Telefooninzamelactie voor het goede doel Kleur in galerie De Kapberg Zomereoneert Emergo Kermis 2011 Egmond aan den Hoef m Hannie Poelmeijer verwerkt reiservaringen in haar keramiek Afgedankte gsm's krijgen een tweede leven NIEUWS UIT DE REGIO .M-. j Fan fa re-orkest Lamoraal van Egmont 'in concert regio 18 EGMOND - In de weekends staat 's middags voor iedereen de deur weer open bij galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef. In de zomer willen we blij worden en werk zien met heldere kleuren. Er zijn beelden te zien die ons brengen naar de wereld van de vogels, in de grafiek zijn ook die ren en landschappen, er is onver wachte keramiek en er zijn kleu rige schilderijen. Vier exposanten brengen u in de juiste stemming op deze zomertentoonstelling. Madeleine Leddy (1946) uit Alkmaar laat haar grafiek zien en haar schilderijen. In haar werk zijn vaak dieren te zien. In haar etsen en werk in gemengde tech niek tekent ze graag. Haar werk is in het bezit van diverse musea, galeries, kunstuitlenen, en privé collecties. Leo Poelmeijer is (1934) is gra ficus en schilder. In met name Noord-Holland exposeerde hij in tal van plaatsen en verzorgde hij veel monumentale opdrachten. EGMOND - Begin juli is het weer zover, het kermiscomité stichting De Hoef organiseert de inmiddels in de gehele omge ving bekende Hoever Kermis. Vanaf woensdag 6 tot en met zon dag 10 juli worden er weer diverse activiteiten gehouden om jong en oud te vermaken. Donderdag 7 juli staat de inmiddels alweer voor de zesde keer georganiseerde Kortebaandraverij gepland. Vanaf Leo laat (abstracte) schilderijen zien en grafiek, voornamelijk in de drogenaaldteehniek. Hannie Poelmeijer - van Geldere woont en werkt in Westzaan. Ze heeft jaren cursus sen gegeven in haar atelier en in creativiteitscentra. Veel van haar werk is in particulier bezit en in collectie van verschillende kunst instellingen. Samen met haar man Leo vervaardigt zij in opdracht monumentale keramische reliëfs. Haar inspiratie is het Hollandse landschap. Daarnaast heeft zij reizen gemaakt naar Portugal, Marokko en Kenia. De hier opge dane ervaring verwerkt ze in haar keramiek. Structuur en vorm hiervan geven een beeld van de natuur en sporen die de tijd heeft 13.30 uur razen de paarden op de Herenweg weer voorbij, en kun nen er leuke geldprijzen gewonnen worden. Vrijdagavond is het weer tijd voor de sportievelingen onder ons om uit te maken wie zichzelf Egmonds snelste mag noemen. Dit keer niet vanaf de tobbedansbaan maar dichterbij het Rode Hert. Verdere invulling houdt de orga nisatie nog even voor zich, maar zorg dat u erbij bent vanaf 19.00 nagelaten. De reliëfs, objecten en kastjes, worden opgebouwd uit dunne uitgerolde platen klei. Hierin wordt structuur aange bracht, daarna geglazuurd en ten slotte meerdere malen gebakken. Hiske Bern (1947) maakt bron zen beelden, voornamelijk vogels. Het is niet zozeer de soortspe cifieke vogel, als wel het karak ter en de houding die voor haar belangrijk zijn; zij leiden tot een vrije interpretatie en blijven een voortdurende bron van inspiratie. De beelden worden opgebouwd uit was, papier, hout en karton. Daarna worden ze in brons gego ten volgens de eire perdue (verlo- ren-was) methode. Van alle beel den bestaat slechts één gietsel. De grootte van de beelden vari eert van heel klein tot de maat van een tuinbeeld. De tentoonstelling is te zien tot en met 21 augustus op zaterdag en zondagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Wie