3 Festival SoYouCanRocld geeft jonge bands kans Interviews van BeatFM op de Kunst6daagse Juweeltjes in de bieb Slotpresentatie Dans, Muziek en Theater en Beestenboel Marathon Ensembles Concerten 4* H E I L O O Amsterdam voor vijf duiten per dag 24,95 DEUTEKOM Corso Bioscoop Harry Potter 7 Marathon - Part 1&2 BOEK VAN DE WEEK Wandelen in Amsterdam voor vijf duiten per dag door Maarten Heil Boek van de week: door Maarten Heil voor Zaterdag zal de BukBuk eindelijk weer in het teken staan van hardcore UITKIJKPOST 6 JULI 2011 Dinsdagavond 12 juli is het aller eerste begin van het einde.... Om 21.00 uur wordt gestart met het eerste deel, Harry Potter and the Deadly Hallows part I, en om 00.01 uur wordt vervolgd met het aller laatste deel van de Harry Potter reeks: Harry Potter and the Deadly Hallows part II in 3D! Kaarten voor de marathon zijn alleen via Ideal of aan de kassa te verkrijgen (dus niet voor een losse film) en kosten 16 euro per persoon. Om 21.00 uur: Harry Potter And The Deathly Hallows - Part 1 (2D). Om 00.01 uur: Harry Potter And The Deathly Hallows - Part 2 (3D). Harry Potter And The Deathly Hallows - Part 2, is dit jaar dé film waar ieder een naar uitkijkt. In dit allerlaatste deel van de Harry Potter-eyelus baret de strijd pas echt los tussen de goede en kwade krachten binnen de tovenaarewereld. Niemand is nog veilig en niets is meer wat het ooit was. Harry Potter komt steeds dichterbij de allesbeslissende confrontatie met de Heer van het Duister en zal als Uitverkorene mis schien wel het ultieme offer moeten brengen. Het einde nadert. Dit is het slot. Maarten Heil Emma Los jKluiten per dag Reis door de tijd naar het einde van de zeventiende eeuw en ver gaap je aan magnifieke stadspalei- zen langs door bomen omzoomde grachten. Verbaas je over de leven digheid in het oude stadshart, het geschreeuw van marktkooplieden en het merkwaardige aroma van stinkend grachtenwater en exoti sche kruiden. Ga naar de Volewijck, waar de lijken van de terdoodver- oordeelden worden opgehangen, of bekijk een stuk van Vondel in de stadsschouwburg. Reis naar Amsterdam per trekschuit of per koets, zorg dat je het juiste geld bij je hebt, en dompel je onder in de stad waar het gebeurt! Het boek is geïllustreerd met prachtige platen en kaarten in kleur uit onder ande re de Bijzondere Collecties van de Universiteit van Amsterdam, waar vanaf 7 jimi een tentoonstelling over dit onderwerp te zien is: Toerist in de Gouden Eeuw. Amsterdam voor vijf duiten per dag. HEILOO - Vrijdag 8 juli houdt de Buk een nieuw highschool evene ment met jonge bandjes. Onder de noemer #SoYoucanRockü wordt een feest gegeven voor beginnende rockbandjes. In de grote zaal van Buk Buk wordt deze bands een geweldige kans geboden om te spelen over pro fessionele apparatuur, wat bediend zal worden door Buk-teehniei die het klappen van de zweep kennen. Vernieuwing waagt om een zo laag mogelijke drempel, daarom wordt er geen entree gewaagd door Buk Buk. Vanaf 21.00 uur is de zaal open en in hoog tempo zullen de bands langs komen. The line-up ziet er als volgt uit: Unknown zal #SoYoueanRoekü openen. Deze strakke rockband zal de Buk laten swingen. Ze hebben nog geen naam maar... waarschijn lijk maken ze in Buk Buk de naam van de band bekend! Twice the Same is een punk rock band uit Castricum die sinds 2009 bij elkaar zijn. Vorig jaar wer den zij tweede bij de band battle in Egmond-Binnen. De afgelopen jaren heeft de band volop gejarn- med, opgetreden en nummers opge nomen. Met invloeden