Top prestaties bij Hemelvaartwedstrijd Trias Goed wedstrijdweekend voor GTH turnsters Estafetteloop ter ere van Bert de Jong uit Akersloot SPORT 20 johnsonD TCHU jongens 3 kampioen! De meest opvallende prestatie was bij de dames JUNI 2011 UITKIJKPOST Boven (v.l.n.r.): Yara, Patricia, Demi en Romy. Midden (v.l.n.r.): Bonnie, Ilse, Myrthe, Raquel, Madelijn en Chantalle. Onder (v.l.n.r.): Julie, Roos, Danique, Jena, Yrla, Isabella en Veerle. Aangeleverde foto TURNEN BEVERWIJK - Zaterdag 21 mei kwam GTH turnster Milenka Hoorn in actie op de district kampioenschap van de vierde divisie. Dit was voor Milenka de derde doorstroomwedstrijd, al een hele prestatie op zich! De wedstrijd begon op sprong, hier sprong ze een goede overslag. We gingen verder naar de brug, Milenka turnde een keurige oefe ning. Het derde toestel was de balk, hier liet ze een stabiele en mooie oefening zien; 12.55. De wedstrijd werd keurig afgesloten op de vloer. In een deelnemersveld van 36 turn sters is Milenka op een mooie tien de plaats geëindigd! Zondag 22 mei waren de toe- stelkampioensehappen waar 23 turnsters van GTH aan mee deden. Alle turnsters turnden vandaag him twee beste onderdelen. Jena van Ravenzwaaij (instapl2), Yrla van Nooijen (instapll) en Demi de Visser (jeugd) gingen vandaag voor sprong. Alle drie de turnsters lieten een nette sprong zien, wat resul teerde in drie podiumplekken: Jena eerste, Yrla en Demi tweede. Aan de brug deden voor GTH 14 turnsters mee, zowel Laura Arends (pupillen 1), Bonnie Olij als Patricia Mulder (jeugd) turnden goede oefeningen aan de brug; 13.00, 10.20 en 10.25. Julie Warmenhoven (instap), Emma Henriet (pupillen 2) en Madelijn Belle wisten alle drie de derde plaats te bemachtigen. Yara Struijs turn de sterk en nam het zilver in ont vangst, Veerle Serrarens(instapl2) en Milenka Hoorn(instaplO) lieten beide een perfecte oefening zien die een gouden plak opleverde. Het derde toestel waar voor geko zen kon worden was de balk, negen turnsters van GTH turnde de balk. Danique Broers (instap) turnde een stabiele en keurige oefening,zij werd tweede op de balk. Ilse Brouwer (pupillen 1) turnde een mooie oefening en miste op 0,2 na het podium. Nina Lute (pupillen 2) heeft de vijfde plaats behaald door een nette oefening. Isabella Buijs (instapll) wist met een prachtige oefening; 12.60, de eerste prijs te bemachtigen. Tenslotte de vloer, 19 turnsters gingen strijden voor een plaats op het podium. Raquel Schouten turnde haar vloer mooi, zij miste op 0,1 een podiumplaats. Ook Roos Tervoort (instap 11) liet een goede oefening zien. Romy van Dijk(jeugd) werd vijfde. Julie kwam op een mooie vierde plaats. Veerle Serrarens(instap), Breehtje van Haneghem (pupillen 1), Emma Henriét (pupillen 2) en Chantalle Roetink (junior) behaalden het brons met sterke oefeningen. Vijf turnsters turnden de beste oefening in hun categorie en kre gen het goud omgehangen; Jena van Ravenzwaaij (instapl2), Isabella Buijs(instapll), Demi de Visser en Myrthe Wols (jeugd) en Hannah Min(junior). ATLETIEK HEILOO - Bij prima weersom standigheden met veel zon en weinig wind werd de inmiddels klassieke Hemelvaartwedstrijd bij Atletiekvereniging Trias een groot succes. De wedstrijd kende een enorme deelname, mede als gevolg van de aantrek kelijke geldprijzen die de spon sors per onderdeel beschikbaar hadden gesteld. Daarmee stond de traditional weer garant voor aansprekende presta ties. Met name de 800 meter had een groot en sterk deelnemersveld en is inmiddels het koningsnum mer van de Hemelvaartwedstrijd geworden. Bij de heren senioren ging Menno Schouten van Lyeurgus weg met de eerste prijs. Hij finishte in een prima tijd van 1.52.49, een nieuw Hemelvaartreeord. Trias atleet Edward Appelman eindigde in dit sterke veld op een prima vierde plaats met een dik persoon lijk record in een tijd van 1.53.67. Hiermee is Edward dit jaar al drie seconden sneller dan vorig jaar. Met zijn tijd benaderde hij het clubrecord van zijn vader tot op één seconde. Bij de dames was de overwinning voor Lisette Thomas in een tijd van 2.13.90. Zij was daar mee vier seconden sneller dan de winnares van vorig jaar. De sprint nummers bij de heren werden een aantrekkelijk schouwspel door de dubbelslag van Jurgen Wielart, de snelle man van AV Haarlem. Hij besliste zowel de 100 meter als de 200 meter in zijn voordeel met tij den van 11.02 en 21.85. Ook op deze afstanden was hij stukken