Track 9 zoekt zangeres lp H E I L O O 3 Vrienden Van Het Baafje in actie Hans kookt met Ger Mark Lindeman wint Hackathon Mevrouw Pesserwint privé huisconcert EHBO Cursus bij Rode Kruis Expositie Pietro Piet UITKIJKPOST 15 JUNI 2011 Track 9 is op zoek naar vrouwen met durf, enthousiasme en spon taniteit. Foto: Vincent Bloothoofd Vervolg van voorpagina Gomes's hart ligt bij toneel, opera en (bij voorkeur klassieke) muziek en hij kan hierover zeer bevlogen praten. „Muziek is een balsem voor de ziel. In een opera komen zang, muziek, toneel, acteren -en soms ook dans- samen. De Nederlandse Opera heeft internationaal een goede naam en weet daardoor grote sterren aan zich te binden." Zijn eer ste rol bij De Nederlandse Opera kreeg hij in 1982. Hij was in dat jaar werkeloos geworden en had gere ageerd op een advertentie waarin acteurs werden gevraagd. Gomes werd na een auditie aangenomen. Vanaf dat moment werd hij regel matig ingehuurd voor verschillende producties en maakte zo ook de sterren uit deze bijzondere wereld van zeer dichtbij mee. In sommige jaren nam hij wel heel veel hooi op zijn vork, maar elk optreden gaf hem, ook nu weer, nieuwe energie. „In 1996 speelde ik in wel zes opera producties in één seizoen. We repe teerden overdag voor een nieuwe productie terwijl we 's avonds met De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Sf Pmv ui.ill. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. de op dat moment lopende produc tie op de planken stonden." Naast de Nederlandse Opera heeft Gomes eind jaren tachtig ook nog voor toneelgroep Globe gespeeld, de voorloper van het Zuidelijk Toneel. Verder heeft hij meegewerkt aan diverse filmproducties, zoals 'Wij Alexander' en 'Karakter'. Ook schuwt hij zo nu en dan een rolletje in een tv-commercial niet. De laatste uitvoering van Der Rosenkavelier van dit seizoen was op zondag 29 mei. Hieivan zijn door de publieke omroepstichting tv- opnames gemaakt, die later in het jaar zullen worden uitgezonden. Gomes hoopt van harte, dat hij het volgende seizoen weer voor een productie wordt gecontracteerd. HEILOO - Gemeente Heiloo gaat de komende jaren fors bezuinigen. Hiervoor hebben zij bewoners opgeroepen om mee te denken. „Een goed ini tiatief van de gemeente, dat de Vrienden van Het Baafje met beide handen aangrijpen. Eén van de bezuinigingen die de gemeente namelijk op het oog heeft, is het sluiten van zwembad het Baafje. Dit mag uiteraard niet gebeuren," aldus Edwin Metselaar en Gea Schilte, initiatiefnemers van Vrienden van het Baafje. Daarom wordt sinds enkele dagen een hand tekeningenactie gehouden voor behoud van het zwembad. „Tijdens het verzamelen van de handtekeningen komen veel Heilooërs en zwemmers van buiten het dorp spontaan met ideeën voor het zwembad. De ideeën zijn zowel op het gebied van inkomsten als uitgaven en de aantrekkelijkheid van het bad. Enkele veelgenoemde sug gesties zijn: zorg dat het zwem bad aantrekkelijker wordt en eerder in het seizoen open kan door het beter te verwarmen, maak een aparte baan voor de baantjeszwemmers, verhoog de entreeprijs, gebruik vrijwil ligers voor eenvoudig (groen) onderhoud, doe meer aan pro motie in de omgeving en op scholen, en maak een feest van de zwemvierdaagse. Er zijn nog een heleboel andere ideeën aangeleverd via de website van de Vrienden van Het Baafje, via Facebook en op Twitter." Binnen één week hebben al meer dan duizend mensen hun handtekening gezet. Deze hand tekeningen en ideeën worden door Vrienden van het Baafje aangeboden aan de gemeente Heiloo. „In de Uitkijkpost van 25 mei schrijft Gemeente dat er vier scenario's voor het Baafje bestaan; openhouden, uitbeste den, samenwerken met andere gemeenten, sluiten (afstoten genoemd...). Het verwondert de Vrienden van Het Baafje echter dat in de bezuinigings nota 2012-2014 uit april staat dat het zwembad afgestoten of gesloten gaat worden. Wat is er gebeurd met de andere drie scenario's die het Baafje open zouden houden? Wij hopen dan ook dat de gemeente serieus de opties onderzoekt om het zwembad te behouden voor de kinderen die in het water wil len spelen, de jongeren die een leuke plek zoeken in de zomer en de ouderen die graag baan tjes trekken. Vindt u ook dat het Baafje moet blijven? Help mee om het Baafje open te houden via http://hetbaafje.nl We kunnen nog veel ideeën en handtekeningen gebruiken." HEILOO - Als je wel eens op woensdagavond op het terras van een van de etablissementen aan de Heerenweg hebt gezeten, heb je ze vast wel eens horen galmen: Track 9. Elke woensdagavond wordt de bovenverdieping van Café d'Sfmx in Heiloo bevrouwd door deze zang groep. De zes vrolijke dames noe men zichzelf 'een bandje zonder band' en zingen op feesten, partijen en festivals de sterren van de hemel. Hun repertoire