Inzameling voor eetstoornissen Alsnog feestvreudge op Bonhoeffercollege 'M Lamoraal van Egmont 'in Concert' Forento speelt kindervoorstelling Beestenbende achter 'De Hoep' REGIO i8 INGEZONDEN MEDEDELING Amak wandelt EMBSt 4* 6 JULI 2011 UITGEEST - „Ik ben Mike de Jong, 20 jaartjes jong en woon in Heemskerk. Rond mijn zestiende ontwikkelde ik de eetstoornis anorexia. Ik heb meege daan aan de KRO serie XXS en zet me op dit moment in voor de preventie van eetstoornissen." Op zaterdag 18 juni is de positieve Heemskerker naar de Eating Disorder Awareness Day in Amersfoort geweest: „Ik heb heel veel gezien en gedaan, waaronder een workshop cupcakes maken. Ik vond de cupcakes zo leuk, en iedereen die ik foto's liet zien was razend enthousiast. Die avond hoorde ik op het RTL nieuws, dat Proud2Bme geld nodig heeft, omdat anonieme hulpverlening niet wordt vergoed. Zodoende kwam ik op het idee om die cupcakes te gaan maken en op die manier geld in te zame len voor Proud2Bme. Op mijn vijftiende ben ik begonnen met mijn baan als brood -en banketbakker, dus ik dacht: 'laat ik die kwaliteiten gebrui ken om een poging te doen om Proud2Bme te steimen'. Omdat ik zelf weet hoe belangrijk de steun en de herkenning van andere mensen kan zijn, en Proud2Bme dat mogelijk maakt, vind ik het een heel goed doel! Ik ben meteen aan de slag gegaan, de ingrediënten afgewogen, een muffmbeslag gemaakt, de vormpjes gevuld, en bakken maar. Dertig minuten later waren ze klaar, eerst even af laten koelen. Daarna in de roze fondant gedoopt, mar sepein uitgerold, en met een uitsteekvormpje het hoofd, oren, ogen, neus en mondje uitgestoken, en die op de cupcake gelegd, en voila Proud2Bme Nijnemans cupcakes. Ik heb er nu al een paar afgewerkt, en heb er totaal 250 gemaakt, de prijs wordt waarschijnlijk rond de 1,40, dus dat is al •350. Ik hoop dat het een succes wordt, het is een klein beginnetje maar wie weet...!" Wilt u ook een Proud2Bme Cupcake? En woont u toevallig in de buurt? Ga dan even langs bij Bakkerij Putter in Uitgeest, Krommenie of Limmen. REGIO - Veel blijde gezich ten op het Bonhoeffercollege, het Jac P Thijsse en Clusius College Castricum, nu ook de examenuitslagen van het twee de tijdvak binnen zijn. Alledrie de scholen zijn trots op zijn leerlingen die een prachtige prestatie hebben neergezet. Geslaagd zijn op het Bonhoeffercollege: MAVO: Akersloot: Kristian Montijn. Egmond Binnen: Stef Castricum, Barry Koppes, Martijn Kraan, Jim Sentveld, Mandy Sentveld, Sanne Tabak, Nikki van Velzen, Bodhi Verhoogt, Richard Wijker. Heiloo: Sophie Agailey, Steef van Diepen, Wouter Jansen, Reinout Slinger, Casper Witting. Limmen: Iris Bakkum, Léon Berkhout, Robin Bron, Claudia Meuleman, Claudia Stanco, Dorien Zonneveld. HAVO: Akersloot: Nicky Dekker, Shannen Min. Egmond aan den Hoef: Tom Orij. Egmond Binnen: Kelly Staa, Kimberley Wijker, Jens Zwart. Heiloo: Laura de Backker, Remco Bakker, Julia Bart, Ramon van Buitenen, Eva Cohen, Twan van Dam, Falko de Graaf, Esther Kolder, Michiel van Lunsen, Fenna Min, Björn Röseler, Milou de Ruig, Bianca van Saase, Alisa Schurink, Jan van Zeist, Nick Zwaan. Limmen: Merel van Buuren, Demi Dekker, Laura de Haan, Tom Houtenbos, Lara Huijsmans, Iris de Leeuw, Roos Levering, Fabienne Mijnsbergen, Janine Pirovano, Falko Zuurbier. GYMNASIUM: Akersloot: Lonneke Graas. Heiloo: Merei Ligteringen, Rocco van der Mark, Kaira van der Pal. ATHENEUM: Akersloot: Lisa Deijlen, Inge van der Velden. Egmond Binnen: Remco Duinmeijer, Sjuul Swart, Pim Wassenaar. Heiloo: Reijer Blok, Rosalie Denneman, Dennis Kaandorp, Aernoud van Kerkhoven, Jorien Meijer, Gijs Reichert, Cindy Ruiter, Simon Veen. Limmen: Marcel Kranendonk, Jordy Siepel. Ook op het Jac. P. Thijsse College is een aantal leerlingen alsnog geslaagd. HAVO tweede tijdvak: Akersloot: Nienke Stokman. Heiloo: Ebrahim Habibi, Sophie Koij mans, Julia Slotemaker. Limmen: Sanne Groot, Thirza Pronk, Michèle de Ruijter. MAVO tweede tijdvak: Egmond Binnen: Kevin Klijbroek, Kim Nap. Limmen: Robinn Kraakman. Het Clusius College Castricum is trots te kunnen vermelden dat voor de onderstaande leerlingen met goed succes hun herexa men hebben afgelegd en alsnog geslaagd zijn. Basisberoepsgerichte leerweg: Limmen: Farah Rijs. Kaderberoepsgerichte leerweg: Akersloot: Patrick Stylianou. Heiloo: Wouter Pieters. AKERSLOOT - Dinsdag 12 Juli is er weer een doordeweekse wandeling. De wandeling is weer een verrassing en brengt u op de prachtigste plekjes in het mooie Noord Holland. Het vertrek is om 9.