Vriendenstichting zet zich al twintig jaar in voor orthopedagogisch dagcentrum in Heiloo Bezoekers geven Bibliotheek een 8,3 Timmerdorp begint op 30 augustus lp H E I L O O 3 Privé huisconcert Oratorium koor De jonge Heilooër filmmaker Lucas Bugter maakt een documentaire Benedictus speeltHet zal je school maar wezen' UITKIJKPOST 22 JUNI 2011 HEILOO - Op zondag 26 juni wordt tussen 15.00 en 19.00 uur het twintigjarig verjaardags feest van de Stichting Vrienden van De Vijfhoek gevierd bij De Vijfhoek aan Het Vierkant 22. Sinds 1991 steunt de Stichting Vrienden van de Vijfhoek het orthopedagogisch dagcentrum De Vijfhoek in Heiloo. Iedereen die betrokken is of is geweest bij De Vijfhoek of de Stichting is uitgenodigd. Er zijn heel veel mensen die in het verleden iets hebben betekend voor de Vijfhoek. Als medewerker, collectant, dona teur, vrijwilliger, maar ook oudere, verzorgers en alle mensen die heb ben meegedaan aan fondsenwer vingsactiviteiten. „Iedereen die iets heeft of heeft gehad met de Vijfhoek wordt opgeroepen zich in te schrij- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. f Plaiting. V ui I' Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. ven voor het feest ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van De Vrienden van de Vijfhoek. „Er is ondermeer een live optreden van Samba Salad. Zij schotelen de kinde ren een bonte salade van multicul tureel lekkere voor, met flamenco, samba, jazz, salsa, pop, merengue, kaseko, calypso - en Afrikaanse muziekstijlen." De vriendenstichting heeft de jonge Heilooër filmmaker Lucas Bugter gevraagd om een korte docu mentaire te maken over De Vijfhoek en De Vrienden van de Vijfhoek. „Deze korte films willen wij inzet ten om de buitenwereld een goed beeld te geven van de betekenis van De Vijfhoek en het goede werk dat daar verricht wordt", vertelt Anke Holtrop namens de stichting. In de maanden april, mei en juni zijn er opnamen gemaakt. „Het resultaat is te zien bij de première van deze korte films tijdens het verjaar dagsfeest op 26 juni." De Vijfhoek is een dagcentrum voor kinderen HEILOO - Afgelopen januari heeft Bibliotheek Heiloo een klanttevredenheidonderzoek ge houden. Het doel hiervan was te onderzoeken hoe de klanten de dienstverlening beoordelen en hoe de bibliotheek deze met de verkregen gegevens kan verbe teren. Op verschillende manieren werd de enquête afgenomen, op papier en digitaal, en uiteindelijk hebben 519 personen een vragenlijst ingevuld. Bibliotheek Heiloo wordt erg positief beoordeeld. Het gemiddel de rapportcijfer dat de bezoekers geven aan de bibliotheek ligt op 8,3 en dat is flink hoger dan het lande lijke gemiddelde (7,9). Bibliotheek Heiloo is door de deelnemers aan het onderzoek geëvalueerd op 12 aspecten van haar dienstverlening, zoals de collectie, inrichting, uitstra ling, bereikbaarheid, communicatie, activiteiten, prijs-kwaliteit, ope ningstijden en personeel. De uitslag met een verstandelijke of meer voudige handicap en maakt deel uit van De Waerden, een professi onele dienstverlenende organisatie voor mensen met een beperking in Noord-Holland. De Vijfhoek werd in november 1973 geopend. In totaal kimnen er veertig kinderen in de leeftijd van 0 tot en met 17 jaar geplaatst worden. De Vriendenstichting is in 1991 door een aantal actieve ouders opgericht om grotere projecten te kimnen realiseren die niet vanuit de AWBZ gefinancierd kimnen worden. Onder het motto 'Vierkant achter de Vijfhoek' realiseert de stichting pro jecten waarbij de Vijfhoek financieel buiten schot blijft: alle benodigde gelden komen uit eigen middelen of sponsorgelden. Op deze manier zijn onder andere een snoezelmimte, een multifunctionele bewegings ruimte en een buitenspeelplaats gerealiseerd. Ook financieren de Vrienden van de Vijfhoek jaarlijks een dagje uit voor de kinderen. De snoezelmimte was in 1993 het eerste project dat stichting realiseerde. In deze mimte kim nen zintuiglijke ervaringen worden opgedaan met behulp van lichtef fecten, geluiden, geuren en diverse voelmaterialen. Voor de kinderen is dit een zeer prettige combinatie van leren, spelen, ontspannen en laat zien dat alle aspecten door 92% tot 99% van de deelnemers goed tot zeer goed worden beoordeeld. Het meest positief is men over het gebouw en de uitstraling van de bibliotheek. Ook het personeel van