Nieuwe exposities in Bibliotheek Heiloo Unieke uitvoering van Sound of Music in Heiloo Expositie Vera Verzijlenberg en Trudy Keyzer H E I L O O c -I Waarom de hel naar zwavel stinkt kTJfA DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Source Code BOEK VAN DE WEEK Waarom de hel naar zwavel stinkt Waarom de hel naar zwavel stinkt door Salomon Kroonenberg Boek van de week: door Salomon Kroonenberg voor 24,95 -li Het geheel staat onder leiding van dirigent Teun is van der Zwart I I.<s3 I-' 'j Concert van het Capella Choir uit Noord-lerland UITKIJKPOST 22 JUNI 2011 Militair Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) wordt met een schok wakker in een trein op weg naar Chicago. Hoewel de passagiers hem lijken te kennen heeft hij geen idee waar of wie hij is. Het laatste wat hij zich herinnert is een helikoptermis sie in Irak. Nu zit hij in het lichaam van iemand andere, maar voor hij iets kan doen vernietigt een bomex plosie het complete treinstel en alle passagiers. Vlak na de treinexplosie komt Colter bij in een isolatiekamer, ingesnoerd op een stoel in zijn mili taire gevechtstenue. Hij heeft nog steeds geen idee wat hem overkomt, behalve dat hij toegesproken wordt door commandant Carol Goodwin (Vera Farmiga). Zij stelt hem een paar vragen waar Colter tot zijn ver bazing het antwoord op weet. Dan komen computers tot leven en is Colter plots weer terug in de trein. Op exact hetzelfde moment als de vorige keer, voortrazend richting Chicago. Colter ontdekt dat hij zich in een simulator moet bevinden en net zo vaak de aanslag mee moet maken tot hij weet wie de dader is. Tegelijk wil Colter uitvinden hoe dit heen en weer springen in de tijd privé in zijn voordeel kan werken. De aarde is de onderwereld, het dodenrijk, de hel, in bijna alle cul turen van de wereld. En toch zit er zoveel moois in de ondergrond: glin sterende ertsen en metalen, prachti ge gele zwavelkoreten, meterslange vlijmscherpe gipskristallen, druip steengrotten, tere schelpjes uit het begin van de evolutie en reusach tige botten van uitgestorven mon sters. Salomon Kroonenberg doet geologisch veldwerk in de hel, met hamer en kompas, in de voetsporen van de Bijbel, Homerus, Vergilius, Dante, Da Vinei en de moderne wetenschap. Hij laat ons zien dat de aarde haar eigen geschiede nis schrijft. Zo leren wij dat wij de ondergrond niet langer moeten zien als een black box om tunnels in te graven, als een tapijt om afval onder te vegen, of als laatste lust plaats voor de doden, maar veeleer als een onvervangbaar archief, en als een levend ecosysteem waaivan we nog maar nauwelijks de rijkdom hebben kunnen peilen. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo m naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Het Heilooër Salonorkest Musica d'Amore. Aangeleverde foto HEILOO - Trees Bos-Brands exposeert tot 1 augustus met sfeervolle olieverfschilderijen (foto) in de bibliotheek. Tijdens deze expositie, die begint tijdens de Kunst6Daagse, is een groot aantal van haar haar landschappen en zeegezichten te bewonderen. Trudy Hansen Desaimois exposeert tot 4 juli in vitrines van de bibliotheek. Ze maakt organische vormen en beel den van klei, vaak naar model. Vormgeving en lijnenspel zijn belangrijk in haar werk. Verder schildert Trudy ook met olieverf. HEILOO - Op zaterdag 25 juni, om 20.00 uur, speelt het Heilooër Salonorkest Musica d'Amore een geheel eigen ver sie van de musical The Sound Of Music in de ontmoetingsruimte van de GGZ in Heiloo. Na de succesvolle opera-pro ducties Bastien et Bastienne van Wolfgang Amadeus Mozart en Die Dreigroschenoper van Kurt Weill, laat het Heilooër Salonorkest opnieuw van zich horen. Deze keer brengt het orkest een eigenwijze interpretatie van de beroemde film The Soimd Of Music ten gehore. Met medewerking van de vocale solisten Ellen Popma, Naomi Mostaard en Frank Triest komt de overbekende