Proefles saxofoon Victor Posch Nieuwe praktijkruimte Lekker in je vel Ludieke Luilakactie bij Bolten Verf Wand Lot Ruiter uit Heiloo op NK turnen H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Krantje lezen op internet KORTOM Wandeling HALE Grote opbrengst epilepsiebestrijding Korte cursus olieverf schilderen op paneel Expositie keramiek van Ada Baars Samen op stap Gezocht: rolstoelers Driedaagse trip Zaanse Schans Gezelschapsbank: UITKIJKPOST JUNI 2011 HEILOO - Saxofonist Victor Posch geeft al ruim twintig jaar met veel enthousiasme en succes saxofoonles in Heiloo. Sinds enige tijd is zijn les praktijk verhuisd van de Holleweg naar de loods aan Westeiweg 198 in Heiloo. Om kennis te maken met de nieuwe ruimte kimnen mensen, die geïnteresseerd zijn in het saxofoon spelen, zich opgeven voor een proefles. In zijn saxofoonlessen komen alle facetten van het saxofoon spelen aan bod: de juiste houding, mondstand, ademhaling, het noten lezen, improvisatie, jazz, blues, klassiek, enzovoort. De lessen zijn geschikt voor iedereen van 8 tot 80 jaar. Victor Posch is een bekende Nederlandse saxofonist, speelt als freelancer in bands en theatergezelschappen, is workshopleider en straat muzikant. In 2010 won hij de Rabo Cultuurprijs Muziek. Mensen, die geïnte resseerd zijn in een (gratis) proefles in de maand jimi, kunnen zich opgeven via www.victoiposch.nl victoiposch@zonnet.nl of tel. 06 13230949. Eigenaar Chris Asma trakteert zaterdag iedereen op een lekker ontbijtje. Foto: Carolien Breed HEILOO - Vrijdag 27 mei 2011 was de feestelijke opening van de nieuwe locatie van Praktijk Lekker in je Vel op de Nijverheidsweg 19 in Heiloo. Nadat Miranda, kinder-en jeugdtherapeut, anderhalf jaar de praktijk aan huis voerde, werd het hoog tijd voor een nieuwe locatie. Miranda heeft de opleiding kinder- enjeugdtherapie driejaar geleden afgerond en houd haar kennis en vaardigheden up to date door het volgen van velschillende na- en bijscholingen. Ze is gespecialiseerd in het begeleiden van kinderen en hun oudere die wonen in een nieuw samengesteld gezin, en daar problemen ondervinden, om te zorgen dat het kind binnen dit gezin zich weer prettig en gewenst voelt. Ook biedt zij hulp bij diverse andere problemen zoals faal angst, rouwverwerking, pesten enz. Voor meer informatie kunt u kijken op de website www.praktijklekkerinjevel.nl of bel naar 06-38094278 HEILOO - Slimme, vroege vogels kunnen op Luilakmorgen, zater dag 11 juni, van 06.00 tot 08.00 uur bij Bolten Verf Wand pro fiteren van de zeer aantrekke lijke korting van wel 25 procent op het volledige assortiment. Om het geheel extra luister bij te zetten trakteert eigenaar Chris Asma ook nog eens een overheerlijk ontbijtje aan iedereen, die de moeite heeft genomen zo vroeg uit de veren te stappen. Bolten Verf Wand houdt deze ludieke actie inmiddels voor de vierde maal en voorgaande keren was het een doorslaand suc ces. „Het wordt weer een gezellige ochtend, met leuke extra aardig heidjes voor degenen die in pyjama durven te verschijnen, want zolang de voorraad strekt maken zij kans op zo'n handige turbo verfroller ter waarde van 40,-" Dus toch eenmaal wakker geworden van het Luilak lawaai, sta dan op en profiteer bij Bolten Verf Wand, Westeiweg 259, www.boltenverfenwand.nl. HEILOO - In het weekend van 28 en 29 mei heeft plaatsgeno- te Lot Ruiter mee gedaan met het NK turnen eerste divisie in Deventer. De negenjarige Heiloose heeft een keurige prestatie neergezet. Op de meerkamp (brug, balk, vloer en sprong) wist ze een vijfde plaats te bemachtigen. Vorig jaar werd ze nog negende op het NK, echter in de tweede divisie. Zondag de 29 mei waren de finales per toestel, waar Lot zich al eerder voor drie toestellen had geplaatst. Op de vloer werd ze met een 13.033 zesde, op de balk werd ze met een 14.033 heel knap vierde en op de brug kwam uiteindelijk de dik ver diende medaille met een 14.100 en werd ze derde. Lot is lid van turn vereniging TOSS Heemskerk en deze vereniging kan terugkijken op een zeer geslaagd NK. Meerdere turnsters hebben medailles in de wacht gesleept; Babette Koole, ook uit Heiloo en trainingsmaatje van Lot bij TOSS, greep net naast een plek op het erepoduim. HEILOO - Voor het zevende jaar houdt de wandelcommissie HALE, voor het programma 'Rond de waterput' een wandeling in Heiloo. Aangezien 7 een heilig getal is, moet deze wandeling dan ook een speciaal karakter krijgen. Dit jaar zal de wandeling onder deel zijn van het project Genees Mij. Als afsluiting van de serie gaat men op zoek naar bronnen van genezing. Al wandelend kan men die tegenkomen: in de waterputten op de route, maar ook in muziek, in stilte of in gesprek. Om 10.00 uur is een viering rond genezing in de kapel van de GGZ aan de Kennemeretraatweg. Men komt rond 13.15 uur terug op het puntvan vertrek. Wandelcommissie