Wandel mee voor de vergeten dieren Gemeente en Kennemer Wonen formaliseren prestatieafspraken Terug naar de bron met Sint Adelbert in Egmond Binnen Watersportvereniging trekt er weer op uit 1 'M Handtekeningen tegen sluiting bibliotheek regio 21 WM NIEUWS UIT DE REGIO Er zijn kraampjes, informatiestands en muziek Si i 22 JUNI 2011 Wethouder Christel Portegies en Dick Tromp, directeur-bestuurder van Kennemer Wonen, bezegelen de prestatieafspraken. Aangeleverde foto REGIO - Op 15 juni zet ten wethouder Portegies en de heer Tromp, directeur bestuurder Kennemer Wonen, hun handtekening onder de Prestatieafspraken 2011 - 2012. Dit zijn de eerste prestatieafspra ken die de gemeente Castricum met een woningcorporatie opstelt. Het verbindt de taken van de twee organisaties en maakt de uitkom sten meetbaar. Het zijn concrete afspraken naar aanleiding van de lokale Woonvisie 2009-2030, die eind 2009 door de gemeenteraad werd vastgesteld. De gemeente Castricum en woningcorporatie Kennemer Wonen hebben een bij zondere relatie. De gemeente is verantwoordelijk voor het lokale woonbeleid. Naast beleid, con trole en uitvoering van regels, investeert de gemeente in open bare ruimte, draagt zorg voor infrastructuur, geeft grond uit et cetera. De woningcorporatie heeft een maatschappelijke func tie en een bedrijfsmatige verant woordelijkheid. Zij geeft hieraan invulling door woningen en maat schappelijk vastgoed te verhuren, beheren, investeren, ontwikkelen enzovoort. Gezamenlijk streven zij naar de verdere ontwikkeling van Castricum als aantrekkelijke woongemeente: een gemeente met een aanbod van woningen en wijken dat aansluit op de woning- vraag van nu en straks, waarin de belangen van mensen met een kwetsbare positie op de woning markt goed zijn gewaarborgd. De nieuwbouw van woonzorgcen trum De Boogaert in Castricum, die Kennemer Wonen samen met ViVa! Zorggroep realiseert, is daar een goed voorbeeld van. Voor de gemeente is het logisch dat deze afspraken met Kennemer Wonen worden gemaakt. Kennemer Wonen is immers de enige woning corporatie in Castricum die een substantieel woningbezit heeft en die diverse woningbouwlocaties ontwikkelt. Voortaan kunnen afspraken worden gemaakt over de huidige woningvoorraad en leefbaarheid in buurten of wijken. EGMOND - Op zondag 26 juni is het jaarlijkse feest van Sint Adelbert in Egmond-Binnen. Egmonders, Kennemerlanders maar ook vele gasten van 'bui ten' dit gebied komen op die dag bij elkaar rond de Bron die ontdekt is, nadat het lichaam van de Heilige Adelbert was opgegraven in 922. De Adelbertakker waarop deze bron zich bevindt heeft een lange geschiedenis. Vanaf het moment dat de Egmonders daar hun hei lige vriend begraven hebben, eind juni 740, wordt de plek door velen bezocht. Het is een heilige plaats geworden, een bedevaartsoort (ouder zelfs nog dat het heiligdom in Heiloo!) waar velen rust vinden. Je hoort mensen wel eens zeggen, 'het is alsof de aarde daar al je zor gen opneemt'. De Adelbertakker wordt bezocht door mensen voor gebed, voor rust. Er komen ook mensen met een bijzondere spi rituele aandacht, wichelroedelo pers, mensen die leylijnen volgen of gewoon om de natuur. Iedereen is welkom op de Adelbertakker. Egmonds Patroon Sint Adelbert wordt door zowel de Abdij van Egmond, als het Lioba klooster en de Parochie, elke dag opnieuw geëerd door gebed en navolging en in het bijzonder tijdens de Eucharistievieringen die ter zijn nagedachtenis gehouden worden op de Adelbertakker. Op 26 juni om 07.00 uur is de eerste viering, pastoor Nico Knol