bestaat uit moderne nummers van Bruno Mare tot Adele en ouder werk van the Stones tot Blondie. De 'meiden' variëren in leeftijd. De meeste zijn rond de veertig, maar de benjamin van het gezelschap telt slechts 21 lentes. Track 9 is op zoek naar één of twee zangeressen om de gelederen te vullen. Waar de zange ressen in spé aan moeten voldoen is volgens de dames: een goede (liefst wat lagere) solo stem, podiumerva ring, durf, enthousiasme en sponta niteit. Ook is enig muzikaal gevoel wel vereist, want alle meerstem mige koortjes worden zelf gearran geerd. Waar ze zelf niet uit komen helpt zangcoach Kim de Boer. Ook is het belangrijk dat ze de gezellig heid in de groep waarderen, dus niet meteen na de repetitie op woens dagavond naar huis, maar nog even naborrelen. „Je zingt namelijk niet voor niets boven een kroeg", aldus het zestal. Ben je geïnteresseerd? Kun je op woensdagavond repeteren? Neem dan contact op met Wilma Tijssen via 06-12631820 en maak een afspraak om een keer te komen kij ken bij de repetitie. HEILOO - Op maandag 20 juni zal in het kader van de thema-avonden Hans Kok een culinair viergangen vegetarisch menu verzorgen en Ger Helder zal met zijn voormalige wijn compagnon Gerard Haack de wijn presenteren. Dat wordt een avond genieten en echt niet alleen voor vegetariërs. Ook de wijnen zijn de moeite waard. Zo wordt u ontvangen met een glas Champagne Grand Cm en krijgt u bij de maaltijd een serie speci aal geselecteerde wijnen (inclu sief een prachtige dessertwijn uit Monbazillac). De locatie voor dit gebeuren is uiteraard restaurant De Loocatie, gevestigd in win kelcentrum 't Loo. Voor verdere inlichtingen: 072-5333353 of www.loocatie.nl HEILOO - Heilooër Mark Lindeman heeft een hack- marathon in Zweden gewonnen. Maar liefst dertig software- ontwikkelaare uit heel Europa waren uitgenodigd voor de twee dagen durende Hackathon. Organisator Europeana maakt het mogelijk om digitaal materi aal van museums, bibliotheken, archieven en audiovisuele col lecties uit Europa te verkennen. Het bevordert het ontdekken en netwerken binnen een meerta lige omgeving waar gebruikers kunnen deelnemen en geïn spireerd raken door de rijke diversiteit van het culturele en wetenschappelijke erfgoed van Europa. Rond de 1500 instellingen hebben bijgedra gen aan Europeana. Befaamde namen zoals de British Library in Londen, het Rijksmuseum in Amsterdam en het Louvre in Parijs komen voor naast kleinere organisaties door heel Europa. Lindeman bouwde een makkelijk te installeren compo nent voor Joomla 1.6, een open source CMS-systeem dat wereld wijd op grote schaal gebruikt wordt. Zijn zoeksysteem biedt de gebruiker de mogelijkheid de Europeana-gegevens op een een voudige manier te doorzoeken met behulp van trefwoorden. De resultaten zijn te zien in een lijst, met verkleinde afbeeldingen. Ieder zoekresultaat geeft een link naar meer details. Hij won hiermee de prijs in de categorie commercieel potentieel. HEILOO - Mevrouw Pesser heeft een privé huisconcert gewonnen naar aanleiding van een donateursactie van Oratoriumkoor Heiloo. Dit concert vindt plaats op zaterdagmiddag 25 juni om 12.00 uur bij de familie Schouten aan Holleweg 76 in Heiloo. Er wordt haar een klein concert aangeboden door clavecimbe- list Henk van Zonneveld en vio liste Barbara Erdner van het barokorkest Cappella Maria Barbara. Later op de middag om 14.00 uur en 15.00 uur treedt het Oratoriumkoor Heiloo op in de kapel van de GGZ, in het kader van de Kunst6daagse, met mede werking van bovengenoemde Henk van Zonneveld en Barabara Erdner en bassist Andrew Read. Ook verlenen hun medewerking: sopranen Karin ten Cate en Elise Keep en het eigen project-kinder koor van Oratoriumkoor Heiloo. Uitgevoerd wordt ondermeer het Magnificat van Vivaldi. HEILOO - Het Rode Kruis heeft speciaal voor de allochtonen in Heiloo een cursus opgezet, gericht op veiligheid in en om het huis. Het blijkt, dat veiligheidsmaatregelen die bij ons zeer gewoon zijn, bij hen in veel gevallen niet bekend zijn. Op 14 juni zal een avond worden gehouden, waarbij de EHBO-instructrice mevrouw Schalkoort zal ingaan op mogelijke verwondingen en de behandeling ervan. Aangeleverde foto HEILOO - Tijdens de Kunst6daagse Heiloo wordt in Blue World, Heerenweg 44 in Heiloo, een expositie gehouden van schilderijen van beeldend kunstenaar Pietra Piet. De van origine Schoorlse is na 15 jaar in Zuid Frankrijk te hebben gewoond en gewerkt, weer terug in haar geboorte dorp. Pietra richt zich in haar schil der werk op dagelijkse voorwerpen, situaties en portretten. Met voornamelijk acryl en potlood maakt zij kleurrijke schilderijen waarin vrolijkheid, humor en spontaniteit door een eigenzinnige benadering tot uitdrukking komt. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3