Nieuw nummer 'De Groene Valck' jaarboek 2011 verschenen Rabobank ondersteund stichting SCC Bezorgde ouders kem Limmen doen oproep Kunstenaar Jaap Dekker, ikoon van vereniging Perspectief, overleden Waterblock trakteert Egmond op Water Music REGIO i m 17 INGEZONDEN MEDEDELING fl ~~^J\ K,;: fv;h tH W^\ mYii! tfUifitv.'.Sn - UITKIJKPOST JUNI 2011 LIMMEN - „Zoals velen onge twijfeld via de kranten hebben vernomen, is de gemeente van plan om het Limmer zwembad Damphegeest in 2012 te sluiten. Voor basisschooljeugd is dit de enige voorziening waar veilig en prettig kan worden gezwom men en gespeeld. Voorzieningen in omringende gemeenten -Het Baafje en De Zien zijn meer gericht op oudere kinde ren. Als ouder laat je je kind niet alleen hier naar toegaan. Bovendien is Damphegeest een heel gemoede lijk en (kind)vriendelijke ontmoe tingsplaats. Ook de scholen maken hier regelmatig gebruik van. Met mooi weer wordt de gymles vaak verruild voor een uurtje zwemmen en worden de sportdagen op dit ter rein georganiseerd. Dit dreigt nu te gaan verdwijnen. Het is de hoogste EGMOND - Op dinsdag 7 juni, aanvang 20.00 uur, biedt Waterblock BV de inwoners van Egmond aan Zee een concert aan. Het Fanfareorkest Lamoraal van Egmont concerteert die avond in de nog open waterberging die door Waterblock wordt gereali seerd voor het gebouw van de Prins Hendrikstichting in Egmond aan Zee. Het concert draagt de titel Waterbloek-Musie, hiermee refere rend aan het bijna gelijknamige con cert van Georg Friedrieh Handel, tijd dat wij als inwoners van de kem Limmen onze stem laten horen. U heeft vast al wel u handtekening gezet, maar wij denken dat dit niet voldoende zal zijn. Uw handtek- eing heeft een gezicht en een geluid nodig. Wij roepen u daarom op om op donderdagavond 9 jimi om 19.30 uur uw stem te laten horen aan de lokale politiek. Zij vergaderen die avond in de aula van het Clusius college over de inhoud en gevolgen vandevoorjaamota2011. Dit is een openbare bijeenkomst bedoeld om inwoners te horen over voorgestelde bezuinigingen. Het is heel belangrijk om ons daar te laten horen en daar te laten zien (spandoeken en toe ters/bellen) nu is er nog kans om het zwembad te redden", aldus Margo Min en Petra Nordholt (bezorgde ouders/inwoners van Limmen en vertegenwoordigd in de lokale poli tiek) „Wij rekenen op uw komst." Water Music uit 1717, uitgevoerd op de Theems in Londen. Het program ma bevat onder andere een compo sitie uit Handels tijd, bewerkt voor blaasorkest. Het orkest uit Egmond aan den Hoef profileert zich weder om. Vorige week begeleidde zij Theatergroep Horizon tijdens een vijfdaagse cyclus in de musical Parade voor 2.200 mensen in thea ter De Vest. Op 10 jimi vanaf 19.30 uur en op 12 jimi vanaf 10.30 uur is het orkest wederom te beluisteren in Hanswijk te Egmond aan den Hoef, tijdens de Avond Vierdaagse en het Hoeverdorpsfeest. AKERSLOOT - Met mede werking van enkele (oud) Akersloters, gastschrijver P. Hacquebard, de medewerkers van Historische Vereniging Oud-Akersloot en niet te ver geten drukkerij Hacquebard is er weer een nieuw nummer van 'De Groene Valck', jaarboek 2011, verschenen. In dit nummer zijn weer boei ende artikelen opgenomen. Traditiegetrouw een levensverhaal met daaraan gekoppeld een stam boom. In dit jaarboek kunt u het levensverhaal lezen van Dirk van der Eng, de vroegere kruidenier die in 1959 het stokje overnam REGIO - In februari van dit jaar kon Jaap Dekker nog een grote overzichtstentoonstelling van zijn eigen, bijzondere werk pre senteren in De Duinrand. Op 2 juni is dit erelid en ikoon van de vereniging Perspectief, ate liers voor beeldende vormge- vingkunst in Castricum, na een slopende ziekte, op 71-jarige leeftijd overleden in zijn woon plaats Heerhugowaard. Jaap Dekker was als begeleider van teken-en sehilderwerkgroepen van Perspectief een grote inspira tiebron voor tal van leden van deze vereniging en heeft velen gesti muleerd en gemotiveerd. In het voorjaar van 2009 moest hij nood gedwongen stoppen, geveld door een ernstige ziekte, niet lang nadat hij zijn veertigjarig jubileum had gevierd bij de vereniging die hem zo na aan het hart lag. Jaap Dekker is geboren in Heiloo. Zijn vader Jan ontwikkelde zijn schilderstalent als autodidact en had na verloop van tijd een teken- school aan huis. Dat heeft zijn zoon Jaap mede gevormd in zijn didacti sche talent. Al tijdens zijn middelbare school maakte Jaap posters en dergelijke voor schoolactiviteiten. Dat leidde er toe