van The Red Hot Chili Peppers, Primus en Rage Against the Machine hebben zij him set gemaakt. Kansloos is een energieke, bedreven band die met zeer veel passie covers en eigen werk brengen; Fuek dat, je moet ze zien losgaan op een te gekke Foo Fighters! Die gasten rocken enorm hard. Sedulous road mag #SoYoucanRock!op grootse wijze afsluiten. Met roots in Heiloo en him nog piepjonge en bijzondere zangeres weten zij de harten van toute Heiloo voor zich te winnen. Him muziek is levendig, fris, ener giek, kortom dé jonge swingende, rockende popband uit Heiloo! Put on your boots and dance till you....Buk Zaterdag 9 juli om 21.00 uur zal de BukBuk eindelijk weer eens in het teken staan van de hardere stijlen in house muziek. Na een lange periode zonder hardcore of hardstyle is het eindelijk weer zo ver. De avond zal beginnen op een 'rustig' tempo van 145 beats per minuut met Patriot (Patrick Zaal) achter de draaitafels. Hij zal openen met Frenehtek en de overstap naar Hardstyle maken in het eerste uur. Daarna zal The Synemaster (Nigel Smeets) aanwil- len met hardstyle van 150 beats per minuut. DivFox (Jeffrey de Zwart en Rieardo de Wit) zullen samen een knallend einde maken aan de hardstyle met de rauwste platen in de scene. Klokslag 00.00 uur gaat Chris K. (Chris Kool) de BukBuk eens goed op zijn kop zetten met een mini mum van 160 beats per minuut.. Als iedereen een beetje op het ritme is ingekomen zal Dr. Darkness (Lars Boer) dat afmaken met een vleugje industrial hardcore, dit kan oplo pen tot 200 beats per minuut. HEILOO - Dit is het vervolg van het verslag van interviews door Maud van Gijssel op de route van de Kunst6daagse van vorige week. U kunt de interviews ook beluisteren via www.beatfm.nl bij 'uitzending gemist'. Marina Rupert heeft haar atelier achterin de tuin aan de Spoorlaan. Zij schildert voornamelijk en wordt vooral geïnspireerd door eigen omgeving. Ze werkt veel met kleur en licht. Ze geeft in de herfst, winter en voorjaar schilder- en tekencur sussen aan groepen van maximaal zes personen, www.marinampert. nl. Ellen Frieda de Nooijer vertegen woordigde de groepsexpositie bij Rozing, wonen en dromen. Zij maakt beelden van brons, steen, roestvrij staal en epoxyhars. Ze werkt met thema's, bijvoorbeeld schetsen van een zin die ze leuk vindt. Met steen werkt ze voornamelijk abstract. Ellen geeft workshops kennismaken met beeldhouwen in mergel, daar naast zowel korte als lange beeld- houweureussen in Bergen, www. efdenooijer.nl. Doede Keuning en Ruud Seheffer waren in de Trog op het GGZ terrein. Zij schilderen bei den met veel kleur. Doede maakt geabstraheerde landschappen. Hij combineert plekken uit verschillen de landen en maakt daar een geheel van. Ook maakt hij variaties op por tretten. Ruud Seheffere werk ziet er fijntjes uit: veel streepjes, pimtjes en lijnen. Zijn inspiratie komt uit andere culturen. Johan Griffioen is de beeldend kunstenaar die we samen met zijn twee cursisten in de Loocatie aantroffen. De beelden zijn van diverse materialen: hout, speksteen, hardsteen, gasbeton en metaal. De beelden kunnen zowel figuratief als abstract zijn www. debeeldenvanj ohan. eu. De beeldentuin van Ditta Engel aan de Westeiweg bestaat nu 15 jaar. Hier zijn ongeveer vijftig voor namelijk bronzen beelden te vinden. Er staat in het atelier van Ditta een grote hoeveelheid kleinere beel den en beeldjes van voornamelijk mensen. Ditta werkt regelmatig in opdracht voor beelden op graven, www.dittaengel.nl Annemarie Kuster, Henk de