Nieuw Programmaboekje Plusactiviteiten Voorbereiding wandel vierdaagse Alkmaar Opening Rabobank kantoor Limmen Dance around the world! REGIO 19 INGEZONDEN MEDEDELING Meditatieve Wandeling door de duinen van Egmond Conquista vierdaagse Opkikker in 'tPraethuys UITKIJKPOST 25 MEI 2011 REGIO - Het Plusaetiviteitenprogramma 2011-2012 wordt op 25 mei bij de Uitkijkpost huis-aan-huis bezorgd in Heiloo, Limmen, Akersloot en Egmond en bevat een breed cursusaanbod voor jong en oud: Computerlessen (Internet, Word, Excel, Website, Typen), Talen, Creativiteit, Educatie, Gezondheid, Hobby, Koken, Muziek, Sport, lezingen en workshops. Uw talenkennis voor vakantie of zakelijk gebruik kimt u uitbreiden door een nieuwe taal te leren of opfriscursussen/conversatielessen te volgen. In het smakelijke en diverse aanbod Kookcursussen vindt u de Italiaanse, Franse, Japanse en Mediterrane keuken, Amuses en Fingerfood, High Tea en Tapas. Leerzame, nuttige cursussen zijn Belastingaangifte (ook voor jeugdigen), Eigen zaak, Archiveren of Opruimen en organiseren. Wonen en interi eur geeft bruikbare tips. Make-up en uitstraling leert de basistechnieken opmaken en in Metamorfose leert u zich stijlvol en persoonlijk kleden. Bij Haarknippen gaat u leuke kapsels knippen. Op creatief gebied is het aanbod groot: een echt zilveren ring maken van zilverklei, glaskralen maken, een ori ginele lamp met glasmozaïek of Tiffany-teehniek. Grote keuze workshops: Japans papier maken (Kaarten en Boekjes), Mozaïeken, Vilten, Bloem- en Tuindeeoraties, Kettingen maken. Diverse creatieve cursussen (Digitale) Fotografie, Tekenen, Schilderen, Beeldhouwen, Glas-in-lood en Videofilmen of praktische cursussen zoals Meubelstofferen, Vaarbewijs, Snoeien en Tuinonderhoud. U verdiept zich bij Sterrenkunde in het zonnestelsel. Onder Educatief vindt Neuro Linguïstisch Programmeren, Persoonlijke ontwikkeling, Spirituele ontwikkeling, Astrologie, Tarot, Psychologie, Kunstgeschiedenis, Mythologie enzovoort. Het Plusactiviteitenprogramma 2011-2012 ligt bij de bibliotheek en bij Plusactiviteiten Bonhoeffereollege of kijk op www.plusactiviteiten.nl. Informatie: 0251-671837. REGIO - De Sportwandelschool Hoom organiseert samen met Praktijk De Natuurbron de natuurwandeling op zondag 5 juni, een uitgelezen dag om u voor te bereiden op de vierdaagse van Alkmaar. Bij De Natuurbron is genoeg plaats om uw fiets te stallen. De auto kunt u parkeren bij het station en ligt op één kilometer afstand van De Natuurbron. Praktijk De Natuurbron bestaat in juni vijf jaar en heeft hiervoor verschillende activiteiten gepland zoals de natuurwandeling. De start van de twintig kilometer is tussen 10.00 en 10.30 uur. Voor de acht kilometer route kunt u starten tussen 10.30 en 12.00 uur. U bent van harte welkom in de kruidentuin waar u zich kunt inschrijven voor de wandeling, kosten 3,50. Behalve de wandelroute krijgt u ook een presentje mee van De Natuurbron. De wandeling loopt door een prachtige omgeving. Polderlandschap en bos en duin wisselen elkaar af. Het is bijna zomer. Veel planten staan in bloei en de vogels zingen het hoogste lied. Na afloop staan koffie, (kmiden)thee en traktatie voor u klaar in de kruidentuin. Locatie en informatie: Praktijk De Natuurbron, Westeiweg 379 Heiloo, tel. 072-8505010. LIMMEN - Een enorm wandpaneel met daarop een beeltenis die aan alle kanten 'Limmen' uitstraalt. Dit kwam afgelopen vrijdag tevoorschijn tij dens de officiële heropening van het verbouwde Rabobank kantoor aan de Kerkweg. Wethouder Hilbrand Klijnstra, zelf oud-directeur van de bank, ver richtte de onthulling samen met de organisaties Hortus Bulbomm en een F-je van V.V. Limmen, die centraal staan op het prachtige paneel. Het bij zondere feit deed zich voor dat drie generaties bankdirecteuren aanwezig waren. Naast de huidige directievoorzitter Ugur Pekdemir en wethouder Hilbrand Klijnstra, sprak ook oud-directeur Siem Admiraal de aanwezigen toe. De heer Admiraal, die de bank leidde van 1965 tot 1996, nam de bezoe kers mee naar de historie van de bank in Limmen. Uiteraard staat bij een heropening vooral ook de toekomst centraal. Uit de reacties van de bezoe kers bleek zonneklaar dat zij zeer te spreken zijn over de make-over van het bankkantoor. Ugur Pekdemir: „Ik ben blij met de reacties. We willen als Rabobank betrokken, dichtbij en toonaangevend zijn en met ons vernieuw de kantoor maken we dit waar." EGMOND - Op zaterdag 4 juni houdt Benedictushof van de Abdij van Egmond een Meditatieve Wandeling in de sfeer van de zomer en tussen Hemelvaart en Pinksteren door de duinen van Egmond. Na Inleiding en Pelgrimszegen volgt de wandeling van circa vijf kilometer, grotendeels in stilte. Terug in Benedictushof