dat hij een vierjarige oplei ding aan de Grafische school in Amsterdam ging volgen. Hij maakte er kennis met alle gangbare tech nieken Na zijn studie toog Jaap op de fiets naar Scandinavië, over de stang een map met papier en een van kruidenier Jan Baltus, en later de ijssalon van Cor Broersen over nam. Verder in dit jaarboek zijn opgenomen: De geschiedenis van de snackbar te Akersloot, deel 1. In Akersloot was de eerste snack, een kroket, te verkrijgen bij café de Vriendschap. Een groet van Anneke Smyth- Groen. Op jonge leeftijd verliet zij haar geboorte dorp Akersloot om een toekomst op te bouwen in Canada. De firma Velzeboer. Gestart in 1946 als winkel in religieuze artikelen, in de jaren zestig uit gegroeid tot kantoorboekhan del en stencilinrichting P.N. Velzeboer. De zaak is later onder de naam NOVY verder gegaan. De doos krijt. Hij kon er in die prachti ge noordelijke natuur naar hartelust schetsen en tekenen. Werken bij een reclamebureau daarna beviel Jaap maar matig en dus vestigde hij zich al snel als free lancer en begeleider van amateur- groepen. Hij ontwierp logo's, affi ches, reclameborden en illustraties en gelegenheidskaarten. Zijn vader Jan Dekker was mede oprichter van de Heiloose schil dersclub Tintoretto. Daar was Jaap ook een aantal jaren begelei der, na eerder te hebben gewerkt voor de HAK, de amateurclub van Heerhugowaard. Bij Perspectief kwam hij ruim veertig jaar geleden ook werken als begeleider. Jaarlijks terugkerend onderdeel was teke nen in Artis. Jaap Dekker werd zoveel als het boegbeeld van Perspectief, zoals voorzitter Walter Driessen merno- 'Swartedijekerpolder' was overwe gend een moerassig gebied, afge wisseld met bosveldjes en grensde destijds aan het 't Kerekeventgen (Kerkemeer), dat toen aanzienlijk groter was dan de huidige situ atie. En ter afsluiting weer de jaar kroniek waarin men kan lezen wat er in het jaar 2010 zoal gebeurde in Akersloot. Bent u geen lid van de Historische Vereniging Oud- Akersloot (HVOA) maar wilt u toch in bezit komen van dit jaar boek, neemt dan contact op met de redactie HVOA, tel 06-21807671. Vanaf de eerste week van juni is tevens het jaarboek voor 14 euro te koop bij Veldt's Toko. reerde bij zijn jubileum Aquarelleren was een grote passie van Jaap. Hij zei in een recent interview voor het blad van Perspectief dat ten onrechte het beeld bestaat dat dit iets zou zijn voor Engelse dames met een zonne- hoedje die ook wat om handen wil len hebben. De krachtige kleuren in de aquarellen van Jaap spreken een eigen taal die duidelijk maken dat ook een aquarel grote indruk kan maken. Jaap heeft helaas een laatste actie niet kunnen uitvoeren. Hij had beloofd deze zomer nog een keer te exposeren in het Oude Theehuys op het terrein van Duin en Bosch, een omgeving waar hij menigmaal met leden van Perspectief heeft rondge struind, op zoek naar mooie land schappen. Het heeft niet meer zo kimnen zijn. Voor Perspectief is zijn verscheiden een groot verlies. REGIO - De stichting Sociaal Carnaval Castricum heeft voor het carna valsfeest voor mensen met een verstandelijke beperking, te houden op zondag 12 februari 2012, een financiële ondersteuning gekregen uit het Coöperatiefonds van Rabobank Noord-Kennemerland. Op maandag 30 mei werd hiervoor een cheque uitgereikt aan de stichting tijdens een bijeen komst van de bank in woon- en werkgemeenschap Scorlewald in Schoorl. Hier werd door de directievoorzitter van de Rabobank Noord-Kennemerland de heer Drs. Ugirr Pakdemir MPA uitgelegd hoe het Coöperatiefonds tot stand is gekomen en dat de directie over de gelden geen enkele invloed kan uitoefenen. De winst die de Rabobank maakt vloeit naar de algemene reser ve, maar een bepaald percentage komt ten goede aan de gemeenschap. Het Coöperatiefonds heeft aan de Stichting Sociaal Carnaval een bijdrage toege kend van 3000,-. Volgens de voorzitter van de Stichting P.Q. van Daalen is deze bijdrage hard nodig, want de kosten lopen elk jaar op en om sponsors te vinden is in deze tijd ook geen makkelijke zaak. Hij sprak dan ook zijn welgemeende dank uit naar het Cooperatiefonds en de Rabobank voor deze geste. :-:tili-f"il«in" s Op 30 Mei werd onder grote belangstelling in de bibliotheek van Akersloot het eerste exemplaar van het Jaarboek 2011 'De Groene Valck' uitgereikt aan Dhr. D. van de Eng, die vroeger samen met zijn vrouw zijn steentje heeft bijgedragen aan de middenstand van Akersloot. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17