HALE, bijdra ge: 3,-aanmelden: 072 5330906 of secretariaat@willibrorduskerk- heiloo.nl. Zondag 19 juni, start: 08.00 uur bij de Willibrorduskerk Westeiweg 267, Heiloo. HEILOO - De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine heeft in Heiloo 4.070,11 opgebracht. De opbrengst van de collecte is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactivitei ten, het organiseren van aange paste vakanties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. Hebt u de collectant gemist? Maak dan een bijdrage over op giro 222111 ten name van het Nationaal Epilepsie Fonds te Houten of sms EPILEPSIE naar 4333 (eenmalige gift van 2). HEILOO - Op dinsdag 21 jimi start er onder deskundige leiding van docente Saskia Sengere een korte zomercursus olieverfschilderen op paneel. In vijf wekelijkse lessen van twee uur leert u een olieverfschilderij op te bouwen vanuit de traditio nele olieverftechnieken zoals de oude meestere dit deden in vroe ger tijden. Het prepareren van het paneel, het laag over laag schilderen met olie verf, diverse mediums en kleurge bruik komen uitgebreid aan bod. Voor meer informatie en opgave kimt u contact opnemen met Saskia Sengere, tel. 072-5331837. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Vorige week heeft u in de Uitkijkpost kunnen lezen over het bijzondere keramische werk van Ada Baars en de foto van haar en haar werk kunnen zien. Per abuis was de locatie van de tentoonstel ling weggevallen, dat is namelijk het Trefpunt. Wie gaat er op donderdag 23 jimi mee naar de oud-Russische paardenboerderij de Riga Ranch in Nieuwveen? U krijgt een uit gebreide rondleiding door deze mooie authentieke hoeve uit 1850, waar twee kuddes paarden worden geherbergd, alle Haflingere. Dit zijn geweldig lieve en mooie paarden. Momenteel zijn er vijf tien veulentjes op dit biologische bedrijf, welke acht maanden bij de moeder mogen blijven. Verder is er een demonstratie bonbons maken van paardenmelk (de enige ter wereld). Vertrek: 13.00 uur vanaf het Trefpunt, per luxe touringcar. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 19,95 inclusief koffie/gebak en rondleiding. Dinsdag 5 juli wordt er een leuke zwerftocht door Noord-Holland per aangepaste luxe touringcar georga niseerd, speciaal voor mensen in een rolstoel. Koffie met gebak in Fort Kijkduin en een bezoek aan het voormalige eiland Wieringen. Inwoners Heiloo en Egmond aan Zee kimnen thuis worden opge haald. Mede mogelijk gemaakt door Stichting Keer op Keer. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 29,50 (bege leider mag gratis mee). Veel mensen zijn alleen en zien er tegenop om alleen met vakantie te gaan. Herkent u dit? Geeft u dan op voor ons 3-daags reisje naar Preston Palace te Almelo, van 12 tot en met 14 september. Er wordt een all-in prijs berekend voor de maaltijden, drankjes, zwem men, saima en de vele andere faci liteiten. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 199,00 per persoon o.b.v. een tweepereoonskamer. Toeslag eenpersoonskamer (op aanvraag): 25,- per nacht. Bij voldoende animo vertrekt er op zaterdag 20 augustus om 10.00 uur een luxe touringcar vanaf het Trefpunt richting de Zaanse Schans. Er is een Folkloredag met braderie, ambaehtsmarkt, muziek en dans. Ukimterookeenboottochtmaken. Bij dit tochtje is geen leiding aan wezig, u bent op de Zaanse Schans dus vrij om te doen en laten wat u wilt. Rollatore kunnen eventueel mee. Terug Heiloo circa 15.00 uur. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 14,00. De zomer staat weer voor de deur. Tijd om er weer op uit te trek ken, te wandelen, te fietsen, naar het strand of wat dan ook. Maar u bent alleen en zou eigenlijk graag samen met iemand willen gaan. Om deze reden is de Gezelschapsbank, een initiatief van de Stichting Welzijn Heiloo opge richt. De gezelschapsbank heeft de afgelopen jaren al honderden personen aan maatjes geholpen. Uiteraard wordt er zeer zorgvuldig met uw gegevens omgegaan. Samen uit is toch veel gezelli ger? Stel het niet uit, maar bel nu telefoonnummer 5331297 of mail naar c.spit@welzijnheiloo.nl. De Gezelschapsbank kan dan een afspraak maken voor een kennis makingsgesprek en gaan gelijk voor u aan de slag. Woensdag 15 jimi om 11.00 uur wordt gestart, op speciaal verzoek, met een fietsgroep voor op woens dag. Dit wordt een recreatieve groep die circa twintig kilometer gaat fietsen in normaal tempo. Er worden nadrukkelijk ook heren gevraagd! Opgeven is noodzakelijk. De altijd actieve Trudie Prins organiseert om de week op de vrij dag (de even weken) startend op 17 jimi aanstaande een gezellige kof fieochtend in Egmond. Als u wilt komen dan kimt u zich vooraf even aanmelden bij Trudie (gertrude.prins@quicknet.nl) of bij Claudia Spit (e.spit@welzijnheiloo. nl).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7