de bibliotheek wordt bijzonder gewaardeerd. Over de openingstijden en de aan wezigheid van nieuwe mediasoor- ten zijn de deelnemers relatief het minst tevreden. De meeste verbeter suggesties gaan over het verruimen van de openingstijden, de indeling van de materialen, de grootte van de collectie en het moderner gezel liger maken van de bibliotheek. Maar er komen geen urgente verbe- terpunten naar voren. De suggesties worden meegenomen in het nieuwe beleidsplan. Aan het invullen van de enquête was een prijs verbonden. De prijs winnaar is geworden: Thea Meijer, die een bos bloemen en een cadeau bon ontvangt van directeur Jeanette Braam. genieten. Tijdens dit feestjaar willen de Vrienden van de Vijfhoek deze snoezelmimte opknappen. De wens is om deze mimte uit te breiden en te herinrichten met bijvoorbeeld een waterbed, een bubbelbuis, soft- play meubels, een snoezelmat en verlichting aan het plafond. Tijdens het feest kan men oude bekenden ontmoeten, verhalen ophalen en met nieuwe mensen kennismaken. Natuurlijk wordt er ook geproost op de toekomst, want plannen en ideeën heeft de Stichting Vrienden van de Vijfhoek genoeg. Inschrijven voor het verjaardagsfeest kan op www.vriendenvandevijfhoek.nl. Vervolg van voorpagina Vanaf 17.00 uur mogen dan ein delijk de oudere, broers, zussen en alle andere belangstellenden het ter rein op. Het advies luidt om genoeg kleingeld mee te nemen! Op vrijdag ochtend worden de hutten gesloopt ter voorbereiding van het prach tige vreugdevuur. Zoals de voor gaande jaren begint dit omstreeks 20.00 uur. Net zoals voorgaande jaren wordt op donderdagmiddag voor de vrijmarkt, en vrijdagavond voor het vreugdevuur een grote toeloop veiwacht. In overleg met de gemeente zal het deel van de Omloop tussen het parkeerterrein van HSV en de Spillaan afgesloten worden. Gedurende deze week zorgt het Timmerdorp voor het ver maak, begeleiding en de veiligheid. Een zeer complete en deskundige EHBO-ploeg, zit klaar om allerlei ongemakken, groot en klein, te ver helpen. Om de veiligheid van de jeugdige inwoners van Heiloo te kunnen waarborgen, dienen zij echter wel schoenen met dikke zolen te dra- HEILOO - Mevrouw Pesser heeft een privé huisconcert gewonnen van Oratoriumkoor Heiloo. Dit concert vindt plaats op zaterdagmiddag 25 juni van 11.00 tot 12.00 uur bij de fami lie Schouten aan Holleweg 76 in Heiloo. Per abuis werd vorige week in deze krant vermeld dat dit concert om 12.00 uur zou beginnen. Er wordt haar een klein concert aangeboden door clave- cimbelist Henk van Zonneveld en violiste Barbara Erdner van het barokorkest Cappella Maria Barbara. Later op de middag treedt het Oratoriumkoor Heiloo op in de kapel van de GGZ, in het kader van de Kunst6daagse. gen en geen dunne gympjes, rubber laarzen of sandalen, want daar gaan alle spijkers dwars doorheen. Er wordt heel streng gecontroleerd en wie geen goede schoenen aan heeft, wordt echt teruggestuurd! De ruim honderd vrijwilligere zetten zich geheel belangeloos in en verheugen zich op een heerlijke week timmeren, veiven, lol maken en genieten. Deze medewerkers heb ben de naam lêding (uit te spreken met een Delfts accent). Velen heb ben zich inmiddels al weer gemeld om aan te geven dat ook zij dit jaar weer van de partij zullen zijn. Eén ding hebben zowel de kin deren als de lêding gemeen, en dat is heel veel plezier beleven aan het Timmerdorp. Er wordt dan ook geprobeerd om dit ple zier vast te leggen op de gevoelige plaat. Dagelijks verschijnen al deze foto's op de eigen website van Timmerdorp. Deze site staat boor devol met informatie en wetens waardigheden. Neem een kijkje op www.timrnerdoipheiloo.nl en ver heug u op een heerlijke week tim meren, schilderen en lol. Thea Meijer (rechts), ontvangt een bos bloemen en een cadeau bon van directeur Jeanette Braam. Aangeleverde foto HEILOO - 'Het zal je school maar wezen', is een zelfgeschre ven schoolmusical in verband met het veertigjarig bestaan van de Benedictusschool. Bijzonder hieraan is het feit dat de tekst werd geschreven door leerkracht Marian Overmeer en de muziek door ouder Marcel Gerardts. Op donderdag 7 juli vindt om 17.30 uur de uitvoering plaats en mocht u er nog bij willen zijn: kaar ten a 2,- zijn eventueel nog verkrijgbaar voor aanvang in de Ter Coulsterkerk. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3