Geus, Maiy Koekenbier en Gonny van Wees. Annemarie Kuster had teke ningen hangen in De Witte Kerk en een verzameling van assembla ges en objecten vonden we in De Oude Keuken. Haar tekeningen zijn gemaakt meestal naar model en soms naar muziek, ze zijn niet inge lijst, maar zo op de wanden geplakt. Zowel kleurig als zwart-wit, http:// annemariekuster.exto.nl. Gonny van Wees exposeerde in de Keuken hoofdzakelijk met beelden van vrouwenborsten van keramiek, maar ook van lood en staal. In de binnentuin van de GGZ exposeerde zij met ruimtelijk groter werk. Het thema was 'onderdrukte wouw' van oud hout, gips en staal, www.gon- nyvanwees.nl. Van Maiy Koekenbier vonden we in De Witte Kerk niet alleen de voor haar gebruikelijke tuinen, maar nu ook abstract. Ook was daar een door haar gemaakt groot kamer scherm te zien, www.marykoeken- bier.nl Henk de Geus liet zijn realistische bronzen beelden ook in De Witte Kerk zien. Ze zijn gebaseerd op een abstract gegeven zoals bijvoorbeeld 'Dapper', wat vorm krijgt in een wouw, www.exto.nl/henkdegeus. HEILOO - Boeken van populai re auteurs worden in de regel vaak door de bibliotheek uitge leend. Titels van minder bekende schrij vers (evenals de wat dunnere boe ken) hebben echter meer moeite 'de bibliotheekkast uit te komen. Dit is heel jammer omdat hiertus sen heel mooi en goed materiaal zit. Om bezoekers van de bibliotheek te verleiden deze boeken ook eens te lenen, vinden zij ook dit jaar in de maanden juli en augustus deze Juweeltjes' in Bibliotheek Heiloo. HEILOO - Woensdag 6 juli vindt een presentatie plaats van de Dansafdeling, Minimusical en Spelenderwijs muziek. Alle kin deren, in de leeftijd van 4 tot 10 jaar, zijn leerlingen van de muziek- en dansschool Heiloo. Daarnaast vinden vanaf maan dag 11 juli de Marathon Ensembles Concerten plaats. Wat is er leuker dan laten zien wat je in een jaar hebt geleerd? De kinderen van de Dansafdeling, Mini-musical en Spelenderwijs muziek in de leeftijd van 4-10 jaar gaan op 6 juli in twee presentaties hun talenten laten zien. Dansende bloemen, een Bra ziliaans strandfeest, een N euzenlied, WakaWaka, een Indianenlied, een Gypsydans met maskers en Stoere Jazz zijn een voorbeeld van wat u te zien krijgt. Onder leiding van Evi Velders en Mena Leïla Kilani zullen de kinde ren zich op het prodium presen teren. Deze presentaties vinden plaats om 18.00 en 19.00 en alle geïnteresseerden kimnen komen kijken. Vanaf maandag 11 juli tot en met donderdag 14 juli vinden in een reeks van zeven presentaties de Beestenboel Marathon Ensembles Concerten plaats. Nagenoeg alle leerlingen van de muziekafdeling van de school heb ben de afgelopen weken in diverse ensembles, orkesten en bands geoefend, en als rode draad zal het thema Beestenboel tot uiting komen. Naast de ensembles en orkesten van de school zal het opleidingsor kest van harmonieorkest Caecilia, met aanwilling van leerlingen van de muziek- en dansschool Heiloo, een optreden op dinsdagavond ver zorgen. Een levendige Beestenboel met veel muziek en plezier is te ver wachten, en een belevenis om mee te maken. Kaarten voor alle vooretellingen en presentaties zijn te verkrijgen bij de Muziek- en Dansschool Heiloo aan Het Veld 1 te Heiloo Voor meer informatie: www. muziekendansehoolheiloo. nl, info@muziekendanssehoolheiloo. nl of tel. 072-5332460. De kinderen van de Dansafdeling, Mini-musical en Spelenderwijs muziek laten op 6 juli hun talenten zien. Foto: Jacques van der Sterre Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7