Unieke kermisattractie van café Thuis Bij Succesvolle verkoopavond Maalwater H E I L O O MïiS 5 INGEZONDEN MEDEDELING POLITIEBERICHTEN Vernieler ruiten aangehouden Aanhoudingen voor gestolen fietsen Aanhoudingen botendieven Getuige gezocht Kennismaken met NLP bij Plan Oost Geslaagd Geslaagd INGEZONDEN BRIEF M KB-vriendelijkste gemeenten Nieuw Cursusprogramma Korting met de Servicepas Zondagmiddagcafé Fietsles Welzijnsadviseur Zaanse Schans Zwanenwater UITKIJKPOST 13 JULI 2011 HEILOO - Eigenaar Niels van de Berg van Cafe Thuis Bij heeft na overleg met zijn personeel besloten de gehele kermisfooipot met een inhoud van 400,- ter beschikking te stellen aan de Stichting Gehandicapten Sport Heiloo. Deze werd afgelopen woensdagavond persoonlijk overhandigd aan Ron Kosters coördinator van deze stichting die kinderen met elke willekeurige beperking iedere zaterdagmorgen zwemles geeft met ondersteuning van een team vrijwilligers. Foto: Ricardo Marcker I HEILOO - Vrijdagavond 1 juli was een schot in de roos voor de presenta tie van het nieuwbouwproject de Watergang te Heiloo. Op de toekomstige locatie hadden de makelaars, projectontwikkelaar en de aannemer dankzij het prachtige weer en de royale opkomst van geïnteresseerden en huidige kopers een succesvolle avond. Onder het genot van een hapje en een drankje werd tekst en uitleg gege ven over dit unieke nieuwbouwproject in al haar schoonheid. Het nieuw bouwproject omvat 28 luxe appartementen verdeeld over twee gebouwen, welke op vele facetten gerust uniek genoemd mogen worden. Tevens bestaat de mogelijkheid om losse parkeerplaatsen te kopen in de parkeerkelder. Er zijn diverse aspirant kopers die zich melden zij worden de komende periode begeleid in him mogelijke koopbeslissing. Echter laat u er niet van weerhou den om contact op te nemen met de verkopende makelaars te weten Kuyper Blom makelaars, tel. 072-5322420 en Teer makelaars, tel. 072-5123402. Zij kunnen u precies aangeven welke appartementen nog beschikbaar zijn. Op www.WatergangMaalwater.nl of www.Fimda.nl vindt u alle informatie en een actueel status overzicht. HEILOO - Op vrijdag 8 juli rond 19.30 uur werden bij een woning aan de Holleweg alle ruiten van de benedenverdieping ingegooid. De aanleiding is onduidelijk. Omdat de woning wordt verbouwd, was de eigenaar niet in het pand aanwezig. Een getuige belde direct de politie. De verdachte, een 23-jarige man uit Limmen is aangehouden en tegen hem wordt proces-verbaal opge maakt. De politie onderzoekt de aanleiding van deze vernielingen. HEILOO - De afgelopen weken controleerde de politie extra op gestolen fietsen in Alkmaar, Heerhugowaard, Castricum en Heiloo. De inzet van speciale apparatuur op hotspots resulteerde in dertien aanhoudingen en inbeslagname van de fietsen. De meeste verdachten waren minderjarig. Vaak bleken de oudere de gestolen fiets te hebben gekocht voor hun kind, en moesten ook zij op het politiebureau als ver dachte worden verhoord. De politie nam de fietsen in beslag. Van fietsdiefstal wordt nog steeds het meest aangifte gedaan van alle incidenten. In 2010 deden in Noord-Holland Noord 4.901 per sonen aangifte van fietsdiefstal. ,,Een duidelijke verbetering van 14% bij 2009 toen nog 5.719 per sonen aangifte deden", aldus de politie. „Het werkelijke aantal ligt hoger, want veel mensen nemen niet de moeite om een diefstal bij de politie te melden." Om iets aan het probleem te kunnen doen, controleert de politie bij zoge naamde hotspots: plaatsen waar veel diefstallen voorkomen, zoals het station, het winkelcentrum, in het uitgaansgebied en bij scholen. In Alkmaar en Heerhugowaard en ook in Castricum en Heiloo hebben politiemensen de laatste weken actief op hotspots, met name in de