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Belangstellenden zijn welkom. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Tini Krom, tel. 0251312815. Het fanfareorkest 'Lamoraal van Egmont'. Aangeleverde foto EGMOND - Woensdagavond 13 juli geeft fanfareorkest Lamoraal van Egmont een con cert tijdens de avondbrade rie in de Oud-Katholieke Ste. Agneskerk aan de Voorstraat. Het orkest staat onder leiding van dirigent Michael de Graaf en biedt een prachtig programma waar 'elck wat wils' aan z'n trek ken komt. Ze spelen werken van Broadbent, - een March, bekend geworden door zijn Brigthious and Rastrid Band. Philip Sparke, - Hym of the highlands; Benjamin Yeo, een Singaporees - As the moon whis pers; het Utopia van Jacob de Haan (die ook werkt onder de naam Dizzy Stratford en Tony Jabovsky). Verder hoort u werk van Lovatt - Cooper, -When eagles sing en van de beroemdheid Andrew Lloyd Webber, - Amigos para siempre. Lloyd Webber staat vandaag bekend als de meest suc cesvolle componist in de jongste geschiedenis. Hij heeft alleen al dertien musicals op zijn naam staan, die vaak al een looptijd heb ben van meer dan een decennium. Denk aan Jesus Christ Superstar, Phantom of the Opera en The Cats. Maar inmiddels ook een 'klassiek' werk als de Requiem Mis voor koor, solisten en symfonieor kest heeft zij status bevestigd. Het concert in de Ste. Agnes begint om 20.00 uur, de kerk is open om 19.30 uur. De toegang is gratis, na afloop is er een openschaalcollec- te ter ondersteunig van het orkest en de bestrijding van de onkos ten. Michael de Graaf, dirigent van 'Lamoraal van Egmont' sinds 2007, haalde in 2010 zijn Master of Music cum laude voor de zogehe ten Hafa-directie. Met het boven genoemde fanfareorkest sleepten hij in 2010 de eerste prijs in de eer ste divisie van het landelijk con cours te Zaandam in de wacht. Als arrengeur van de musical Titanic en Parade leverde het orkest een topprestatie met de theater groep 'Horizon' ook uit Egmond aan den Hoef. Michael speelt zelf euphonium en assisteert dirigent Jouke Hoekstra bij het Frysk Fanfare orkest. De muziekvereni gingen Erato uit Spanbroek en Tavenu uit Opperdoes staan ook onder zijn leiding (verdere details over 'Lamoraal' vindt u onder www.egmond.okkn.nl). REGIO - Na het succes van de voorstelling Lang en Gelukkig speelt Forento nu een kinder voorstelling. Beestenbende is bedoeld voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Het stuk speelt zich af in het bos en wordt daarom als buitenvoorstel ling gespeeld achter bezoekerscen trum 'de Hoep'. Het beestenboelen- bos van Jos Bos de boswachter is in rep en roer. De panter dreigt te worden opgesloten in de dieren tuin. Maar de dieren zijn slim en komen in actie. Het humoristische stuk wordt opgevoerd door vrolijk uitgedoste beesten. Muziek is op maat voor deze voorstelling gecomponeerd door Rens van der Linden. Het stuk is geschreven en geregisseerd door Marie-Louise Middelhoff en wordt gespeeld door: Sandra Noordover, Eline Euverman, Sandro Swen, Anneloes de Beer, Josta Zijlstra, Naomi Verdonk, Hiddo Prevo, Anne Oudhuis en Wendela Weel. De voorstelling duurt ongeveer zestig minuten en kaarten a 3,50 zijn te koop bij boekhandel Laan of vanaf een half uur voor aanvang bij de deur van bezoekerscen trum 'de Hoep'. Ook is het moge lijk om kaarten te reserveren via www.forento.nl. Omdat de voorstelling in de open lucht is, zorgt Forento ervoor dat u op www.forento.nl een uur van tevoren kunt zien of er wordt afgelast. Er is altijd plek voor iedereen maar de zitplaat sen zijn beperkt, u kunt ook een kleedje of stoel meenemen van thuis. Beestenbende wordt als buitenvoorstelling gespeeld. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 18