Babor behandeling voor de allerliefste Vader Avondvierdaagse Conquista een succes n Extra hulp nodig voor Tinunerdorp Egmond aan den Hoef Open dag op de Klompenhoeve in Egmond Castricums college verwelkomt Plus Wandel4daagse REGIO 19 INGEZONDEN MEDEDELING Speeltoestel in Akersloot verbrand tijdens luilak KORTOM Handtekeningenactie bibliotheek Limmen Loop eens binnen bij 't Praethuys Op de zorgboerderij is zaterdag van alles te beleven U I T K IJ KPOST 15 JUNI 2010 REGIO -19 juni is het Vaderdag! Geef een heerlijke Babor vaderdagbehan deling cadeau. Naast de vertrouwde Maria Galland producten kunt u bij salon Moments ook schoonheid ervaren van het nieuwe cosmeticamerk Babor. Babor staat voor hoogwaardige cosmetica, die innovatieve, wetenschappelij ke inzichten en de effectieve werkwijze van de natuur op het hoogste niveau verenigt. Unieke weldaden van kostbare bestanddelen, zoveel mogelijk van natuurlijke oorsprong, garanderen de hoogste verdraagzaamheid. Waarom u Babor exclusief bij uw schoonheidsspecialiste verkrijgt, spreekt voor zichzelf. Echte sehoonheidsverzorging ervaart en ondergaat u het beste onder de handen van een expert. Schoonheidssalon Moments, Jill van der Velden, Ratelaar 6, Limmen 072 - 505 2246. info@salon-moments. NI. AKERSLOOT - In de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 juni (luilaknacht) hebben vandalen rond 01:30 uur het speeltoestel op de hoek dorpsstraat/koningsweg in brand gestoken. Van de voorheen mooie gele glijbaan is niets meer over dan een zwartge blakerd geraamte. Door de grote hitte die vrij kwam bij de brand raakte de omliggende bosschages en bomen zwaar beschadigd. De hitte was zo intens dat een groot raam van de naastgelegen dierenartspraktijk is gesprongen. De snel aanwezige brandweer kon erger voorkomen. Van de dader geen spoor, enkel een lege fles wasbenzine was achter gelaten als stille getuige. Eigen foto LIMMEN - In Limmen is afgelo pen week de avondvierdaagse weer gelopen. De organisatie kan wederom trots zijn op een stijging van het aantal deelne mers. 496 Lopers hebben deze week bij elkaar ruim 12.000 km gelopen. De jongste loper is nog maar 3 jaar oud, de oudste deelnemer is 74 jaar. Het was dus een week voor jong en oud. De vijf kilometer is niet meer zo populair als vorig jaar, de tien kilometer des te meer. Met een verdubbeling van het aantal lopers liepen er zeventig mensen de lang ste afstand. Zelfs als je 9 jaar bent kun je met gemak veertig kilometer in een week lopen, dat hebben zes deelnemers bewezen. De organisatie bedankt de vrijwil ligers, scholen en sponsor voor deze week. De vele foto's kunt u na kij ken op www.conquista.nl. Volgend jaar hoopt de organisatie van de Limmer avondvierdaagse over de 500 deelnemers te gaan! EGMOND - Ook dit jaar wordt het Timmerdorp van Egmond aan den Hoef gehouden in de eerste week van de zomerva kantie (van maandag 25 t/m donderdag 28 juli). De inschrijving is op woensdag avond 29 jimi. En ook dit jaar is Timmerdorp niet mogelijk zonder de inzet van vele vrijwilligers. Naast de bekende hulpvraag van een dag deel bij het ontspijkeren, de hut- tenhulp tijdens Timmerdorp of het helpen bij de afbraak op vrijdag 29 juli is er nog extra hulp nodig om Timmerdorp mogelijk te maken. Het gaat hier onder andere om: personen met ervaring met stei gerbouw (opbouw van de poort op zaterdag 23 juli), EHBO-ers tijdens Timmerdorp, personen die een uur voor aanvang van timmerdorp en/ of een uur na einde timmerdorp mee willen helpen met klaarzetten en op mimen, enthousiaste