winkelgebieden en stations, gecon troleerd. Bij deze controles werd gebruik gemaakt van de DPC Readers, waarmee direct een fiets kan wor den gecontroleerd of deze als gestolen staat gesignaleerd. REGIO - Maandag 11 juli tussen 03.30 en 04.00 uur hield de poli tie na een achtervolging te water en met behulp van zoeklichten op politieauto's drie verdachten van botendiefstal aan. Een 29-jarige man uit Heiloo, een 40-jarige man uit Amsterdam en een 30-jarige man uit Heerhugowaard voeren 's nachts, zonder verlichting op twee boten langs het politiebureau op het Mallegatsplein in Alkmaar. Omdat zij niet reageerden op het aanspreken van de dienstdoende wachtcommandant, werd besloten de boten te controleren. Een van de boten kon worden gestopt aan de Boekelerdijk in Alkmaar. De bestuurder (40) kon geen eigen domspapieren en legitimatie tonen. Hij werd aangehouden wegens diefstal. De tweede boot voer ver der in de richting van Akersloot. De boot werd aan weerszijden van het Noordhollands Kanaal gevolgd door politieauto's. Via een mega foon werd de bestuurder gesom meerd de boot aan te meren. Aan dit verzoek werd niet voldaan. De politieboot kon het vaartuig uitein delijk bij Boekei in Akersloot naar de kant brengen. Ook deze bestuurder kon geen eigendomspapieren en legitimatie tonen. In de boot werd een tas met inbrekerswerktuig aangetroffen. De inzittende (29) en de bestuur der (30) van de boot werden tevens aangehouden op verdenking van diefstal. De boten zijn in beslag genomen. REGIO - De politie Castricum, afdeling Duinstreek zoekt getui gen van een aanrijding te Heiloo op de Vierakkers op vrijdag 10 juni omstreeks 19.00 uur. Een aldaar rijdende personen auto werd daar aangereden door de bestuurder van een zwarte bromfiets, die vanaf De Kistemaker de Vierakkers op reed, daarbij de bocht ruim nam en met flinke snel heid frontaal tegen de auto reed, waardoor de auto behoorlijke schade op liep. De bromfietser, een jongen, raakte lichtgewond aan een arm/elleboog en vermoedelijk aan het rechterbeen. De jongen droeg een zwarte helm, die hij ophield. Nadat hij was aangesproken door de inzittenden van de auto, zag de jongen kans om op zijn bromfiets te stappen weg te rijden in de richting van De Hofstee/Gertoom's Akker. De jongen droeg een wit t-shirt met opdruk aan de voorzijde, een blauwe spijkerbroek en witte Nike gymschoenen. Het kenteken van de bromfiets begint met 64D. Bent u getuige geweest van het ongeval, of heeft u informatie? Neem dan con tact op met het algemene nummer van de politie op tel. 0900-8844. HEILOO - Ook dit najaar kimt u weer in vijf avonden kennisma ken met NLP+ in het Oosthonk. NLP oftewel Neuro Linguïstisch Programmeren is een methodiek waarbij u bewust wordt van uw communicatie met uzelf en ande ren. Wijkvereniging Plan Oost biedt een kennismakingstraining met een aan. Deze plus staat voor het dialoog proces. Dit is een unieke manier van de NLP methodiek uitdragen waarvan men overtuigd is dat het een zeer positief effect heeft op uw persoonlijke ontwikkeling. De eerste avond is 20 september. Wilt u meer weten neem dan contact op met Louise Aareée, tel. 06-50923302. HEILOO - Onze oud dorpsgenoot Diane Brinkman is op 24 juni geslaagd voor de opleiding peda gogiek aan de Hogeschool van Amsterdam. HEILOO - Op 30 juni is onze oud plaatsgenoot Jaap Overal, oud leerling van de Willibrordschool, bij de TU in Delft afgestudeerd als Master of Science in architecture, urbanism and builing sciences op het onderdeel building techno logy, material and research. