Zomeravondconcert in Witte Kerk Heiloo Zoektocht naar nieuwe zangeres voor Track 9 meer dan geslaagd Slotkapel in Egmond zet traditie voort Natuurwandeling Baafjespolder HARING Haring 22,50 DEUTEKOM Corso Bioscoop 127 Hours BOEK VAN DE WEEK Haring, een liefdesgeschiedenis door Huib Stam door Huib Stam voor De excursie begint zondag om 10.00 uur en duurt twee uur wifk ^enigm Het waargebeurde verhaal van bergbeklimmer Aron Ralston die 127 uur vastzat in een smal ravijn en tot een afschuwelijke oplossing moest komen. Deze film wordt ver toond onder de naam Castricum Filmhuis. Voor meer info kimt u kij ken op Castricum Filmhuis. Bergbeklimmer Aron Ralston komt moederziel alleen vast te zit ten nadat een groot rotsblok op zijn arm is gevallen en hij niet meer uit de geïsoleerde canyon in Utah kan komen. In de volgende vijf dagen vecht Ralston met de elementen en zijn eigen demonen. Ralston denkt terug aan vrienden, minnaressen, familie en de twee bergbeklimmers die hij vlak voor zijn ongeluk heeft ontmoet. Om zichzelf te kimnen bevrijden zal hij alle moed die hij in zich heeft bij elkaar moeten schra pen. 127 Hours is een diepgaand, meeslepend verhaal dat bewijst waartoe we in staat zijn wanneer we voor het leven kiezen. Met onder andere James Franco, Amber Tamblyn, Kate Mara, Lizzy Caplan, Sean Bott. Er is veel geschreven over de haring en de haringvisserij in Nederland. Maar een allesomvat tend boek ontbrak tot nu toe. Haring voorziet in dat gemis. Het is een toegankelijk en verras send boek over de geschiedenis, de economie en de cultuur van de Nederlandse haring. De groot schalige haringvisserij van de vijf tiende eeuw leidde de Gouden Eeuw in. Uit de haringvloot groeide de oppermachtige Nederlandse koopvaardij. De haring leverde de proteïnen en de omega-3-vetzuren waarop een bevolking kon groeien. De Hollandse Nieuwe is nu een delicatesse met culinaire fans over de hele wereld. Maar hoe krijgen de maatjes eigenlijk him aroma? Na duizend jaar haringvisserij en haringhandel is de haring diep in de Nederlander gaan zitten. Bij het lezen van Haring denk je: 'Waarom wist ik dit niet? Waarom verschijnt dit boek nu pas?' HEILOO - Enkele weken gele den stond er in deze krant een artikel over de groep Track 9 die op zoek was naar een nieu we zangeres. De redactie van de Uitkijkpost was nieuwsgierig hoe de reacties op de oproep zijn geweest en nam contact op met de dames. „Ik had er bijna een dagtaak aan", aldus Wilrna Tijssen van Track 9. „Vanaf het moment dat de krant in de bus lag heeft de telefoon niet stilgestaan. We waren uitermate verrast door de vele reacties. Maar liefst 16 zangeressen in spé meld den zich aan voor een auditie. Aangezien we gehoopt hadden op een reactie of vijf waren we aange naam verrast. Uit de zestien aanmel dingen hebben wij tien auditanten gezien en gehoord. We probeerden de audities zo luchtig mogelijk te houden", vertelt Wilrna,,,omdat wij natuurlijk ook wel begrijpen dat het spannend is voor te zingen als er zes paar ogen en oren op je gericht staan." Toch stond menigeen tril lend met de microfoon in haar hand. „Uiteindelijk hebben wij niet één maar maar liefst drie zangeressen uitgenodigd de komende weken met ons mee te zingen. Aangezien we de goede sfeer in de groep minstens zo belangrijk vinden als de vocale kwa liteiten hebben we besloten een klei ne proefperiode in te bouwen om te kijken of het op het vocale - en het persoonlijke vlak goed klikt." Track 9 is dus gegroeid van zes naar negen leden. „Dit is meteen het maximale aantal; andere groeien we uit onze naam", aldus de dames. Wilt u Track 9 eens in actie zien? Op zondagmiddag 