Kunstroute van de Kunst6daagse bij BeatFM Kunstfestival Buk Buk Stationscentrum in sfeer van Kunst6daagse Bibliotheek bol van kunst, muziek, literatuur Expositie Foto Collectief Contour op de Kunst6Daagse Expositie in de Trog H E I L O O 15 Luytceels in de beeldentuin Openluchtconcert Eensgezindheid UITKIJKPOST 22 JUNI 2011 HEILOO - Op zondag 26 juni zal het ensemble Luytceels in de beeldentuin van Jos en Sylvia van Onna drie kleine concertjes geven met Engelse muziek uit de zeventiende eeuw. Luytceels bestaat uit: Bianca de Heer, sopraan; Hilda Raasing, alt; Yan Bijpost, bariton en Frits Sandkuijl, luit. De optredens zijn om 14.00,15.00 en 16.00 uur. De beeldentuin bevindt zich op de hoek van de Westerweg en de Rector Fredericklaan. Meer informatie: WWW.luytceels.com. Aangeleverde foto HEILOO - Dit weekend, 25 en 26 juni, vindt in Heiloo een grote kunstroute plaats, in het kader van de Kunstödaagse. U kimt dan met het werk van de vele kunstenaars kennismaken die te vinden zijn in het programma boekje van de Kimst6daagse. Maud van Gijssel van RadioBeat FM is vast vooruitgelopen en heeft gespro- HEILOO - Van 21 tot 26 juni kunt u in het stationscentrum van Heiloo op vele locaties zomaar midden in een exposi tie terecht komen. Diverse kunstenaars krijgen de gelegenheid hun werken in etala ges, showrooms en in de biblio theek tentoon te stellen. Zo zult u zomaar verrast kun nen worden als u bij George Vlaar Tweewielers, De Ontdekking, Juwelier Peek, Decorette Ursem, Johan Alleman, Bolten Verf en Behang, Passie en Pegels, Dogtrop Renault of Rozing Wonen en Dromen binnenloopt. Veel winkels hebben in het kader van de Kunstzesdaagse ook op zondag de deuren geopend. Vorig jaar is voorzichtig geprobeerd om in het weekend op enkele plaatsen de kunstuitingen te omlijsten met livemuziek, zoals bijvoorbeeld bij de bibliotheek en bij Peek Juweliers in het Stationscentrum. Ook dit jaar wordt weer flink muziek gemaakt tijdens het week end van de Kunstzesdaagse. Zaterdag 25 juni zal op een podi um op het Stationsplein om 14.00, 15.00 en 16.00 uur het Berger- HEILOO - Hét moment om de bibliotheek eens binnen te stap pen... en met 25% korting lid te worden. Niet alleen zullen Trees Bos (olie verfschilderijen) en Trudy Hansen (keramiek) een belangrijk deel van hun werk exposeren, tijdens het Kunst6daagse-weekend kunnen de bezoekers van de bibliotheek ook genieten van veel live muziek. Op zaterdag 25 jimi speelt HEILOO - De Trog is de exposi tieruimte theeschenkerij van Stichting de Buitenkans. De stichting heeft als doel beeld vorming rondom de psychiatrie te beïnvloeden middels positieve beeldvormingsactiviteiten. Een activiteit is het houden van tentoonstellingen waar kunstenaars elkaar ontmoeten. Kunstenaars met of zonder achtergrond als zorgge bruiker psychiatrie. Contrasten en overeenkomsten zijn het kenmerk van de tentoonstellingen. In de kuns troute van de Kunst6daagse wordt op 25 en 26 juni in de Trog werk van Doede en Scheffer getoond. Doede Keuning volgde zijn opleiding bij Thijs Mauve en Klaas Ooyevaar. ken met de volgende kunstenaars: Maria Mink en Irene Mulder (schil derijen en (strip)tekeningen), Job Kaarsemaker (beeldende kunst) en archeologe Silke Lange (landschaps foto's) van de Zandzoomgroep. Marina Rupert aan de Spoorlaan (schilderijen). Ellen de Nooijer en Nanni Gabi (beeldhouwers), Kitty Meijering en Hetty Brandenhorst- Snijder (schilders), groepsexposi- veerhuiskoor optreden met een repertoire van Nederlandstalige liedjes, en zondag 26 juni treedt daar Harmonieorkest Caecilia met het Groot Orkest, het JeugdOrkest en de Streetband op. In enkele winkels kunt u genieten van sfeer volle muziek. Zo treft u bij Rozing Wonen en Dromen Henk Vasbinder aan die volledig passend op keyboard populaire muziek speelt op zater dagmiddag. Zondagmiddag treft u daar het duo Rick en Bob, 'Twinzz' van in de twintig, die in de buurt van Simon and Garfunkel komen en moderne tweestemmige vaak zelfgeschreven popnummers zul len laten horen. Bij Decorette Ursem vindt u zaterdagmiddag het prachtige duo Linear Live, dat zang en akoestische gitaarmuziek verzorgt. In de Bibliotheek speelt zater dag het blaaskwintet Vijf voor de Wind licht klassiek en zondag kunt u hier tijdens het kijken naar kunst ook luisteren naar muziek en zang van het Lyikarmen Trio, dat popu laire zang verzorgt. Wilt u precies weten wat u waar kunt vinden, kijk dan op www.kunst6daagseheiloo.nl. Blaaskwartet 'Vijf voor de wind' van 11.00 tot 14.00 uur lichte klassieke muziek. Van 14.00 tot 17.00 uur is het Lyikarmen Trio te gast in de bibliotheek met wat meer populaire muziek, met zang en piano. Zondag 26 juni speelt Maaike de Wijs