Egmondse Visserijdag gaat door Akersloter school voert actie voor War Child Groot Schoolpleinorkest Sint Jacobusschool 'De Groene Valck' jaarboek 2011 verschenen regio 17 GeredGereedschap (GG) bij Fixet Klusmarkt 8 JUNI 2011 mww De school voert actie voor War Child omdat ze dit jaar de schoolmusical 'Voor kids gaat de zon op' opvoeren, bedacht door Marco Borsato en Albert Verlinde. Aangeleverde foto EGMOND - Door een paar stevige regenbuien en het spelen van de wedstrijd Japan - Nederland op het WK van afgelopen jaar, waren er in 2010 minder bezoekers dan andere jaren. Maar voor dit jaar, zaterdag 18 juni, is de organisa tie van het evenement wederom gelukt. Op vrijdagavond, voor de Egmondse Visserij dag, vindt de herdenking plaats van de vissers die op zee gebleven zijn. Om half acht is iedereen welkom in de Oud- katholieke kerk aan de Voorstraat. Verder zijn er een nautische markt, oude ambachten en demonstraties, tweedehands boeken, kunstwer ken, Egmondse klederdracht en een fotoexpositie over *water' van Defazijn te zien. Kinderen en volwas senen kunnen op de foto met Peppi en Kokkie, die op de markt rondlo pen. Ook zijn er Oudhollandse spel letjes voor de kinderen, groot en klein. Op het podium staan een aan tal koren, zoals De Zaalnêelden, de Mallote Matrozen, et cetera. Verder Ad Glas, Olaf Eric met him eigen Egmondse creaties, Ger, Ab en William met vrolijke accordeonmu- ziek en een voordracht in Derper dia lect. Kortom: ouderwetse gezellig heid en meezingen mag. Het bestuur heeft twee nieuwe fenomenen in het leven geroepen: 'Vriend van de Visserij dag en de website www. visserijdag-egmond.nl. Een vriend is een soort donateur van de Egmondse Visserijdag. Voor slechts 25,- wordt men vriend en ontvangt men een col lector's item: een speciaal vrienden T-shirt met opschrift 'Ik ben vriend!'. Daarnaast is het bestuur bezig aller lei extra voordelen te creëren. Denk hierbij aan korting op diverse artike len zoals de DVD van de Egmondse Visserij dag, toegang naar een speciaal stukje van de website, waar vrienden kunnen meekijken achter de scher men, foto's kunnen downloaden, kor tingsbonnen kunnen uitdraaien, enzo voorts. Meetingpoint voor vrienden van Egrnond in het algemeen en de Egmondse Visserijdag in het bijzon der! Opgeven als vriend kan in ieder geval op de Egmondse Visserijdag 2011 op 18 jimi in het centrum van Egrnond aan Zee. AKERSLOOT - De Sint Jacobusschool in Akersloot voert actie voor War Child. War Child is een organisatie die kinderen helpt die de oorlog hebben meegemaakt. Ze doen spelletjes, dansjes en ze zingen met de kinderen. Zo bouwen ze vertrouwen op en leren ze die kinderen weer met elkaar te spelen. Maar vooral om weer te kunnen lachen. De school voert actie voor War Child omdat ze dit jaar de school musical 'Voor kids gaat de zon op' opvoeren, bedacht door Marco Borsato en Albert Verlinde. Met deze musical wordt ook aandacht gevraagd voor dit goede doel. De Sint Jacobusschool vindt War Child een super goede organisatie en wil ze graag helpen! „Onze juf had iemand van War Child gevraagd om ons meer te vertellen over de organisatie. Zo werden we nog meer gemotiveerd. We hebben in twee weken tijd al heel wat geld gespaard, al ruim 400,-! Juf Birgit heeft beloofd dat ze ons zou trakte ren op een excursie als we de 400 euro zouden halen. Dat is ons al gelukt! We gaan natuurlijk gewoon door met actie voeren. We willen nog heel veel lege flessen ophalen, plantjes verkopen, posters ophan gen en nog veel meer. Dus wilt u ons steimen met onze actie voor War Child? U kimt u ons mailen naar: sintjaeobusgroep78@ gmail.com of lege flessen en kratten brengen naar de Sint Jacobusschool Kerklaan 11 in Akersloot! Voor meer informatie over dit goede doel kimt u kijken op: www.warchild.nl. Intussen zijn we aan het oefenen voor de musical. Die voeren we uit op de afscheidsavond. Dan maken we het eindbedrag bekend." Aldus de enthousiaste leerlingen van groep 8. Vorig jaar waren er minder bezoekers door stevige regenbuien en het spelen van de wedstrijd Japan - Nederland. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op de Sint Jacobusschool in Akersloot is vorige week twee dagen lang intensief gewerkt aan het pro ject 'Het Groot Zelfgemaakt Schoolpleinorkest'. In workshops is door alle groe pen op ongebruikelijke instrumen ten muziek gemaakt. Op cernent- kuipen, gestemde steigerpijpen en gestemde bierflessen, (zelf gemaakte) shakers, klapkokers en klankplanken, maar ook op gewone bestaande instrumenten als accordeon, contrabas, trom bone, blokfluit en gitaar. Daarnaast is er gezongen, gerapt, geklapt en gestampt. Een en ander gebeurde onder leiding van 'Fort van de Verbeelding', een gezelschap van in Nederland en daarbuiten wer kende eommunity-musiei en ande re kunstenaars. Iedere groep heeft afzonderlijk (muziek)les gekregen en in een later stadium werd steeds meer samen geoefend met andere groepen. Tenslotte kwam alles en iedereen bij elkaar en is toege werkt naar een gezamenlijke eind presentatie voor ouders, buren en bekenden. Deze spetterende eindpresenta tie vond, onder grote belangstelling van het massaal toegestroomde publiek, plaats op dinsdag 31 mei op het zonovergoten schoolplein van de Sint Jacobusschool en was een groot succes! Groep 1 tot en met 8 namen met veel enthousias me deel aan het meesterlijk uitge voerde muzikale verhaal! LIMMEN - Bij Fixet Klusmarkt, Visweg 12A in Lirnmen kan nu ook gebruikt (oud) gereed schap worden ingeleverd. U hoeft hiervoor dus niet meer naar Heiloo. Gered Gereedschap heeft bij de kassa's een kist gezet waar u uw overtollige (hand)gereed- schap in kunt doen. Dit wordt door Gered Gereedschap weer nagekeken en verzonden naar scholen en jonge ondernemers in ontwikkelingslanden. Heeft u heel veel gereedschap en/ of naaimaehine(s) bel dan met Gered Gereedschap, tel. 06-51428411. De spetterende eindpresentatie vond plaats onder grote belang stelling van het massaal toegestroomde publiek. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15