VRIJWILLIGERS INFORMATIE PUNT Helpt u ons helpen? ING WA V HEILOO VRIJWILLIGERS VACATUREBANK 24 HOE VIND IK PRETTIG VRIJWILLIGERSWERK? Europees jaar van het vrijwilligerswerk 2011 Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Versterking gezocht! Wij zijn op zoek naar een vrijwilliger die het leuk vindt om, voor een aantal uren per week, onze PR-afdeling te komen versterken. Het gaat hierbij om het redigeren en verzorgen van de wekelijkse en maandelijkse persberichten in de Uitkijk post, en van onze folders en (gele) gidsen. Ben jij die com municatief sterke persoon met een goede schriftelijke uitdruk kingsvaardigheid? En vind je het leuk om op vrijwillige basis je schriftelijke talenten meer te benutten? Dan zoeken wij jou! Ervaring op redactioneel gebied is niet noodzakelijk, wel moet je goed met Word 2003 kunnen werken. Neem voor meer in formatie contact op met Gerrit Zeeman, directeur, via telefoon nummer (072) 533 12 97. 22 JUNI 2011 UITKIJKPOST Hoeveel tijd wil of kan ik besteden? Vrijwilligerswerk is er in vele soorten en maten en is afhanke lijk van wat een organisatie nodig heeft en van hoeveel tijd de vrijwil liger heeft. Het coachen van een sportteam of het rondrijden van VriesVers Maaltijden vraagt een regelmatige inzet. Terwijl een vakantieproject voor kinderen of ouderen geconcentreerd is in een bepaalde periode. De ene activi teit kost een paar uur per week of zelfs per maand. Voor de andere is inzet van meerdere dagdelen per week nodig. Kortom: Je kunt als vrijwilliger actief zijn op regelmatige tijden, in een afgebakend project, of op flexibele basis. Wat past bij mij? Doen wat je leuk vindt én doen waar je goed in bent. Vaak gaat dat samen. Als je daar dan ook nog eens waardering voor ontvangt is het helemaal goed. Daar krijg je energie van! Er is voor iedereen vrijwilligerswerk dat bij hem/haar past. Voor jong en oud, voor men sen met of zonder opleiding, met of zonder werkervaring. Belangrijk is dat je bedenkt wat je graag wil doen en goed kan. Dan kan ieder zijn plek vinden. Keuzetest Om te weten wat bij u past, is het goed om stil te staan bij uw interesses en capaciteiten. En wat u belangrijk vindt als u vrijwilli gerswerk gaat doen. Welk type vrijwilliger bent u? Op de website van het VIP vindt u een korte persoonlijkheidstest die binnen twee minuten het ant woord geeft op de vraag welk soort vrijwilligerswerk bij u past. Ga naar www.vrijwilligersheiloo. nl -> Vrijwilligerswerk -> Hoe vind ik prettig vrijwilligerswerk? De vacatures zijn in te zien op de website Vrijwilligers Informatie Punt: Vrijwilligere met geduld, gevoel voor taal, belangstelling voor mensen en hun cultuur die willen assisteren bij alfabetiseringscur sussen voor anderstaligen. De vakantie voor Poolse kin deren komt eraan, men is op zoek naar iemand die de vakantie mee wil organiseren. De watergymnastiek voor seni oren is op zoek naar een begeleid ster die mee het water in wil. Beat FM is op zoek naar een aankomend programmamaker Vanwege de jubileumviering van de Stichting Welzijn Heiloo is het VIP op vrijdag 8 juli gesloten. Vrijwilligers maken het verschil Het Vrijwilligere Informatie Punt van de Stichting Welzijn Heiloo is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250, 1852 AR Heiloo, telefoon 532 02 81, e-mail vrijwil- ligere@welzijnheiloo.nl, website www.vrijwilligereheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag en vrijdag 10.00 - 17.00 en woensdag 14.00 - 17.00 of op afspraak Graag vragen wij nogmaals uw aandacht voor het volgende: Stichting Welzijn Heiloo is hard op zoek naar sponsors in haar strijd om eenzaamheid onder kwetsbare burgers, zoals oude ren, uit Heiloo te voorkomen. Activiteiten die zij onderneemt om het sociaal isolement te doorbreken zijn bijvoorbeeld: het organiseren van allerlei (korte of langere) uitjes, geza menlijke diners en ontmoe tingsactiviteiten op zondagen. Dat doet Stichting Welzijn Heiloo met een klein team betaalde mede werkers, maar vooral