Commissaris van de Koningin bezoekt Heiloo Theater De Beun nadert eindfase herstelwerkzaamheden na de brand ilSL 1 H E I L O O 3 Sponsorloop OBS de Zuidwester groot succes Tuinenreisje Zutphen en omgeving KORTOM Boekenmarkt Trefpunt Boekenstand op het Looplein 'Boekstartouders' in Bibliotheek Heiloo UITKIJKPOST 25 MEI 2011 Vervolg van voorpagina De werkzaamheden, waarbij met een de riolering wordt vernieuwd, zullen naar verwachting voltooid zijn voor de bouwvak. Ook dit pro ject is mede mogelijk door financi ële steun uit de provincie. De rondleiding vervolgde langs de Vennewatersweg, waar gemeente Heiloo een timnel onder het spoor hoopt te realiseren. Want na inwer king treden van de nieuwe dienst regeling van de NS in 2014 zal het spoor een moeilijk te nemen hin dernis worden, wat met name voor hulpdiensten vertraging in de aan rijdtijden zal kimnen opleveren. Heiloo vraagt de provincie om de timnel mee te financieren. Als laat ste was de nieuw te bouwen wijk Zuiderloo aan de beurt. Hier werd Rernkes de archeologische opgra vingen getoond en gewezen op het De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. •nf. '."e.., _/f hllllllll!. v .„,11, Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. belang van een aansluiting op de A9. Remkes vertelde na afloop van zijn werkbezoek dat hij een com pleet beeld heeft gekregen van het groene karakter, de mobiliteit en de historie van Heiloo. HEILOO - Voor zaterdag 18 juni heeft Rinske Aekermann weer een toptuinendagje samengesteld. U vertrekt per bus naar de omgeving van Zutphen. Rond 09.30 uur kimt u de tuin van Bert Loman bekij ken. Om 11.00 uur wordt de reis voortgezet naar de landschapstuin Klein Knoevenoord in Brummen. De tuin wordt volledig door land goed Leusveld omringd en sluit er qua sfeer prachtig bij aan. Daarna gebruikt u gezamenlijk een uitge breide lunch. De derde locatie is de Huzarenhof in Joppe. De tuin is vanaf 2002 uitgebreid en het resultaat is de moeite waard. Men denkt rond 18.00 uur weer terug te zijn. De kosten voor leden zijn 40,- en voor niet leden 45,-. U vertrekt om 08.00 uur. De bus staat klaar op de Zuidergeeststraat ter hoogte van de oude gereformeerde kerk. Voor deze dag kimt u zich opge ven bij R. Aekermann, Boekenstein 91, Heiloo voor 1 jimi, of e-mail 1inske.aeke1mann@hetnet.nl. of tel. 072-5334365. Betalen op 33.64.54.589 tnv KMTP Heiloo onder vermelding van busreis 18 jimi. Bij deze reis is alles inbegrepen. w HEILOO - Woensdagochtend 18 mei heeft de Zuidwester een sponsorloop gehouden voor alle leerlin gen. Dit jaar werd er gelopen voor een nieuwe geluidsinstallatie ten behoeve van groepsoptredens en eindmusicals. Na een swingende warming-up onder begeleiding van juf Bianca de Graaf, werd door alle kinderen minstens tien minuten hard gelopen, waarin zij zoveel mogelijk rondjes moesten lopen. Zij werden hierbij flink aangemoedigd door enthousiaste ouders en andere supporters langs de route. Na afloop kregen de kinderen een pakje sap, chips en koekjes. De leerlingen hebben maar liefst 2578,65 bij elkaar gelopen, een fantastisch bedrag! Het doel is gehaald, de musicals en groepsoptre dens zullen vanaf nu nog véél mooier klinken dan ze al deden. Aangeleverde foto HEILOO - Het begint weer een beetje op de vertrouwde De Beun te lijken. De brandlucht was nog lang te ruiken, maar daar heeft afgelopen weekeinde een ozonbehandeling een einde aan gemaakt. Hans van Beenen ziet de spotlichten in gedachten al weer schijnen. Het einde van de herstelwerkzaamheden is in zicht. Al zit het hier en daar heus nog wel eens tegen. De reeds gerei nigde stoelen in de zaal kimnen, na de ontstane stofwolken die bij het ophangen van de toneelgordijnen vrijkwamen, bij de eindsehoonmaak opnieuw onder handen worden genomen. En na het laten reinigen van de achterste toneelgordijnen kwamen die zo'n vijftig centime ter korter terug. Of alle technische apparatuur goed werkt, zal moeten blijken. Een deel van de beschadigde apparatuur heeft Hans zelf weer enigszins kimnen herstellen. Maar één kwart is niet meer bruikbaar en verzekerd tegen de vervangings waarde. Hans hoopt dat de verze kering in ieder geval een deel van SP* Hans van Beenen bij de nieuwe voorgordijnen. Foto: Caroiien Breed alle extra kosten nog zal uitkeren. Aangezien theater De Beun een stichting is en geen subsidie ont vangt, is er niet zomaar altijd geld voor onvoorziene uitgaven beschik baar. Hij is dan ook heel blij met de actie van de Rotaryelub, die een veiling houdt ten bate van De Beim en zijn gedupeerde spelers (HOV en Falkland). Kijkend naar alle zaken die wel gerealiseerd zijn, krijgt Hans zin in het nieuwe seizoen. „De nieuwe parketvloer ligt er strak bij, al moet die nog wel worden ingelopen. De orkestbak heeft nieuw tapijt, deur posten en deuren een frisse lik verf. Het filmdoek en achterdoek zijn ver vangen. De zolder is geheel nieuw betimmerd en het dak prachtig her steld. De nieuwe verwarmingsketel werkt goed." En waar Hans echt trots op is, zijn de nieuwe dieprode velours voorgordijnen. „Een prach tige kleur, helemaal passend bij een theater!" Op zondag 5 juni is de 'try-out' van de herstelde Beun. Dan geeft de dansgroep Djazz to Impress uit Castrieum een voorstelling en wordt uitgetest of alles goed werkt. Het officiële startsein van het programma van Vrienden van De Beun is op 18 september. Hans is laaiend enthousiast over de musi cal Nightmare, die op die avond te zien is. „Dit project is een primeur in Nederland. Want Nightmare is een coproductie van totaal dertig theaters, waarvan Vrienden van De Beun er één is, en impresariaat Engelenburg. De musical is opge zet door een professionele cast, die twee maanden vrij heeft van de grote producties. Scriptschrijver is Dick van den Heuvel." De officiële opening van Theater De Beim zal ergens in september plaatsvinden, de datum is op dit moment nog niet bekend. HEILOO - Op zaterdag 28 mei van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kimt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaar lijk zijn, dan kimt u ook bellen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Op 28 mei is er op het 't Looplein nabij de ingang Hema Heiloo van 10.00 tot 16.00 uur een boekenstand van de Stichting WOL. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van boeken voor schoolbibliotheken in Burkina Faso. HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt op 1 jimi om 09.30 uur een informatieve bijeenkomst voor alle oudere van 'BoekStartbaby's' tot één jaar. Tijdens deze bijeen komst laat men zien hoe u zelfs aan baby's al kimt voorlezen. Lezen met uw baby is niet alleen leuk (voor ouder en kind), maar ook erg goed voor de taalontwik keling van het prille lezertje. De bijeenkomst duurt ongeveer een uur en is gratis te bezoeken. Nog geen BoekStartkoffertje? U kimt uw baby gratis in laten schrijven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3