VRIJWILLIGERS INFORMATIE PUNT Zomeractiviteiten 2011 v HEILOO VRIJWILLIGERS VACATUREBANK i6 EERBETOON AAN VRIJWILLIGERS Europees jaar van het vrijwilligerswerk 2011 Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl HEEFT U EEN KLUS? VRAAG OM KLUSSENPLUS! 6 JULI 2011 UITKIJKPOST In de maanden juli en augus tus hangt in het Trefpunt een prachtige fotoexpositie over Vrijwilligerswerk in Heiloo. De foto's zijn gemaakt door de fotoclub Collectief Contour uit Heiloo in opdracht van de gemeente in het kader van het Europees Jaar van het Vrijwilligerswerk 2011. De expositie is een eerbetoon aan de vele vrijwilligers die Heiloo rijk is en een feest van herkenning voor iedereen die vrijwilligerswerk doet. Zoveel mogelijk velschillende sectoren van vrijwilligerswerk zijn in beeld gebracht, met dank aan alle organisaties die aan dit project wilden meewerken. Heiloo kent heel veel vrijwilligersorganisaties, tegen de 200 lokale organisaties zijn in Heiloo actief. Bijna 40% van de volwassenen in Heiloo zetten zich op één of andere wijze vrijwillig in. Daar mag, zeker in dit jaar, aan dacht voor worden gewaagd. Makelaar voor maatschappe lijke stage Op vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur de stagemakelaar voor maatschap pelijke stage in het VIP te vinden. Sigrid Wijsman adviseert en onder steunt de wijwilligersorganisaties die met maatschappelijke stagiaire aan de slag willen. De maatschappe lijke stage is bedoeld voor leerlingen van het voortgezet ondeiwijs om kennis te maken met vrijwilligers werk, om te ervaren hoe leuk het kan zijn om iets voor niets te doen. Middelbare scholieren moeten tij dens hun schoolloopbaan 30 uur maatschappelijke stage doen. Sigrid Wijsman komt graag bij organisaties op bezoek om de maatschappelijke stage toe te lichten en samen na te gaan wat de mogelijkheden voor uw organisatie zijn. Sigrid Wijsman is te bereiken op vrijdag van 09.00 tot 15.00 uur, telefoon 532 02 81 of e-mail stagemakelaar@welzijnhei- loo.nl. Gewijzigde openingstijden tijdens basisschoolvakantie Tijdens de schoolvakantie is het VIP geopend op dinsdag-, donder dag- en wij dagochtend van 10.00 tot 13.00 uur. V\W+ RW, A-VtïYVV De vacatures zijn in te zien op de website Vrijwilligers Informatie Punt. Vanaf september is er plaats bij de watergymnastiek voor ouderen voor een begeleidster en iemand die de leiding van dit project op zich wil nemen, kost niet veel tijd. Wie het leuk vindt om met teksten en lay-out bezig te zijn is van harte welkom bij de Stichting Welzijn Heiloo. Er worden veel collectanten gezocht voor een avondje col lecteren in september voor het Prinses Beatrixfonds en het KWF. Flashing Heiloo zoekt iemand die de papiercontainer netjes wil houden en iemand die ervoor wil zorgen dat de thuis wedstrijden netjes verlopen. Iemand die handig is en deze zomer thuisblijft kan veel senioren blij maken door een klusje voor hen te doen. Er worden twee vrijwilligers gezocht die op zaterdag 3 september 2011 het team koffie- en theeschenkers wil len versterken op de UIT ZO-markt rond de bibliotheek. Altijd een heel gezellige dag! m Vrijwilligers maken het verschil Het VIP is te vinden in de biblio theek, Westerweg 250, 1852 AR Heiloo, tel.: 5320281, e-mail: vrijwilligers@welzijnheiloo.nl, www .vrij williger sheiloo .nl Openingstijden: dinsdag en vrijdag 10.00 - 17.00 uur en woensdag 14.00 - 17.00 uur of op afspraak. Voor maatschap pelijke stages: vrijdag 10.00 tot 15.00 uur, e-mail: stagemakelaar@welzijnheiloo.nl Ook in de zomer blijft Stichting Welzijn Heiloo diverse activi teiten organiseren om inwoners