met veel vrijwilligers. De gemeente Heiloo betaalt een groot gedeelte van het geld dat nodig is om ons werk uit te voeren, maar bezuinigt. Wij spre ken fondsen aan en deelnemers dragen zelf een gedeelte bij, maar bij elkaar is dat niet meer genoeg om te doen wat nodig is. Daarom doen wij een beroep op u. Voelt u zich ook maatschappelijk betrokken bij uw medeburgers dicht bij huis? U kunt ons steu nen door donateur te worden (als bedrijf of als particulier) of door u als vrijwilliger aan te melden, en daardoor mee te helpen het wel zijn van kwetsbare inwoners van Heiloo te bevorderen. Wilt u ons als particulier doneren? U kunt uw gift storten op onze rekening 64.11.659 onder vermel ding van 'sponsoring'. Wilt u als bedrijf donateur worden? Wij bieden u voor een gift vanaf 100, - een tegenprestatie naar rato, in de vorm van vermelding van uw bedrijf/sponsoring. Vraagt u gerust naar de mogelijkheden. U vindt ons in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 Heiloo, telefoon 533 12 97. Meer weten over ons? Kijk eens op www.welzijnheiloo.nl, of neem contact met ons op. Wilt u wel wat doen, maar heeft u een ander idee? Neem dan con tact op voor het maken van een afspraak met onze directeur, de heer G. Zeeman, via telefoon of: g.zeeman@welzijnheiloo.nl. 1 oktober is door de VN uitge roepen tot Internationale Dag van de Ouderen. In Nederland is dit gegeven in 2009 aan gegrepen door een aantal enthousiaste zorgondernemers in en rond Zeist om een natio nale ouderendag te organise ren. Met een lokaal netwerk van bedrijven, vrijwilligers en organisaties, organiseerden zij tal van activiteiten voor ouderen. Wegens groot succes wilde de stichting Nationale Ouderendag het concept op meerdere plek ken in het land introduceren met uiteindelijk doel om iedere dag wensen van ouderen te vervul len en activiteiten te organiseren. Omdat dit concept inhoudelijk sterke overeenkomsten vertoonde met dat van Gouden Dagen, heb ben beide organisaties begin 2011 besloten om samen te werken. 30 september 2011 wil de Nationale Ouderendag onder leiding van een landelijk opererend comité in heel Nederland ouderen in het zonnetje zetten. Als welzijnsinstelling die zich inzet voor de kwetsbare burgers in Heiloo, waaronder vele oude ren, wil Stichting Welzijn Heiloo in navolging van de Nationale Ouderendag een bijdrage leveren in de vorm van eigen activiteiten. Zo zal er op 30 september een activiteit worden georganiseerd, gericht op (het in) beweging (blij ven) van ouderen. Daarnaast zal er die dag 'Eten in het Trefpunt' zijn, waar ouderen met elkaar tegen een gereduceerd bedrag kunnen genieten van een heerlijk diner. Daarnaast wil Stichting Welzijn Heiloo een aantal ouderen extra aandacht geven door persoonlijke wensen te vervullen. Hiertoe wil len wij u vragen uw wensen aan ons kenbaar te maken, zodat wij mogelijk uw wens in vervulling kunnen laten gaan. Zou u bijvoor beeld graag nog eens in een oude Ford of in een koets willen rij den, een leuke rondvaart maken of heeft u een klusje wat u graag eens gedaan wilt zien? Laat het ons weten en misschien wordt u wel in het zonnetje gezet! Onze voorkeur gaat uit naar activiteiten die met meerdere personen onder nomen kunnen worden, maar alle wensen zijn welkom. MEERJARENPLAN EN JAARVERSLAG Op verzoek van het bestuur heeft Stichting Welzijn Heiloo een meerjarenplan geformuleerd met als doel meer inzicht en over zicht te geven en (op basis van ontwikkelingen en knelpunten) aan te geven welke activiteiten de komende jaren (2011-2014) prioriteit zullen hebben. Ook ligt het jaarverslag 2010 klaar. Wilt u (één van) deze documenten graag inzien? Vraag ernaar bij de balie in het Trefpunt, of kijk op onze web site www.welzijnheiloo.nl. SERVICEPAS In september 2010 heeft Stichting Welzijn Heiloo de Servicepas geïn troduceerd. Met de Seivicepas kunt u gebruik maken van onze diensten. Bovendien krijgt u een korting van 0,55 op de Vriesveree (hoofd)maaltijden, een korting van 5,00 op