Drie fietsvrienden zoeken sponsoren Sterk slot seniorenteam Dojo 't Loo Competitie Lisanne en Laura de Witte razendsnel tijdens recordwedstrijden Tienjarig jubileum Parkgolf Heiloo >LPi„ SPORT 23 Zondag 29 mei wordt er gegolfd voor het goede doel UITKIJKPOST 25 MEI 2011 Drie fietsvrienden uit Limmen en Heiloo gaan de strijd aan tegen de ziekte van Duchenne. Foto: Ricardo Marcker Maarten Versteeg (-66 kilogram) probeert zijn tegenstander te verrassen met een beenveeg. Foto: Menno Lesterhuis MOUNTAINBIKEN REGIO - Drie fietsvrienden uit Limmen en Heiloo gaan de strijd aan tegen de ziekte van Duchenne. Ze doen mee aan 'De Duchenne Heroes- Challenge', een 'monstertocht' van 700 kilometer mountain- biken door onverhard terrein van Luxemburg, Duitsland en België naar Nederland. Doel van de tocht is geld inza melen voor onderzoek naar deze ziekte. ,,De zeven dagen afzien zijn niets vergeleken met de uitda gingen waar de kinderen met deze ziekte dagelijks voor staan", zeg gen Carel Kuijper, Rob Pankras en Menno Schut. Duchenne is een ernstige spierziekte die vrijwel alleen bij jongens voorkomt. De ontwikkeling van nieuwe behan delmethodes heeft de levensver wachting van de patiënten doen toenemen tot 30 jaar, maar zelfs nu sterven er patiënten voor hun twintigste jaar. ,,Ons team heet 'Help een held' omdat we de tocht voor een speciaal persoon rijden. De twaalfjarige Erwin uit Castricum heeft ons extra gemo tiveerd om de 700 kilometer te volbrengen. Hij heeft Duchenne, maar haalt het beste uit iedere dag." Het team 'Help een Held' sponsoren kan zelfs voor een klein bedrag. Kijk voor meer informatie over sponsoring van het team op www.helpeenheld. nl of op www.duchenneheroes. nl. U helpt hen ook met uw oude mobiele telefoon. Stuur die kos teloos op naar: antwoordnummer 262, 1900 VB in Castricum, t.n.v. Help een Held. JUDO HEILOO - Na het kampioen schap eerste klasse eerder dit seizoen voor het juniorenteam van Dojo 't Loo wilde het senio renteam de matige start van dit seizoen goedmaken op de slot- avond. Het team was dit jaar slechts één ronde voltallig. Ook in de slot- ronde miste het team drie van de tien gewichten door blessures of groei van de jonge judoka's. Desalniettemin kon het team, als er gewonnen zou worden, eindigen in de middenmoot van de tweede klas se. Van de zeven aanwezige gewich ten zouden minimaal zes wedstrij den gewonnen moeten worden. Een voorwaar zware opgave. Coach Kars Zoon had zijn judoka's tijdens de training een taart in het vooruit zicht gesteld als er met een bijzon dere worp gescoord zou worden. En gescoord werd er! De eerste wed strijd werd overtuigend gewonnen van Cees Veen met 12-8. De tweede wedstrijd tegen Julianadorp kwa men de judoka's helemaal los. Alle wedstrijden werden gewonnen met prachtige ippons. Het jonge team heeft duidelijk progressie laten zien. Volgend jaar is een top drie klasse ring een zeer reële doelstelling. redactie@uitkijkpost.nl TURNEN HEILOO - Afgelopen weekend hebben de zusjes de Witte van A.V. Trias tijdens de Flynth recordwedstrijden te Hoorn uit stekend gepresteerd. De 15-jari- ge Laura de Witte verbeterde het 21-jaar oude clubrecord op de 200 meter bij de dames. Dit record stond op naam van Laura Keegstra. De nieuwe record tijd van Laura de Witte staat nu op 24.95 seconden. Deze