Elckerlyc houdt Pow Wow in de tipi Bijzondere tentoonstelling in galerie De Kapberg Kunstfietsroute Castricum en Limmen Kunst6daagse Heiloo ook in Buk Buk H E I L O O 11 Grote schilderijen, kleine tekeningen, dagboeken en strandvondsten... Op alle stops is ook live muziek te beluisteren of is er een dichter aanwezig Nachttocht naarhet putje van Heiloo' De expositie wordt opgeluisterd met allerlei muzikale intermezzo's Het definitieve programma is te vinden op www.bukbuk.nl UITKIJKPOST JUNI 2011 HEILOO - Op maandag 30 mei hebben de 24 kinderen van juf Jessica van de Elckerlyc school een Pow Wow gehouden in de tipi op het gemeentelijke ter rein tussen de Hoogeweg en de Kennemerstraatweg. Even was het spannend. De harde wind van de dagen daarvoor zorgde ervoor dat één van de acht meter hoge palen brak, maar geluk kig ging de wind zondagavond lig gen en kon de paal worden gestut. Behalve de native Indianen die land van de Amerikanen terugkre gen om hun ware natuur te kunnen leven heeft de gemeente Heiloo dit voorbeeld ook gevolgd door een braakliggende terrein voor onbe paalde tijd in bruikleen te geven om samen in de natuur te kunnen zijn, met de dieren en de planten! De tipi - een grote Indianentent - was een prachtige aanvuling op het thema Indianen van de kinderen. Na ont vangst, registratie en een mooie schmink - zoals dat bij een echte Pow Wow gebeurt - kregen de kin deren (rond 6 jaar) onderricht over de inrichting en de gebruiken van een tipi, de zitplaatsen van de ere gasten, de wijze Indiaan met zijn vredespijp en de Indiaanse Wijze vrouw (oma) die een verhaal vertel de over de Spin, een dier wat in de tipi overnacht en daar hard werkt. De kinderen luisterden naar een sjamanentrommel en werden uitge nodigd om over him lievelingsdier te vertellen. Ze mochten een echte talking-stiek maken of een droorn- vanger kleuren. Tenslotte mochten ze de Alfa merrie beschilderen wat Indianen doen wanneer zij er met him rijdieren op uit trokken. Het weer deed er een extra schepje vreugde bovenop! EGMOND - In galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef is een bijzondere tentoon stelling te zien. Grote schilderij en, kleine tekeningen, dagboe ken en strandvondsten die tot mooie sieraden zijn verwerkt. De kunstenaressen zijn Jikke van Loon, Klaartje Pander en Ivon Zeeman. Jikke van Loon (1971) is bekend van het bronzen beeld dat zij maakte van Anton de Kom, de Surinaamse verzetsheld. Te zien in Amsterdam Zuid-Oost, bovenaan een monumentale trap aan het gelijknamige Anton de Koni-plein. Op de tentoonstelling veel tekeningen, maar ook beelden. Ze tekent graag en laat breekbare lichamen zien. Een klein kind of een honden lichaam, gekromd en gebogen. In Jikke's woorden: „Ik druk me uit in het lichaam. De tekeningen geven een bezwerend element en bescher men daardoor tegen de pijn." Daarnaast worden haar tekeningen soms tot beelden. Van haar is ook beeldhouwwerk te zien op de ten toonstelling. Klaartje Pander (1971) verrast met grote schilderijen. Klaartje: „Ik vind het functioneel om de lelijke elementen uit mijn omgeving te veranderen zodat ik tóch geniet. Bijvoorbeeld een asfalt-weg, afval, industriegebieden, een jachthaven of een flatgebouw dat het zicht op zee belemmert. De storende ele menten zorgen juist voor spanning. Het resultaat is beeld waar de lelijk heid zodanig in is verwerkt dat de kijker die spanning voelt. Het ver telt tevens een verhaal over onze omgeving zonder delen hieruit te negeren." Ivon Zeeman (1947) maakt tex tiele werkvormen, waaronder sie raden. Ivon heeft een technische textielopleiding genoten. Naast een onderwijsakte Textiel volgde ze een opleiding tot coupeuse. Zo begon de ontwikkeling van sieraden en objecten van afvalnylon dus op het strand en de inspiratie komt van de vormen die in de zee en langs de vloedlijn leven. Dit doet ze dus: iets vervuilends, iets smerigs en iets lelijks wor den omgevormd tot iets moois en bruikbaars. De kleuren zijn meestal pastel. De verweerde draden geven spannende schakeringen in kleur, veroorzaakt door de inwerking van zout, zon, zand en soms ook olie. De tentoonstelling is te zien tot en met 26 jimi op zaterdag- en zon dagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Adres: Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. De opening van de tentoonstel ling vindt plaats op zondag 22 mei om 15.00 uur. www.galeriedekapberg.nl. LIMMEN - Op zaterdag 18 en zondag 19 juni, beide dagen van 11.00 tot 17.00 uur, is er gelegen heid de Kunstfietsroute te fiet sen. Deze wordt georganiseerd in de gemeente Castricum. De route voert kunstliefhebbers langs diverse stops in Bakkurn, Castricum en Limmen. Op zondag valt er op alle stops live muziek te beluisteren of is een