het lidmaatschap van de Gezelschapsbank en korting op diverse activiteiten van Stichting Welzijn Heiloo, bijvoorbeeld op de entree van het Zondagmiddagcafé. Ook ontvangt u korting bij diverse aangesloten bedrijven op vertoon van de Servicepas (bijvoorbeeld 5% korting bij de Ouderenwinkel te Limmen). Eén telefoontje is genoeg om onze Servicepas aan te vragen: (072) 5331297. U kimt natuurlijk ook bij onze receptie in het Trefpunt terecht voor nadere informatie. Kosten Servicepas: 19,20 per huishouden per jaar. DIENSTEN Graag Gedaan Uw 'handige buurman' voor kleine klusjes, zoals; een lekkende kraan, kapotte stekker, aanbren gen van toehtwering, vervangen een buitenlamp, instellen radio, TV of computer, maar ook naai- klusjes of de hond uitlaten als dat een tijdje om gezondheidsre denen bezwaarlijk is. De klussen mogen maximaal anderhalf uur duren en worden uitgevoerd door een enthousiast team vrijwilligere. Kosten: 3,00 per uur, plus materi aalkosten. Voor wie alleen van Graag Gedaan gebruik wil maken is er de Seivicepas 'beperkt' voor 9,60 per jaar. WonenPlus Heeft u een grotere klus die aan gepakt moet worden, of heeft u een professional nodig? WonenPlus bemiddelt u graag naar een vrij williger of een geschikt bedrijf. Zo bent u verzekerd van goede kwali teit tegen een redelijke prijs. BoodschappenService Wie voor kortere of langere tijd zelf geen boodschappen meer kan doen, kan tegen een kleine vergoe ding gebruik gaan maken van onze BoodschappenSeivice. Als u con tact met ons opneemt informeren wij u over de mogelijkheden. Ook als u interesse heeft om voor een bepaalde periode, als vrijwilliger, de boodschappen voor iemand te doen, horen wij graag van u. Administratieve ondersteuning Wie best wat hulp zou wil len hebben om de administratie (weer) op orde te brengen, kan op een van onze deskundige vrij willigere een beroep doen. Ook bijvoorbeeld als u niet goed weet hoe per internet te bankieren, of een formulier in te vullen, zijn zij u graag van dienst. Alle vrijwilligers beschikken over een Bewijs van goed gedrag. Vriesverse maaltijden wekelijks thuisbezorgd Ons assortiment Dinnerland biedt u een keuze uit meer dan 100 heerlijke vriesverse gerechten uit de Hollandse én buitenlandse keu ken, natriumbeperkte, gemalen e vegetarische gerechten. De maal tijden worden maandags thuis bezorgd (zelf ophalen mag natuur lijk ook) en zijn in de vriezer mini maal 3 maanden houdbaar. Kosten 5,50 per maaltijd 4,95 met ser vicepas) ZONDAGMIDDAGCAFÉ Ook in de zomermaanden is het Zondagmiddagcafé eens in de 14 dagen van 13.30 tot 16.30 uur geopend in het Trefpunt om gezel lig samen met anderen te klaver jassen, keezen, bridgen, biljarten, enzovoorts. Komt u alleen? Geen probleem, want onze spelleiding helpt u graag op weg. Leden van de buurtbus kimnen zich voor gratis vervoer via het Trefpunt aanmel den van maandag tot en met don derdag. Entree Zondagmiddagcafé: 2,- (voor leden Seivicepas: 1,-) WELZIJNSCOACH U woont nog zelfstandig en het lijkt anderen wel goed met u te gaan, maar eigenlijk heeft u te weinig energie om nog iets te ondernemen. Het wordt stiller om u heen, u heeft daar last van, maar u weet niet goed wat u daar aan kimt doen? U wilt wel eens praten over die bijna ongemerkte veran deringen in uw leven, maar met wie? Met dit soort vragen kimt u terecht bij de welzijnscoach van Stichting Welzijn Heiloo. In gesprek met haar gaat u na hoe u verder wilt en kimt. Zij stimuleert, activeert, begeleidt en ondersteunt u. Samen gaat u op zoek gaan naar uw eigen kracht en groeikansen. Al doende krijgt u weer de regie over uw leven. U kimt zelf contact opnemen met ons, maar ook iemand anders wagen dat voor u te doen. Voor meer informatie of een afspraak kimt u ons bellen en wagen naar onze welzijnscoach: Karlijn Sengere, telefoon (072) 533 12 97. Op maandag en dinsdag van 8.30 - 17.00 uur en vrijdag van 8.30 - 12.30 uur. email: welzijnscoach® welzijnheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 24