zal in deze viering voorgaan. Zingt dan samen de gezangen en luistert naar de vogeltjes die de rest van de muziek verzorgen. Na deze vie ring is er gelegenheid om de reliek van de heilige te vereren. Om 10.00 uur is de plechtige viering met medewerking van het koor New Voice en fanfare Eensgezindheid. Abt Gerard Mathijssen zal in deze viering voorgaan. Na afloop van deze viering zal het Eucharistisch brood in een kleine plechtige pro cessie naar de parochiekerk wor den teruggebracht, waarna ieder een naar de Abdijtuin kan gaan voor het jaarlijkse koffieconcert waarmee de feestelijke dag zal worden afgesloten. Men hoopt dat het Adelbertfeest 2011 velen terug naar de bron mag brengen, de bron van geloven, de bron van het Evangelie. REGIO - Zondag 26 juni geeft Henny Huisman in Egmond om 10.00 uur het startschot voor de eerste Vergeten Dieren Dierentocht van de Dierenbescherming Noord- Holland Noord. Tijdens deze sponsorloop staan vergeten die ren centraal. Wandelaars kunnen zich gra tis inschrijven voor een tocht van 7,5 kilometer of 25 kilometer. De Dierenbescherming Noord-Holland Noord nodigt iedereen uit om zich in te schrijven voor dit evenement. Deelnemers kunnen kiezen voor een (familie)tocht van 7,5 kilome ter of een tocht van 25 kilometer. Inschrijven is gratis. De start- en finishlocatie is bij de Watertorenweg in Egmond. Om 10.00 uur geeft Henny Huisman het startschot. Het terrein wordt feestelijk ingericht en er zullen allerlei leuke activiteiten voor kin deren gehouden worden. Ook op de tussenstops is er voor wande laars een hapje en een drankje. Het belooft een gezellige dag te wor den. Er zijn kraampjes, informa tiestands en muziek. Bij de stand van Hondengedragcentmm Noord- Holland Noord kimnen baasjes terecht voor tips over hondenge drag. Voor de sponsorloop in het Noordhollands Duinreservaat kan iedereen zich gratis aanmelden via www.vergetendierentocht. nl. Wanneer deelnemers zijn inge schreven, kunnen ze beginnen met het zoeken van sponsors. Het is de bedoeling dat deelnemers minimaal vijftig euro aan sponsorgeld verza melen bij vrienden, familie, colle ga's, bedrijven of via Facebook- en Hyvesvrienden. Anna Jolij, afde lingsdirecteur Dierenbescherming NHN: „De Dierenbescherming hoopt op veel enthousiaste deelne mers. We hebben het ingezamelde geld hard nodig om op te komen voor alle vergeten dieren." LIMMEN-Watersportvereniging Limmen is een groep boot eige naren cq. natuurliefhebbers die middels hun contributie mede eigenaar zijn van een bijzonder stukje land in het Limmer Die. Per boot trekt men er jaarlijks op uit om te genieten van al het moois wat zo dicht bij verscho len ligt. Ook dit jaar wil men de Botendag houden en wel op zon dag 26 juni. Weilanden, meren, vele vogelsoorten, rust, ruimte, barbecue en een drankje: dit zijn de ingrediënten voor een gezellig samenzijn tijdens deze bijzondere dag. Het vertrek is om 13.00 uur vanaf het Stet naar het pannenkoe kenlandje op het Limmer Die. Voor de mensen of nieuwe leden die zelf niet in het bezit zijn van een bootje is er altijd wel een plaatsje beschikbaar. Speciaal voor de kin deren wordt ook dit jaar weer zelf brood gebakken. Broodbakken is traditie getrouw een van de hoog tepunten. Spelen met de elemen ten van de natuur en in de natuur blijft jong en oud fascineren. Voor meer informatie, kijk eens op http://wsvlimmen.hyves.nl. f.f'. -JK- a' j. Broodbakken voor de kinderen is traditie getrouw een van de hoogtepunten. Aangeleverde foto beamix

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19