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Vandaag lees ik in de Uitkijkpost dat Heiloo tot de top 10 MKB- vriendelijkste gemeenten behoort. Maar ook las ik deze week de uit komst van Elsevier's jaarlijks onder zoek naar de beste gemeente van Nederland en dat is ook een com pliment waard, want van de 418 gemeenten die onder de loep zijn genomen ten aanzien van 21 criteria kwam Heiloo er onder de top 50 als 24ste uit. Tom ten Hoope Heiloo STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Ons nieuwe cursusboek is uit: het is gratis af te halen bij de receptie van de Stichting Welzijn Heiloo in het Trefpunt. Boordevol cursussen en activiteiten op het gebied van beweging, creativiteit, educatief, gezondheid en zingeving. Nieuwe cursussen zijn onder meer: aange past fitness, wandelen in de dui nen, de renaissance en de Vlaamse meestere, vilten, glas in lood en kleifiguren. En met onze seivicepas krijgt u 5% korting op de cursusprijs. Deze kost 19,20 per jaar en is aan te vragen bij het Trefpunt. Zondag 24 juli en 21 augustus is er weer Zondagmiddagcafé in het Trefpunt. Hier kunt u bijvoorbeeld een kopje koffie drinken, de krant lezen, wij gebruik maken van inter net, klaverjassen, bridgen, scrab belen, biljarten of Keezen. Komt u alleen? Geen probleem, gastdames en -heren heten u van harte wel kom. Leden van de buurtbus kun nen voor gratis vervoer reserveren van maandag tot en met donderdag, tussen 09.30 en 11.30 uur. Entree: 2,- (Seivicepashoudere 1,-). Op 1 en 4 augustus, van 09.30 tot 12.00 uur is er fietsles. Het eerste uur wordt er theorie gegeven door Peter van der Klugt, Veilig Verkeer Nederland. Het tweede uur wordt er geoefend. Heeft u interesse om deze lessen bij te wonen, dan nodigen wij u graag uit. Voor vragen kimt u bellen met Jeannette de Groot, tel. 072-5330746. Vanaf 5 juli wordt de functie welzijnadviseur tijdelijk waargeno men door Jolanda Vlaar. Jolanda is werkzaam op dinsdag en donder dag in het Trefpunt. De welzijnad viseur voorheen ouderenadviseur is een onafhankelijk neutraal persoon welke informatie en advies geeft en goed op de hoogte is van diverse regelingen, voorzieningen en moge lijkheden op het gebied van wonen, zorg, welzijn en financiën. De hulp van de welzijnsadviseur is gratis. Op verzoek komt de Welzijnsadviseur bij u thuis en probeert door mid del van een gesprek uw wagen zo goed mogelijk in beeld te brengen. Vervolgens zal de adviseur met u overleggen wat de meest passende oplossing is en wie hier voor inge schakeld kan worden. Indien nodig kan de Welzijnsadviseur contact opnemen met de juiste instanties. Tot slot kan de zij u helpen over zicht te krijgen over de hulp en dit, waar nodig, zo regelen dat het goed loopt. Voor meer informatie of het aanvragen van een bezoek kunt u contact opnemen met Stichting Welzijn Heiloo, tel. 072-5331297. Jolanda Vlaar is werkzaam op dins dag en donderdag. Bij voldoende animo vertrekt er op zaterdag 20 augustus om 10.00 uur een luxe touringcar vanaf het Trefpunt richting de Zaanse Schans. Er is een folkloredag met braderie, ambachtsmarkt, muziek en dans. U kunt er ook een boottocht maken. Bij dit tochtje is geen leiding aan wezig, u bent op de Zaanse Schans dus wij om te doen en laten wat u wilt. Rollatore kunnen eventueel mee. Terug Heiloo circa 15.00 uur. Reserveren noodzakelijk. Kosten: 14,, Op woensdag 20 juli gaat de Gezelschapsbank wandelen in het Zwanenwater, twee of vijf kilome ter. Het gebied is een wonder van schoonheid. Overal staan bankjes mocht iemand moe worden of van het uitzicht willen genieten. Het ver voer zal onderling geregeld worden. Hiervoor moet wel een bepaalde vergoeding voor de benzine worden gegeven. 12,50 inclusief benzine, dagkaart en koffie/likeur/slagroom. Als u zin heeft mee te wandelen kunt u zich aanmelden bij: Claudia Spit, tel. 072-5331297 of c.spit@wel- zijnheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5