Eerste steen Appelhof is gelegd Jac. P. Thijsse houdt lustrumcongres 'jongeren ontmoeten ouderen' Beleef de duinen anders Inschrijven Conquista Timmerdorp! Rondwandeling Egmond aan den Hoef REGIO 23 INGEZONDEN MEDEDELING De leerlingen bezoeken zes verzorgingshuizen Schola Cantorum zingt bij St. Adelbert Clusius College op de weekmarkt Veel bezoekers bij Kunstfietsroute in Castricum UITKIJKPOST 22 JUNI 2011 EGMOND - Degenen die regelmatig door het centrum van Egmond Binnen lopen hebben het al lang gezien: de bouw van het nieuwe apparte mentencomplex Appelhof vordert gestaag. De contouren eivan worden langzaam zichtbaar dus kimnen de toekomstige bewoners eindelijk zien wat ze tot nu toe alleen maar op plaatjes en een maquette hebben bekeken. Het is daarom dat de volgende traditionele stap in het proces genomen is: die van de eerste steenlegging. Die eer is dit keer voor twee personen wegge legd geweest: oud-directeur Theo Apeldoorn en wethouder Hietbrink van Ruimtelijke Ordening. Samen hebben zij op 10 juni, in aanwezigheid van diverse belanghebbenden, deze officiële gebeurtenis voor hun rekening genomen. Van de twaalf appartementen zijn er overigens nog drie te koop. Deze drie-kamer appartementen hebben een woonoppervlakte van circa 110 m2 en een vraagprijs vanaf 316.000,-. Alle informatie over het complex is te vinden op www.kmijffmakelaardij.nl of u vraagt een digitale brochure aan: via e-mail: info@kmijffmakelaardij.nl of via tel. 072-5070818. Indien u toch liever een persoonlijk gesprek met de makelaar wenst, dan kimt u vragen naar Gerard of Marcel, zij staan u graag te woord. Het kantoor is te vinden aan de Voorstraat 43 te Egmond aan Zee. REGIO - Zonder veel tamtam te maken heeft het Jac. P. Thijsse College een record aantal inschrijvingen binnengekregen voor de dag Jongeren ontmoe ten Ouderen 2011. De aanmel ding is dan ook gesloten. Binnen een paar weken was de stand tot 139 gestegen. Allemaal mensen van 65 jaar of ouder die zich hebben ingeschreven om op 11 juli ontvangen te worden in het schoolgebouw aan De Bloemen. De bezoekers worden door een per soonlijk gastheer/gastvrouw van 14 a 16 jaar oud begeleidt door een dag met activiteiten, workshops, koffie-, lunch- en theepauzes. De leerlingen van drie mavo zijn er al op gespitst om in elk geval op die dag naar voren te komen als 'het ideale kleinkind'. Ze zijn actief in veertien activiteiten oftewel work shops. Op het programma staan onderdelen als iet-groep (gebruik van computer en andere moderne levensgereedschappen), de nieuw ste mogelijkheden met make-up, gps-routes (de weg vinden via satel lietinformatie), een rondleiding door de school met uitleg over wat er zich per dag afspeelt. Leerlingen zijn hier de deskundigen die uitleg geven en vragen beantwoorden. Ook de bezoekers kunnen zich laten gelden. Samenwerking met hun gastheer kan tot verrassende resultaten leiden in workshops als serapbookpagina (het combineren van een levensverhaal met beel dend werk), Engelse conversatie, koken (recepten uitproberen uit grootmoeders tijd), de gesehied- kundigengroep (wat is er in de Tweede Wereldoorlog in Castricum gebeurd) en spelletjes (schaken, sjoelen, darten, scrabbelen, kla verjassen). Centraal staat deze dag van 09.30 tot 15.30 uur de ontmoe ting tussen jong en oud in de dage lijkse omgeving van de leerlingen. De dag past in het onderwijspro gramma als invulling van de maat schappelijke stage die leerlingen geacht worden te doen tijdens hun middelbare-sehoolopleiding. Ook de volgende dag wordt in dat kader gebruikt. Op dinsdag 12 juli brengen de leerlingen een bezoek aan de dagelijkse omgeving van oude ren: ze bezoeken zes verzorgings huizen. Het gaat om De Boogaert in Castricum, De Cameren in Limmen, Geesterheem in Uitgeest, Strammerzoom in Akersloot, De Santmark in Castricum en Overkerek in Heiloo. Leerlingen verzorgen een ochtendprogram ma en maken daar mee hoe de dag van de bewoners is ingevuld. Voor ouderen die zeer slecht ter been zijn, hebben de leerlingen een busreis door de omgeving van Castricum geregeld. Dit uitstapje wordt afgesloten met een lunch bij Johanna's hof. REGIO - De komende maanden neemt PWN boswachter Kees Zonneveld u mee voor een aan tal exclusieve huifkartochten door de duinen. Gedurende de rit van twee uur vertelt hij over de schoonheid en bijzonderhe den van het prachtige duinge bied bij Egmond, Castricum en Heemskerk. Deze populaire activiteit biedt, in samenwerking met manege Groot uit Egmond aan de Hoef, een imieke gelegenheid om de duinen eens op een