van 11.00 tot 17.00 uur klassieke Chinese muziek. Als literair toetje dragen leerlingen van Basisschool De Springschans op zaterdag en zondag van 10.00 tot 12.00 uur zelf gemaakte Haiku's voor. Werkte hij eerder met stof, papier en pastelkrijt en olieverf, tegenwoordig verbaast hij met gouchewerk. Hij is actief lid bij amateur schildervereni ging Tintoretto in Heiloo. Ruud Scheffer is autodidact en toont werk van een heel andere stijl. De kunstenaar wil vooraf niets verklappen over de werken die hij gaat exposeren, maar wil de bezoeker verrassen. Openingstijden staan in het programma van de Kuns6daagse. De Trog (tegen over de brandweerkazerne) is nummer 40 en 41 in de route. Bezoek na de tentoonstelling de bloeiende vlindertuin, het dieren- knuffelverblijf of de moestuinen van basisschool de Meander, www. de-buitenkans, org. tie bij Rozing Wonen en Dromen aan de Westeiweg. Johan Griffioen en anderen (beeldende kunste naars) in De Loocatie, Ditta Engel, beeldentuin aan de Westeiweg. Doede Keuning, Ruud Scheffer en Theo Kloosterman, de Trog aan de Bullaan Verschillende kunstenaars die exposeren in De Witte Kerk en de Oude Keuken GGZ aan de Overtoom waaronder Annemarie Kuster. Deze uitzending van Heiloo Centraal op radio BeatFM vindt plaats op don derdagavond 23 jimi van 20.00 tot 21.00 uur via de ether op 106.3 FM en op de kabel op 89.0 FM. HEILOO - Tijdens de Kimst6daagse in Heiloo vindt er een aaneenschakeling plaats van activiteiten op cultureel gebied. Muziekvereniging Eensgezindheid uit Heiloo verleent op zaterdag 25 juni een muzikale bijdrage middels een aantrekkelijk openluchtcon cert op het GGZ terrein tegenover de kapel en nabij de circustent. Bij minder mooi weer zal het con cert plaatsvinden in de circustent. Tussen 12.30 en 13.30 uur kimt u luisteren naar vooral lichte muziek. HEILOO - Heiloo's 'Foto Collectief Contour' verzorgt tij dens de KunstöDaagse een pak kende expositie. Deze jonge en vooruitstrevende fotoclub zal groots uitpakken en stelt wer ken ten toon over uiteenlopen de onderwerpen. Foto Collectief Contour staat bekend om zijn eigenzinnige manier van presenteren, daarmee buiten de gangbare paden te treden. Niet alledaags, eigenzinnig en creatief zijn dé sleutelwoorden van deze club. Opvallend is dat, naast het niet alledaagse fotowerk, er een speciale plek voor iPhoneography is, waarbij diverse leden zich vol ledig laten gaan om foto's, gemaakt met een iPhone, ten toon te stel len. De Kunst6Daagse biedt een ieder gelegenheid de voor-malige Willibrordusstichting te bezich tigen, welke in de wijde omtrek bekend is. De toegang is vrij en Collectief Contour heeft er alles aan gedaan om een boeiende en spraakmaken de expositie te verzorgen. Voor de kenner een 'must', voor de nieuwkomer een 'lust'. Openingstijden: 21 tot 26 juni van 10.00 tot 17.00 uur. Voor informa tie over de Kunst6Daagse of www. collectiefcontour.nl. HEILOO - In Buk Buk worden tijdens de KunstöDaagse (22 tot en met 26 juni) in alle zalen van het pand exposities gehouden. Dit wordt afgewisseld met tal van optredens en toffe activitei ten. De openingsreceptie is op woens dag 22 jimi om 16.00 uur. Tien jonge en/of opkomende kunste naars tonen hun werk, zoals graf fiti, naaktportretten, abstract, rea listisch, fotografie, video, airbrush, schilderijen, panelen, sculpturen, installaties, tekeningen. Kortom: er is van alles te zien. De kunstenaars zullen tevens him vaardigheden vertonen, zoals live-painting op een grote muur op het buitenterrein. Thijs van Diepen geeft voorgaand op de expositie een workshop graffiti aan de jonge bezoekers van tiener- centrum Tendenz en ook him werk zal tijdens de Kimst6Daagse geëx poseerd worden in Buk Buk. Van de donderdag tot en met de zondag worden workshops action-painting gegeven door Nicky Dupree. Deze workshop is leuk voor iedereen. Er zullen verschillende optredens wor den verzorgd door 'Drie'; een alter natieve hiphopgroep met 'Spoken Word' onder begeleiding van akoes tische gitaar. Dj Chrono (Jasper Broeks) vult de expositie aan door live atmosferische geluiden te pro duceren. Tevens vertonen verschil lende DJ's hun muzikale kunsten tussen en tijdens alle activiteiten, zoals breakdance door de 'B-boys' van 'Danm Fresh'. Als avondpro gramma is er donderdag vanaf 20.00 uur 'Rowdy's Atelier-café'. Vrijdag vanaf 21.00 uur is er de vetste reg gae in het café met Leah United Colore en de zaterdagavond is nog een geheim. Meer informatie en een overzichtelijk tijdschema zijn te vin den op www.bukbuk.nl. De vooruitstrevende fotoclub zal groots uitpakken en stelt werken tentoon over uiteenlopende onderwerpen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15