Op woensdagen is de Witte Kerk weer te bezichtigen Blokdijk Makelaars Grote belangstelling voor 'Positief Opvoeden' H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Vooral toeristen en 'dagjesmensen' komen langs INGEZONDEN BRIEF Verbaasd Ouderen tweederangs UITKIJKPOST 25 MEI 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Andries en Ellen Blokdijk, postbus 52, 1850 AB Heiloo, tel. 072-8885072, mobiel 06-30965285, www.blokdijkmakelaars.nl,info@blokdijkmakelaars.nl. HEILOO - Lage courtages, klantgericht, een actieve verkoopstrategie, zeven dagen per week bereikbaar en ook 's avonds en in het weekend zijn bezichtigingen mogelijk. Het laatste biedt gemak aan mensen die doorde weeks en overdag werken. Bovendien een volledige begeleiding bij ver- of aankoop van een woning. Dat is waar Blokdijk Makelaars voor staat. Andries en Ellen Blokdijk werken vanuit huis en hebben daardoor lage overheadkosten. Zo ktmnen ze de makelaarskosten naar htm klanten laag houden. Het door Blokdijk Makelaars gerekende tarief ligt beduidend lager dan het gangbare tarief, dat kan bij verkoop of aankoop van een huis de opdrachtgever behoorlijk veel geld tot boven de duizend euro schelen. Niets is Andries en Ellen te gek om een huis in de verkoop onder de aandacht van potentiële kopers te brengen. Van flyeren van brochures op drukke locaties en plaatsing op de landelijk bekende huizensites tot en met gebruik van de nieuwe sociale mediamiddelen. Ook het geven van praktische tips en desgewenst begeleiding bij eventuele verkoopstyling behoren tot de mogelijkheden. Blokdijk Makelaars bezorgt zelfs een paar verhuisdozen om persoonlijke spullen vlak voor een bezichtiging in op te kimnen bergen. Andries en Ellen nemen ruimschoots de tijd voor iedere de klant en vin den persoonlijk contact heel belangrijk. „Een huis in de verkoop zetten is met name voor veel oudere mensen vaak een emotionele aangelegen heid. Zij hebben er vaak jaren gewoond, het is de plek waar hun kinde ren zijn geboren en waar veel herinneringen achterblijven. Bij verstrek king van een verkoopopdracht komen we eerst bij de mensen thuis voor een uitgebreid gesprek en stellen vervolgens gezamenlijk een verkoop plan naar wens op. Wij bieden de opdrachtgever volledige begeleiding. Zoals het verzorgen van alle bezichtigingen, de prijsonderhandeling met kandidaat-kopers in goed overleg met onze opdrachtgever, het opstellen en bespreken van de koopakte en de afhandeling bij de notaris. Detail: na elke bezichtiging laten we geen kaartje achter met wat losse kreten, maar bellen we direct de klant op om persoonlijk te vertellen hoe de bezich tiging is gegaan. Dezelfde uitgebreide dienstverlening bieden wij ook bij een opdracht tot aankoop van een huis." Met een achtergrond in de bouw- en installatiewereld weet hij alles op het gebied van eventuele verbouwingskosten en heeft hij veel contacten met specialisten in de bouwwereld. Hierdoor kan Andries ook bouwbege- leiding op maat verzorgen na aankoop van een huis. „Grote extra verbou wingskosten kimnen een koper soms afschrikken. Toch blijken de kosten bij een onderbouwd advies vaak reuze mee te vallen." Ook voor een uit gebreide waardebepaling van een woning, zonder dat men direct maar op termijn verkoopplannen heeft, kan men terecht bij Blokdijk Makelaars. „Blokdijk Makelaars: anders denken is andere doen." HEILOO - Niemand die het cen trum van Heiloo bezoekt zal het zijn ontgaan dat het terrein rondom de Witte Kerk de afge lopen anderhalf