JÉ Slotkapel zet traditie voort 'Vierhandig orgel' in de Ste Agneskerk Concert in de Dorpskerk te Castricum GP Groot schildert voor stichting KI KA regio 14 NIEUWS UIT DE REGIO Medewerkers gezocht voor Conquista timmerdorp Lopend stilstaan, een pelgrimage Vernieuwde site van 't Praethuys Stichting Oud Limmen op de jaarmarkt 13 JULI 2011 De twee jonge orgeltalenten Dennis van der Wijk en Jochem Schuurman. Aangeleverde foto EGMOND - Maandag 18 juli kunt u het inmiddels vierde concert in de Zomeravondserie beluisteren, gebracht als een zogenaamd 'Orgel-Plus' -con cert door de twee jonge orgel talenten. Dennis van der Wijk, die inmid dels zijn masters behaalde aan het conservatorium te Amsterdam en Joehem Schuurman die voor die graad nog studeert bij Theo Jellema aan het Groningse con servatorium. 'Orgel Plus' mag deze avond wel heten daar u een zeer bijzondere uitvoering te horen krijgt van met name 'vierhandig orgel' in werken van Wesley, een origineel van Lebereeht Baumert en bewerkingen van Mozart. Puur orgel horen de liefhebbers in Guilmant, Stanley en Max Reger. De serie in Egmond aan Zee loopt alle maandagen in juli en augustus. De kerk is open om 20.00 uur, de toegang is vrij, wél is er een open sehaaleolleete ter bestrijding van de onkosten. Aanvang van het con cert is 20.30 uur. Van Alexandre Guilmant opent Jochem met de Sonate 3 opus 56. Muziek die zich door z'n romanti sche inslag zeer goed leent voor het Adema- orgel. Guilmant, leer ling van de belg Jacques Lemmens, maakte in zijn tijd vele concert reizen naar Italië, Engeland en Rusland. Ging de geschiedenis in als een befaamd orgelvirtuoos en werd op latere leeftijd heel bekend door het publiceren van zijn stan daardwerk over de 'Orgelmeesters van zijn tijd en de klassieke orgel- school'. Samuel Wesley komt 'vier handig' voor het voetlicht met zijn 'Twee duetten for Eliza'. Mozart hoort u even later in het vierde EGMOND - In de eeuwenoude - prachtig gerestaureerde - slot kapel in Egmond aan den Hoef bent u zondagavond 17 juli welkom om een klein uurtje te genieten van muziek en poëzie. Dit jaar is het thema: 'Op de grens van land en water'. De muziek wordt verzorgd door Jan Bruin op orgel/piano en Mabel Bruin- de Lassaequère op blokfluit. Het altijd weer verrassende natuurarrange- ment is van de hand van Ans Zwart. Samenstelling en presentatie: Map Blij leven. De avond begint om 20.00 uur. De deur is om 19.30 uur open. Toegang gratis. Voor koffie of thee wordt een kleine vergoeding gevraagd. deel uit het klarinettenkwintet in een transcriptie voor orgel. Leopold Mozart, de vader van W.A. ging al gauw met zijn twee zeer getalenteerde kinderen op tournee door Europa. Wolfgang is dan 6 jaar oud en enkele jaren later bezoeken ze alle beroemde muzieksteden op het vasteland en ook Engeland. Op terugreis uit Engeland, als Wolfgang negen jaar oud is, doen ze Den Haag, Amsterdam en Haarlem aan en in Den Haag krijgt het 'wonderkind' de opdracht nog een een paar wer ken te componeren voor de inhul diging van stad- houder Willem V. Uit die dagen stamt ook de bewer king over ons 'Wilhelmus'. De componist John Stanley hoort u in één van zijn favoriete Volutaries. Stanley op zijn negende jaar al blind, werd een groot bewonderaar van zijn tijdgenoot Georg Frederic Handel, een bewondering die wederzijds was. Hij liet ons vele concerto's en kamermuziek maar ook oratoria na. Van Lebereeht Baumert, uit het einde van de 19de eeuw, hoort u een zeer origi neel werk voor vierhandig orgel, iets dat in die tijd vrij zeldzaam was. Tot slot van de avond leeft Dennis van der Wijk zich nog uit in de 'Dankpsalm' van Max Reger. Een man die aanvankelijk als con certpianist furore maakte en later heel Europa bereist als concertor ganist tot in het Rusland van die dagen. Het is dan ongeveer 1910. Reger werd zeer beïnvloed door de muziek van J.S. Bach, compo neerde in een romantische stijl en was een meester in het fugawerk en variaties schrijven naar thema's die hij gebruikte van Beethoven, Hiller en Mozart. Zie ook: www.egmond.okkn.nl. REGIO - Het tweede concert in de zomerserie op maandag 18 juli wordt gegeven door de organiste Anja van der Ploeg en de tenor Gerard Beentjes. Anja van der Ploeg studeerde aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam hoofdvak orgel