Optreden Jan van Rijckenborgh in De Beun TaallODaagse wegens succes op herhaling H E I L O O 5 **T# ;i" t«> ü4k ip ii fi w. TS? INGEZONDEN BRIEVEN jkfii *ü9 «Ml föi i Kunst6daagse geslaagd evenement Help de haasjes Seinpaal in Ronde 0 KORTOM Afgestudeerd Schoolmusical Benedictus uitverkocht Typediploma's Radio BeatFM over dolfijntherapie Geslaagd Opkikkertje van Keer op Keer Kermis Heiloo zonnig feest voor jong en oud UITKIJKPOST 6 JULI 2011 v c" De tot de nok toe uitverkochte zaal van het vernieuwde theater De Beun haalde het beste in de kinderen boven. Aangeleverde foto HEILOO - In het slottoneel van de Jan van Rijckenborghschool hebben alle kinderen van groep 1 tot en met 8 een wonderlijk avontuur beleefd met Alice en Alex. De kinderen van groep 8 heb ben zelf een aanzet gegeven tot het verhaal, gebaseerd op 'Alice in Wonderland'. Met de leerkrachten werd het verhaal uitgewerkt tot een groot feestelijk stuk waarin fantastisch werd gedanst, gezon gen en toneel gespeeld. Met hulp van oudere werd gewerkt aan het decor en de prachtige kleding. Oud leerlingen zorgden voor muzikale ondersteuning. De tot de nok toe uitverkochte zaal van het vernieuw de theater De Beun haalde het beste in de kinderen boven.Van poppen tot muzikanten, butlers, vlinders en muizen, hoedenkinderen en hovelin gen, allemaal zorgden zij ervoor dat het feest bij de koning een waarlijk feest werd en zelfs de witte konij nen waren op tijd! Er klonk dan ook een daverend slotlied dat bij iedereen nog in het hoofd klinkt, de laatste weken tot de zomervakantie. Veel mensen hebben op 25 en 26 jimi tijdens de Kunst- en Muziekroute van de Kunst6daagse 2011, Heiloo weer van haar meest creatieve kant gezien. Professionele en amateurkunst die grenst aan het professionele. Het was genieten op het terrein van de GGZ aan de Kennemeretraatweg en in de Witte Kerk, maar minstens net zo veel op het Stationsplein, in de bibliotheek, Bukbuk, de ateliers, de winkels, de huiskamers en de tuinen verspreid over Heiloo. Verrassend waren de concertjes die door musici, profes sioneel en amateur, werden gege ven. Even meegenomen worden door de muziek om daarna de aan dacht weer te verleggen naar de beeldende kimst, die afwisseling sprak veel mensen aan. Met hier en daar een gedicht werd de geest ook op die manier geprikkeld. En dat het op zaterdag regende, namen de meesten gewoon voor lief. Dank aan alle kunstenaars, musici en dichtere die belangeloos aan de Kunst6daagse 2011 hebben meege daan en er een prachtig evenement hebben gemaakt. Dank aan alle vrij willigere van de Kunst6daagse en op alle locaties die hebben meege werkt. En dank aan de bibliotheek en de winkeliers en hun personeel, de eigenaren van huiskamers en tui nen die ruimte beschikbaar hebben gesteld. En uiteraard dank aan alle sponsors! Marian van Dam, vrijwilligerscoördinator Heiloo Inmiddels hebben we dit jaar al 47 haasjes binnen gekregen en zijn er al 36 weer uitgezet. Tot oktober worden er haasjes bij ons gebracht. Onze hazenmoeders, zoals we de vrijwilligsters noemen die zich over de haasjes ontfermen, heb ben momenteel allemaal een aantal haasjes aan de fles. Geweldig om te doen en het geeft heel veel voldoe ning om ze dan weer uit te zetten op een prachtige plaats, waar niet gejaagd wordt en met mate gemaaid. Natuurlijk nemen we geregeld een kijkje op de plekken waar we hazen uitgezet hebben en de laatste jaren zien we er aanzienlijk meer dan voorheen. 'Onze' hazen doen het goed! Ervaring heeft ons geleerd dat jonge hazen het best gedijen op melkpoeder van Farmfood. Deze is gemaakt van geitenmelk en geeft geen problemen zoals diarree, waar onze haasjes voorheen nogal eens last van hadden. Dit product is echter nogal duur. Wij willen alleen het beste voor onze haasjes en ondanks dat we korting krij gen op de melk is het erg moeilijk voor het Knaagdierencentrum deze kosten te dragen. Misschien wilt u ons helpen? U kunt dat doen door een bedrag over te maken op onze rekening: ING 9401698. Doneren via www.knaagdierencentmm.nl is ook mogelijk. Hartelijk dank! Lilian Harmenzon beheerder Knaagdierencentrum Heiloo (Bijna?) iedereen in Heiloo is trots op zijn Heiloo en dan speciaal op het Heilooër Bos! Bijna elke zondag is er wel een rondleiding door het Landgoed Nijenburg, zoals het offi cieel heet. Bij zo'n rondleiding komt men altijd in Ronde O en wordt ver teld dat deze prachtige 'laan' precies zo is aangelegd dat op 21 juni de zon precies in het verlengde ondergaat en daarna weer dag na dag meer naar het zuiden. Dat men zich steeds meer realiseert hoe bijzonder dit is blijkt uit het feit dat steeds meer mensen ook daadwerkelijk op die datum komen kijken (hopend dat