van Heiloo en omgeving met elkaar in contact te brengen. ZONDAGMIDDAG Eens in de veertien dagen op zondag van 13.30 tot 16.30 uur, bent u van harte welkom in ons Zondagmiddagcafé in het Trefpunt. Hier kunt u meedoen aan diverse gezelschapsspelen, zoals klaver jassen, biljarten, bridgen, sjoelen, keezen en rummicub. Het bordspel Keezen is een combinatie van pes ten en mens-erger-je-niet. Gewoon gezellig een kop koffie drinken of de krant lezen mag natuurlijk ook. Komt u alleen? Geen probleem, gastdames en -heren heten u van harte welkom. Leden van de buurt bus kunnen van maandag tot en met donderdag, tussen 9.30 en 11.30 uur, bellen voor gratis ver voer. Zie de agenda op onze web site voor de eerstvolgende datum www.welzijnheiloo.nl. Entree: 2,- (Seivicepashouders 1,-). Het nieuwe programmaboekje voor de zondagmiddag ligt gra tis voor u klaar bij de receptie van Stichting Welzijn Heiloo in het Trefpunt. Wij zijn er weer in geslaagd een gevarieerd programma samen te stellen. Zie ook onze web site voor het programma www.wel- zijnheiloo.nl. GEZELSCHAPSBANK De zomer is de tijd om er weer op uit te trekken, te wandelen, te fietsen, naar het strand of wat dan ook. Maar u bent alleen en zou eigenlijk graag samen met iemand willen gaan. Om deze reden is de Gezelsehapsbank, een initiatief van de Stichting Welzijn Heiloo opge richt. De Gezelsehapsbank is een leuke en gemakkelijke manier om nieuwe mensen te ontmoeten. Voor iedereen vanaf 55 jaar die gezel ligheid zoekt en met anderen op vriendschappelijke basis activitei ten wil ondernemen. Samen uit is toch veel gezelliger? Lid worden? Iedereen vanaf 55 jaar kan lid wor den van de Gezelsehapsbank. Het lidmaatschap bedraagt 12,50 per jaar (2010). U maakt met ons een afspraak voor een insehrijfgesprek. In dit gesprek bespreken wij uw wensen over de persoon met wie u iets samen zou willen ondernemen. Ook kimt u aangeven wat u samen wilt gaan doen (bijvoorbeeld naar de film of samen winkelen). Wij gaan dan meteen voor u aan de slag. Hoe ontmoet je anderen? Leden kunnen een oproep plaatsen in het contactblad of via e-mail (als men hierover beschikt). Daarin staat kort wie men is en wat men met iemand anders samen wil doen. Andere leden kunnen hierop reageren. Tweemaandelijks organiseren wij een bijeenkomst, vaak met een activiteit of een spreker. Hier kunt u op een ongedwongen manier kennismaken met andere leden. Vaak wordt er ook in kleinere groepjes afgesproken. We hebben bijvoorbeeld een gezellige eetclub, een bridgedubje en een actieve wandel- en fietsgroep. Ook is er een actieve culturele groep opge richt; die gaat naar musea, film en theater. Vindt u individuele contacten prettiger? Op uw verzoek kan de coördinator voor u in ons bestand op zoek gaan naar een bij u pas sende persoon. Wat doen we bijvoorbeeld samen? Sporten en bewegen (wandelen, tennis, fietsen, zwemmen, golfen) Uitgaan (film, theater, muse um, op (korte) vakantie) Denksporten en spellen scha ken, rummicub, scrabble, crypto grammen) Gezelligheidscontacten (kof fiedrinken, borrelen, winkelen, samen eten) Creatieve activiteiten (muziek maken, schilderen, kaarten maken) Nieuwe activiteiten Woensdag 15 juni zijn we, op spe ciaal verzoek, met een fietsgroep voor op de woensdag gestart. Dit is een recreatieve groep die om 13.00 uur vanaf het Trefpunt vertrekt en circa 20 kilometer fietst in normaal tempo. Er worden nadrukkelijk ook heren gevraagd! Opgeven noodza kelijk. De altijd actieve Trudie Prins organiseert om de week op de vrijdag (de even weken) de kof- fieklets, een gezellige koffieoch tend in Egmond, van 