sneller dan de winnaar van vorig jaar. Het supertalent van Trias bij de meisjes junioren B, Laura de Witte (15 jaar), raffelde de 200 meter af in een tijd van 24.78 en liet de ove rige atletes ver achter zich. Laura heeft zich hiermee geplaatst voor het Europees Jeugd Olympisch Festival. De werpnummers kenden een prima deelname met aansprekende prestaties. Bij de mannen werd het kogelstoten een prooi voor Paul Olofsen van SAV met een afstand van 15.64. De zege bij het discus- weipen ging naar Thierry Kruithof van KAV Holland uit Haarlem. Hij wieip de schijf 44.48 meter ver. Denise Kemkers van Hera prolon geerde haar zege bij het kogelstoten voor de wouwen met een afstand van 15.76. Het discuswerpen bij de wouwen was voor Cindy Kiekens van Hera met een afstand van 36m48. Filip van den Hoven werd de win naar bij het verspringen voor de mannen en landde na 6.66 mtr in het zand. Bij de vrouwen was de prach tige sprong met een afstand van 5.28 van Lentine Klaassen van Lyeurgus goed voor de winst. Bij het hoog springen reikten Kristel van Es van AV Haarlem en Anna Lindaya van Hylas tot lmeter 50. Niels Ran van AV Haarlem en Sjoerd Dekker van Phanos wisten beiden 1.91 te halen bij de mannen. De 3000 meter kende een groot deelnemersveld, dat gesplitst moest worden in twee series. Na een harde strijd werd de overwinnaar master Rachid Mohammadi van AV Atos met een tijd van 9.01.64 kort voor A-junior Olivier Sehaffers van AV Pijnenburg. Bij de vrouwen snelde Suzan Nieman van Hera naar de winst met een tijd van 10.10.67. De Hemelvaartwedstrijd bood weer een prachtig toneel voor Nederlandse records. Willem Schoone van AV Nova verbeterde het Nederlands record 100 meter bij de mannen 65+ met een fore stuk naar 13.10. Cor Braak (Veteranen Nederland) was bij de mannen 80+ sterk op dreef met twee Nederlandse records! ESTAFETTELOOP HEILOO - Na de laatste inhaalwedstrijd was het duidelijk; TCHU jongens 3 is kampioen geworden. Tegenstanders uit Bergen, Schoorl en Sint Pancras werden na spannende rally's verslagen. Op de foto laten Douwe Duvekot, Nick de Groot, Bas Opdam, Floor Visser en Pim Visser (v.l.n.r.) de alcoholvrije champagne dan ook rijkelijk vloeien en zich goed smaken. Aangeleverde foto AKERSLOOT - De door de Amak en Le Champion georga niseerde estafetteloop stond in het teken van het overlijden op zaterdag 7 mei van een van de organisatoren; de 63 jarige Bert de Jong uit Akersloot. Ruim vier jaar heeft hij gevochten tegen de kanker in zijn lichaam. Hij is altijd zeer positief gebleven in de verwachting dat dit goed zou aflo pen. Voor de start werd zijn wouw Gerda en de kinderen toegesproken door Cees Bakker van de Akereloter Marathon Klub en vervolgens werd één minuut stilte gehouden. Zijn twee zonen liepen mee in een van de teams, iets wat Bert de Jong zeer gewaardeerd zou hebben. Er liepen zeventien teams mee. Bij de individuele loop deden meer deelnemers mee (totaal 27) dan in andere jaren, al viel het aan tal de organisatie toch iets tegen. De harde wind, en op het eind bovendien de regen, zorgden dat het voor veel deelnemers een zware loop was. Zij haalden op karakter de finish. De meest opvallende pres tatie was bij de dames. Nadat Lyeurgusbabes de vorige vijf edities had gewonnen, werden ze nu in een spannend strijd verslagen door het damesteam van A. V. Zaanland 1. Na drie loopstere hadden de Lyeurgusbabes nog een achterstand van vier minuten, die echter op het einde nog bijna werd goedgemaakt. De estafetteloop werd gewon nen door het team van Havelaar Verpakkingen in 1.33.58 uur. Het winnende damesteam van A. V. Zaanland 1 deed er 1.58.33 uur over. Uitslag estafetteloop: Heren: Havelaar Verpakkingen in 1.33.58 uur; Heren veteranen: De Tora Bor Boys in 1.38.56 uur. Dames: A. V. Zaanland 1 in 1.58.33 uur; Dames veteranen: Golden Zaanland Girls in 2.07.30 uur. Uitslag Trimloop: 3,5 kilome ter: Henk Warrink uit Hoom in 22.11 minuten; 7,0 kilometer: Bryan Warrink uit Hoorn in 31.12; 10,5 kilometer: Arnold van Velthoven uit Haarlem in 51.48 minuten; 14 kilo meter: Rudi de Reuver uit Utrecht in 1.11.37 uur; 17,5 kilometer: Olaf Glorie uit Egmond aan Zee in 1.29.12 uur; 21 kilometer: Frans Woerden uit Mijdrecht in 1.34.02 uur. De wedstrijd kende een enorme deelname, mede als gevolg van de aantrekkelijke geldprijzen die de sponsors per onderdeel beschikbaar hadden gesteld. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 20