tijd is maar twee honderdste verwijderd van kwalificatie voor de Europese jeugd olympische spelen die gehouden worden in Turkije, eind juli. Zus Lisanne (ook nog junior) verbeterde op de 400 meter haar eigen clubrecord met een halve seconde 55.42 seconden. Lisanne liep tevens naar een derde plaats waarbij de gehele Nederlandse top aanwezig was. Nederlands kampioene Nicky van Leuveren won in 54.24 seconden. Lisanne en Laura zullen volgende week bij de Fanny Blankers Koen games wederom uitkomen op hun favo riete afstand. Tijdens dezelfde wedstrijd liep Edward Appelman op de 800 meter in een ijzersterke race naar een nieuw persoonlijk record van 1.55.67 seconden, trainingspart ner Quinten Zwaga liep op de 400 meter naar een keurige tijd van in Heiloo (Sportpark Maalwater) met haar prachtige clubhuis en faciliteiten weer de uitvalsbasis van het toernooi. De opbrengsten van Parkgolf Heiloo komen ten goede aan vele goede doelen. De hoofddoelen van 2011 zijn de Stichting Veldwerk en de Stichting Vrienden van de Vijfhoek. Daarnaast kunnen het G-team van HSV, De Opkikker, Stichting Dolfinn, Stichting Poolse kinderen en de timmerdor- pen in de regio een bijdrage uit de opbrengsten van het toernooi tegemoet zien. Naast de achttien prachtig aan gelegde holes, spelen alle deel nemers ook een 'neary' op het veld van HSV. Alle golfers die nen een bal zo dicht mogelijk bij een opgesteld doel te slaan. De tien beste deelnemers spelen ten slotte een finale. Wie van hen de bal het dichtst bij het doel slaat, wint een reis voor twee perso nen naar Las Vegas ter waarde van 1.500,- Ook bezoekers aan Parkgolf Heiloo kunnen vanaf 14.30 uur deelnemen aan deze prijs. Zij betalen één euro per slag. De Parkgolfcommissie, bestaande uit Gerard van Leersum, Gem Bot, Koert Argeloo, Hans Obertop en Bob Ykel, wil een succesvolle dag van Parkgolf Heiloo maken. Naast het golfen, organiseren zij ook een golfclinic voor kinderen en een 'luxe prijzen loterij'. De dag wordt afgesloten met de traditio nele barbecue bij HSV. Het is nog steeds mogelijk om in te schrijven als deelnemer aan het toernooi via www.parkgolfheiloo.nl. De opbrengst van golfen in Noorderneg en Zuiderneg gaat naar goede doelen. Aangeleverde foto 50.79 seconden. Andere opval lende Trias prestaties werden geleverd bij avond wedstrijden in Castricum. Overwininingen waren er voor eerste j aars D junior Faas Wijn 150 meter (21.30 seconde), tweedejaars D junior Danny van Sluis Hoogspringen 1.50 meter. C junior Charlotte Hopman tachtig meter horden 13.50 seconden. Links Laura en rechts Lisanne de Witte. Aangeleverde foto GOLF HEILOO - 2011 is een bij zonder jaar voor Parkgolf Heiloo dat jaarlijks door Lionsclub Heiloo, Limmen en de Egmonden wordt georgani seerd. Dit jaar viert Parkgolf Heiloo op zondag 29 mei haar tienjarig jubileum! Als eerbetoon aan de eerste edi tie van Parkgolf Heiloo wordt dit jaar het golfparkoers gespeeld uit 2002, het jaar dat Parkgolf Heiloo voor het eerst werd gespeeld. Met veel zorgvuldigheid zijn er achttien holes in de Zuiderneg en Noorderneg aangelegd voor dit feelgood evenement. Vanaf 09.30 uur wordt er afgeslagen in de vrije natuur die voor één dag dienst doet als golfbaan. Net als vorige jaren is voetbalvereniging HSV

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 23