Afwisselende Kunstfietsroute door Castricum, Limmen en Bakkum Project Schulpvaart centraal in Limmen Korenfestival Akersloot Daarnaast is het optreden van Mucicstrar bijzonder leuk Bijeenkomst Overleggroep Buitengebied 25ste editie Ringsteken op Dusseldorperweg in Limmen Zeven pop- en musicalkoren laten van zich horen Open dag bij Zorgboerderij De Klompenhoeve regio 19 LIMMEN - Op zondag 19 juni vindt in Limmen de 25ste editie van het Ringsteken plaats. Aanvang 13.30 uur (onder de man) en vanaf circa 15.00 uur aangespannen. Deze speciale editie is er extra aandacht voor de (aan)kleding. Ook is deze editie een echte keurmeester aanwezig. Dit evene ment vindt plaats op de Dusseldorperweg, voor café de Lantaarn. Ringsteken of ringrijden is een folkloristische traditie waarbij men, gezeten te paard of vanaf een wagen die achter een paard gespannen is, een lans door een ring probeert te steken. Deze traditie, die in sommige streken als sport beoefend wordt, komt voor in Nederland, Duitsland en Denemarken. U kunt zich nog opgeven via de mail inschrijven@ringstekenlimmen.nl. Voor meer informatie kunt u terecht op www.ringstekenlimmen.nl. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Zondag 19 juni is het feest in Akersloot, een muziekfeest. Ruim tweehon derd leden van zeven pop/musi calkoren zullen tijdens een vier uur durend programma op het Wilhelminaplein hun muzikale kunnen ten gehore brengen. Een half open podium zorgt ervoor dat men vanaf de aanwezige terrassen kan genieten van heel diverse genres in koormuziek. Met nummers van Ray Charles, U2, Bill Withers, van Dikhout en nog vele andere nationale en internationale artiesten. Soms zelf gearrangeerde nummers of een meerstemmige uit voering van het origineel. De deelnemende koren zijn Hollandse Nieuwe en De Meeste Stemmen uit Heemskerk, Back in Time uit Obdam, Aquariuskoor uit Akersloot, De Limbeats uit Limmen, Mucicstar uit Castricum, Vrijuit Zingen uit Wijk aan Zee. De eerste gaan optreden vanaf 14.00 uur tot 18.00 uur. Het Akersloter Aquariuskoor is een van de koren welke deelneemt aan het festi val. Met als thuisbasis de Rooms- katholieke Kerk op een kleine hon derd meter van het plein. Is dit ook voor hun een leuke manier om aan de inwoners van Akersloot en ande re belangstellenden te laten zien dat naast hun 'kerkrepertoire' zij ook een festivalrepertoire hebben. Daarnaast is het optreden van Mucicstar een bijzonder leuke onderdeel, maar liefst vijftig kinde ren met diverse solisten gaan om 14.30 uur him kimnen vertonen. Ondernemers Henk Levering van De Vriendschap, Jan Sander van 't Hoorntje en Rob Dekker van Novy Velzeboer zijn naast sponsor ook organisatoren van deze dag. Info op: www.korenfestivalakersloot.nl. LIMMEN - Op zaterdag 18 en zondag 19 juni, beide dagen van 11.00 tot 17.00 uur, is er gele genheid de Kunstfietsroute te fietsen. Deze wordt gehouden in de gemeente Castricum. De route voert de kunstliefhebbers langs diverse stops in Bakkum, Castricum en Limmen. Op zondag valt er op alle stops levende muziek te beluisteren, of is er een dichter aanwezig die voor draagt uit eigen werk. Ook dit jaar laten de deelne mers een grote verscheidenheid aan kunstvormen zien. Nieuw is dit jaar zijn ondermeer een stop bij Het Oude Raadhuis en Het Oude Theehuys. Voor mensen die van plan zijn de route te gaan fietsen wordt vooraf gelegenheid geboden een overzicht van het werk van de deelnemende kunstenaars in te zien. In Het Oude Theehuys, gelegen op het terrein van Dijk en Duin, wordt van iedere deelnemende kunstenaar een werk tentoongesteld. Een goede gelegenheid om alvast iets te zien en eventueel naar aanlei ding daarvan de te volgen route te kiezen. De route kan vanaf iedere stop worden gestart. De Centrale Expositie is vanaf woensdag 1 tot en met zondag 26 jimi. Openingstijden Een half open podium zorgt ervoor dat men vanaf de aan wezige terrassen kan genieten van hele diverse genres in koormuziek. Aangeleverde foto LIMMEN - Tijdens de bijeen komst van de Overleggroep Buitengebied Castricum (OBC) die op 14 juni in De Burgerij in Limmen wordt gehouden, staat het project 'Ontwikkeling Schulpvaart' in de schijnwerpers. Het is een van de projecten uit de programma's Samenwerken in het Groen (SWIG) en Wonen in het Groen (WiG). Het gaat onder meer om verster king van de natuurwaarden, verbe tering van de waterhuishouding en -kwaliteit en vergroting van de bele vingswaarde en toegankelijkheid van het landelijk gebied. De projectleider van Hoogheemraadsschap Hollands Noorderkwartier, Neeltje Annink, vertelt over het verloop van het pro ject. Staan alle doelstellingen nog steeds overeind? Wanneer moet het project klaar zijn? Om welke gebie den gaat het en welke ideeën zijn er over de inrichting? Wie mogen daar over meepraten en meebeslissen? En wie gaat eigenlijk betalen? Geïnteresseerden zijn welkom vanaf 19:30 uur in De Burgerij. Op www.castricum.nl vindt u de volledige agenda. Het Oude Theehuys: woensdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Folders met informatie zijn te verkrijgen bij de VW, boekhandel Laan in Castricum, de bibliothe ken van Castricum en Limmen, Ida Bakker in Castricum, Perspectief, Toonbeeld, Camping Castricum en bij Het Oude Theehuys. Verder nog tijdens de kunstfietsroute bij de deelnemende kunstenaars. Ook is informatie te vinden op www.kimstfietsroutecastricum.nl Tijdens de route kunt u niet alleen kunst bekijken, u kunt het op zondag ook beluisteren. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17