18 september van 14.00 tot 18.00 uur is de nieuwe formatie te zien in Hoeve Overelot te Egmond aan den Hoef. Voor informatie:www.track9.nl. De zangeressen van Track 9 tijdens een optreden op het Midzomerfestival in Uitgeest. Foto: Vincent Bioothoofd EGMOND - In de eeuwenoude - prachtig gerestaureerde - slot kapel in Egmond aan den Hoef bent u zondagavond 17 juli welkom om een klein uurtje te genieten van muziek en poëzie. Dit jaar is het thema: 'Op de grens van land en water'. De muziek wordt verzorgd door Jan Bruin op orgel/piano en Mabel Bruin- de Lassacquère op blokfluit. Het altijd weer verrassende natuurarrange- rnent is van de hand van Ans Zwart. Samenstelling en presentatie: Map Blijleven. De avond begint om 20.00 uur. De deur is om 19.30 uur open. Toegang gratis. Voor koffie of thee wordt een kleine vergoeding gevraagd. De maandelijkse IVN-natuurwandeling op het Landgoed Nijenburg richt zich deze maand op het contrast in landschap en natuur. Aangeleverde foto HEILOO - De maandelijkse IVN-natuurwandeling op het Landgoed Nijenburg, op zondag 17 juli, richt zich deze maand op het contrast in landschap en natuur tussen de strandwal waarop het geestdorp Heiloo ligt en de strandvlakte ten wes ten daarvan. Daarom start men deze keer niet bij de Kattenberg, maar op de par keerplaats aan de Belieslaan, hoek Stetlaan, in Heiloo. Dat is aan de westrand van het bos. Na een ommetje door het bos gaat de wandeling verder over het Baafjespad, langs een natuurvrien delijke oever en over het dijkje langs de Oude Egmonder vaart. Tijdens de wandeling wordt stil gestaan bij de verschillen in reliëf, planten en dieren en bij de water huishouding. De excursie begint om 10.00 uur op de bovengenoem de parkeerplaats en duurt ongeveer twee uur. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nade re inlichtingen kimt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072-5325110. Opgave vooraf is niet nodig. HEILOO - In de serie zomer avond-concerten in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) zal op vrijdag 15 juli een concert worden verzorgd door het Papageno Ensemble, bestaande uit: Peter Tabori - hobo, Marie Ross, - klarinet, Tomasz Wesolowski - fagot, Rogier Hendrikx - natuurhoorn en Leonardo Miucci - fortepi ano. Het programma omvat compo sities van Mozart, Beethoven en Rossini. Dit internationale ensem ble, de musici zijn afkomstig uit Italië, de Verenigde Staten, Polen, Hongarije en Nederland, streeft ernaar om de klassieke meester werken volgens historisch onder zoek te interpreteren, met ruimte voor weerspiegeling van persoon lijke en eigentijdse innovatieve muzikale ideeën. Het Papageno Ensemble heeft geconcerteerd in heel Nederland. Zo hebben onder andere medewerking verleend aan concerten in samenwerking met de Van Swieten Society en wer den zij verkozen als een van de eerste ensembles tijdens de con certreeks van de Stichting Oude Muziek Barneveld, waarbij muziek van Gustav Leonhardt en Sigiswald Kuijken werd gespeeld. De aan vangstijd van dit bijzondere en wel luidende concert is 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 12,- en voor 65+, CJP en kinderen tot en met 12 jaar 10,-. Kaarten tevoren reserveren kan telefonisch via 072- 5334804 of 072-5335852. Op deze telefoonnummers kunt u tevens terecht voor informatie over de andere concerten. Papageno Ensemble, bestaande uit: Peter Tabori - hobo, Marie Ross, - klarinet, Tomasz Wesolowski - fagot, Rogier Hendrikx - natuurhoorn en Leonardo Miucci - fortepiano. Aangeleverde foto Meulenhoff Huib Stam Een liefdesgeschiedenis De Kleis Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9