGMOND - De muziekver eniging Eensgezindheid uit Egmond-Binnen houdt op zater dag 28 mei, voor het 41ste ach tereenvolgende jaar, haar grote rommelmarkt. Deze markt vindt plaats op het Kerkplein te Egmond-Binnen alwaar zo'n 3500 m2 vol gezet wordt met spullen van uiteen lopende aard. De leden van de muziekvereniging en tal van vrij willigers zullen de koopwaar vanaf 09.00 uur aan de man/vrouw probe ren te brengen met maar een doel voor ogen: een zo hoog mogelijke opbrengst voor de muziekvereni ging. De spullen die op het plein worden uitgestald zijn door de eigen leden opgehaald bij men sen die deze spontaan beschik baar stelden. Al meer dan veertig jaar een unieke formule. Op deze rommelmarkt wordt zo'n slordige tachtig ton aan overtollige spullen te koop aangeboden waarvan de diversiteit zijn weerga niet kent. Als speciale seivice worden de gekochte (grote) spullen tegen een geringe vergoeding thuisbezorgd in de regio Haarlem - Den Helder! Met de opbrengst hoopt de ver eniging voor enkele duizenden euro's aan uniformen en instru menten te kunnen aanschaffen. Tevens worden de kosten van de eigen muziekopleiding voor een deel uit het resultaat van de rom melmarkt bekostigd. HEILOO - Donderdag 19 mei hebben de 33 groep 8 leerlingen van de Windhoek met succes hun jeugd- EHBO examen gehaald. Iedereen had zich van te voren goed voorbereid en die middag hebben ze allemaal hun EHBO-diploma meegekregen. Onder leiding van mevr. Boom, mevr. Baltus en men. Hof hebben de leerlingen de afgelopen weken hard geoefend, en met succes! Daarmee is Egmond-Binnen en omstreken weer een stukje veiliger geworden. Van harte gefeliciteerd allemaal! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15