Move! Akersloot viert vijfjarig jubileum Rabobank steunt het Kleurenorkest Jongereninloop in 't Praethuys Handtekeningen tegen sluiting bibliotheek De Hanswijckers houden audities in Egmond Open dagen natuurtuin REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Bibliotheek Heiloo In de voetsporen van Broeder Cor Kerk elke dag open UITKIJKPOST 22 JUNI 2011 Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Graag reageer ik op het artikel 'Gemeenterekening met fore tekort' in de Uitkijkpost van 8 juni jl. Hierin wordt ingegaan op het al dan niet zelfstandig blijven van Bibliotheek Heiloo. Dit omdat Bergen uit het samenwerkings verband met Heiloo en Langedijk wil stappen om aan te sluiten bij Kennemerwaard (Alkmaar, Castricum en Heerhugo waard). Ter verdediging van het zelfstandig blijven van de bibliotheek in Heiloo veiwijst wethouder Ouderkerken naar Kennemerwaard. Citaat: 'Hij (Ouderkerken) wees hierbij op de (plannen voor) sluiting bij de bibliotheken van Limmen en Akersloot, wat de overkoepelende gemeente Castricum niet bedacht had, maar wat nu als besluit van het grote samenwerkingsverband Kennemerwaard wellicht wel geslikt moest gaan worden.' Deze vooretelling van zaken behoeft enige nuance. Het aandeel gemeen telijke subsidie per inwoner in 2009 voor Bibliotheek Heiloo is gelijk met dat in Castricum. Heiloo heeft hiervoor één bibliotheekvestiging (37 uur per week open), de gemeen te Castricum drie (totaal 63 uur per week open). Voorop: Bibliotheek Heiloo is een uitstekende voorzie ning die kan rekenen op een flink aantal gebruikers. Bovendien: de keuze voor elke vorm van samenwerking is altijd aan het bibliotheekbestuur en gemeente. Bibliotheek Kennemerwaard hecht aan goede betrekkingen met alle bibliotheken in de regio en werkt graag samen waar mogelijk en gewenst. Erna Winters, directeur/ bestuurder Bibliotheek Kennemerwaard EGMOND - Zaterdag 25 jtmi vindt in de Abdij van Egmond de doop plaats van het boekje 'In de voetsporen van Broeder Cor'. Broeder Cor Dekker is 87. Hij bidt, werkt en wandelt al bijna zijn hele leven. Wilt u meer weten over de spiritualiteit van wandelen en hoe broeder Cor dat beleeft? U bent zaterdag om 15.00 uur welkom in de kaarsenmakerij van de Abdij om deze doop bij te wonen. EGMOND - Vanaf dinsdag 14 jtmi tot en met 31 augustus is de Oud- Katholieke Kerk van Ste. Agnes in de Voorstraat 112 in Egmond aan Zee iedere dag even open. Op zaterdag om 19.00 uur en zondag om 10.00 uur was dit al het geval, maar nu ook op maandag tot en met vrijdag van 11.30 tot 13.30 uur. Tevens zal er om 12.30 uur een korte viering (Eucharistieviering of Middaggebed) gehouden wor den. Hierin wordt ook gezongen, onder meer uit de traditie van Taizé. Als u de klok hoort luiden om 12.15 uur dan weet u hoe laat het is. Welkom aan een ieder die 'even' wil binnenlopen voor stilte, gebed, meditatie, een kaarsje aansteken of voor de viering. Ook is er ruimte voor een gesprek met de pastoor. Meer informatie: www.egmond.okkn.nl of bel: 072- 5061206. AKERSLOOT - Op 23 jimi is het zover, dan bestaat Move! Akersloot vijf jaar! Het bedrijf is gegroeid van een tweemansbedrijf naar een bloeiende onderneming voor Zorg, Gezondheid en Sport. In de week van 27 jimi tot 1 juli viert Move! haar jubileum met een feestweek voor jong en oud. Iedere dag vindt er een andere activiteit plaats; van yoga-zumba-pilatesworkshop tot oncologiepresentatie en als uitsmijter een Move! Spinning Marathon op vrijdag 1 juli. Sinds april is Move! gestart met het aanbieden van Oncologie fysiotherapie, waar Loes Lelieveld voor is aangetrokken. Loes is oncologie fysiotherapeut in opleiding en bestuurslid van de werkgroep fysiotherapie van het Integraal Kankercentrum Amsterdam. Zij heeft veel ervaring met het begeleiden en revalideren van kankerpatiënten. In de feestweek van 27 juni tot en met 1 juli is er op iedere dag een andere activiteit tussen 09.00 tot 11.00. 13.30 tot 14.30 uur (uitgezonderd woensdag) en van 19.00 tot 21.00 uur. Maandag spinning, dinsdag yoga, woensdag pilates, donderdag diverse presentaties, vrijdag zumba en tussen 16.00 en 22.00 een spette rende afsluiting met de Move! Spinning Marathon. Deze spinning Marathon wordt gesponsord door: 't Hoorntje, Bakkerij van Baar, Slagerij Hoogland, Akerbouw, De Hooge Waerder, Dijkhuizen Wiendels, Het Ergocentrum, Vaccinatiepunt, SALT, Rutgers Hoortechniek en Viva Zorggroep. De bijdra ge aan een activiteit is 5,-, uitgezonderd de presentaties (die zijn gratis), en alle activiteiten zijn zonder inschrijving te bezoeken. De opbrengst van de feestweek is bestemd voor KWF Kankerbestrijding. Meer informatie: Move!, Churchillplein 1, Akersloot, tel. 0251-314447, www.move-akereloot.nl. LIMMEN - Op maandag 30 mei kregen Peter Schoemaker en Chantal van Tuin, twee oudere van kinderen van basisschool het Kleurenorkest uit Limmen, van het Coöperatiefonds van Rabobank