contact Eerder op vakantie? Dat is ongeoorloofd verzuim volgens de Leerplichtwet 9 HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Raad en (raads)commissies Welzijn Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 26 JULI 2011 Ouders mogen hun kinderen niet thuishouden buiten de officiële schoolvakanties. Wanneer de directeur of de ouders zich niet houden aan de leerplichtwet is dit straf baar. Als ouders zonder toestemming toch met hun kin deren op vakantie gaan, is de schooldirecteur verplicht om dit door te geven aan de leerplichtambtenaar van de gemeente Heiloo. De melding leidt tot een waarschuwing en eventueel tot een proces-verbaal. Uitzondering Er is één uitzondering aangegeven in de leerplichtwet. Als het door de specifieke aard van beroep van (één van) de oud ers niet mogelijk is om in één van de schoolvakanties een gezinsvakantie van twee weken te hebben, dan kan één keer per schooljaar extra vakantieverlof - tot maximaal tien dagen - worden aangevraagd bij de directeur van de school. Hierbij gelden de voorwaarden dat vakantieverlof voor meer dan tien dagen niet wordt toegestaan, dat de extra verlofdagen niet mogen vallen in de eerste twee weken van het schooljaar en dat in verband met een eventuele bezwaarprocedure de aan vraag tenminste acht weken van tevoren bij de directeur moet worden ingediend. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Krol, leerplichtambtenaar in Heiloo, telefoonnummer 072 535 66 83. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad vergadert maandag 11 juli in de raadzaal van het gemeen tehuis. De vergadering begint om 20:00 uur en is voor iedereen toegan kelijk. U bent van harte welkom. Inspreekrecht Tijdens de raadsvergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan. De leden van de gemeenteraad hebben oor voor uw mening en betrekken deze bij de afwe gingen die zij maken over onderwerpen die de inwoners van Heiloo aangaan. Wilt u gebruik maken van het inspreek recht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de raadsvergadering te melden. Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Inspreekrecht 4 a. Loting voor de volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie van sprekers over hamerstukken 5. Mondelinge mededelingen 6. a. Vaststellen notulen van de openbare raadsvergadering van 28 april 2011 b. Vaststellen notulen van de openbare raadsvergadering van 6 juni 2011 7. Ingekomen stukken Behandelde en verzonden stukken Hamerstukken (dit zijn raadsvoorstel len waarover in de raadsvergaderingen geen discussie plaatsvindt) 8. Aanwijzen plaatsvervangend griffier 9. Programmaverantwoording 2012- GGD Hollands Noorden 10. Afschaffen zondagtoeslag Sporthal Het Vennewater 11. Regionaal Historisch Centrum Alkmaar (RHCA) - Financiële stukken 12. Verordening Wet Inburgering 2011 Bespreekstukken (dit zijn raadsvoor stellen waarover in de raadsvergade ring discussie mogelijk is) 13. Benoeming en beëdiging van de heer Kappert als extern lid van de rekenkamercommissie van Heiloo 14. Notitie Ouderenbeleid Heiloo 2011 Portefeuillehouder J. Ouderkerken is bij dit agendapunt uitgenodigd 15. Eerste Bestuursrapportage 2011 Het college is bij dit agendapunt uitgenodigd 16. Milieudienst Regio Alkmaar Jaar stukken 2010 en Begroting 2012 Portefeuillehouder D. Schmalschlager is bij dit agendapunt uitgenodigd. 17. a. Bestemmingsplan Zuidoost b. Vaststellen exploitatieplan Zuidoost Portefeuillehouders J. Ouderkerken en D. Schmalschlager zijn bij dit agenda punt uitgenodigd 18. Sluiting Meer informatie of aanmelden inspreken Voor meer informatie over de agenda of aanmelden om in te spreken, kunt u contact opnemen met de Griffie van de gemeenteraad, telefoonnummer 072 53 56 792 of via griffie@heiloo.nl. Wmo-klanttevredenheidsonderzoek In februari 2011 hebben wij een klant- tevredenheidonderzoek gehouden over voorzieningen van de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo). De bele ving van inwoners hierover hebben wij omschreven in een rapport. Het rapport geeft inzicht in de sterke punten en de verbeterpunten over hoe de gemeente de Wmo invulling geeft. Voor het onderzoek hebben 1500 willekeurige inwoners van Heiloo ouder dan 18 jaar een vragenlijst ontvangen. In totaal hebben ruim 700 inwoners deze vragenlijst terug gestuurd en dat is een hoge score. Wij danken u voor uw medewerking. Het Wmo-platform adviseert namens de cliënten de gemeente nog over de aanbevelingen van dit onderzoek. Het rapport kunt u al nalezen op de web site van de gemeente. Op de website www.artikel9wmo.nl vindt u bovendien informatie over de Wmo in Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw I. van Exter, afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 67 18. Vaststelling Instructie voor de Leerplichtambtenaar van de gemeente Heiloo 2011 Op 21 juni 2011 hebben burgemeester en wethouders de 'Instructie voor de Leerplichtambtenaar van de gemeente Heiloo 2011' vastgesteld. De instructie treedt inwerking op 20 juli 2011Met het vaststellen van deze instructie komt de 'Instructie voor de leerplichtambten aar van de Gemeente Heiloo 2006' te vervallen. De instructie omschrijft de taken en verantwoordelijkheden van de leerplichtambtenaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de leerplichtambtenaar, mevrouw M. Krol, telefoonnummer 072 535 66 83.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9