Heiloo heeft actuele bestem mingsplannen H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD KERK DIENSTEN Rechtsongelijkheid?! Notitie ouderenbeleid Muziekschool naar PCC? DIERENBESCHERMING OUD PAPIER DOKTERS DIENSTEN Praktijk Dr. F. de Haan UITKIJKPOST 13 JULI 2011 Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergaderi ng va n de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. Maandagavond 11 juli hield de gemeenteraad zijn laatste vergadering vóór het zomer reces. Aangenomen werden onder meer het bestemmings plan Zuidoost, een notitie ouderenbeleid en een motie over herhuisvesting van de muziekschool. Het langst werd gesproken over het nieuwe bestemmings plan Zuidoost, het laatste van vijf nieuwe bestemmingsplannen. In 2010 werden al 'Noordwest', 'Noordoost', 'Middengebied' en 'Zuidwest' vastgesteld. 'Zuidoost' wordt in het noorden begrensd door de Kanaalweg en de noordzijde van de hier aan liggende percelen en de percelen aan de oostzijde van de Kennemerstraatweg vanaf de kruising met de Kanaalweg tot en met wasserij 'Hollands Roem'; in het oosten door de Rijksweg A9; in het zuiden door de Ypesteinerlaan en de golf baan; en in het westen door de Kennemerstraatweg. In dit nieuwe bestemmingsplan is het bedrijventerrein Oosterzij opgenomen, kort gezegd de Nijverheidsweg en omgeving, en dat zorgde voor de meeste pijn. Het werd in de raad een taaie discussie, met weinig nieuwe gezichtspimten. Grotendeels was het een herhaling van zet ten na de raadsvergadering van 7 februari jongstleden, toen een stedenbouwkundig plan voor de Oosterzij werd aangenomen met de stemmen van de coali tiepartijen vóór (Heiloo2000, D66/GroenLinks, CDA en PvdA) en die van de oppositiepartijen tegen (WD, NCPN en Gré Ris). Nu lagen de stemverhoudingen precies weer zo. Opnieuw ging het over de bouw van zogenaam de atelierwoningen op het hui dige Nidrae-terrein, waar bewo ners aan de Kennemerstraatweg op uit gaan kijken. Bewoner de heer Paul Kerssens kwam hier over ook inspreken. Theo van Beek kwam namens zijn WD en Gré Ris met een motie om deze avond nog niet te beslissen en het college opdracht te geven om in samenspraak met de ontwikkelaar aanpassingen uit te werken, waarbij 'de ate lierwoningen aan de noordzijde weer worden vervangen door de 2 onder 1 kap woningen uit het plan van oktober 2009' en 'van het blok atelierwoningen aan de zuidkant de eerste woning zoals ingetekend in het plan van november 2010 vervalt'. Maar daar kreeg hij dus alleen de steun van zijn eigen WD, Gré Ris en Willem Gomes voor (6 van 19 stemmen). Wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) moest op een ander pimt Van Beek wel gelijk geven, en dat betreft het gebruik van de te bouwen ate lierwoningen. Hier zullen wer ken en wonen niet meer strikt met elkaar verbonden zijn en dat zou, het gaat immers om bedrij venterrein, in één en dezelfde straat rechtsongelijk heid met zich mee kunnen brengen. Hierover zei de wethouder dat dit Voor de handha ving een probleem' zou kunnen zijn en dat college en ambtena ren dit 'grondig gaan bestude ren'. Er werd ook nog een amen dement ingediend door het CDA en Heiloo2000 over was serij Hollands Roem aan de Kennemerstraatweg (naast het weiland van Ter Coulster). In dit amendement werd gesteld dat 'aansluitend op de ontwikkelin gen op het Campina-terrein op termijn juist een terugkeer naar de oorspronkelijke woonfunctie voor de hand ligt'. Nadat wet houder Ouderkerken duidelijk had gemaakt dat het nieuwe bestemmingsplan al bepaalde beperkingen voor dit perceel oplegt, werd het amendement weer ingetrokken. Bij de stemming tenslotte over dit bestemmingsplan Zuidoost gaf de PvdA bij monde van Cees Rootjes aan tegen het gedeelte over de Oosterzij te zijn omdat zijn