Noord-Kennemerland een cheque overhandigd van 3.200 euro. Hiermee kimnen schoolspullen wor den aangeschaft voor het huidige en aankomende schooljaar. De oudere hebben zelf het initiatief genomen om de Rabobank aan te schrijven voor ondersteuning van de school. Momenteel is het Kleurenorkeret nog een niet- bekostigde school die door mooie acties van kinderen en oudere het hoofd boven water houdt. Gelukkig krijgt de school met ingang van het school jaar 2011-2012 de welverdiende rijkssubsidie. De school voor natuurlijk leren heeft als pijlers enkele communicatiemethodieken, namelijk: NLP, Systemisch Werken en Oplossingsgericht Werken. De leerkrachten zijn hier allen in opgeleid. Dit is een nieuwe en imieke aanpak in het basisondeiwijs. Een belangrijk uitgangspunt is bijvoorbeeld dat er gekeken wordt naar wat een kind wél kan in plaats van naar wat het niet kan. En dat kinderen him eigen manier van leren hebben, waar ze zo veel mogelijk in benaderd wor den. www.kleurenorkest.nl. ALKMAAR - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor mensen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek of voor deelname aan een ontspan nende of creatieve activiteit. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie www.praethuys.nl, 072-5113644 of mail naar info@praethuys. nl. Dinsdag 28 juni is van 19.15 tot 21.15 uur de jongeren inloop Talk2gether. Alle jongeren (12 tot 18 jaar) met een vader, moeder, broer of zus met kanker mogen mee doen. Nieuwsgierig? Probeer het ook eens. Op donderdag kunt u bij onze schoonheidsspecialiste terecht. Wilt u uzelf of diegene die altijd voor u klaar staat eens lekker ver wennen? Doe een donatie voor de Praethuys-opkikkerkaart. Wilt u uw zelf of uw naaste op een bij zondere manier verwennen loop dan eens binnen voor een 'Vleugje' Naastenliefde. Het 'vleugje' heeft een heerlijke frisse geur, is heerlijk om te krijgen maar ook leuk om weg te geven. Daarnaast sponsort u met deze actie 't Praethuys. EGMOND - Jeugdmusical ver eniging de Hanswijckers heeft een bewogen jaar achter de rug, met als climax drie prima voorstellingen van High School Musical. Komend jaar wordt er weer 'gewoon' in het heropende Beun theater in Heiloo gespeeld als alles volgens plan gaat. Zoals altijd bij een jeugdvereni ging stopt aan het eind van het sei zoen een aantal leden. Dus is er plaats voor nieuw talent en enthou siasme! Jongens en meisjes tussen de 11 en 18 jaar, die het leuk lijkt om met een groep te werken aan een musical met zang, dans en spel zijn welkom voor de auditieronde. Het is de bedoeling om zelf een liedje te kiezen en de muziek of op cd of op bladmuziek mee te nemen. Je krijgt een klein stukje tekst toegestuurd om te leren, zodat je iets aan spel kimt laten zien. Dans wordt ter plek ke gedaan. Het gaat er niet om dat je laat zien hoe fantastisch goed en veelzijdig je wel niet bent. Maar men moet wel een indruk van je kunnen krijgen. Bij de Hanswijckers kim je juist veel leren! De audities worden gehouden op donderdag 30 jimi in dorpshuis de Hanswijk, Egmond aan den Hoef om 16.30 uur. Aanmelden of meer informatie vragen kan op hanswij ckere ©hotmail, com. LIMMEN - De bezuinigings voorstellen van het college Castricum brengen veel teweeg in Limmen. Op woensdag 15 jimi hebben de drie partijen (basisschool Sint Maarten, Bibliotheek en PvdA) de handen ineen geslagen om geza menlijk alle handtekeningen aan de plaatsvervangend wethouder Bert Meijer te overhandigen. Onder luid protest van de leerlingen werd aan dacht gevraagd om de bibliotheek in Limmen en Akersloot open te hou den. De wethouder heeft toegezegd er alles aan te zullen doen om aan de oproep van de inwoners van beide kernen gehoor te geven. Afgelopen woensdag hebben de kinderen van de Sint Maartenschoolschool ruim 1400 handtekeningen overhandigd aan de wethouder van Onderwijs, de heer Bert Meijer. Door de bezuinigingen van de gemeente dreigt de bibliotheek in Limmen per 1 oktober te gaan ver dwijnen. De wethouder heeft toegezegd er alles aan te zullen doen om aan de oproep gehoor te geven. Aangeleverde foto EGMOND - Tijdens het 'Open Tuinen Weekend' van 25 en 26 juni kan men een kijkje komen nemen in de natuurtuin van Ria en Cees Baart. Genieten van de natuurlijke vijver met de ijsvogelwand, de bloemen weide en het insectenhotel. Tevens is, door de grote verschillen in hoog en laag in de natuurtuin, een enor me diversiteit aan inheemse flora en faima te zien. Dit weekend mag iedereen hier vrij rondwandelen of om een rondleiding vragen. Wie meer wil weten over de ontwikke ling van de natuurtuin of het beheer wordt hierover graag geïnformeerd. Entree is gratis en de openingstij den zijn op beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur. Het adres is: Doelen 25, Egmond Binnen. In de natuurtuin is een enorme diversiteit aan inheemse flora en fauna te zien. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 23