bij Bernard Bartelink en Hans van Nieuwkoop. Daarnaast studeerde zij kerkmuziek en piano. Zij is als vaste organiste en kerkmusicus ver bonden aan de Pauluskerk te Lisse, de Dorpskerk Morgensterkerk te Heemskerk en de Iehthuskerk te IJmuiden. In Rijnsburg geeft zij leiding aan Tehillah. Ze bege leidt verschillende koren, waar onder het Themakoor in de Sint Odulphuskerk te Wijk aan Zee. Van dit koor is zij de vaste begeleider. Momenteel geeft zij leiding aan het kinderkoor The Pearls van de Protestantse Gemeente Heemskerk. Gerard Beentjes is op 7-jarige leef tijd begonnen met zingen in het knapenkoor in de Laurentiuskerk te Heemskerk. Hij heeft in dit koor gezongen tot en met zijn twaalfde jaar. Na een onderbreking van enkele jaren is hij weer op 32-jarige leeftijd begonnen met zingen in de Laurentiuskerk en de Mariakerk te Heemskerk, niet alleen in het koor maar ook als solist. Tot op heden verleent hij als zanger regelmatig medewerking aan diverse diensten. Tijdens het concert kunt u luisteren naar het orgel met onder andere werken van J.P. Sweelinck, Galuppi en Lemmens. Voor de zang is onder andere gekozen voor 'Bist du bei mir', 'Dank sei der Herr' en een 'Panis Angelieus' van Baini. U vindt de Dorpskerk aan het Kerkpad 1 te Castricum. Aanvangstijd: 20.00 uur, kerk open: 19.30 uur. Kaartverkoop voorafgaande aan het concert in de kerk. Toegangsprijs: 6,-. LIMMEN - De laatste week van de zomervakantie is het weer één groot feest op het koekoeksveld in Limmen. Dan zullen ruim 200 kinderen weer hun beste beentje voor zetten om een prachtige hut te bouwen. Het timmerdorp is voor alle kinderen uit Limmen die dit jaar in groep 5,6,7 of 8 zitten. Als u zelf wilt helpen bij het timmerdorp, of als u meer wilt weten over het timmerdorp, kunt u mailen naar timmerdorp@conquista.nl. Kijk voor meer informa tie ook op WWW.COnquista.nl. Aangeleverde foto ALKMAAR - In jimi en juli houdt de Doopsgezinde Gemeente Alkmaar een viertal kerkdiensten met als verbindend thema: pel grimeren: bezinning en inspiratie. Op zondag 17 juli is de laatste van deze diensten. Tijdens de dienst wordt onder leiding van Anne de Jong een korte pelgrimage in Alkmaar gehouden, een moge lijkheid om iets van pelgrimeren aan den lijve te ondervinden. Voor mensen die niet kunnen meelopen is er een programma met lichtbeelden en gesprek in de Mennozaal naast de kerk. Iedereen is uitgenodigd om deze dienst mee te maken. Plaats: Doopsgezinde Kerk, Koningsweg 12 in Alkmaar; start om 10.00 uur. Na afloop is er koffie. ALKMAAR - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor mensen met kanker en naasten op Westeiweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek of voor deelname aan een ontspan nende of creatieve activiteit. Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Voor informatie belt u naar 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Kijk ook eens op onze vernieuwde site www. praethuys.nl. U kimt er onze activiteitenkalender vinden, er is een speciale jeugdpagina, lees de bezoekerservaringen, bekijk het laatste nieuws en de filmpjes. Een professionele site voor iedereen die met kanker te maken heeft (gehad). Op dinsdag 19 juli is een maandelijkse open spreekuur van de oncologie wijkverpleegkundige van 14.00 tot 15.00 uur, voor wa gen en informatie. Dinsdagmiddag 19 juli om 16.30 uur is de opening van de de nieuwe expositie: free lance fotografe Elja Tepper zal haar fotowerk exposeren. LIMMEN - Op de jaarmarkt van woensdag 20 juli zal ook de Stichting oud Limmen ver tegenwoordigd zijn met onder andere het fotospel: Ken uw Doip. In oktober wordt een open avond gehouden, waarin wordt terug gekeken op zestig jaar Bloemendagen in Limmen. Mocht u in het bezit zijn van imieke foto's dan houdt de stichting zich uiteraard weer aanbevolen. Voor meer informatie: www. oudlimmen.nl. Voor de dona teuravonden in het voorjaar van 2012 is men nog op zoek naar foto's en films van 't Stet en de Dusseldorperweg. Heeft u deze in uw bezit maar geen tijd om naar de Stichting op de Schoolweg te komen, neem ze dan mee naar de jaarmarkt zodat ze daar ter plaatse kunnen worden gescand en u uw foto's weer mee naar huis kunt nemen. 'quisle k 'fdoi f Conquislo Timtnordorr Limmen 2 O'O

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 13