'Heiloo m Wandelaars doen op 17 juni dagje Heiloo HEILOO Verleende collectevergunning 11 GEMEENTE nieuws en Openingstijden Woonomgeving Heeft u vragen? Bel meteen!! informatie voor de inwoners van Heiloo UITKIJKPOST 15 JUNI 2011 Op vrijdag 17 juni wordt Heiloo even het wandeldorp van Noord-Holland. Op die dag komen ruim achtduizend deelnemers van de Wandel4daagse Alkmaar door Heiloo. De 8,5 kilometer, de 15 en de 25 kilometer doen Heiloo aan. De wandelaars van de 25 km lopen ook over de Hoogeweg waar straks de nieuwe wijk Zuiderloo komt. Wandelaars en niet-wandelaars zijn daar welkom voor een prehistorisch hapje. Om de wandelaars te steunen en een feestelijk onthaal te geven zijn er festiviteiten op het Looplein en het Stationsplein. Ontdek wonen in Zuiderloo tijdens de Wandel4Daagse De 5.000 wandelaars van de 25 km route gaan ter hoogte van de Hoogeweg van de weg af, om een stukje door een weiland in Zuiderloo te lopen. Daar zijn we op dit moment bezig met de afronding van het archeologisch onderzoek. In het weiland staat een (kleine) reconstructie van een palen- krans en een reconstructie van een put van riet en veenplag- gen. Bronstijd bewoners lopen rond en vertellen hun verhaal. Prehistorische hapjes en bloemenzaad Bij 'De Historische Keuken' kunnen wandelaars en bezoekers 'prehistorische' hapjes proeven en een 'prehistorisch' drankje drinken. Voor iedereen hebben we, zolang de voorraad strekt, een zakje met bloemenzaad. Bij de Historische keuken staat op het 'Menu Bronstijd Zuiderloo' en 'Menu Ijzertijd Zuiderloo' Bronstijd kruidenkaas, plat brood van spelt-gerstmeel, Ijzertijd kruidenkaas met gerstbrood, gierst met bramen en gerstdrank met honing. Ook voor de niet-wandelaars is dit natuurlijk een leuke gele genheid om een kijkje te nemen in Zuiderloo. U bent van harte welkom op vrijdag 17 juni tussen 10.00 en 14.00 uur aan de Hoogeweg te Heiloo, op het weiland tussen de huis nummers 26 en 28. Wat is er te doen in 't Loo en op het Stationsplein? Bij winkelhof 't Loo finishen de wandelaars van de 8,5 kilo meter en komen de wandelaars van de 15 en 25 kilometer stempelen. De 25 kilometer komt ook over het Stationsplein. Rond het Loo en het Stationsplein onthalen de winkeliers de wandelaars feestelijk. Wegafsluitingen Vrijdag 17 juni zijn tussen 9.00 en 15.00 uur de volgende wegen afgezet: - Runxputteweg overgaande in Groeneweg - Kappellaan tussen Hoogeweg en Runxputteweg/ Groeneweg - Hoogeweg vanaf Vennewatersweg tot aan Zevenhuizerlaan - Krommelaan - Heerenweg vanaf de Zevenhuizerlaan tot aan het Stationsplein - Stationsplein (parkeergarage blijft toegankelijk) - Heerenweg van rotonde Zeeweg tot 't Looplein - Looplein (afgezet van 8.00 uur tot 21.00 uur) Rekening houden met wandelaars Tussen 8.00 en 12.00 uur geldt op de Kanaalweg bij de Boekelermeerweg een maximumsnelheid van 30 km per uur, omdat de wandelaars de Kanaalweg kruisen. Een maxi mumsnelheid van 30 km per uur geldt ook voor twee over steken van de Kennemerstraatweg ter hoogte van landgoed Nijenburg. Op drukke kruispunten regelen verkeersregelaars het verkeer. Houdt u rekening met passerende wandelaars tussen 9.00 en 17.00 uur: Meer informatie Voor meer informatie kunt u kijken op www.heiloo.nl of www. pluswandel4daagseakmaar.nl. U kunt ook contact opnemen met de heer T. van der Meijs, telefoonnummer 072 535 66 66. Nieuwsbrief Zuiderloo en Zandzoom Wilt u op de hoogte blijven van het laatste nieuws over Zuiderloo en Zandzoom? Aanmelden voor de nieuwsbrief kan op www.zuiderloo.info met het formulier 'Interesse in een woning in Zandzoom/Zuiderloo.' GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Wandeling landgoed Nijenburg Op 21 juni, de zonnewende, orga niseert de gemeente 's avonds een informele rondwandeling over het land goed Nijenburg. De wandeling begint om 20.30 uur bij de Kattenberg. We eindigen om ongeveer 21.45 uur op de mooie zichtlaan, die vanuit het statige hoofdgebouw naar het westen loopt. Door de zichtlaan kijken we naar de zon, die om die tijd hier precies in de as onder gaat. Als het tenminste mooi weer is. Over het landgoed De aanleg van die zichtlaan is ken merkend voor de periode waarin het landgoed Nijenburg is ontworpen, rond 1700. In navolging van de grote Franse tuinontwerpers uit die periode hoorde zo'n zichtlaan erbij, denk bijvoorbeeld aan het beroemde Versailles. Maar er is meer te vertellen over Nijenburg. Niet alleen is het huis gerestaureerd, maar ook aan de tuinen en de Kattenberg is en wordt gewerkt. Een aantal van deze dingen stelt de beleidsmedewerkster cultuurhistorie Anita van Breugel tijdens de wandeling aan de orde. Wilt u mee wandelen? Er kunnen ongeveer 50 personen mee lopen. Als u mee wilt wandelen, meldt u dan aan bij het Klantcontactcentrum. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66. Horecavergunning ijssalon De burgemeester heeft op 24 mei besloten een vergunning te verle nen ten behoeve van de alcohol vrije horeca-exploitatie van een ijssalon Di Fiorentina in het perceel Kennemerstraatweg 380. Deze vergun ning heeft betrekking op de horeca- activiteiten. De ijssalon mag volgens de vergunning dagelijks geopend zijn van 10.00 tot 22.00 uur. De vergunning is op 25 mei 2011 verzonden. Bezwaar Als u het niet eens bent met deze vergunning, dan kunt u hiertegen bin nen zes weken na de dag waarop de vergunning is verzonden, een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met mevrouw Y. Ammerdorffer van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnum mer 072 535 66 57. Door burgemeester en wethouders is vergunning verleend voor het hou den van een collecte door het Nederlandse Rode Kruis in de periode van zondag 19 tot en met zaterdag 25 juni. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11