10.30 uur tot circa 11.30 uur in strandpaviljoen de Schelp. Hier komen leden met elkaar koffie drinken, even lekker kletsen en genieten van het strand en de zee. Als u wilt komen dan kimt u zich vooraf even aanmelden bij Trudie (gertrude.prins@quick- net.nl) of bij Claudia Spit (c.spit® welzijnheiloo.nl). Wij hopen dat u bij de Gezel sehapsbank leuke vrienden ontmoet en uw kennissenkring kunt vergro ten. U kunt altijd een keer met een groep meegaan of bij een middag komen kijken voor u besluit of u wel of geen lid wilt worden. Voor meer informatie kimt u contact opnemen met Claudia Spit (coördinator) tele fonisch 072 - 5331297 of c.spit@wel- zijnheiloo.nl MIDDAGTOCHTEN Ook tijdens de verschillende leuke middagtoehten die door Trudie Prins, in samenwerking met Stichting Welzijn Heiloo, worden georganiseerd, kimt u anderen ont moeten. Houdt u de agenda op onze website in de gaten voor het actuele aanbod www.welzijnheiloo.nl. Hier vindt u bijvoorbeeld: Zaanse Schans Bij voldoende animo vertrekt er op zaterdag 20 augustus om 10.00 uur een luxe touringcar vanaf het Trefpunt richting de Zaanse Schans. Er is een Folkloredag met braderie, ambachtsmarkt, muziek en dans. U kimt er ook een boottocht maken. Bij dit tochtje is geen leiding aan wezig, u bent op de Zaanse Schans dus vrij om te doen en laten wat u wilt. Rollators kunnen eventueel mee. Terug Heiloo circa 15.00 uur. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 14,00. Tropisch Rozenland Op donderdag 25 augustus wordt er een middagtochtje naar Tropisch Rozenland te Burgerveen georga niseerd. De eigenaar vertelt hier alles over het hoe en wat op een rozenkwekerij. Bij voldoende animo vertrekken we om 13.00 uur per touringcar vanaf het Trefpunt in Heiloo, terug circa 18.00 uur. Gaat u met ons mee? Reserveren noodza kelijk. Rollators kimnen mee, even melden bij de reservering. Kosten: 18,95 inclusief koffie met cake. 50+ beurs Utrecht Donderdag 15 september kimt u naar de 50+ beurs in Utrecht. Er zijn workshops, presentaties, 50.000 m2 informatie, enzovoort. Heerlijk com fortabel uit en thuis met een luxe touringcar. U kunt eventueel uw rollator meenemen. Bij dit tochtje is geen leiding aanwezig, dus bent u wij om te doen en laten wat u wilt. Bij voldoende animo vertrekken we om 10 uur vanaf het Trefpunt. Terug circa 15.00 uur. Kosten: 18,50 exclusief entree beurs. CURSUSSEN Een andere leuke manier om men sen te ontmoeten en lekker bezig te zijn, is het deelnemen aan een cur sus die bij u past. Voor de periode 2010 - 2011 heeft Stichting Welzijn Heiloo weer een grote variatie aan leuke cursussen voor u in petto. Vraag naar ons nieuwe cursusboek bij de receptie van Stichting Welzijn Heiloo in het Trefpunt. Voor het actuele aanbod kimt u ook de agen da op onze website in de gaten hou den www.welzijnheiloo.nl. Stichting Welzijn Heiloo wordt gesponsord door: Wilt u ons ook sponsoren? Vraag naar de mogelijkheden bij Gerrit Zeeman 533 12 97. Iedere woensdag komt de klus- senbus naar Heiloo gereden. Dit is een project waarbij jonge licht ver standelijk gehandicapten en een begeleider diverse klussen komen aanpakken. Ze kunnen voor u bij voorbeeld allerlei tuinwerkzaam- heden verrichten (maaien, snoeien, opruimen, enzovoort). Ze kunnen bijvoorbeeld ook meubels verplaat sen, tapijt verwijderen of de zolder opruimen. U kimt (als u lid bent van onze servieepas) tegen een kleine vergoeding van 10 euro per dagdeel gebruik maken van him diensten. Belt u voor meer infor matie met Stichting Welzijn Heiloo, tel.: 533 12 97.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 16