jongeren (14 jaar en ouder) met twee rechter handen voor het 'Eerste Hulp Bij Timmeren' Team, iemand met een auto met trekhaak die een spring kussen kan ophalen en terugbren gen (woensdag 27 juli en donderdag LIMMEN - Help mee om de biblio theek in Limmen te behouden en zet een handtekening bij de volgende link: www.sintmaarten- school.nl/handtekeningactie. REGIO - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor mensen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie www.praethuys.nl, 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Zondag 19 jimi: van 10.00 tot 13.00 uur een wandeling voor nabestaanden. Iedereen die een partner, broer, zus, vriend of vriendin aan kanker verloren heeft is welkom. Wilt u samen met anderen oplo pen? Dan is deze wandeling iets voor u. Probeer het eens. De start is bij 't Praethuys. Na afloop is er soep. Dinsdag 21 jimi: maandelijkse open spreekuur van de oncologie wijkverpleegkundige van 14.00 tot 15.00 uur. Voor vragen en informatie, 's Avonds is er van 19.30 tot 22.00 uur een infoavond voor mensen met lymfoedeem, partners en belangstellenden. Zonder de hulp van enthousiaste vrijwilligers kan het timmer dorp niet bestaan! Aangeleverde foto 28 juli), Meedoen met de timmer dorp werkgroep bij de voorberei ding en uitvoering van de diverse Timmerdorp activiteiten. Kimt u helpen met een van deze zaken of wilt u op andere wijze meehelpen met het realiseren van Timmerdorp; meldt u zich bij Jakob Pronk, Beatrixlaan 65, tel 06-10020460. EGMOND - Welkom op de open dagen bij 200 biologische boe ren en tuinders. Op zaterdag 18 Juni vanaf 10.00 uur to 16.00 uur houdt de Klompenhoeve, Hoeverweg 7 in Egmond aan den Hoef een open dag. Bekijk de boerderij met zijn gei ten, lammeren, kippen, koeien, paar den en nog meer dieren. Bezoek de stallen, de kaasmakerij (demonstra tie kaasmaken), de imker (demon stratie) de tuin met fruitbomen, groenten, kruiden, bloemen, enzo voort. De boerderijwinkel is er voor een hapje en drankje (en proef het geitenijs, geitenvlees, geitenkaas en honing). Verder is er nog veel meer te bekijken en te beleven. Bekijk de boerderij met zijn geiten, lammeren kippen, koeien, paarden en nog veel meer. Aangeleverde foto De regen tijdens één van de wandelavonden hield de lopers van de Avondvierdaagse niet thuis. Foto: Annelies Westerbeek REGIO - Van woensdag 15 juni tot en met zaterdag 18 juni 2011 vindt het eerste lustrum van de Plus Wandel4daagse plaats. De wandelaars maken daarbij ook kennis met de polders in de gemeente Castrieum: op vrijdag 17 juni. Dan lopen de deelnemers aan de 25 kilometer-route door Akersloot en Limmen. Zij worden welkom geheten door burgemeester en wethouders van Castrieum. Het college hoopt met deze 'ontvangst' een trend in het leven te roepen die in komende jaren ook navolging zal krijgen in de andere twaalf Plus Wandelvierdaagse gemeenten. Vorig jaar waren de wandelaars al onder de indruk van het warme ont haal dat hen in de kernen Akersloot en Limmen ten deel viel. Ook dit jaar zullen de horecabedrijven 't Hoorntje, De Vriendschap en De Burgerij alles uit de kast halen om de verwachtingen van de wande laars te overtreffen. Omdat dit jaar het eerste lustrum gevierd wordt, worden de wandelaars persoonlijk welkom geheten door burgemees ter en wethouders van Castrieum. Al vroeg in de ochtend zullen zij de wandelaars persoonlijk ontvangen bij het passeren van de gemeente grenzen. Een attente aanmoediging en een sportief gebaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19