het niet totaal bewolkt is). Doordat er dit jaar ook in De Uitkijkpost van te voren aandacht aan was besteed waren er wel erg veel mensen! Maar gezellig was het wel. Maar helaas mensen: het vrije uitzicht op de spectaculaire zonsondergangen is niet meer! De NS of een andere voor het spoor verantwoordelijk bedrijf moest een nieuwe seinpaal plaat sen. Op zich is dat geen probleem, veiligheid voor alles, maar waarom juist op die plek! Precies midden in de zonsondergang! Het is echt niet te geloven! Nu zal het bedrijf, dat de paal heeft geplaatst niet hebben geweten dat dit geen plek was voor wat dan paal ook. Maar dat die paal verplaatst moet worden lijkt mij duidelijk. Hierbij roep ik de massa, de gemeente of de politiek op te zor gen dat deze paal voor de volgende 21 juni is verplaats en de Ronde O weer zonder betonnen seinpalen wordt! Rob Zomerdijk Heiloo Sinds kort 'siert' een sein- bord van de NS de Ronde O. Onwetendheid of onverschil ligheid? Foto: Rob Zomerdijk HEILOO - Van 30 juni tot en met zondag 3 juli werd weer de jaarlijkse kermis in Heiloo gehouden. Jong en oud heeft, mede door de goede weersomstandigheden, weer erg genoten van alle attracties op het kermisterrein aan de Omloop. Ook ontbraken de diverse kramen met lekkernijen niet waar deze kids iets lekkers van hun kermiscentjes mochten uitzoeken. In het Stationsgebied werd volop feest gevierd. Op een enkel incident na, is dit ook gezellig en feestelijk verlopen. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - De Noord-Hollandse bibliotheken boven het Noordzee kanaal houden van taal. Daarom organiseren zij van 15 tot en met 25 september voor de tweede maal de TaallODaagse, een span nend evenement waarin alles om taal draait. Belangrijk onderdeel van de TaallODaaagse is de taaiwedstrijd, waarvoor op diverse locaties voor rondes worden gehouden, zo ook in Bibliotheek Heiloo. De beste teams gaan door naar de fmale. Vorig jaar bestond de wedstrijd uit het hardop spellen van lastige woorden, deze keer is gekozen voor een bredere opzet. De teams moeten aange ven of de spelwijze van een woord goed of fout is, krijgen taalpuzzels voor him kiezen en buigen zich over de betekenis van woorden. Er wordt gespeeld in teams van twee of drie personen. Aanmelden voor de taaiwedstrijd kan vanaf heden via www.bibliotheekheiloo.nl of tel. 072-5330670. Deelname is gratis. Alle voorrondes worden gehouden op donderdagavond 15 september. HEILOO - Plaatsgenote Kireten van Doorn (oud leerlinge Elekerlye Bonhoeffer College Castrieum) is aan de Hogeschool Haarlem richting Sport en Bewegen afgestudeerd en mag zich Bachelor of Health noemen. Volgend studiejaar is zij aange nomen aan Het Johan Cruijff Institute for Sport Studies en gaat de Master International Sport Management volgen. HEILOO - De Benedietussehool houdt een zelfgeschreven school musical in verband met het veertigjarig bestaan, geschreven door leerkracht Marian Overmeer en de muziek door ouder Marcel Gerardts. Op donderdag 7 juli vindt om 17.30 uur de uitvoering plaats in de Ter Coulsterkerk. Helaas zijn er voor deze bijzonde re vooretelling geen kaarten meer beschikbaar. HEILOO - Op de in jimi 2011 afgenomen examens van de VSLM slaagden voor het diploma Computertypen/Tekstverwerken: Pax Christi Limmen: Ariënne Adriehem, Max Adriehem, Stijn Bakker, Robin Baltus, Tamara Kleef, Dennis Krook, Casper Molhoek, Aïsha Valkering, Spierings Opleidingen Heiloo: Maaike Andereen, Jessey Boereen, Ward Dzialiner, Lars Plaum, Koen Smits, Dave Wesselink, De Windhoek Egmond-Binnen: Luuk de Heer, Jordy Hoogland, Noa Hopman, Sari Middelburg, Britt Sengere. Zij werden opgeleid door Spierings Opleidingen. HEILOO - Deze keer spreekt Maud van Gijssel in het program ma Heiloo Centraal met Renate Lindeman over dolfijntherapie en de Stichting Dolfmn. Renate is de moeder van April en Hazel Meijer. April en Hazel zijn bei den in januari van dit jaar twee weken naar Curasao geweest, waar zij met dolfijntherapie veel hebben bereikt. Deze uitzending van radio BeatFM vindt plaats op donderdagavond 7 juli van 20.00 tot 21.00 uur via de ether op 106.3 FM en op de kabel op 89.0 FM. HEILOO - Plaatsgenoot Arjan Ooijevaar is na een studie van vier jaar afgestudeerd aan de Hogeschool Utrecht. Hij mag zichzelf ingenieur in de Chemische Technologie noemen. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. Elke maand wordt een door Keer op Keer gekozen vereniging of stichting verblijd met een opkikker van 300,-. De opkik ker van de maand juli gaat naar Muziekvereniging Excelsior in Limmen. U kimt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HT'irfTi.w

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5