Heiloo kent vier generaties Ooms mannen k Geld_ voor uw vjOUQ 25,- Wooninitiatief ontvangt cheque van 100.000,- mmns QJJOW OKOÏÏBE GSO H E I L O O 3 Politie waarschuwt voor insluipers V per gram* j p/gr. 14 krt. goud UITKIJKPOST JUNI 2011 Vervolg van voorpagina Als jochie kwam hij bijvoorbeeld al op voor de belangen van zijn col lega-krantenbezorgers. De interesse voor politiek is hem met de paplepel ingegoten, want vroeger werd in zijn ouderlijk huis regelmatig hierover gediscussieerd. Na het tijdperk als wethouder wilde hij graag een bestuurlijke functie, met en vooral tussen de mensen, blijven vervullen. Zijn thuisfront vond dat prima, als het maar niet al te ver uit de buurt zou zijn. Dus solliciteerde hij in 2004 op de vacature van Heilooër burge meester. Romeyn kende het doip nauwelijks, maar een aantal ver kennende bezoeken aan typisch Heilooër aangelegenheden maakten hem duidelijk dat het een levendig doip is, dat een rijk verenigingsle ven heeft. Ook aan de gesprekken met de vertrouwenscommissie hield hij een goed gevoel over. Uit ruim dertig kandidaten werd Romeyn uit eindelijk aanbevolen en werd hij, na de gebruikelijke procedure, in juni 2005 tot burgemeester benoemd. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. S f printing. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen met Arnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Vanaf zijn aantreden is het zijn streven om politiek en het bestuur toegankelijk te maken voor de hele gemeente. „Ook de komende zes jaren blijf ik werken aan de ontwik keling van Heiloo en doe dit graag door in de gemeenschap te staan. En ondanks dat zich soms menings verschillen voordoen, bijvoorbeeld tussen de gemeenteraad en het col lege, dienen we met zijn allen een gemeenschappelijk doel. We zullen met elkaar verantwoordelijkheid moeten nemen om aan Heiloo te blijven bouwen in velerlei opzich ten." Romeyn ziet de toekomst van Heiloo met vertrouwen tegemoet. „De politieke uitdaging is om de zaken financieel op orde te krijgen en toch de groene uitstraling, de kwaliteit van de voorzieningen en het rijke sociale- en verenigingsle ven zoveel mogelijk te handhaven. In 2005 heeft de raad in de strategi sche visie voor Heiloo bepaald, dat het een zelfstandige gemeente blijft. Toch is Heiloo geen eiland; regiona le samenwerking is van belang om de leefkwaliteit te handhaven." HEILOO - Het lijkt een lange zomer te worden. Om die reden waarschuwt de politie inwoners van de regio Noord-Holland Noord dan ook voor inbrekers of inslui pers die hiervan graag gebruik maken. Laat geen ramen of (bal kon/deuren open staan, ook niet wanneer u even een boodschapje gaat doen. Uit analyse van de aangiften blijkt, dat inbraken en insluipingen op alle plekken in de regio plaatsvinden. Hieruit is ook op te maken dat deze feiten vaak overdag plaatsvinden. Dikwijls lijkt te gelden dat gelegenheid de dief maakt. Openstaande deuren en ramen zonder direct toezicht van bewoners (lekker klussen in de tuin) en duidelijk zichtbare waardevolle goederen blijken vaak doelwit. Ook is het belangrijk om bij het afsluiten van de ramen en deuren de sloten op slot te diaaien. Hierdoor voorkom je de kans om slachtoffer te worden van het zogenaamde flipperen, waarbij inbrekers met behulp van bijvoor beeld een stuk plastic vrij een voudig het slot kunnen openen. Daarnaast adviseert de politie de sleutel uit het slot te halen zodat de zogenaamde gaatjesboorders geen kans krijgen de deuren of ramen te openen. Aan het voorko men van inbraken kunnen burgers een belangrijke bijdrage leveren. De politie doet een beroep op bur gei's om alert te zijn op verdachte situaties en de politie te bellen. Naast het treffen van preventieve maatregelen is goedgekeurd hang en sluitwerk zeker van belang. Dieven zoeken altijd woningen uit waar ze makkelijk binnen kunnen komen. De politie werkt hard om woninginbraken en insluipingen tegen te gaan en op te lossen. Daarbij is informatie van burgei's erg belangrijk. Hoe meer informa tie de politie heeft, hoe beter dit is voor het onderzoek en des te eerder zicht op mogelijke daders