dichter aanwe zig die voordraagt uit eigen werk. Ook dit jaar laten de deelnemers een grote verscheidenheid aan kunstvormen zien. Nieuw is dit jaar onder andere een stop bij Het Oude Raadhuis, tevens een mooie gele genheid voor een consumptie, even als Het Oude Theehuys. Voor mensen die van plan zijn de route te gaan fietsen wordt vooraf gelegenheid geboden een overzicht van het werk van de deelnemende kunstenaars in te zien. In Het Oude Theehuys, gelegen op het terrein van Dijk en Duin, wordt van iedere deelnemende kunstenaar een werk tentoongesteld. Een goede gelegenheid om alvast iets te zien en eventueel naar aanleiding daaivan de te volgen route te kiezen. De route kan namelijk vanaf iedere stop worden gestart. Deze Centrale Expositie is geopend van woensdag 1 tot en met zondag 26 jimi. Openingstijden Het Oude Theehuys: woensdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Informatiefolders zijn verkrijg baar bij de VW, boekhandel Laan in Castricum, de bibliotheken van Castricum en Limmen, Ida Bakker in Castricum, Perspectief, Toonbeeld, Camping Castricum en bij Het Oude Theehuys. Verder nog tijdens de kunstfietsroute bij de deelnemende kunstenaars. Voor meer informatie kimt u kij ken op www.kimstfietsroutecastricum.nl HEILOO - Al 18 jaar lopen jongeren vanuit heel Noord-Holland in de nacht voor Hemelvaart een wandeltocht van twintig kilo meter naar een bijzondere plek; het putje in Heiloo. Zo ook tij dens de nacht van Hemelvaart van 1 op 2 juni. Wandelen naar een bijzondere plek wordt ook wel een pelgrimstocht genoemd. En deze nachtelijke tocht naar het Heiligdom Onze Lieve Vrouw Ter Nood in Heiloo is een bijzondere manier. De organistie: „De nachttocht is dus een eigentijdse pelgrimstocht en is een beleve nis en bijzondere ervaring. Al wandelend ontstaat er ruimte om andere jongeren te ontmoeten, de stilte van de nacht te ervaren en je vrij te voelen. Misschien pelgrimeren we vaak onbewust tij dens deze nachttocht, omdat we al wandelend steeds dichter bij onze Bestemming komen." Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Een collectief jongeren stelt tijdens de Kunst6daagse werk tentoon in Buk Buk, Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. In de week van woensdag 22 tot en met zondag 26 juni wordt doorlopend geëx poseerd in Buk Buk, waarbij tegelijkertijd allerlei activitei ten plaatsvinden. Woensdagmiddag 22 jimi van 16.00 tot 18.00 uur is de officiële openings- reeeptie. Daarna kan men de ten toonstelling bekijken van donderdag tot en met zondag van 11.00 tot 18.00 uur. De expositie wordt opgeluis terd met allerlei muzikale intermez zo's, van spoken word (rap, hiphop), volks-muziek, en breakdaneers tot akoestische optredens. Ook tijdens het avondprogramma (vanaf 20.00 uur) kan men een vleugje kunst meepikken. Op de vrijdag- en zaterdagavond staan een optredens gepland van de Reggea Movement en de Kinetic Crew. Het definitieve programma, met bijbehorende tijden zijn te vinden op de website van Buk Buk en het speciale programmaboekje dat uitgebracht wordt door de Buk- Zaterdag 24 juni staan de opzwepende beats van de Kinetic Crew centraal. Aangeleverde foto jongeren (naast het boekje van de Kimst6daagse). Tenslotte geven de deelnemers in Buk Buk ook een aantal workshops, waaronder live- painting en graffity voor de Tieners van Tendenz. Centraal staat de expositie, van zeer uiteenlopende kunstenaars, die zeer divers werk ten toon zullen stellen. Graffiti, naaktportretten, abstract, realistisch, fotografie, airbrush, schilderijen, panelen, sculpturen, installaties, tekeningen, enzovoort. Een en ander wordt opgeluisterd met dance-muziek van verschillende Dj's. Tijdens de Kimstödaagse heeft Buk Buk geweldige optredens, met op vrijdag 23 jimi Reggae Movement. Live op het podium de band Embuxao, die een lekkere mix van met Afro-Braziliaanse/Cubaanse, Spaanse, Portugese, bossa en funk spelen. Muzikaal omlijst door dj's Maick Annet met reggae, bossa en samba, en door Selecta Tjarda rol lende roots reggea. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree is 4,-. Zaterdag 24 jimi staan de opzwepende beats van de Kinetic Crew centraal. Kinetic is een concept van drie Amsterdams Dj's die him krachten hebben gebundeld Voor de kenners: uiteenlopend van Deep-House tot Teehno.Heb je interesse om als jonge kunstenaar erbij betrokken te worden of om te zorgen voor een leuk stukje muzi kale omlijsting, dan moetje even een mail sturen naar info@bukbuk. nl. Geef een korte omschrijving van je werk of welke bijdrage je zou kun nen leveren op muzikaal gebied. De tipi - een grote Indianentent - was een prachtige aanvuling op het thema Indianen van de kinderen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11