2011 v 15 Zomeravondconcerten in de Witte Kerk BESTELBON 26 Stichting Cultuurbevordering Witte Kerk Heiloo Witte Kerk, Heerenweg 42 Heiloo Het programma: De Witte Kerkl Toegangsprijzen en reductie 2 3 4 5 22 JUNI 2011 UITKIJKPOST Zomeravondconcerten Elk jaar zijn er in de maanden juli en augustus fantastische zomeravondconcerten te beluis teren en wel op de vrijdag avond om de 14 dagen, dit jaar te beginnen op vrijdag 1 juli. Vanwege de koopavond begin nen de concerten om 20.30 uur. Deze concerten worden jaarlijks georganiseerd door de stichting cultuurbevordering Witte Kerk Heiloo. De serie onderscheidt zich door veelzijdigheid. Elk concert biedt weer iets anders. Dat kunt u zelf constateren in de bijgaande opgave van het programma. Concerten met topmusiei in een fantastische eeu wenoude en akoestisch zeer fraaie ruimte. Geen wonder dat de bezoe kers van deze concerten niet alleen uit Heiloo en directe omgeving komen, maar soms ook van 'hein de en ver'. Zomeravondconcerten - het woord zegt het al - zijn voor de zomeravond en dienen daarom een zomers karakter te hebben. Dat betekent welluidend en zeker ook niet 'te zwaar'. I Vrijdag 1 juli 2011 mm (aanvang 20.30 uur) H Klezmermuziek door en met het ensemble 'Di Gojim' Di Gojim is Nederlands bekend ste Klezmergroep (met o.a. joodse bruiloftmuziek). Al eerder hebben deze muzikanten het publiek op een geweldige manier vermaakt met him inspirerende muziek. In 1988 werd het klezmerorkest Di Gojim opgericht. Zes enthousiaste jonge musici verdiepten zich in de toen nog vrij onbekende Jiddische klezmermuziek. Deze muziek was een mix van Oost-Europese volks muziekstijlen, zigeunermuziek en Joodse muziek. Het verhaal van het Joodse volk in de diaspora klinkt door in deze imieke muzieksoort. Verdriet, vreugde en humor teke nen de liederen en dansen. Vreugde is nooit zonder een melancholieke ondertoon en verdriet nooit zon der een humoristische kwinkslag. Klezmermuziek heeft zich in alle tijden en op alle plaatsen gevormd naar de omgeving waarin ze werd gespeeld. In Polen speelden klez- mermuzikanten voor de landadel en in Roemenië voor dorpelingen. Zo namen zij melodieën en stijlen uit andere culturen over en ver werkten dit in him eigen muziek. Met de emigratie naar Amerika veranderde ook de muziek. Meer "jazzy" elementen, circusmu- ziek en showstijlen werden een onderdeel van het repertoire van de klezmermuzikant. Di Gojim maakte zich niet alleen deze stijl eigen, maar creëerde geheel in de geest van de klezmer een eigen variant. Eigen tijd en plaats beïnvloedden de muziek. Met deze nieuwe cross over bestormt Di Gojim de theaters. De theaterprogramma's "Oosten wind", "Ergens", "De Muur" en de jubileumshow "15 Jaar" werden in alle grote theaters van Nederland gespeeld. Een geweldige belevenis! Di Gojimgeweldige klezmermuziek I Vrijdag 15 juli 2011 H (aanvang 20.30 uur) Papageno ensemble Dit internationaal bekend ensem ble, bestaande uit muzikanten van Italië, de Verenigde Staten, Polen, Hongarije en Nederland is opgericht in 2007 vanuit een gemeenschappe lijke passie voor muziekuitvoering op oude instrumenten. Het ensem ble streeft ernaar om de interpreta tie van de klassieke meesterwerken volgens him historisch onderzoek te laten klinken, teiwijl tegelijkertijd de ruimte wordt gelaten voor inno vatieve muzikale ideeën passend bij de 21e eeuw en eigen persoonlijke opvattingen Al met al belooft dit weer een zeer interessante avond te worden. Het programma omvat o.rn. werken van Mozart, Rossini en Beethoven. Een geweldige sensatie om te beluisteren!!! Het internationaal samengestelde ensemble Papageno Vrijdag 29 juli 2011 (aanvang 20.30 uur) Fluitist Tim Wintersohl met begeleidend trio Tim Wintersohl (1979) kreeg op zevenjarige leeftijd zijn eerste fluit lessen aan de muziekschool van Leverkusen in Duitsland. In 1998 begon hij met zijn fluitstudie aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij Rien de Reede en Thies Roorda, waar hij in januari 2006 zijn Master-diploma behaalde. Tevens studeerde hij orkest-spel bij Emily Beynon en Eline van Esch en in 2001-2002 studeerde hij bij Trevor Wye in The Studio in Hastingleigh (Engeland). Voorts volgde hij lessen en masterelasses bij o.a. William Bennet, Jeanne Baxtresser, Peter- Lukas Graf, Felix Renggli, Wilbert Hazelzet, Leone Buyse, Patricia Morris, Robert Dick en Paul Edmund Davies. Tim Wintersohl werkte met een groot aantal orkesten, waaron der het Noord Nederlands Orkest, het Limburgs Symfonie Orkest, het Brabants Orkest, het Promenade Orkest, het Sinfonieorchester Münster, de Philharmonie Südwestfalen, Musiea Dueis braban- tiae en het Nationaal Jeugdorkest. Als solist trad hij o.a. op met de Nederlandse Strijkersgilde en het Kasino-orchester Leverkusen. De fluitist. Tim