is er tijd voor uitwisselen van ervaringen. Nadien is er de mogelijkheid deel te nemen aan de Vespers in de abdijkerk, datum: 4 juni, van 14.00 tot 17.30 uur. Locatie: Benedictushof en duingebied van Egmond begeleiding: monnik Adri Kortenkaas. Kosten: 5,- aanmelden: benedictushof@abdijvanegmond.nl, informatie: abdijvanegmond.nl. Aangeleverde foto LIMMEN - Van 7 tot en met 10 juni is de Conquista avondvierdaagse er weer. Op zaterdag 28 mei, van 11.00 tot 12.30 uur en zaterdag 4 jimi van 11.00 tot 12.00 uur kan er ingeschreven worden in Conquista. Inschrijven kan ook nog op de eerste dag van de avondvierdaagse, maar om teveel drukte te voorko men op de eerste dag, wordt het op prijs gesteld als u van de voor inschrijving gebruik maakt. Tevens is het inschrijfgeld bij voorinschrij ving vijf euro, als u op de eerste dag van de avondvierdaagse inschrijft, is dit zes euro. De inschrijfformu lieren zullen verspreid worden via onder andere de scholen, ons infor matieboekje en onze website. Houd voor meer informatie de kranten en onze website www.conquista.nl in de gaten! REGIO - Wilt u uw dierbare of uw naaste op een bijzondere manier verwennen loop dan eens binnen voor een 'Vleugje' Naastenliefde. Het 'vleugje' heeft een frisse geur, is heerlijk om te krijgen maar ook leuk om weg te geven. Daarnaast sponsort u met deze actie 'tPraethuys. Op woensdagmiddag is de mas seur in huis. Massage geeft ontspan ning voor lichaam en geest. Niet alleen voor patiënten, ook voor part ners! En op donderdag kunt u bij de schoonheidsspecialiste terecht. Wilt u uzelf of diegene die altijd voor u klaar staat eens lekker ver wennen? Koop dan een Praethuys- opkikkerkaart. Donderdag 26 mei is de Talkwalk (start: 10.30 uur) een wandeling vanuit 't Praethuys. Voor de conditie, om u alvast warm te lopen voor de wandelPlus4daagse Alkmaar, om even bij te tanken of gewoon te genieten van de omge ving. De te wandelen afstand hangt af van wat de gemiddelde deelnemer fysiek aan kan. Talkwalk is een terugkerende acti viteit en is voor iedereen die met kan ker te maken heeft (gehad). Dinsdag 31 mei is van 19.15 tot 21.15 uur de jongeren inloop Talk2gether. Alle jongeren (12 tot 18 jaar) met een vader, moeder, broer of zus met kan ker mogen mee doen. Openingstijden 't Praethuys, centrum voor men sen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar, maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie www.praethuys.nl, 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. De kinderen van groep 5/6 voor de dans van bij Kenia. Aangeleverde foto Wethouder Hilbrand Klijnstra verrichtte de onthulling samen met de organisaties Hortus Bulborum en een F-je van V.V. Limmen die centraal staan op het prachtige paneel. Aangeleverde foto LIMMEN - Zondag 5 juni zal dansschool Djazz 2 imprezz uit Limmen haar eerste theater show opvoeren in theater de Beun in Heiloo. Omdat er in januari brand is geweest in theater de Beun was lange tijd onzeker of de show door kon gaan. Enkele weken geleden kwam het verlossende bericht dat Djazz 2 imprezz de eerste is die na de brand een voorstelling kan geven in theater de Beun. Alle zeven groepen van dansschool Djazz 2 imprezz, die onder leiding van Willy Könst staan, doen mee aan 'Dance around the world'. Zo zullen er dansen gedaan worden door kleu ters, basisschoolleerlingen, mid delbare scholieren, de showgroep en ook de damesgroep treedt op. In totaal worden er vijftien dansen gedanst die door middel van een verhaal elkaar zullen opvolgen. Het thema van de show is 'wereldreis'. Het verhaal is geschreven door Wouter Molenaar uit Akersloot. De acteurs die dit verhaal gaan spelen zijn Nienke Oiling en Joyce Mous, beide uit Limmen. In de show zijn Nienke en Joyce net geslaagd voor hun eindexamen van de middel bare school. Nu willen ze samen op wereldreis. Ze zijn al maanden bezig met de voorbereidingen. De backpacks staan al weken klaar voor vertrek. Het wachten is op de examenuitslag. Wanneer blijkt dat beide meiden geslaagd zijn kan de wereldreis beginnen. De reis begint in Europa. Via België, Spanje en Italië reizen de meiden verder naar India en China. Vervolgens zoeken ze zonnige oorden op en belanden ze in Brazilië en Cuba. Wat maken ze veel mee in alle landen! De reis wordt afgesloten met een bezoek aan Amerika, Jamaica, Afrika en Italië om uiteindelijk moe maar vol daan terug te keren in Nederland. Alle dansgroepen zullen minstens twee choreografieën laten zien die perfect passen bij het land waarin de acteurs op reis zijn. Mocht u een kaartje willen kopen voor een voorstelling dan kunt u contact opnemen met Willy Könst, djazz2imprezz@live.nl, tel. 06-40297306.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19