andere manier te beleven. De tochten vinden plaats op de vol gende data: zaterdag 23 juli, vanaf het parkeerterrein bij bezoekers centrum de Hoep, Johannisweg 2 te Castricum Zaterdag 13 augustus, vanaf parkeerterrein Geversduin aan de Rijksstraatweg te Heemskerk. Zaterdag 10 september, vanaf het parkeerterrein het Kraaiennest, bij de Beverwijkerstraatweg tussen Heemskerk en Castricum (bij de stoplichten naast de Patatoloog het duin in, en daarna direct rechtsaf). Men kan kiezen uit twee starttij den: 10.30 en 12.45 uur. De tocht duurt twee uur, met halverwege een korte stop waarbij de benen even gestrekt kunnen worden en men op een verfrissing wordt getrak teerd. Deelname kost 9, - per persoon. Per rit is er slechts plaats voor een beperkt aantal personen, daarom moet men zich van tevo ren aanmelden. Het is raadzaam om dat snel te doen. Dit kan via www.pwn.nl/actviteiten. EGMOND - Op 25 juni, het feest van St.-Adelbert van Egmond, zal de Schola Cantorum Amsterdam onder leiding van Marcel Zijlstra de Gregoriaanse Tweede Vespers zingen uit het middeleeuws offi cie van St.-Adelbert. Voorganger in de Vespers is Dom. Gerard Mathijsen, 43ste abt van Egmond. Voorafgaand aan de Vespers zal Marcel Zijlstra een korte inleiding geven op het door hem gerecon strueerde officie, na de dienst zal de Schola een kort concert zingen met enkele gezangen uit het Adelbertoffieie, afgewis seld door orgelwerken gespeeld door organist Piet Muilwijk. Het programma ziet er dus als volgt uit om 19.00 uur: Inleiding over het Middeleeuws Adelbertoffieie door Marcel Zijlstra, 19.30 uur: Plechtige gregoriaans gezongen Latijnse Adelbert vespers met aansluitend een kort concert. Plaats: Abdijkerk, Abdijlaan 26. Toegang gratis. Na afloop deur collecte. REGIO - Sinds januari van dit jaar staan er wekelijks leerlingen van het Clusius College Castricum op de weekmarkt van Castricum met een 'Echt Clusius' kraam. Hier worden producten aan de man gebracht die gemaakt zijn op school, of uit de schooltuin en kas komen en de Clusiusproducten verkopen goed. Het einde van het schooljaar is in zicht, en dat betekent ook dat de leerlingen binnenkort hun laatste marktdag hebben. Op vrijdag 24 jimi vindt de officiële afsluiting plaats van dit projectjaar. Een gedeelte van de gemaakte winst wordt gedo neerd aan de dierenambulance Kennemerland. Omstreeks op 24 jimi om 10.00 uur ontvangen medewerkers van de dieren- ambulaneedienst een cheque uit handen van leerlingen. Ook medewerkers van de Rabobank Castricum zullen aanwezig zijn die ochtend. Want ook de lening die de leerlingen afgesloten heb ben bij deze bank wordt op die ochtend terugbetaald. LIMMEN - Op zaterdag 2 juli kan er van 10.00 tot 12.00 uur in Conquista worden ingeschre ven voor het timmerdorp 2011. De inschrijfformulieren wor den via de scholen uitgedeeld. Je kunt het formulier ook downloa den via onze website. Inschrijven kan per groepje of individueel, een groepje moet minimaal uit drie en maximaal uit zes perso nen bestaan. Net als vorig jaar kan er in de timmerweek weer post gestuurd worden naar de hutten. Je kunt als je wilt alvast een brievenbus maken voor bij je hut. Kijk voor alle informa tie en het inschrijfformulier op www.conquista.nl. Hutten bouwen op Timmerdorp. Aangeleverde foto Hoeve Overslot. Foto: Ron van der Does EGMOND - Op zondag 26 juni houdt Historisch Egmond een rondwandeling door Egmond aan den Hoef en over de Slotfundamenten van het roem ruchte kasteel dat hier ooit stond. De gids neemt de deelnemers mee naar de prachtige Slotkapel en de historische panden, die vaak het onderwerp waren van de schilders van de Egmondse School. Hieraan wordt speciaal aandacht besteed, want het is de laatste dag dat de historische tentoonstelling over de schilderskolonie die hier rond 1900 actief was, te zien is bij Historisch Egmond. Deelnemers aan de rond wandeling kimnen zich vanaf 13.45 uur aanmelden bij het HIC, Slotweg 46, tegenover het standbeeld. De rondwandeling begint om 14.00 uur en duurt ruim 1,5 uur. Kosten 3,50 per persoon, kinderen tot en met 12 jaar gratis. De tentoon stelling is op Slotweg 46 van 13.00 tot 17.00 uur en op Slotweg 42. Toegang is gratis. Meer informatie: www.historischegmond.nl. REGIO - Ondanks het twijfelachtige weer, zijn het afgelopen weekend toch nog heel veel mensen op pad gegaan om te genie ten van kunst en live muziek bij de verschillende stops in de gemeente Casticum, waar de kunstfietsroute wordt gehouden. Aangeleverde foto BINKEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 21