fractie daar een heel ander soort ontwikkeling verkoos, die echter in de afgelopen jaren bij de andere partijen geen weer klank had gevonden. Een ander bespreekstuk was deze avond de Notitie ouderen beleid, die bedoeld was als ant woord op de vraag: 'wat gaan wij doen en wat mag het kosten'. De notitie inventariseerde de kan sen en de problemen en bouwde voort op gesprekken die waren gehouden met instellingen en organisaties. In de discussie in deze raadsvergadering sprong de zwaardere zorg voor inwo ners met dementie en met gevol gen van een CVA (kleiner of groter herseninfarct) er duidelijk uit. Hannie Kaan van het CDA en Robert Bosman van D66/ Groenlinks signaleerden dat opnames van Heilooër patiënten in verpleegtehuizen vaak buiten Heiloo plaatsvonden, niet zelden in een 'wijde' omgeving. Bosman hekelde het college hierom in felle bewoordingen: 'Er moet worden uitgeweken naar zor ginstellingen in de regio omdat de gemeente verzuimt goed en tijdig regie te voeren.' Hij wilde de gemeente, in easu wethouder Ouderkerken, bezig zien als een actieve regisseur, een regisseur als op een filmset. De wethouder hekelde op zijn beurt deze 'grote woorden' en onderstreepte dat de regie hier niet bij de gemeen te ligt, maar bij het zorgkantoor, dat is de instantie met de budget ten voor nieuwe zorgplaatsen: 'Wij dringen er wel op aan meer plaatsen in Heiloo te realiseren, maar wij gaan er niet over.' Maar hij zei ook: 'Het baart mij ook zorgen.' In de Notitie ouderenbeleid staat dat Heiloo volgens een .mirt 5» «wik landelijke vereniging voor man telzorgei's 612 zwaar overbelaste mantelzorgei's kent, van wie er 425 ('geschat aantal*) zorgen voor mensen met dementiever schijnselen. Dit wordt 'een hoog aantal in relatie tot de omvang van de gemeente' genoemd. Ko Hemminga van de PvdA vroeg welke ondersteuning er is voor deze mantelzorgei's. Wethouder Ouderkerken noemde in zijn reactie Humanitas, de Stichting Welzijn Heiloo en de mantel zorgmakelaar als instellingen die zich hiermee bezighouden (of moeten bezighouden). Bij de stemming over de noti tie liet de PvdA wederom een apart geluid horen. Alle partijen stemden in, behalve de PvdA. Hemminga zei over de notitie: 'Te vaag en te mager.' En dan was er nog een motie van de vier coalitiepartijen over herhuisvesting van de muziek school. Deze school, volgens de motie 'een zeer gewaardeerde voorziening', is 'binnen enkele jaren aan groot onderhoud toe' en 'daar zijn vooralsnog beperkte middelen voor gere serveerd'. Nu het bestuur van het PCC voor het Junior College van het Petrus Canisius aan de Dors plannen klaar heeft voor vervangende nieuwbouw, ligt er volgens de indieners van de motie een kans om de muziek school hierbij te betrekken. De motie, toegelicht door Hessel Hiemstra van het CDA, verzocht het college dan ook om 'samen met Muziekschool en PCC te onderzoeken wat de kosten zijn van het toevoegen van de Muziekschool aan de nieuw bouw op de Dors'. Als alternatief noemde de motie nog huisves ting van de muziekschool in het hoofdgebouw van de GGZ aan de Kennemerstraatweg, maar hoofdzaak was toch de loca tie PCC. Namens het college had wethouder Ouderkerken hier weinig oren naar. Er was volgens hem geen ambtelijke capaciteit voor het gevraagde 'globale haalbaarheidsonder zoek' en hij vreesde vertraging van de besluitvorming over het PCC, die voor het najaar was voorzien. Maar Hans van Halem van D66/GroenLinks en Dick Bergmans van Heiloo2000 had den daar geen boodschap aan. Bergmans noemde de motie 'het ijzer smeden als het warm is'. En zo geschiedde het (want de raad is de baas!). Met de stemmen van de vier coalitiepartijen plus Gré Ris vóór werd de motie aan genomen. René van Splunteren van de WD vond het een onver standige motie, evenals Willem Gomes (WD en NCPN tegen). Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds F.J. van der Wind. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. M. Beitler, Castricum. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Woord- en commu nieviering ininv Zomerzingen, voorgan ger pastor P. Jacobs. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met De Brug, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.30 uur: Eucharistieviering met dames- en herenkoor, voorgangers pater Borst en H. Helsloot. Rooster voor organisten Witte Kerk De Witte Kerk is op in juni, juli en augustus op woensdag geopend van 11.00 tot 16.00 uur, terwijl van 12.00 tot 13.00 uur het grote orgel wordt bespeeld door bekende organisten uit Heiloo en omgeving. Op woensdag 20 juli is dit: Wim Boerstoel. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucharistievie ring, vrijdag 09.00 uur: eucharistie viering, zaterdag 12.00 uur: eucharis tieviering. Zondag 09.00 uur: gelezen eucharistieviering, 10.30 uur: eucha ristieviering celebrant Pr. B. Dijkman en koor Ubi Caritas, 15.00 uur: Lof. Maandag 12.00 uur: eucharistieviering, dinsdag 12.00 uur: eucharistieviering, woensdag 09.00 uur: eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en Communieviering met spontaan koor, voorganger pastor H. Hudepohl. Zondag 09.1-5 uur: eucharistieviering met gemengd koor, voorganger pastor H. Helsloot. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at -5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met samenzang. Maria Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met St. Caecilia. H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.1-5 uur: communieviering. H.Agnes Egmond aan Zee Donderdag 12.30 uur: eucharistievie ring. Vrijdag 12.30 uur: eucharistieviering. Zaterdag 19.00 uur: Avondgebed - Gregoriaans. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering. Maandag 12.30 uur: middaggebed. Dinsdag 12.30 uur: eucharistieviering. Woensdag 09.00 uur: eucharistieviering, 12.30 uur: middaggebed. Protestantse gemeente Egmond Zondag 10.00 uur: Egmond aan Zee, voorganger ds K. Ubels. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 Zondag 10.00 uur: br. A. de Jong. (Schoorl). Aansluitend: 'Pelgrimage ervaren' in Alkmaar. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: communieviering, voorganger pastor H. Hudepohl. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot, voorganger ds. M. Bijl (Beverwijk). Monastiek centrum Zeeveld Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/ Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Loet -5, Heiloo, tel. 51-50071, e-mail: info@dierenbeschenningnhn. nl, www.dierenbeschenningnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. -5090234, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 18-5, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00- 17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, www.dierentehuisalkmaar.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Vermist Kleine lichtbruine hond, witte kraag en borst, wit aan de pootjes, krulhaar, hangoortjes, reu, gechipt, ca. 8 jr, angstig, gauw in paniek, Hannes, Poelenburgplantsoen Heemskerk. Nu weer gesignaleerd in Heemskerk en omgeving AZ-stadion. Hinkt met achterpoot. Witte kater, gec., 4 jr, Sjonnie, Hoogeweg Heiloo. Gevonden Lichtrood katje, witte bef en 4 witte pootjes, Het Maalwater Heiloo. Effen grijzen kat, wit snoetje, witte bef en 4 witte pootjes, De Krommert Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.4-5 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. is i.v.m. vakantie gesloten van 22 juli t/m 14 augustus Voor waarnemening Dr. F. A. Poelakker Tel: 072 5330077

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7