Uitverkoop merk kinderkleding Ypsalon Luisterboek tien dagen in de picture in bibliotheek Jaarmarkt Heiloo op woensdag 6 juli Groepsexpositie bij Rozing Heiloo H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF En voor kinderen: gouwe ouwe 'Sjakie en de chocoladefabriek' Kenneth bedankt! Zaanse Schans Tropisch Rozenland 50+ beurs Utrecht Opera Pietje Gezelschapsbank Fietsgroep Koffieochtend UITKIJKPOST 22 JUNI 2011 <leding HEILOO - Zondag 26 juni van 11.00 tot 17.00 uur houden Babskleertjes en Ninie kinderkleding zomemitverkoop in de Ypsalon (De Hucht 4) in Heiloo. Ingrid Verdijk en Judith Schoof-van Dijl zijn begin dit jaar gestart met hun kinderkleding webshops. Ingrid is eigenaresse van Babskleertjes.nl, www. babskleertjes.nl, de webshop in outlet kinderkleding voor jongens en meisjes van 0-16 jaar met veel bekende merken: Vingino, Moodstreet, No Tomatoes, Zebra, Salty Dog, Care, Zebra. Judith is eigenaresse van Ninie kinderkleding, www.ninie.nl. Ninie verkoopt hippe, kleurrijke en eerlijk gemaakte kleding voor meiden van 1 tot 10. Ninie verkoopt de merken Keedo uit Zuid-Afrika, Mala uit Denemarken en de eigen Ninie kledinglijn (basic t-shirts, leggings en spijkerrokjes). Kom zondag 26 juni van 11.00 tot 17.00 uur naar de Ypsalon (tussen de Paulusschool en de Meander) om de zomercollecties 2010-2011 te bekijken. Ingrid en Judith geven die dag 30 tot 70% korting op alle kleding en accessoires zoals armbandjes, kettingen en leuke tassen. Ook is er een leuke knutselhoek voor de kids, neem ze gerust mee. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te korten, gedeelte lijk - of niet te plaatsen. HEILOO - De sfeer van een echte Hollandse markt is moeilijk te evenaren. Maar in Heiloo is het toch wel gelukt met de jaarlijkse Jaarmarkt. Waar niet alleen de lokale bevolking maar ook de hele regio ontzettend naar uit kijkt. Snuffelen en struinen over het lange marktparcoure is een belevenis. Er is zo veel keuze en diversiteit in producten op de jaarmarkt en week markt en bij de ondernemers van de twee winkelcentra, dat het ongelofelijk is wat men hier kan. De ongedwongen communicatie op dit evenement is imiek, de markt heeft dan ook geen deur, drempel of muren. U loopt er zo op en zo weer vanaf. Met dit evenement laat Heiloo zien dat het deze dag de 'place to be' is. Op de markt vindt u naast alle gewone kramen onder andere een expositie met oude schoolplaten, letterdoosjes en leesplanken, de ambachtelijke palingrokerij, de Tiffany glasbewerkster, portret tekenares en pentekenaar. Ook voor de kinderen is er deze dag veel te doen er staan diverse attracties en op de markt. Er kimnen poffertjes gegeten worden, er staat een suikerspin en diverse snackwagens, een oliebollenkraam en nog veel meer. Op het Stationsplein staat een sensationele Bimgee Jump en van uit zijn mobiele podiumtruck presenteert clown Cees diverse showprogram ma's. In het Stationscentrum vindt u ook een platen en cd beurs. De sfeer wordt over de gehele jaarmarkt muzikaal verhoogd door een Paar Apart van 13.00 tot en met 16.00 uur. De markt is van 10.00 tot en met 17.00 uur. HEILOO - Van 15 tot 26 juni wordt de 'Week' van het luister- boek gehouden. Het luisterboek is met een grote opmars bezig. Werden deze op cd's ingesproken boeken ooit vooral geleend door mensen met een gezichtsbeperking, de afgelopen jaren zijn ze ontdekt door het grote publiek. In de file, voor het slapen gaan, tijdens het strijken en natuur lijk bij lange autoritten tijdens de vakantie: luisterhoeken zijn voor velen niet meer weg te denken. Bibliotheek Heiloo speelt in op deze trend. Zij breidt haar collectie gestaag uit. Op dit moment kimt u al een keuze maken uit meer dan zes honderd luisterhoeken, voor jeugd en volwassenen, verdeeld over bijna alle genres. Enkele treffende voor beelden: 'Het File luisterboek', met verhalen van Henk Spaan, Martin Bril, Renate Rubenstein en vele anderen, 'De Gravin van Panna' (hoorspel met onder andere Jeroen Krabbé), 'Jetset' van Marion Pauw, voorgelezen door Babette van Veen. En voor kinderen: gouwe ouwe 'Sjakie en de chocoladefabriek' maar bijvoorbeeld ook 'Oorlogsgeheimen' van Jacques Vriens. Luisterhoeken leent u als lid bij Bibliotheek Heiloo - net als gewone boeken - helemaal gratis. Wat jammer datje de Albert Heijn 'buurtsuper' moet gaan verlaten na de drie jaar dat je hier je eigen 'toko' (klaas en vleeswaren) op zo'n geweldige manier hebt gerund. Je was hier een vriendelijk rustpunt, altijd bereid tot een luisterend oor en een hartelijk en warme interesse voor de klanten. We zullen je mis sen Kenneth, ik persoonlijk zeker. Ik hoop dat je het in 't Loo ook zo naar je zin zult hebben, maar dat zal andere zijn. Groter dus minder snel contact met de klant, iets waar je zó van houdt! Ik wens je het allerbeste en zal je zeker als ik in 't Loo ben even opzoeken. Dank voor de drie jaar datje hier was. Liesbeth Monsees Heiloo HEILOO - Tijdens de Kunst6daagse Heiloo (21 tot en met 26 juni) exposeren bij Rozing Wonen dromen in een gezellige, huiselijke sfeer maar liefst vier kunstenaars. Ellen Frieda de Nooijer maakt beelden van brons, steen, epoxy hars en roestvrij staal. Het ontweip bepaalt uiteindelijk in welk mate riaal het beeld gerealiseerd wordt. Taal speelt voor Ellen een belang rijke rol. Een woord, een gezegde kan voor haar al voldoende zijn om in vorm uit te willen werken, www. efdenooijer.nl. Marianne van den Berg uit Bergen maakt bronzen beelden. Zij exposeert onder andere met een realistisch portret. Voor Hetty Branderhoret-Snijder is schilderen een passie. Zij werkt al jaren als pro fessioneel kunstenaar in Alkmaar waar ze haar eigen atelier heeft. Haar abstracte olieverf schilderijen hebben een absoluut eigen stijl met veelal organische vormen. Vrijheid in de meest ruime zin van het woord is het belangrijkste thema in haar werk, zie voor meer informatie www.hettybranderhoret. com. Vrouwenfiguren met emotie en passie, dat is het thema waar Kitty Meijering zich op gestort heeft. Snelheid en dynamiek is belangrijk in haar werken. Deze spetterende nieuwe serie laat schilderijen zien van wouwen afgebeeld tegen een abstracte achtergrond. De schil derijen worden opgebouwd uit vele lagen (acrylverf, soms gecom bineerd met collage techniek). www.kittymeijering.nl. Het adres van Rozing is: Westerweg 261 in Heiloo (tegenover de bibliotheek). Openingstijden: dinsdag tot en met Werk van wijdag van 9.00 tot 17.30 uur, zaterdag van 09.30 tot 17.00 uur, zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Werk van Kitty Meijering. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Bij voldoende animo vertrekt er op zaterdag 20 augustus om 10.00 uur een luxe touringcar vanaf het Trefpunt richting de Zaanse Schans. Er is een folkloredag met braderie, ambachtsmarkt, muziek en dans. U kunt er ook een boot tocht maken. Bij dit tochtje is geen leiding aanwezig, u bent op de Zaanse Schans dus vrij om te doen en laten wat u wilt. Rollators kunnen eventueel mee. Terug in Heiloo circa 15.00 uur. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 14,-. Op donderdag 25 augustus wordt er een middagtochtje naar Tropisch Rozenland te Burgerveen georganiseerd. De eigenaar vertelt hier alles over het hoe en wat op een rozenkwekerij. Bij voldoende animo vertrekt men om 13.00 uur per touringcar vanaf het Trefpunt in Heiloo, terug circa 18.00 uur. Gaat u mee? Reserveren noodza kelijk. Rollators kunnen mee, even melden bij de reservering. Kosten: 18,95 inclusief koffie met cake. Donderdag 15 september kimt u naar de 50+ beurs in Utrecht. Er zijn workshops, presentaties, 50.000 m2 informatie, enzovoort. Heerlijk com fortabel uit en thuis met een luxe touringcar. U kimt eventueel uw rollator meenemen. Bij dit tochtje is geen leiding aanwezig, dus bent u wij om te doen en laten wat u wilt. Bij voldoende animo vertrekken we om 10.00 uur vanaf het Trefpunt. Terug circa 15.00 uur. Kosten: 18,50 exclusief entree beurs. Eind juni ligt het nieuwe pro grammaboekje voor de zondag middag gratis voor u klaar bij de receptie van Stichting Welzijn Heiloo in het Trefpunt. Men is er weer in geslaagd een gevarieerd programma samen te stellen. Zo komt Opera Pietje, bekend van RTVNH, naar Heiloo! Hij put uit zijn grote collectie opnames op plaat en cd van bekende en min der bekende operasterren. Ook komt er een voorstelling van het Westfriese echtpaar Theo en Els Spigt, en chansonnière Sandra van der Meer treedt op. Hans van Hoof zingt (samen met u) liedjes van toen. De bekende Alkmaarder Dirk-Jan Ranzijn speelt op zijn Böhrn orgel. Er zullen films ver toond worden over onder andere Japan en Vietnam. Dit is nog maar een kleine greep uit het aanbod. Zie ook de website voor het pro gramma www.welzijnheiloo.nl. De zomer staat weer voor de deur. Tijd om er weer op uit te trek ken, te wandelen, te fietsen, naar het strand of wat dan ook. Maar u bent alleen en zou eigenlijk graag samen met iemand willen gaan. Om deze reden is de Gezelschapsbank, een initiatief van de Stichting Welzijn Heiloo opgericht. Samen uit is toch veel gezelliger? Stel het niet uit, maar bel 072-5331297 of mail naar c.spit@welzijnheiloo.nl. Men kan dan een afspraak met u maken voor een kennismakingsge sprek en gaat gelijk voor u aan de slag. Woensdag 15 juni is men, op spe ciaal verzoek, met een fietsgroep voor op de woensdag gestart. Dit is een recreatieve groep die circa twintig kilometer fietst in normaal tempo. Er worden nadrukkelijk ook heren gevraagd! Opgeven noodzakelijk. De altijd actieve Trudie Prins organiseert om de week op de wij dag (de even weken) een gezel lige koffieochtend in Egmond, van 10.30 tot circa 11.30 uur in pavil joen de Schelp. Vrijdag 1 juli is zij er weer. Als u wilt komen dan kunt u zich vooraf even aanmelden bij Trudie (gertrude.prins@quicknet. nl) of bij Claudia Spit (c.spit@wel- zijnheiloo.nl).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7