Studenten uit Polen op bezoek Midzomeravond in Heilooërbos FMB Investments H E I L O O BEDRIJF BELICHT "Luisteren naar nabestaanden. Dat doe ik met mijn hart." 5 Associatie Uitvaartverzorging www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 KORTOM Collectanten Rode Kruis gezocht Workshop Hooggevoeligheid Info-uur CDA-fractie Rommelmarkt Werkendelslaan Café d'Sfinx gaat deunen UITKIJKPOST 15 JUNI 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. De kosten van deelname aan Bedrijf Belicht zijn 195,- ex btw. HEILOO - Vorige week kwam een zevental studenten en twee leraressen Engels van het Kochanowski Lyceum uit de zustergemeente Swietochlowice aan in Heiloo. De Stichting 'Stedenband Heiloo- Swietochlowice' had onderdak voor hen geregeld bij gastgezinnen in Heiloo. Doel van het bezoek was deelname aan het Imuna-project van het Murmellius Gymnasium in Alkmaar. Daarbij werden door stu denten uit velschillende landen de Verenigde Naties nagespeeld. De studenten uit Swietochlowice had den Albanië toegewezen gekregen. Eén van de meisjes moest het land als ambassadeur vertegenwoor digen. Zij hadden zich allen lang intensief voorbereid op dit project. De voertaal was Engels. Daarnaast had de stichting voor een aanvullend programma gezorgd. Direct na aankomst kreeg elke student een fiets, door Bosman ter beschikking gesteld. De fiets was het belangrijkste ver voersmiddel tijdens hun verblijf. Na een kennismakingsavond in Klein Varnebroek met de gastou dere werd een intensief program ma afgewerkt. Met op donderdag een fietstocht naar de Schermer en aldaar een bezoek aan het Molenmuseum. Vervolgens een bezoek aan Alkmaar, met een wan deling door het oude stadsdeel en een rondvaart. Vrijdag, zaterdag en zondag werd hard gewerkt aan het project op het Van der Meij College. En op zondagavond een gezellig buffetje, tezamen met de kinderen van de Nederlandse gast gezinnen. Maandag werden de studen ten opgewacht op het gemeente huis door burgemeester Romeyn. Hij gaf een mooie uiteenzetting over Heiloo en haar bewoners en benoemde de uitdagingen, waar Heiloo voor staat met betrekking tot de bezuinigingen. Hij hoopt binnenkort kennis te kunnen maken met zijn nieuwe collega uit Swietochlowice. Daarna ging het gezelschap op de fiets via 't Putje naar het bezoekerecentrum De Hoep in Bakkum. Hier werd ver teld over het unieke duinlandschap en de betekenis van de duinen voor onze drinkwatervoorziening. Uiteraard werd daarna het strand opgezocht. Inmiddels zijn de stu denten weer naar Polen vertrok ken. Zij kunnen terugzien op een geslaagd Imuna project. Het belang te kunnen communi ceren in een gemeenschappelijke taal, zoals het Engels, werd nog maals onderstreept. ,,Ik heb mede daardoor vrienden kunnen maken", aldus één van de studenten. Foto: Carolien Breed Fred M. Blanchard, Zandstuk 56, 1851 RS Heiloo, tel. 072 - 5338816, mob. 06 - 51359552, www.fmbinvestments.com, e-mail: fred@fmbinvestments.com. HEILOO - Voor veel mensen, die met een kapitaal achter de hand al jaren beleggen, valt het rendement toch vaak tegen. „Dat kan andere!" Fred Blanchard, oprichter van FMB Investments biedt een geheel andere visie op beleggen, gebaseerd op een flexibele portefeuillesamenstelling, liquidi teit en transparantie van de kosten en de portefeuille. In 1981 begon hij zijn carrière als beleggingsadviseur bij de effectenbank Kas-Associate in Amsterdam. Later volgden KWB Wesselius, Fortis, Mees Piereon, Friesland Bank- en SNS Securities. Blanchard voorzag veelal bui tenlandse institutionele beleggers van advies. Met dertig jaar ervaring is hij door de wol geverfd en weet als geen ander hoe beleggers denken. „De groeiende ontevredenheid met betrekking tot de behaalde beleg gingsresultaten de afgelopen jaren bood mij de uitdaging om in maart 2011 voor mezelf te beginnen en FMB Investments op te richten. Beleggen kan namelijk wel degelijk andere. Andere en beter, juist in het belang van u als belegger." Als DSI gecertificeerd Senior Beleggingsadviseur vertegenwoordigt FMB Investments in de regio Noord-Holland onder andere Armgard Investment Management. Deze samenwerking biedt een imieke succesvolle beleg gingsstrategie aan. Ook Armgard is DSI gecertificeerd en is geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten. Blanchard: „De wereld van beleggen is de afgelopen jaren in een snel tempo veranderd. Internet zorgt voor een steeds snellere stoom aan informatie. Dit waagt dan ook om een andere manier van beleggen dan de traditionele buy hold strategie en het maar vasthouden aan het gekozen beleggingsprofiel. Markten zijn voortdurend in beweging. Grote geldstromen gaan steeds vaker en sneller richting andere werelddelen als Azië en Zuid-Amerika of naar andere beleggingsca tegorieën zoals goud en grondstoffen. De beleggingsstrategie van Armgard is juist gebaseerd op het volgen van deze marktbewegingen, waarbij het behoud van vermogen voorop staat. Het voorkomen van verlies zien wij namelijk als de belangrijkste factor voor het behalen van rendement!" Een selectie van index trackers vormt een gespreide portefeuille, verdeeld over alle vermogenscategorieën zoals