meer wil zien van de galerie: www.galeriedekapberg.nl. uur. Uiteraard staat ook de traditi onele kermis weer opgesteld op de Slotweg in Egmond aan den Hoef, ook altijd gezellig om er even met het gehele gezin lang te gaan. Zaterdag vanaf 15.00 uur zullen diverse Egmondse shantykoren hun liederen ten gehore brengen en ook de zondagmiddag zal een muzi kale invulling krijgen. Verder is er een springkussen voor de kleintjes. Kortom een gezellig weekend in Egmond aan den Hoef! AKERSLOOT - Sam's Kleding-actie voor Mensen in Nood introduceert Sam's Telefoonactie. Sam's Kledingactie zamelt al bijna 45 jaar kleding in voor het goede doel en vanaf 4 juli wordt er een landelijke telefooninzamel actie gehouden. Voor deze telefooninzame ling verandert de naam van Sam's Kledingactie in Sam's Telefoonactie. Sam's Telefoonactie wil via deze weg extra geld verwer ven om de projecten van Cordaid Mensen in Nood te steunen. Jaarlijks levert Sam's Kledingactie een donatie van 400.000,- door het inzamelen van kleding. Sam's Telefoonactie REGIO - Zaterdag 9 juli sluit Emergo het seizoen af met een concert op het Bakkerspleintje aan de Dorpsstraat. Het con cert begint om 19.00 uur en zal ongeveer 21.30 uur afgelopen zijn. De toegang is gratis. Bij slecht weer wordt het concert verplaatst naar het Jac. P. Thijsse college. De leden van Emergo kimnen terug kijken op een zeer geslaagd sei zoen. Onder leiding van de nieuwe dirigent Erik van de Kolk is stevig gewerkt aan verdere verbetering van de muzikale prestaties. En dat was niet zonder succes. Met als hoogtepunt het Nederlands Fanfare zamelt oude mobiele telefoons, draadloze huistelefoons (DECT), opladers van mobiele telefoons, kabels en snoeren (bijvoorbeeld van elektrische apparatuur) in. Deze kunt u inleveren bij de heer Kaptein, Sluisweg 11, 1921 AL in Akersloot. „Naast dat we extra geld ver werven voor het goede doel, willen we mensen duidelijk maken dat afgedankte gsm's niet thuis horen in een gewone vuilnisbak", ver duidelijkt Jan Jongedijk, directeur Sam's Kledingactie. ,,In Nederland zijn miljoenen mobiele telefoons in gebruik. Daarnaast ligt er een groot aantal oude mobieltjes, ongebruikt of defect, thuis in een kast of la. Uiteindelijk komen deze mobiele telefoons in het milieu terecht. Door deze telefoons in te leveren krijgen de telefoons een tweede leven. Indien dit niet meer moge lijk is worden ze op verantwoorde wijze gerecycled. Dat is milieu vriendelijker en het levert óók geld op. En die opbrengsten komen vol ledig ten goede aan de projecten van Cordaid Mensen in Nood." Kampioenschap, waarbij Emergo landelijk een tweede plaats wist te bereiken in de hoogste afdeling. En dat resultaat werkt ook door in de andere formaties van Emergo, zoals de brassband en ensembles. Tijdens dit zomereoneert zullen dan ook alle drie de groepen van Emergo van zich laten horen. Het concert begint met de brassband onder leiding van Pieter Koster. Dan volgt het jeugdor kest onder leiding van Paul Bijman. En tot slot neemt het fanfare-orkest onder leiding van Erik van de Kolk het stokje over. Rode draad in de te spelen werken is Zomer, zoals Malaquena, Mambo no 5, Simply Rock, The Heat's On, en The best of Earth Wind and Fire. I i In de zomer willen we blij worden en werk zien met heldere kleuren. Aangeleverde foto Erik van de Kolk leidt het fanfare-orkest. Aangeleverde foto 6 JULI 2011

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17