gekregen kan worden. Ziet u bij voorbeeld een verdacht persoon in uw buurt lopen, of een auto meer dere malen doelloos rond rijden, probeer het kenteken van deze auto op te schrijven en schroom niet om de politie daarover te bellen. Bij verdachte situaties die meteen om actie wagen kimt u bellen naar 112. Voor meldingen waarbij de komst van de politie niet direct noodzakelijk is, bel dan naar 0900-8844. Wilt u anoniem blijven? Bel dan naar 0800-7000. De politie Noord-Holland Noord wenst u een fijne vakantie en voor al een ontspannen thuiskomst. HEILOO - Heiloo kent inmid dels vier generaties 'Ooms man nen' die gek op voetbal zijn, te weten Dirk senior (89 jaar), Dirk junior (66 jaar), Tristan (35 jaar) en Kick (3 jaar). Dirk senior is geboren in Stompetoren en kwam in 1946 naar Heiloo. Hij heeft met zijn gezin op verschillende stekjes in het dorp gewoond; aan de Westerweg, Nicolaas Beetsweg en inmid dels al weer zo'n 47 jaar aan de Vossenakkers. De familie Ooms telt 15 kinderen. De oudsten, Jaap en Dirk jr., zijn weliswaar gebo ren in Oterleek, maar het gros der Oomsen is geboren en geto gen in Heiloo. Voetbal loopt bij deze vier Ooms mannen als een rode draad door him leven. Kick, de jongste van het stel, wil, als hij geen brandweerman of politieman wordt, het liefste voetballer (of honkballer...) worden. Het bal gevoel zal hij mede van zijn vader hebben, want Tristan heeft het als HEILOO - Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo heeft een subsi die van 100.000,- gekregen van Provincie Noord-Holland. Op 1 jimi hebben twee toekomsti ge bewoners uit handen van gedepu teerde mevrouw Elvira Sweet in het Provinciehuis te Haarlem de cheque in ontvangst genomen. Dit bedrag vormt een belangrijke bijdrage om het wooninitiatief te realiseren. Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo is een particulier kleinscha lig initiatief en is opgericht door oudei's. Deze stichting heeft als doel een woonvorm op te zetten voor een groep van twaalf jongvolwasse nen in de leeftijd van 18 tot 30 jaar, zonder gedragsproblematiek, die met enige ondersteuning zelfstandig kunnen en willen wonen. Net zoals leeftijdgenoten willen ze als jong volwassenen een goed en gezellig (t)huis, maar ook de keuzevrijheid om te bepalen hoe en met wie ze willen leven. Er wordt gestreefd naar een cen traal gelegen, kleinschalige woon gelegenheid in Heiloo, bestaande uit twaalf appartementen en een gemeenschappelijke ruimte, waarbij individuele zelfstandigheid, onder linge betrokkenheid en maatschap pelijke participatie en integratie cen traal staan. De verwachting is dat dit getalenteerd voetballer tot Jong Oranje gebracht. Verder heeft hij gespeeld bij AZ, Emmen, Telstar en HRC Den Helder en is nu trainer bij Hugo Boys in Heerhugowaard. Terwijl hij als honkballer ook niet onverdienstelijk presteerde. Zelfs wooninitiatief eind 2013 in 'Nieuw Vame' gerealiseerd zal zijn. In het kader van de Uitvoeringsregeling Kleinschalig Wonen voor kwetsbare doelgroepen Noord-Holland 2009 ondersteunt de provincie Noord- Holland kleinschalige wooninitiatie- ven. Door het toekennen van deze subsidie aan stichting Zelfstandig Wonen Heiloo levert de provincie opa Dirk heeft in zijn jonge jaren nog gevoetbald, en ook Dirk jr. kon in zijn glorietijd uitstekend met de bal overweg. Hij speelde twee jaar bij Alkmaar '54, de voorloper van AZ, en heeft tot rond zijn veertigste bij Foresters gespeeld. een essentiële bijdrage aan de tot standkoming van dit initiatief voor personen met een beperking, waar bij de bewoners zelf zeggenschap hebben, midden in de maatschap pij wonen, met zorg op maat. Voor meer informatie: info@zelfwonenheiloo.nl of www.zelfwonenheiloo.nl. ADVERTENTIE in waardecheques 't Loo 67 Heiloo 072 5335102 heiloo@strego.nl www.strego.nl Twee toekomstige bewoners hebben uit handen van de gedepu teerde Elvira Sweet in het Provinciehuis te Haarlem de cheque in ontvangst genomen. Aangeleverde foto V.l.n.r.: Dirk jr, Kick, Dirk sr en Tristan Ooms. Foto: CaroiienBreed M| Provincie Noord-Ho, Noord-Holland

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3