Wintersohl concerteert in de Witte Kerk met begeleiding van een goed op elkaar ingespeeld trio. Zij voeren werken uit van o.rn. Haydn, Sjostakovitsj, Villa Lobos, Mozart, Beethoven, Reicha. Dit concert zal ongetwijfeld een volle kerk trekken!!! Tim Wintersohl: een geweldige fluitist lAllMR H.wk Grvl.v De Witte Kerk is ongetwijfeld het oudste monument van Heiloo en de geschiedenis gaat al terug tot eind 11e eeuw. Eigenlijk nog eerder, maar daar zijn geen zichtbare resten m eer van te vinden. Waar rond 700 een kerkje op de strandwal werd gebouwd, vetrees in de elfde eeuw de huidige tufstenen kerk. Ze is later uitgebreid en in 1573 verwoest door de Benden van Sonoy. In de tuin zijn de contouren van het verwoeste deel zichtbaar. In 1630 kwam het in protestantse handen en kreeg het zijn huidige vorm. Tot 2001 werden er wekelijkse kerkdiensten gehouden. Na de totstandkoming van de Protestantse Kerk Nederland (in Heiloo fusie van Hervormd en Gereformeerd) worden de diensten gehouden in de Ter Coulsterkerk. Bas Verheijden: meester op de piano Vrijdag 12 augustus 2011 (aanvang 20.30 uur) Pianorecital door Bas Verheijden De zeer begaafde pianist Bas Verheijden begon op tienjarige leeftijd met piano spelen. Hij stu deerde aan het Conservatorium van Amsterdam bij Jan Wijn. In 1999 sloot hij zijn Uitvoerend Musicus eindexamen af met een Wz met onderscheiding. In 1999 werd Bas als eerste Nederlander ooit aange nomen aan de beroemde Aeeademia Pianistiea ineontri col Maestro in lmola (Italië), waar hij twee jaar studeerde bij Boris Petrushansky. Zowel in 1990 als in 1992 won Bas het Steinway Concours en in 1991 behaalde hij de eerste prijs op het Prinses Christina Concours. In 1997 was hij winnaar van het Internationale Muziekconcours Scheveningen voor Piano, waar hem ook de persprijs werd toegekend. Bas kreeg onder meer bekendheid in 2000 door 14 avonden achter een het derde Pianoconcert van Raehmaninov uit te voeren in alle grote zalen van Nederland, bege leid door het Nederlands Studenten Orkest onder leiding van Roland Kieft. Tijdens die tournee werd een live cd opgenomen in de Grote Zaal van het Concertgebouw. Ook werd Bas uitgenodigd om in okto ber 2000 een recital te verzorgen in de serie Jonge Nederlandei's van Het Concertgebouw en maakte hij de afgelopen jaren tournees door Spanje, Italië, Groot- Brittanië, DenemarkenIndonesiëNoorwegen en de Nederlandse Antillen. Bas volgde masterelasses bij o.a. Miehei Dalberto, Eugen Indjie, Gyorgi Sandor, Gyorgi Sebök, Peter Feuehtwanger en Alexander Longquieh. Naast vele solo-optredens, werkt hij ook met diverse orkesten, waaronder het Noordhollands Philharmoniseh Orkest, de Koninklijke Mariniers kapel, het Orkest der Lage Landen, het Philharmonisehes Orehester Hagen en het UVA Sweelinek Orkest. In 2009 werd door Alexander Comitas een Concert voor Piano en Harmonieorkest aan Bas opgedra gen. In juli 2011 zal dit te horen zijn in Muziekcentrum Frits Philips te Eindhoven. Bas Verheijden brengt een prachtig themaprogramma met als titel: "De piano als orkest". Een romantisch programma met wer ken van Chopin, Schumann, Mozart/ Hummel en Alkan. Een pianorecital mag in de zomerserie niet ontbreken!!! Het laatste zomeravondconcert: bekende en mooie operamelodieën I Vrijdag 26 augustus 2011 (aanvang 20.30 uur) 13 Avond van de opera Als slotconcert van de zomereon- certserie brengt een gerenommeerd gezelschap van vier zangei's, te weten Cathelijn van Dongen-mezzo, Els van der Waard-sopraan, Emile van der Peet-tenor en Coert van der Berg-bas met pianobegeleiding (en solo) van Elisabeth Searlat een schitterend programma met vele bekende operamelodieën uit: "Cosi van Tutte" (Mozart), "Don Giovanni" (Mozart), "Fidelio" (Beethoven), "L'Italiani in Algeri" (Rossini), "Faust" (Gounod), "Porgy and Bess" (Gershwin),"Don Pasquale" (Donizetti) en anderen. Natuurlijk niet te vergeten het bekende Parelvissersduet van Bizet. Een datum om te noteren!!! De prijs voor 5 concerten bedraagt 50,00 (voor 65+/CJP/kinderen t/m 12 jaar 45,00). De prijs voor 4 concerten bedraagt 40,00 (voor 65+/CJP/kinderen t/m 12 jaar 35,00). Voor losse kaarten bedraagt de prijs 12,00 respectievelijk 10,00. Bestellingen kunt u doen via onderstaande strook. Bellen kan ook: 72-5334804 of 072-5335852. Pere-maü: info@wittekerkheiloo. nl Opsturen aan Stichting CWKH, p/a Kennemerstraatweg 442,1851 BL Heiloo (of p/a De Sonneveld 148,1851WS Heiloo). Kaarten reserveren kan ook per telefoon, t.w 072-5334804 of 5335852, dan wel pere-mail: info@wittekerkheiloo.nl Naam: Straatnaam: Plaatsnaam: Zo mogelijk uw e-mailadres: WIL GRAAG DE NAVOLGENDE KAARTEN RESERVEREN: CONCERT Vol betaald: Q 65+ enz. Q Alle gegevens vindt u ook op de website www.wittekerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 26