aandelen, obligaties, grondstoffen, onroe rend goed en cash. Blanchard: „Als er bijvoorbeeld in aandelen weinig rendement te halen is, wordt er automatisch geswitcht naar andere vermo genscategorieën waar wel rendement te behalen is zoals bijvoorbeeld obli gaties en goud. Is er in geen enkele vermogenscategorie positief rendement te behalen, dan kiezen we voor kapitaalbehoud door even niet te beleggen en houden we uw geld tijdelijk cash aan. We zijn geen beleggingsfonds, dus uw beleggingen staan op uw eigen naam en rekening bij een gerenommeer de bank. U kunt 24 uur per dag uw beleggingen volgen. Wel zo vertrouwd en overzichtelijk." Graag nodigt hij u uit om geheel wijblijvend persoonlijk kennis te maken. De Armgard manier van beleggen zal hij u graag toelich ten. „Het zal u slechts een uurtje van uw tijd kosten. Uw kijk op beleggen zal waarschijnlijk nóóit meer hetzelfde zijn." HEILOO - Overal ter wereld wordt de zonnewende, de dag dat de zomer begint, gevierd en dit jaar ook in Heiloo. De Westerlaan (Ronde O) in het Heilooërbos vormt een zicht-as vanaf het huis Nijenburg rich ting de duinen. Door een kader van bomen kijk je naar de polder. Op de dinsdag 21 jimi zakt in het midden van de zicht- as de zon achter de horizon. Op deze avond komen in het Heilooërbos dichters en musici bijeen om de ondergang van de zon tot een spe ciale gebeurtenis te maken, want de Midzomeravond is een onderdeel van de Kunstödaagse, die aan het begin van die avond officieel wordt geopend. Bezoekers zijn vanaf 20.50 uur welkom. Om 21.00 uur begint dit bij zondere evenement op de Ronde O. Vanaf de parkeerplaats op de hoek van de Belieslaan en Stetlaan volgt men de gele pijlen die de route naar het Midzomerfeest wijzen. Men kan een stoeltje, dekentje en een hapje en drankje zelf meenemen. De zons ondergang, die gezamenlijk en in alle stilte wordt beleefd, valt om 22.04 uur. Daarvoor en daarna zijn er diverse gedichten te beluisteren. Elke voordracht wordt afgewisseld met muziek. Ook Natuurmonumenten ver welkomt bezoekers die dit bijzon dere moment mee willen maken. Wel vraagt Natuurmonumenten bezoekers hierbij aan het volgen de te denken zodat iedereen kan genieten: verspreidt u zich over de zicht-as en gun elkaar vanaf 21.50 uur gepaste stilte. De normale toe gangsregels met betrekking tot wandelen, fietsen, honden en het parkeren van auto's blijven gelden. Voor meer informa tie kimt u terecht op www.natuurmonumenten.nl /nijenburg. ADVERTENTIE 4 Petra Jurriaans, Uitvaartleider De mensen van Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij, mf. UITVAARTCENTRUM: Westerweg 263, HEItOO HEILOO - In de week van 19 tot 25 juni wordt de jaarlijkse col lecte gehouden voor het Rode Kruis. De opbrengst van de collectegelden is bestemd voor locale doelen van het Rode Kruis in Heiloo, zoals de telefooncirkel voor inwoners van Heiloo, de bijzondere vakanties voor inwo ners van Heiloo (zoals Henri Dunant en speciaal voor zieken aangepaste hotels), sociale acti viteiten en de Speel-o-Theek. Ook dit jaar zijn er collectanten tekort. Als inwoners van Heiloo de werkzaamheden van het Rode Kruis willen ondersteunen, kunnen zij contact opnemen met de heer E. Smits, telefoon 072- 5336171 of de heer T. van Dam, telefoon 072-5338387. Uiteraard kunt u ook mailen naar rode- kruisheiloo@gmail. com. HEILOO - Deze derde avond op 21 juni in een reeks van vier avonden worden in het Oosthonk weer nieuwe thema's behandeld en de dialoog aange gaan. Eerdere avonden gemist? Grijp dan de kans om deze avond meer te weten te komen over hooggevoeligheid. Deze avond is bedoeld voor mensen die interesse hebben in hoog gevoeligheid, het zelf zijn of kin deren hebben die hooggevoelig zijn. De avond vindt plaats in het Oosthonk, de Oostkanter 14 a te Heiloo. De deur gaat open om 19.30 uur en om 20.00 uur vangt de avond aan. De kosten zijn 10,-. Bel voor informatie en opgave Saskia Bos: 06-50263274. HEILOO - Op donderdag 16 juni houdt de CDA-fractie een info- uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespre ken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf tel 072 - 5335150 of e-mail naar werf.hlo.34@planet.nl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeente huis (oude ingang). HEILOO - Zondag 19 juni wordt er al weer voor de zesde keer een rommelmarkt gehouden in de Werkendelslaan in Heiloo, tussen de huisnummers 31 en 61. Er zijn rond de negentig aanmeldingen, dus het loont zeker de moeite om eens te komen kijken of er nog wat voor u bijzit. Voor kinderen is er een springkussen en er kan op een paard(je) gereden worden. Ook is een buurtbistro en levende muziek aanwezig. De markt is van 10.00 - 15.00 uur. Voor info: rommelmarktwerkendelslaan® hotmail.com. HEILOO - Maandagmorgen 4 juli gaat heel Café d'Sfinx aan de eieren met spek. Daarna warmt zangeres Bianca de boel muzikaal op en neemt's middags Jjjjus het drumstokje over. Na al deze gezelligheid volgt een onvergetelijke barbecue! Voor de eieren met spek en de bbq kan men zich voor €15,- per persoon vooraf opgeven. Café d'Sfinx, Heerenweg 201, tel. 072- 8885855.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5