jaar een grote opknapbeurt heeft gekregen. Het gras is ingezaaid en de drie zeer oude, metershoge populieren, die door verzwakking van het hout levensgevaarlijk waren geworden, zijn veivangen door drie veel klei nere lindebomen. De Witte Kerk staat er zo glorieu zer bij dan voorheen en dat zal voor velen de komende zomer de reden kimnen zijn ook het interieur te bekijken. Ieder jaar blijkt weer dat veel Heilooënaren daar nog niet aan zijn toegekomen. De eeuwenoude kerk is op in jimi, juli en augustus op woensdag geopend van 11.00 tot 16.00 uur, teiwijl van 12.00 tot 13.00 uur het grote orgel wordt bespeeld door bekende organisten uit Heiloo en de regio. De hereteloperatie begon met het wit schilderen van de toren van de kerk en het opknappen van de begraafplaats en het omrin gende groen. Inmiddels zijn de houten toegangshekken vernieuwd en de bakstenen poorten gerestau reerd. Dat geldt ook voor het voor de kerk gelegen Willibrordusputje. Eerder werd het putje vernieuwd in 1881 naar een ontweip van de beroemde architect P.J.H. Cuypere. In 1947 kreeg het zijn huidige vorm. Met deze aanpassingen heeft het gemeentebestuur van Heiloo zich veel eer ingelegd. Het interieur van de kerk is het bewonderen waard. De afgelopen jaren kwamen er tussen de 800 en 900 bezoekers, een belangrijke reden om ook dit zomerseizoen de deuren wijd open te zetten. Vooral toeristen en 'dag jesmensen' komen langs, soms afkomstig uit verre buitenlanden. Zij gaan bij him bezoek aan Heiloo graag even langs de Witte Kerk, waaraan ze doorgaans mooie her inneringen bewaren. Het interieur ademt de sfeer van vorige eeuwen. Waar rond 700 een kerkje op de strandwal werd gebouwd, verrees in de elfde eeuw de huidige tufste nen kerk. Ze is later uitgebreid en in 1573 veiwoest door de Benden van Sonoy. In de tuin zijn de contouren van het veiwoeste deel zichtbaar. In 1630 kwam het in protestantse handen en kreeg het zijn huidige vorm. Tot 2001 werden er de weke lijkse (hervormde) kerkdiensten HEILOO - De avond over Positief Opvoeden, georganiseerd door CDA Heiloo, trok donderdag avond 19 mei veel belangstel lenden naar restaurant Klein Varnebroek. Meer dan honderd mensen hadden zich aangemeld voor deze avond waarop Hanneke Ritmeester (Projectleider Noord Kennemerland) en Louis Tavecchio (bijzonder hoogleraar pedagogische aspecten en kwaliteit van kinderop vang) een bijdrage leverden. Na de aftrap door wethouder Hero Veger gaf Hanneke Ritmeester een toelichting op het opvoedon- dereteuning programma 'Triple P'. Dit programma, dertig jaar geleden in Australië ontwikkeld, wordt in tal van landen succesvol gebruikt. Triple P staat in Nederland voor Positief Pedagogisch Programma en wordt door bv GGD, Centrum voor Jeugd en Gezin, Opvoedspreekuur, peuterspeelzalen et cetera gehan teerd bij gezinsondersteuning. Het programma gaat uit van het aloude principe dat het geven van beloning aan kinderen beter werkt dan straf fen. In het programma wordt oudere bijvoorbeeld geleerd om andere naar situaties te kijken en zelf te onderzoeken wat er verkeerd gaat en waarom. Het programma leert je dat je in plaats van boos te wor den beter duidelijk kunt maken aan je kind waarom je bepaald gedrag vervelend vindt. Na de pauze nam hoogleraar Louis Tavecchio de zaal mee in de wereld van onderzoek en ontwikkeling rondom levensloop visie; wat is de ontwikkelingsop gave van een kind op een bepaalde leeftijd en wat is dan vervolgens de bijbehorende opvoedingstaak van oudere, verzorgers, school, et