muziek in een nieuw arrangement tot leven. De muziek wordt ondersteund door filmbeelden waarin orkest en solisten op onvergetelijke wijze figureren. De Oostenrijkse Alpen zijn vervangen door de duinen bij Egmond, het afgelegen klooster door de kapel van Onze Lieve Vrouw Ter Nood; de acteurs zou u zomaar in levende lijve kimnen ontmoeten op de markt of in winkelcentrum 't Loo. Er kan worden gedanst, er mag worden meegezongen. Orkest, solisten en dirigent staan garant voor een sprankelende avond. Om te onderstrepen dat de songs van The Soimd Of Music inmiddels tot de klassiekere behoren, speelt het Salonorkest bovendien muziek van Mozart, Bizet en Straufi. Het geheel staat als altijd onder leiding van dirigent Teimis van der Zwart, onlangs nog te zien en te horen in VPRO's Vrije Geluiden. 25 juni 20.00 uur, Ontmoetingsruimte GGZ, Kennemeretraatweg 464, 1851NG Heiloo. Kaarten a 7,50 aan de zaal en in de voorverkoop bij boekhandel De Schrijverij, Heerenweg 199, Heiloo. Werk van Trees Bos-Brands. HEILOO - Vera Verzijlenberg en Trudy Keyzer zetten de deuren van het woonhuis aan Zevenhuizerlaan 36 te Heiloo open voor kunstminnend publiek. Gedurende vier dagen zijn er schilderijen en beelden van deze twee creatieve dui zendpoten te zien. Een jarenlange samenwerking tussen de kunstenaars heeft tot deze gezamenlijke expositie geleid. Het is fascinerend hoe Verzijlenberg en Keyzer him kunstuitingen weten te combineren tot een evenwich tig geheel, waarbij hun eigen stijl niet verloren gaat. Alle elementen komen aan bod, van mens tot mate rie, van uitdagend tot ingetogen, van spanning tot rust. De schilde rijen verbergen een mysterie en vra gen om nader bekeken te worden. Grillige schilderingen van IJsland kunnen in een handomdraai een abstract verbeelden en worden afgewisseld door geheimzinnig blik ken van karakters, al of niet in stof gehuld. Keramische beelden zien er niet bepaald 'stoffig' uit, toch valt er wat stof te ontdekken. Verstild lopen ze over naar vilt. De spekste nen fantasieën schijnen een inner lijke rust te bezitten. De kijker staat voortdurend voor raadsels, want de schilderkunst en objecten worden door deze kunstenaars op de kop gezet! De expositie is geopend van 11.00 uur tot 17.00 uur op donder dag 23 jimi, vrijdag 24 juni, zaterdag 25 jimi en zondag 26 jimi. Tevens kimt u het hele huis bezichtigen, daar het voor de verkoop wordt aangeboden. Voor informatie kimt u bellen met Vera Verzijlenberg, tel. 072-5052827, of met Trudy Keyzer, tel. 06-10585278. Gedurende vier dagen zijn er schilderijen en beelden van deze twee creatieve duizendpoten te zien. Aangeleverde foto Aangeleverde foto HEILOO - Op woensdag 29 juni om 19.30 uur geeft Capella Choir, het koor van de Wallace High School uit Belfast, Noord-lerland, een con cert in de Ter Coulsterkerk. Het koor staat onder leiding van David Falconer. De koorleden zijn in Nederland vanwege een concert in de Nieuwe Kerk te Amsterdam ('s middags), 's Avonds zingen ze in Heiloo. Het is met recht een bliksembezoek. David Falconer, Head of Music, zal het concert openen met orgelwerk. Daarna zal het Capella Choir doorgaan met het tour-repertoire, dat bestaat uit muziek uit de Ierse en Schotse traditie. In bepaalde teksten is de oude Keltische spiritualiteit springlevend aanwezig. Werken van onder andere Palestrina, Weelkes, Duruflé, Britten en Stanford staan op het programma. De muziek brengt het swingende van Riverdance in gedachten, maar dan zonder klik-klaks. Het koor heeft in verschillende Europese landen en in de Verenigde Staten van Amerika concerten gegeven. Him meest recente optreden was in Dublin voor de Ierse President Maiy McAleese en kort daarna voor de regering van het Verenigd Koninkrijk in Hillsborough Castle. De toegang tot dit concert is gratis. Wel zal bij de uitgang een collecte worden gehouden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11