cetera? Ten slotte kwam ook de rol van de vaders in beeld. Uit onder zoek blijkt dat de rol van de vader uiterst effectief is in de omgang en communicatie met him kinderen. Wat vaders doen met hun kinderen en hoe ze met ze praten heeft meer effect dan vaak werd verondersteld. Een zucht van verlichting voor de aanwezige vaders in de zaal. Meer informatie kimt u vinden op: www.positiefopvoeden.nl. De bijeenkomst over 'Positief opvoeden, een vak apart' in Klein Varnebroek, trok een zaal vol belangstellenden. Foto: Ricardo Marcker gehouden. Aan de overkant van de Kennemeretraatweg staat een wit pand, tot in de twintigste eeuw het huis van de predikant. Dit werd landelijk bekend door dominee dichter J.P. Hasebroek, die er van 1836 tot 1843 woonde. Het werd een ontmoetingsplaats voor jonge dichtere, verenigd in de Kring van Heiloo, waartoe ook Nicolaas Beets behoorde. Aan de muren hangen dit sei zoen platen van gevelstenen uit Amsterdam en andere steden. De middeleeuwse uithangborden, in gebruik tot in het midden van de zestiende eeuw, zijn als voorlopers te beschouwen van de latere gevel stenen. Verder hangen er kopieën van oude foto's van de Witte Kerk. Groot was mijn verbazing een aantal weken geleden, toen ik ver nam dat de door de gemeente inge stelde stichting, welke gaat over de verhuur van het Open Huis, onze dames bridgeclub niet langer meer van dienst kan zijn. Al 35 jaar huren wij iedere woensdagmiddag om de week de grote zaal van het Open Huis. Wij delen ons materiaal met de avondclub van Sans Atout en kun nen daardoor tegen een redelijke contributie een groot aantal dames een genoeglijke middag bezorgen. Van de ene op de andere dag is besloten om het Open Huis 's mid dags gesloten te houden, waardoor wij zeer gedupeerd zijn. Gelukkig hebben wij een nieuwe locatie in Het Trefpunt gevonden. Helaas zijn wij ons materiaal kwijt en zullen wij kosten moeten maken om dit zelf aan te schaffen. Dit als dank voor 35 jaar trouw huren. Mevrouw T.L. van der Klis Heiloo Bij een Trefpunt, gebouwd met subsidie en markconforme huur, rijst de vraag, waar is dat geld? Bij de bouw is een fout gemaakt, niemand verantwoordelijk, ook gemeente niet? Zij erkent wel, maar trekt handen er van af en stopt bij drage, mogen wij het gat dichten? In Trefpunt zijn twee gebruikers; de SWH en de Bonden (BvO) de derde Stichting Trefpunt, draagt zorg voor de exploitatie. De gemeen te voert over het gat alleen met de twee Stichtingen overleg, infor matie krijgt de BvO via, via onder ogen. De BvO voelt zich gediscri mineerd en als tweederangs burger behandeld. Tijdens de verkiezingen stelden partijen, dat ze een gewil lig oor hadden voor wat leefde, daar hoopten we op, edoch slechts twee (Heiloo2000 WD) van de zeven wilden onze visie weten. Nu ontvangen wij alleen dictaten van het college. Democratie blijkt niet te bestaan, het regime regeert over ons, zonder ons en bepaalt wel wat goed is voor ons ouderen. Neemt de gemeente zelf altijd ruim tijd voor haar standpuntbepaling, dat is voor ons andere, wij moeten snel han delen vanwege het ultimatum tot 1 juni. Ieder weldenkend mens weet dat de ouderen graag voor de druk te met vakantie gaan en dat ultima tum verloopt juist in deze periode. Hieruit blijkt de gemeentelijke min achting door onbegrip voor deze situatie van de ouderen. Deze wor den in meer zaken achtergesteld, wordt het tijd voor verzet en actie? Tom ten Hoope (voorzitter KBO) Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5